Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Ktosiu Były możliwe wymiany na konfiguracje sprzętowe 2xCAM lub dekoder+CAM, ale tylko przy niezależnej usłudze Multiroom z dawnej Cyfry+, która jest już niestety całkowicie wycofywana i w najbliższych miesiącach całkiem zniknie u każdego z Abonentów, którzy taką usługę MR posiadają. Także obecnie moduł CAM może być już tylko jako jeden sprzęt na umowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy to normalne jest że mając włożony moduł do telewizora po wciśnięciu na pilocie przycisku "standby" czyli po prostu wyłączeniu odbiornika pojawia się komunikat "moduł CAM działa. Twój telewizor automatycznie przejdzie w stan gotowości po zakończeniu pracy modułu"? Telewizor wyłącza się wtedy po 10-15 sekundach. Trochę to dziwne jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech się wypowiedzą posiadacze telewizorów z tym systemem, bo ja do tej pory miałem Samusng (Tizen), LG (spamOS) oraz dekoder z obsługą CAM i nigdy nie miałem takiego komunikatu. Telewizor czy też dekoder wyłączał się od razu. 

 

Widocznie producent tak to sobie wymyślił, że proces obsługi modułu CAM w twoim TV potrzebuje czasu do jego ubicia przy wyłączaniu odbiornika. 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych tv tak jest jeśli jest akurat prowadzone nagrywanie z modułu. Wyłączy tylko ekran ale nagrywa, po nagraniu przechodzi w standby. 

 

Może to zależy od ustawień tv, sprawdź je dokładnie i poszukaj coś związanego  z nagrywaniem albo ustawieniami modułu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się więc że w telewizorach tuner S2 wstawiany jest tylko żeby był jako taki bo odsetek ludzi korzystających z telewizji satelitarnej bezpośrednio z poziomu telewizora jest znikomy. 

Na pewno "taki tcl" czy też myślę inny telewizor zapewnia lepszą jakość obrazu niż sprzęt operatora. Bardziej ostry i wyraźniejszy. Swoją drogą dziwię się że operatorzy idą po taniości przekazując abonentom dekodery niby najwyższej klasy ale jednak tanie z gwarancją słabej jakości obrazu gdzie to jest czynnik chyba najważniejszy. Gdyby podpisali umowę z jakimś wiodącym producentem to zapewniliby sobie spokój w postaci braku sygnałów od abonentów o złej jakości i też odejściach z tego powodu. Coś tu ewidentnie nie gra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, emarti napisał(a):

...

Na pewno "taki tcl" czy też myślę inny telewizor zapewnia lepszą jakość obrazu niż sprzęt operatora. Bardziej ostry i wyraźniejszy. ....

Co to znaczy "taki TCL"? Bo ja mam TCL za 700 zeta i nie zapewnia on lepszego obrazu w porównaniu z dekoderem operatora. Nie ma więc co uogólniać. Po drugie znajdź telewizor z taką funkcjonalnością jak dekoder operatora jeśłi np. chodzi o nagrywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawel napisał(a):

Co to znaczy "taki TCL"? Bo ja mam TCL za 700 zeta i nie zapewnia on lepszego obrazu w porównaniu z dekoderem operatora. Nie ma więc co uogólniać. Po drugie znajdź telewizor z taką funkcjonalnością jak dekoder operatora jeśłi np. chodzi o nagrywanie.

Odłączyłem dekoder operatora Canal+, włożyłem moduł do telewizora i zauważyłem lepszą jakość obrazu. Chyba że mam halucynacje i jakieś psychozy 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość zależy tylko od ekranu. Praktycznie to każdy sprzęt ma identyczną jakoś obrazu bez względu jaki to sprzęt. Sygnał jest cyfrowy więc nie ma żadnej możliwości by był inny na jakimkolwiek urządzeniu. 

 

To przetwarzanie obrazu w sprzęcie jest odpowiedzialne za końcowy obraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mikoko Zdaje ci się na pewno.

Moduł nie ma multiplexera i do TV trafia strumień bezpośrednio. TV obrabia dalej obraz sam. 

Sprzęt przetwarza  obraz i dostaje jeszcze overlay do GUI, wyciąga dźwięk i dekoduje formaty obrazu jak i audio. 

Jakość obrazu zależy w sumie od użytego systemu i jego ustawień jak i końcowej obróbki obrazu. 

 

Reszta to już kwestia ustawień użytkownika. 

 

I na koniec już pisałem, sygnał jest cyfrowy więc w 100 % wszędzie identyczny. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...