Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Ktosiu napisał(a):

Oczywiście istnieje że możesz sobie nagrywać kilka kanałów z modułu wystarczy ustawić prawidłową konfigurację modułu 

Chyba za stary jestem na tuner z Enigmą. Nie umiem tego obsłużyć i nie mam tyle czasu, żeby się uczyć od zera. Tuner ma działać "od strzału" i nie być od Canal+ 😁. Dziękuję za odpowiedzi. Będę się dalej męczył z Technisatem.

Edytowane przez seatibiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie ma znaczenia jaki masz tuner, z jednym modułem zawsze każdy tuner działa tak samo i nic nie trzeba konfigurować. Problem zwykle jest przy dwóch modułach albo karcie. 

Każdy tuner na dwa moduły działa bardzo dobrze po ustawieniu właściwym zadań.  Jak twierdzisz inaczej to tylko nie masz pojęcia o ustawieniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, czerstwy napisał(a):

W praktyce ładnie to brzmi w teorii była jak u góry

Chyba odwrotnie? W teorii ładnie brzmi, a w praktyce...

Jak się okazuje czasami błaha przyczyna powoduje niemały problem. Być może i w opisanym przez Ciebie problemie powodem był niedostrzeżony błąd w konfiguracji. Wszak to enigma - dużo trzeba ustawiać, a jedna odhaczona lub nieodhaczona opcja robi dużą różnicę.

Przekonanie o własnej nieomylności niejednego już zgubiło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, meckbar napisał(a):

Wszak to enigma - dużo trzeba ustawiać, a jedna odhaczona lub nieodhaczona opcja robi dużą różnicę.

Przekonanie o własnej nieomylności niejednego już zgubiło. 

Wygląda to tak że większość z was nie wie czego chce. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz/nie masz wolnego czasu na czytanie, konfigurację itp. nie ma problemu - operator ma dla Ciebie odpowiedni sprzęt na zasadzie "podłącz i oglądaj" i ma wszystko działać. Jeśli jest inaczej zgłaszasz reklamację, bo nie musisz się na tym znać. W przypadku tunera własnościowego jest inaczej ale w zamian masz dodatkowe możliwości których na sprzęcie operatora nie ma i nigdy nie będzie np. obsługa modułów, pełny zdalny dostęp np. z telefonu itp.. Dla mnie jedynym akceptowalnym rozwiązaniem jest moduł CAM i własny tuner, bo tylko taki dla mnie posiada odpowiednie funkcje ale też nie narzekam że coś mi nie działa, bo potrafię dostosować sprzęt do tego czego potrzebuję.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, opensource napisał(a):

Dla mnie jedynym akceptowalnym rozwiązaniem jest moduł CAM i własny tuner, bo tylko taki dla mnie posiada odpowiednie funkcje ale też nie narzekam że coś mi nie działa, bo potrafię dostosować sprzęt do tego czego potrzebuję.

I tutaj pełna zgoda. Na naukę konfiguracji poświęciłem niemało czasu i trochę pieniędzy. Obecnie korzystam wyłącznie ze sprzętu na E2 oraz przystawek i żałuję, że tak późno. Nadal nie wiem wszystkiego, ale wiem dostatecznie dużo, aby całość sprawnie działała.

A zaczęło się od tego, że zaczęły mi znikać pojedyncze kanały w moim telewizorze z modułem Cyfra+ i faktu, że dostawca usług całkowicie się na mnie wypiął. 

Ze wszystkich przetestowanych opcji subiektywnie uważam połączenia VU+ ze softem VTi i CAMa za najlepsze rozwiązanie. Ale każdy może sobie wybrać dowolną konfigurację, która mu z jakichś względów odpowiada. 

Edytowane przez meckbar
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, meckbar napisał(a):

Chyba odwrotnie? W teorii ładnie brzmi, a w praktyce...

Jak się okazuje czasami błaha przyczyna powoduje niemały problem. Być może i w opisanym przez Ciebie problemie powodem był niedostrzeżony błąd w konfiguracji. Wszak to enigma - dużo trzeba ustawiać, a jedna odhaczona lub nieodhaczona opcja robi dużą różnicę.

Przekonanie o własnej nieomylności niejednego już zgubiło. 

Dokładnie i o tym pisałem. błache sprawy potrafią robić problemy i co to jest to nawet nie ogarniaja osoby mocno zaawansowane. Bo sprawdzić i wyeliminować trzeba wiele rzeczy😂A  o swoich problemach np z modułem jakie opisywałem nic nie dały porady z forum. Tylko u mnie może być problem też z oscamem i jego konfiguracją bo robiła mi to osoba  która mocno siedzi w temacie. A konfiguracja była konkretnie pod moja osobę i moje wymagania. A juz od jakiegoś czasu zrezygnował z VTI i u siebie też nawet nie ma.

 

5 godzin temu, opensource napisał(a):

Wygląda to tak że większość z was nie wie czego chce. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz/nie masz wolnego czasu na czytanie, konfigurację itp. nie ma problemu - operator ma dla Ciebie odpowiedni sprzęt na zasadzie "podłącz i oglądaj" i ma wszystko działać. Jeśli jest inaczej zgłaszasz reklamację, bo nie musisz się na tym znać. W przypadku tunera własnościowego jest inaczej ale w zamian masz dodatkowe możliwości których na sprzęcie operatora nie ma i nigdy nie będzie np. obsługa modułów, pełny zdalny dostęp np. z telefonu itp.. Dla mnie jedynym akceptowalnym rozwiązaniem jest moduł CAM i własny tuner, bo tylko taki dla mnie posiada odpowiednie funkcje ale też nie narzekam że coś mi nie działa, bo potrafię dostosować sprzęt do tego czego potrzebuję.

To że ktoś nie ma czasu czy trudno mu przyswoić taka wiedze to nie znaczy że nie wie czego chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś taki nie powinien kupować takiego sprzętu. Przed zakupem wypada czytać czy sprzęt jest odpowiedni i czy spełnia to czego się oczekuje. Niestety większość robi na odwrót, najpierw kupuje a dopiero później się zastanawia czy wszystko czego potrzebują będzie działać i oczywiście pretensje. Informacji w sieci na ten temat jest mnóstwo, a jeśli nie to nawet sprzedawcy zawsze też można zapytać. To nie są czasy kiedy nie każdy miał internet gdzie wtedy to faktycznie było trzeba ryzykować zakup sprzętu o którym mało się wiedziało, bo takich informacji nie było.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty najlepiej wiesz czy czytają i czy nie😂 Twierdzicie że wszystko działa bardzo dobrze i kto to wyczyta i kupi🤣 A są takie przypadki jak ten wyżej. Nikt nie dał trafnej rady a osoba z tym sprzętem sama doszła co jest nie tak. Tu chodzi o to żeby ludzie czytali że to sprzęt nietypowy  że coś działa bardzo dobrze z dnia  na dzień potrafi przestać pomimo że nie wprowadzało się żadych zmian. I trzeba być tego świadomym. Śmieszna wtyczka z belkami itp potrafi uwalać image czy pendrive który nagle zmienił sobie sam ścieżki podmontowania. Ale to jest takiego typu sprzęt i albo sie to akceptuje albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, czerstwy napisał(a):

Twierdzicie że wszystko działa bardzo dobrze i kto to wyczyta i kupi🤣

Kto twierdzi że wszystko działa? Każdy sprzęt ma jakieś drobne wady i albo to akceptujesz albo nie. Jednak zdecydowana większość to nie wady tylko brak umiejętności konfiguracji i czytania ze zrozumieniem. W powyższym przypadku z modułami @Ktosiu napisał Ci że na dwa moduły również działa tylko trzeba odpowiednio skonfigurować zadania modułu, a nie narzekać. Co do wtyczek to są dodatki które mają czasami jakieś wady i się z tym się trzeba liczyć, bo z różnymi umiejętnościami ludzie je tworzą.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre wsparcie w niecie do tego sprzętu na forach wiec warto. Kiedyś były na tym albo jakiś Vu+Duo 4K problemy z dzwiękiem. Ale to chyba dawno nie aktualne.

11 minut temu, cidik napisał(a):

@czerstwy myśle o VU+ Duo 4K SE. Muszę tylko przegadać Canal+ wymiane ich dekodera na czarny moduł

@lukx95 ogarnie temat takiej wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy umowach agencyjnych masz promować sprzęt operatora w widoczny sposób prezentując odbiorniki, za to masz preferencyjny pakiet. 

W sumie zapytać możesz, kilka lat temu jak procowałem w agencji Canal+ też chcieli wymieniać na moduł do prezentacji i nie dostali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co wymusić ?   By karta w ogóle działała zwykle musisz mieć odpowiednie dane w czytniku wpisane wyciągnięte wcześniej z karty i modułu/dekodera. 

 

Dla podstawowych danych karty  wszystko jest dostępne do odczytu  w interfejsie  oscam albo w logu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie powodem tego jest fakt, iż CI+ (z założenia) miało uniemożliwić korzystanie z modułów na sprzętach niecertyfikowanych i być może osoby, które opracowały wtyczkę umożliwiającą użytkowanie modułów CI+ na sprzęcie E2, uznały, że nakład pracy nad tą funkcją przekracza zysk. Ale to tylko moja teoria. Najważniejsze jest, że kanały są deszyfrowane i przechodzą uprawnienia. Reszta to "nice to have". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...