Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, meckbar napisał:

Standard, który pozwala na dowolność?

Można kupić sprzęt zgodny z CI+ECP, który nie spełnia standardu ECP... bez komentarza. 
 

to pierwszy moduł który sie sypie ?, wiele takich było, CI+ tez pozwala na dowolność albo legacy ?

cam działa w trybie ci+ póki niema żądania ECP, tego camu nie widziała fabryka gdzie piszą fw i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba należałoby najpierw zdefiniować dowolność bo jeżeli masz na myśli np. blokowanie nagrywania lub funkcji Timeshift to mowa o opcjach (włącz/wyłącz) w ramach standardu, np. moduły CI+ niemieckiej HD+ nie zezwalają na nagrywanie. 
Jeżeli coś w jednym urządzeniu działa, a w drugim nie, to mam wrażenie, że ktoś coś spaprał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zabek1441758178 napisał:

Może ktoś zna/pamięta datę kiedy PC+ puściło aktualizacje do modułu ECP?

 

Ja odnotowałem 25.11.2020 (do wersji 35.00.50.02.01.02). Sam robiłem później, ale w podanym terminie zaczęły pojawiać się informacje o aktualizacji. Ewentualnie niech ktoś mnie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, mikoko napisał:

Wcześnie dochodzicie go tej konkluzji. Od samego początku mówiłem ze soft w module jest skopany

i od samego początku błędnie :) jak soft jest skopany gdy mi nagrywa, ogrom ludzi tu pisało, że im też nagrywa. w tej chwili to sa tu chyba 3 osoby, którym nie nagrywa,

wniosek - kupić normalny tv :) albo pisz do sony.

wydało się po prostu, że paru producentów ma poprawną implementację ci+ głęboko w zadku, tam gdzie było dobrze zrobione to i dalej dobrze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mikoko napisał:

Wcześnie dochodzicie go tej konkluzji. Od samego początku mówiłem ze soft w module jest skopany

skopany nie skopany, skoczy się update od Sony, jak c+ ma sprawdzić co się w tv się dzieje ? albo gdzie leży problem.

Serwis Sony tylko może to ustalić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LorDx napisał:

skopany nie skopany, skoczy się update od Sony, jak c+ ma sprawdzić co się w tv się dzieje ? albo gdzie leży problem.

Serwis Sony tylko może to ustalić.

 

Jestem w kontakcie z Sony. Widzę ze zainteresowali się tematem ale fakt odpisują średnio po jednym dniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aktualizacji oprogramowania moduł w TV LG chodził poprawnie, wszystko było fajnie.

Po aktualizacji oprogramowania modułu, LG zaktualizowało też oprogramowanie telewizora i zaczęły się problemy.

Telewizor gubi EPG zarówno na kanałach satelitarnych, jak i naziemnych, często pojawia się komunikat brak sygnału, pilot czasami nie chce przełączać kanałów wybranych numerycznie tylko trzeba wyświetlać listę.

Czy to może być wina obu aktualizacji, czy telewizor zaczyna szwankować. Zamówiłem serwis i czekam na wizytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tv LG NANO867, oferta z modułem zamówiona na początku m-ca. Wszystko pięknie ładnie i tak: moduł po zainstalowaniu odpalił bezproblemowo i od razu pobrał dwie aktualizacje, jedna po drugiej. Następnie po zainstalowaniu kanałów (około pół godziny i uprawnienia były już na karcie) wszystko zagrało, kanały się pojawiły, EPG bez najmniejszego problemu, nic nie klatkuje sygnał na maksa itd. Potem Tv zainstalował aktualizację. Edycja kanałów jest zablokowana, można tylko ułożyć ulubioną listę ale numery kanałów pozostają czyli jest tak jak w dekoderach, więc lipa jak byk niestety. Co do nagrywania to nie wiem bo dysku jeszcze nie kupiłem i teraz zastanawiam się nad kupnem skoro czytam że poblokowane jest.  Niestety trzeba ogarnąć listę i przyzwyczaić się do niej ? Dodam jeszcze że obraz jest super, 4K pięknie świeci a moduł po włączeniu Tv startuje w sekundę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały są poukładane zgodnie z listą operatora, mogę utworzyć własne listy, ale usterki o których pisałem wyżej i tak cały czas się pojawiają, nawet przy wyjętym Module Cam, gdy chodzi tylko telewizja naziemna.

Najciekawszy komunikat; Aplikacja zostanie zamknięta w celu uwolnienia pamięci, który pojawia się gdy nie jest włączona żadna aplikacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...