Skocz do zawartości

Handel w niedziele


Gość Wodnik Szuwarek
 Udostępnij

Handel w niedziele  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jesteś za zniesieniem zakazu handlu w niedziele?



Rekomendowane odpowiedzi

Ale zaraz... o zakaz handlu w niedzielę to jakoś tłumnie walczono? Bo poza inicjatywami, które były tworzone przez NSZZ "Solidarność" oraz deklaracjami niektórych hierarchów kościelnych, to nie przypominam sobie, żeby to było jakieś bardzo nośne hasło popierane przez miliony.

 

A, i przy okazji - radziłbym się generalnie wstrzymać od komentarzy typu "jak Wam nie pasuje, to zmieńcie pracę albo uzgodnijcie sobie z pracodawcą dzień wolny w środku tygodnia", bo są sytuacje, gdy zwyczajnie nie jest to możliwe.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kirk już były tu również  "złote" rady kierowane wobec przeciwników handlu niedzielnego. 

 

A tak naprawdę, nikt dokładnie nie wie ile ktoś zarabia, jaką dokładnie wykonuje pracę, czy faktycznie będzie pracował w niedziele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lakiman napisał(a):

 Ludzie, którzy często moim zdaniem nie wiedzą co mają zrobić z wolnym czasem.

No i właśnie, jak to się pięknie kłóci ze zdaniem napisanym kilka postów wyżej.

 

22 minuty temu, lakiman napisał(a):

Jak czujecie taką potrzebę aby chodzić po galeriach w niedzielę, to nic mi do tego. 😀  Niech każdy spędza czas jak mu najbardziej odpowiada.

Niby nic Ci do tego, ale ciągle sugestia że to niewłaściwa forma spędzania czasu wolnego i że Ci którzy taką wybiorą to tak naprawdę nie wiedzą co mają zrobić z czasem wolnym. Ty ciągle nie rozumiesz że to jest dla takich osób właśnie świadomy wybór na spędzanie czasu wolnego. Zatem widzą co z nim zrobić, takiego dokonują wyboru.

2 minuty temu, lakiman napisał(a):

@Kirk już były tu również  "złote" rady kierowane wobec przeciwników handlu niedzielnego.

Ale z innego powodu. Wybierając pracę w handlu wiesz na co się piszesz. Oczekujesz ustawowego uregulowania, aby spełnić Twoje zachcianki. Nie tędy droga. To Ty podejmujesz decyzje i jesteś panem swojego losu i czasu wolnego.  Zatem jeśli ktoś chce mieć wolne niedziele, niech wybiera zawód gdzie one są gwarantowane przez pracodawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego co pamiętam to chyba każdy koalicjant miał własne pomysły. Pewnie wygra koncepcja większości głosów w koalicji..

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc realnie myślę że wygra wariant mieszany, czyli 2 niedziele handlowe w miesiącu. Ale to moim zdaniem także nie jest dobre rozwiązanie. Najlepsze dla Was jako pracowników handlu, ale nie tylko byłyby regulacje kodeksowe, które dawałyby wszystkim pracującym w niedzielę dużo większe przywileje finansowe i gwarantowane minimum 2 niedziele wolne w miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dvbtowiec napisał(a):

Patrząc realnie myślę że wygra wariant mieszany, czyli 2 niedziele handlowe w miesiącu. Ale to moim zdaniem także nie jest dobre rozwiązanie.

 

Oczywiście że to złe rozwiązanie. Byłaby to porażka wszystkich tych liczących na zniesienie ograniczeń i obawiam się że by pozostało już na trwałe. Ten zapis w programie wyborczym pewnego ugrupowania zresztą wpłynął na moją decyzję przy urnie wyborczej.

To już mniej złe rozwiązanie to pozostawienie zakazu tak jak jest, z dopuszczeniem otwarcia we wszystkie niedziele sklepów z kasami samoobsługowymi i pracownikiem-asystentem kasy. Przynajmniej będzie można pójść na zakupy spożywcze w każdą niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość lakiman

Pewnie tak, może ktoś sobie dorabia po delegacjach na tygodniu.  😁Nie dopytywałem.😂

11 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Widzę że kolega lubi prowokacyjne posty :) Spokojnie odwdzięczymy się gdy wszystkie niedziele, lub przynajmniej 2 w miesiącu będą handlowe. Napiszemy że nareszcie możemy robić zakupy wtedy kiedy chcemy.

Jestem za. W końcu mamy dobrą zmianę.  ;-)

Jak się tylko dogadają

;-) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Cały luksus polega na tym, że czasami wypada wolne w tygodniu. Spokojnie można ogarnąć zakupy i inne sprawy. Nie trzeba "tyrać" po 8 godzin w tygodniu. 😀 i nie mieć na nic czasu.

Chociaż jak tu czytałem, to niektórzy pracują od świtu do nocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...