Skocz do zawartości

Handel w niedziele


Gość Wodnik Szuwarek
 Udostępnij

Handel w niedziele  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jesteś za zniesieniem zakazu handlu w niedziele?



Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, lakiman napisał(a):

Szczerze czy miałeś przez ten czas problem ze zrobieniem dodatkowych zakupów w niedzielę I nie mogłeś załatwić spraw związanych z zakupem na tygodniu?

Tak, mam podobnie jak napisał wyżej @Kirk W tygodniu mam czas na zrobienie podstawowych brakujących zakupów.

Duże zakupy realizuję zawsze w sobotę i tracę na to pół dnia.

Gdy sklepy były otwarte w niedzielę, sobotę przeznaczałem na prace domowe i ogrodowe. Teram mam na nie mniej czasu i często muszę po pracy, zamiast odpocząć, nadganiać także większe prace domowe, na które nie mam czasu w sobotę.

Uprzedzę pytanie, szanuję niedzielę jako dzień w którym nie wykonuje się niepotrzebnych prac fizycznych u siebie, wzgl. rodziny i moich sąsiadów. Zatem brak niedziel handlowych ograniczył mój czas i pewne większe tematy leżą i czekają na swoją kolej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lakiman napisał(a):

Nie jest tak do końca, że sklepy traciły na zamkniętym handlu w niedzielę. Już o tym napisałem, ruch się generuje w soboty, poniedziałki. Maksymalna obstawą jest konieczna.

Ty piszesz z perspektywy swojej branży, a my piszemy o całości. Ja byłem w markecie budowlanym w niedzielę i były dzikie tłumy, bo właśnie przy weekendzie dużo ludzi ma czas na to, żeby spokojnie pochodzić po sklepie i wybrać to co potrzebują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Zatem brak niedziel handlowych ograniczył mój czas i pewne większe tematy leżą i czekają na swoją kolej.

Nie potrafiłeś zorganizować sobie czasu od momentu wprowadzenia wolnych niedziel - dla mnie to absolutnie NIEPOJĘTE !!!! i zakrawa o przerost formy nad treścią 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj ciekawy artykuł, zdaniem Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji połowa ludzi, która jest zatrudniona w handlu pracuje w niedziele niehandlowe. A przypomnę, że w handlu pracuje około 2 mln osób. 

Na zakazie tracą sklepy oraz galerie handlowe a jego usunięcie przełożyłoby się na wzrost zatrudnienia w handlu i większe wpływy podatkowe. 

Dodatkowo zakaz handlu miał pomóc odwrócić trend zamykania się małych sklepów. No i już wiemy, że nie udało się tego osiągnąć, małe sklepy zamykają się.

Jak widać wbrew temu co piszecie tutaj, zakaz handlu w obecnej formie nie działa tak jak powinien. Wnosi więcej szkody niż pożytku.

źródło: https://businessinsider.com.pl/gospodarka/tyle-kosztuje-polska-gospodarke-zakaz-handlu-w-niedziele/ty30tcb

Edytowane przez mrozio11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, patryszq napisał(a):

Nie potrafiłeś zorganizować sobie czasu od momentu wprowadzenia wolnych niedziel - dla mnie to absolutnie NIEPOJĘTE !!!! i zakrawa o przerost formy nad treścią

Co mi radzisz ekspercie, mam się nie zajmować rodziną w tygodniu po pracy, wracając z niej o 18:00, nie przebywać z dziećmi, tylko np. w lecie zasuwać kosić trawę, lub wycinać przerośnięte gałęzie drzew? Bardzo lubię takie wpisy wszechwiedzacych ekspertów którzy innym czas organizują ;)

A gdy do zrobienia jest coś większego, typu naprawa dachu, to mam w nocy wychodzić i go naprawiać po pracy, bo ekspert mi napisze że powinienem umieć sobie czas zorganizować ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Tobie życia nie zorganizuje i tego nie zamierzam , nie zaplanuje absolutnie  - ja tylko krótko je skwitowałem , iż skoro narzekasz, reagujesz to winny jesteś je sobie raz jeszcze poukładać - przeanalizować !! ewidentnie coś jest w nim nie HALO :) 

Edytowane przez Kiler
Wycięto zaczepkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patryszq Nie organizujesz, ale twierdzisz że jest nie halo. Sprzeczność sama w sobie. Uwagi co co halo kieruj do swojej rodziny, a innych łaskawie nie pouczaj.

Każdy z nas ma różne priorytety i różne obowiązki w życiu. Jedni mają czas żeby leżeć po pracy na kanapie, inni nie. Takie łatwe wrzucanie wszystkiego do jednego worka świadczyć może wyłącznie o niedojrzałości do rozumienia potrzeb różnych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

@patryszq Nie organizujesz, ale twierdzisz że jest nie halo. Sprzeczność sama w sobie. Uwagi co co halo kieruj do swojej rodziny, a innych łaskawie nie pouczaj.

Każdy z nas ma różne priorytety i różne obowiązki w życiu. Jedni mają czas żeby leżeć po pracy na kanapie, inni nie. Takie łatwe wrzucanie wszystkiego do jednego worka świadczyć może wyłącznie o niedojrzałości do rozumienia potrzeb różnych osób.

Zorganizuj się - będzie Ci łatwiej mniej narzekać - twierdze , że nie halo bo narzekasz, zrozum , a narzekasz bo CI źle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patryszq Jedynymi narzekaczami tutaj są Ci którzy pracują w handlu. Ja zaprezentowałem swój punkt widzenia, który narzekacze pomijają, że potrzeby i obowiązki są różne. Nie tylko pracą człowiek żyje. I ani Ty, ani nikt inny nie będzie mnie i innym mówił że mamy się zorganizować.

To nasze życie i nic Ci do tego.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko "jemu" jest źle, a większości społeczeństwa :) Skoro wg różnych danych 65-75% ludzi chce przywrócenia poprzedniego stanu to powinno być to co najmniej rozważone przez rząd bo tak działa zdrowa demokracja.

"Brak organizacji" to już chyba nie trzeba komentować bo nie masz pojęcia kto i jakie ma obowiązki w ciągu dnia, ale jak widać planować życie innym to co niektórzy bardzo chętni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, patryszq napisał(a):

No to nie narzekaj !! Ja nie narzekam czy handlowa jest czy jej brak !! Tobie jest żle nie mnie !

Poza wspomnianymi wyżej przez kolegę procentami jak społeczeństwo na to patrzy, przeczytaj rzetelnie i obiektywnie ostatnie strony tego wątku. Wypowiada się wiele osób z krytyką nakazu zamknięcia sklepów w niedzielę. Czep się zatem dyskusji ogólnie, a nie mnie personalnie. A jeśli nie masz argumentów, poza złotymi radami organizowania innym czasu wolnego, to lepiej nic nie pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie obecnie problem ze zorganizowaniem sobie czasu w tygodniu jak przedmówca to może poproście swoich pracodawców o możliwość pracy w niedzielę a w zamian dzień wolny w tygodniu, albo poszukajcie sobie takiej pracy. Takie wolne za pracujące dni w weekendy, naprawdę się przydaje. Każdy kij ma 2 końce. Czekacie na te pracujące w niedzielę w handlu jak na zbawienie zamiast samemu coś z tym zrobić.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile razy można to wałkować. W całej sprawie nie chodzi o naszą organizację czasu wolnego, ale o to żeby ustawami nie uprzywilejowywać jednej grupy zawodowej, bo osób pracujących w niedzielę, które chciałyby także mieć z tego profity jest więcej niż tylko handel. Jeśli pracodawca decyduje że chce sklep mieć otwarty w niedzielę, bo to mu przynosi zyski, to jego wolny wybór, bo mamy swobodę działalności gospodarczej.

Osoby które się się handlu przyjmowały wiedziały że niedziele są handlowe. I tyle w temacie powinno wybrzmieć.

 

Zadajesz jednocześnie pytania ze zdziwieniem jak to możliwe że nie mamy czasu na zakupy w tygodniu, więc Ci z uprzejmości m.in. ja odpowiedziałem. Ale tak naprawdę nic Ci do tego, bo to nasze życie, nasz czas, nasze wybory. Jeśli podoba nam się jako konsumentom model gdzie sklepy są otwarte w niedzielę bo tak jest dla nas wygodniej, to nasz wybór jako konsumentów i Ciebie to nie interesuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lakiman napisał(a):

Jeśli macie obecnie problem ze zorganizowaniem sobie czasu w tygodniu jak przedmówca to może poproście swoich pracodawców o możliwość pracy w niedzielę a w zamian dzień wolny w tygodniu, albo poszukajcie sobie takiej pracy. 

Ale po co, skoro zaraz wracają handlowe Niedziele i będę mógł w spokoju sobie spędzić moją wolną Niedzielę tak jak lubię czyli w galerii handlowej albo sklepie. Ja lubię swoją pracę od Poniedziałku do Piątku, kilka lat musiałem się męczyć z tym idiotycznym zakazem handlu ale już niedługo na szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrozio11 ja też bardzo lubię swoją pracę. Zresztą nie przypominam sobie, aby ktoś w temacie napisał, że jej nie lubi. 🙂

 

Wolny dzień, czasami kilka dni w tygodniu fajna rzecz.To uważam na plus w takiej pracy. 

Dużo spraw na spokojnie można wtedy ogarnąć.  Wygodnie było jak tydzień pracy kończył się na sobocie. Osoby pracujące w handlu podzielają moje zdanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrozio11 napisał(a):

Wygodnie było jak były handlowe niedziele. Osoby pracujące poza handlem podzielają moje zdanie 😂

Potwierdzam :D A że takich jest więcej, więc sprawa wydaje się być przegłosowana ;)

Potwierdza to także ankieta w wątku w którym uczestniczymy w dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę te żółte, czerwone napisy w medialnych nagłówkach- jak to nasi w końcu szczęśliwi  rodacy tłumnie ruszyli na galerie handlowe, do centrów handlowych, że o  taką wolność walczyliśmy.  😀 

Że, nie mogli a teraz już mogą. 😀 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czuje potrzeby, to złe sformułowanie. Po prostu w Niedzielę mam na to najwięcej czasu z oczywistych względów, więc siłą rzeczy jest to dla mnie najlepsze wyjście. A że ktoś w tym czasie będzie tam musiał pracować? Nigdy nie będzie idealnego wyjścia, co byśmy nie zrobili to zawsze znajdzie się grupa, której coś nie będzie odpowiadało i tak jest z tymi nieszczęsnymi niedzielami. Niemniej uważam, że uczciwiej jest uniknąć faworyzowania części pracowników handlu, bo teraz i tak spora grupa z handlu pracuje, mimo że teoretycznie powinna mieć wolne. 

Demokracja to rządy większości, większość wybrała teraz opcje, która jest za niedzielami handlowymi. Może w przyszłości to znowu się zmieni, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu były takie "pustki"ia handlowcy, firmy aż skaczą z radości mogąc w końcu liczyć zyski.

A na poważnie ile razy byłem w galerii handlowej zawsze są tłumy. Jakby to funkcjonowało w świątek, piątek czy niedzielę zawsze są ludzie. Ludzie, którzy często moim zdaniem nie wiedzą co mają zrobić z wolnym czasem. Taka forma rozrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...