Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam problem z tym modułem. Nie używałem go od grudnia zeszłego roku. Kilka dni temu uruchomiłem dekoder (Openbox) i oczywiście nie miał uprawnień, więc je przesłałem ze Strefy C+ i zadziałał normalnie. Jednak dzisiaj przestał dekodować programy, więc wszedłem w menu dekodera w obsługę modułów, ale nic nie mogę zrobić, tylko wyświetla się komunikat o konieczności aktualizacji modułu z prośbą o akceptację. Gdy nacisnę "OK" to zaczyna pobierać nowe oprogramowanie do 5% i wyświetla komunikat, że sprzęt już posiada najnowszy soft i wraca do menu. Programy dalej zakodowane. Jak zaktualizować ten moduł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barti, masz rację, mam stary TV z CI bez +. A jak się aktualizuje ten moduł? Samoczynnie na jakimś konkretnym programie (kiedyś na starych modułach był to chyba TV Puls), czy trzeba uruchomić ręcznie z menu TV lub dekodera?

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Jack777 napisał:

Jak zaktualizować ten moduł?

Zaktualizuj moduł w jakimś telewizorze ze slotem CI+. Jeżeli posiadasz tuner z wejściem na moduły zgodny z CI+ to też powinno się udać. Aktualizację możesz uruchomić ręcznie z menu modułu. 

Najnowsza wersja oprogramowania to 35.00.50.02.01.02

Edytowane przez meckbar
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy brak możliwości nagrywania za pomocą modułu ma związek z numerem oprogramowania modułu? Wczoraj wymieniłem moduł na inny egzemplarz i ten mi nagrywa bez problemu, ale moduł domaga się aktualizacji oprogramowania. Boję się, że jak zaktualizuję do nowszej wersji to znowu nie będzie nagrywał.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że tak się stanie. Wersja oprogramowania, z którą wydawano moduł przed "aferą" z cameleonami miała chyba 01 na końcu. Aktualizacja poprawia działanie CAMa (zwłaszcza przełączanie kanałów), ale jednocześnie blokuje działanie cameleona i zdaje się, że również nagrywanie w niektórych modelach TV.

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mikoko napisał:

Nowa wersja softu modułu po aktualizacji przestanie umożliwiać nagrywanie. Przerabiałem to. Monit o aktualizacje w tv jest tak u[beep]liwy ze nie sposób na dłuższa metę tego używać

To zależy od modelu/producenta TV oczywiście, masz na myśli SONY zapewne. LG odblokowało nagrywanie, wiem bo przerabiałem to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mikoko napisał:

Ten tv nie ma wsparcia dla ECP wiec na kanale c+now będzie ciemność. W przyszłości być może także na c+4K

Interesuje mnie pakiet relax+, czyli bez canal+ i 4k.

Pytanie jest nastepujace--czy cała oferta bedzie mi dzialac teraz i wprzyszlosci-przy zalozeniu ze bedzie to ten pakiet?

Teraz w domu mam netflixa i hbo go, wiec kolejnych kanalow filmowych nie planuje kupowac- nawet tego co mam, nie mam czasu ogladac (mam czas 2 wieczory na tydzien)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie interesuje cię w przyszłości kanał c+4K który to ma być zabezpieczony ECP możesz brać te ofertę z modułem. Na dzień dzisiejszy testy są na c+now cały czas. Aha na koniec ważna uwaga. Na tym tv zablokowana jest chyba możliwość nagrywania na zewnętrzny dysk poprzez moduł. Słowo klucz „chyba” musisz to zweryfikować. Na modelu o rok młodszym xg9505 taka możliwość nagrywania nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj drugi tv to sonyxh90- model 2020. On ma ecp ?

5 minut temu, mikoko napisał:

Jeśli nie interesuje cię w przyszłości kanał c+4K który to ma być zabezpieczony ECP możesz brać te ofertę z modułem. Na dzień dzisiejszy testy są na c+now cały czas. Aha na koniec ważna uwaga. Na tym tv zablokowana jest chyba możliwość nagrywania na zewnętrzny dysk poprzez moduł. Słowo klucz „chyba” musisz to zweryfikować. Na modelu o rok młodszym xg9505 taka możliwość nagrywania nie istnieje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...