Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.12.2020 o 19:38, mikoko napisał:

Przecież także nie wszyscy abonenci dekoderowi maja odpalone 4 k w ofercie. Ile jest dekoderów typu wifibox, premiumbox. A ilu nawet mających ultrabox ma włączone 4K? Z tą dostępnością 4K na 2.5 mln abonentów może być różnie. Tego nie wiemy
Jak przeglądam wątek o przedłużeniu, ofertach i czytam jak to się kopia z konsulem o 5 zł dochodzę do wniosku ze ta dycha za 4K to dużo

Ultrabox-ów tj. zdecydowana mniejszość, w standardzie wołają kasę za wynajem. Z wiadomych względów promują dekodery (pełna inwigilacja abonenta, a jeszcze niech wyda wszystkie zgody marketingowe to w perspektywie będą mu wciskać profilowane reklamy, sprzedawać dane firmą trzecim...). 

Edytowane przez jarek7714
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ultraboxa4k dostałem za darmo za cały  okres umowy- pakiet optimum, canal+,eleven,film box,

1 minutę temu, sylwo1962 napisał:

Ja ultraboxa4k dostałem za darmo za cały  okres umowy- pakiet optimum, canal+,eleven,film box, plus 10zł multiroom

Problem z tym wifiboxem słabe wifi, wolny...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do kwestii nagrywania przez moduł ECP, u mnie nadal nie nagrywa tylko programów kodowanych na TV Philips 65pus6412 mimo, że po aktualizacji oprogramowania modułu po kilku dniach braku nagrywania pojawiła sie aktualizacja oprogramowania telewizora. Niestety nic się nie zmieniło.

Przełożyłem moduł do innego TV JVC LT-32VF52K i tam nagrywanie działa na wszystkich programach.

Skoro przed aktualizacją modułu na TV Philips nagrywanie działało nie mam wątpliwości że aktualizacja modułu wprowadziła jakąś zmianę z którą soft niektórych TV jakoś sobie radzi a innych nie. Widać to na moim przykładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy się patrzycie i słuchacie operatorów sat. jak wyrocznię / Bogów.

Jak działało do tej pory a aktualizacja modułu coś zepsuła to wina nowego softu w module. Nie zaś wina TV jak nic nie było zmieniane.

 

Zapomina się że to platformy są dla nas. Żyją z naszych pieniędzy. Nie zaś odwrotnie.

Jak wam operator sat powie podepnij kamerę do TV żeby było widać że to tylko wy oglądacie. To także się na to zgodzicie ?

 

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tweed77 napisał:

Jak wam operator sat powie podepnij kamerę do TV żeby było widać że to tylko wy oglądacie. To także się na to zgodzicie ?

Już dawno maja twoje dane w google,apple - kontakty, piny, odcisk palca albo odblokowanie twarzą, w telefonie ci pasuje a w tv beee ?

o 10 lat za późno się obudziłeś.

2 godziny temu, Pawel napisał:

Moduł blokuje bo telewizor ma niedopasowany mówiąc krótko soft. Skoro wcześniej działało nagrywanie a aktualizacja modułu je zablokowała to trzeba czekać na ruch producenta, by poprawił soft w telewizorze.

sony i philips jedzie na tym samym hardware, ten sam podwykonwaca pisze im soft :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LorDx to ja wybieram co mi odpowiada i za to płacę. Mogę ale nie muszę korzystać. Pamiętaj o tym. 

Tak jak operator telefoniczny albo internetowy zmuszałby ciebie do korzystania z kilku telefonów - modemów tylko wg nich słusznych.

Chcesz to ustaw sobie odblokowanie telefonu na odcisk palca czy na wizerunek twarzy. Mnie do tego nikt nie zmusza i płacenia za to.

Za to platformy sat zmuszają klientów do korzystania z jedynie słusznego według nich sprzętu. Do tego jeszcze zmuszają do płacenia za to. 

Chcę mieć wybór po prostu.

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tweed77 napisał:

...

Jak działało do tej pory a aktualizacja modułu coś zepsuła to wina nowego softu w module. Nie zaś wina TV jak nic nie było zmieniane

 

To, że wcześniej działało nie oznacza, że soft w telewizorze był bez błędów. Nie wiemy co wniosła aktualizacja modułu. Skoro w innych telewizorach aktualizacja modułu nie zablokowała nagrywania czy innych funkcji (ktoś wcześniej wspominał o edycji) nie można postawić jednoznacznej tezy o winie modułu. W takich przypadkach wina może leżeć po obu stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko to platformie powinno zależeć, żeby wszystko działało prawidłowo.

Dostawcę sygnału jest znacznie taniej zmienić niż telewizor, zwłaszcza, że problem dotyczy dość świeżych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, tweed77 napisał:

@LorDx to ja wybieram co mi odpowiada i za to płacę. Mogę ale nie muszę korzystać. Pamiętaj o tym. 

Chcesz to ustaw sobie odblokowanie telefonu na odcisk palca czy na wizerunek twarzy. Mnie do tego nikt nie zmusza i płacenia za to.

Za to platformy sat zmuszają klientów do korzystania z jedynie słusznego według nich sprzętu. Do tego jeszcze zmuszają do płacenia za to. 

Chcę mieć wybór po prostu.

 

 

nie porównuj tv linearnej do ott czy usług ott

brak kanału zwrotnego wymusza szczelność, jak ci nie pasują zasady to nie podpisuj umów od platfom sat, najlepiej krytykować a potem i tak od nich kupować usługi

kup cam i oglądaj będziesz miał wybór, kupuj tonę licencji na swój sprzęt to będziesz miał więcej wyboru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LorDx

Konstruktywna krytyka zawsze zmusza do myślenia co niechętnie niektórym przychodzi. Po co mam brać sprzęt od operatora jak mogę wziąć tylko kartę. Kartę włożyć do czytnika dekodera który posiadam opłacić i oglądać. Dzięki temu mogę mieć kilka platform satelitarnych dostępnych z jednego dekodera. Oszczędność prądu - miejsca na półce itp itd.

Ja mam wybór i świadomie legalnie korzystam z tego co mi odpowiada.

 

 

W sumie zabezpieczenia CI+ / ECP wymyślono po to żeby utrudnić legalnym użytkownikom korzystanie z własnych dekoderów.

Do tego jeszcze żeby im płacono za to kasę. Nie ma to nic wspólnego z walką z piractwem. Bo fabryki stać na obejście zabezpieczeń.

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77nie warto podejmować takie dyskusje zwłaszcza że wiesz jak to wygląda w praktyce, bo teoretyków którym się coś wydaje jest tu sporo, gdzie szczytem możliwości jest tuner operatora. Natomiast gorzej jest u nich z tym zmuszaniem siebie do myślenia. ;)

@mate1212 Uruchomisz. Wiekowy może jest ale nadal jest support i to nawet na znacznie starsze modele.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tweed77 napisał:

@LorDx

Konstruktywna krytyka zawsze zmusza do myślenia co niechętnie niektórym przychodzi. Po co mam brać sprzęt od operatora jak mogę wziąć tylko kartę. Kartę włożyć do czytnika dekodera który posiadam opłacić i oglądać. Dzięki temu mogę mieć kilka platform satelitarnych dostępnych z jednego dekodera. Oszczędność prądu - miejsca na półce itp itd.

Ja mam wybór i świadomie legalnie korzystam z tego co mi odpowiada.

 

 

W sumie zabezpieczenia CI+ / ECP wymyślono po to żeby utrudnić legalnym użytkownikom korzystanie z własnych dekoderów.

Do tego jeszcze żeby im płacono za to kasę. Nie ma to nic wspólnego z walką z piractwem. Bo fabryki stać na obejście zabezpieczeń.

 

Obstawiają się licencjami, prawie patentami itd, :) siły na to niema, cały system prawy byś musiał wywrócić, i biznesy wszystkim pobankrutować

i tak płacisz ostatecznie na za wszystko w produkcie, bo tv/dekoder musi przecież mieć wszystko :) łącznie z kodekami

a jak niema to już nie będzie mieć, otwartym dekoderom nie dają można takie prawnie uwalać.

 

Chcesz zarabiać wielką kasę musisz respektować umowy, licencje - ogólnie prawo 

Platforma niema do niczego praw, kupuje je i ma warunki na jakich może korzystać ot tyle, dzierżawić albo sprzedawać

c+ to jedna ze spółek która maja wielcy i o niczym nie decyduje sama, podobna struktura do sieciówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku dekodera to prostsze działa po aktywacji, z modułem nie byłem pewien i dlatego pytałem, ewentualnie ustawienie na choćby Polsat i czekanie bez końca.

Sam bym włączył TVP1 lub TVP HD na którym startuje Ultrabox 4K, z tego co piszecie może to być choćby Ale kino+, lub Planete+ oba są już w pakiecie Start+ więc będzie widać na ekranie że już działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2020 o 21:56, escapers napisał:

@meckbarnie piszemy o cenach tylko o kanałach UHD.. w porównaniu z kanałem HD... ja tylko dla tego kanału wziąłem C+ (więc to nawet nie 20 zł).. 

@sum2 akurat Bitrate jest dobry na kanałach satelitarnych, oczywiście na C+ jest 25Mbps, na Nasa jest mniejszy dzisiaj: 15Mbps:

C+ 4K: https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=10719&pid=4413&live=65&sec=0&lang=en

Nasa UHD: https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=10727&pid=4602&live=65&sec=0&lang=en

 

więc to raczej nie bitrate a to drugie schorzenie... śmieszy mnie to już gdy ktoś mówi, że nie ma różnicy.. różnicy przy bitrate nie będziesz widział, gdy spadnie poniżej 7Mbps..  :)

W sumie bardzo mnie cieszy, że są miszczowie, którzy siedząc przed kompem kilkaset kilometrów dalej, lepiej wiedzą co ja widzę z odległości około 4-ech metrów. Napisałem lat mam wiele, gdzieś po drodze jakąś habilitację, ale nigdy nie przestanę się uczyć. Za to tolerancję dla tupetu tych, którzy głośniej krzyczą mam, życie mnie nauczyło.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sum2 napisał:

W sumie bardzo mnie cieszy, że są miszczowie, którzy siedząc przed kompem kilkaset kilometrów dalej, lepiej wiedzą co ja widzę z odległości około 4-ech metrów. Napisałem lat mam wiele, gdzieś po drodze jakąś habilitację, ale nigdy nie przestanę się uczyć. Za to tolerancję dla tupetu tych, którzy głośniej krzyczą mam, życie mnie nauczyło.

Po prostu idź do okulisty... albo zmień TV.... bo skoro nie widzisz różnicy to coś jest nie tak u Ciebie... albo ze wzrokiem albo ze sprzętem, czyli z telewizorem... ale co się dziwić, że pomimo habilitacji to w sumie z ortografią u Ciebie też nie najlepiej :) 

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mamy marketowego szrota za 2k z zerowym HDRem to faktycznie bez różnicy :)

Przy oledzie gołym okiem widać różnicę między 4k a 4k z natywnym HDR, do zwykłego HD to przepaść zwłaszcza jeżeli mówimy o satce gdzie różne kanały HD mają różną jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...