Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, bartas_20 napisał:

Moim zdaniem wpisywaniem w ustawy cokolwiek poza igrzyskami i meczami reprezentacji Polski w róznych dyscyplinach jest bezpodstawne.  Kończą się sukcesy tego sportowca i nadawcy mają związane ręce bo nie chcą już tego pokazywać a muszą dodatkowo w otwartej TV.

 

Może w sportach indywidualnych powinno się wpisywać do rozporządzenia konkretnych zawodników? Np. mecze tenisa z udziałem Igi Świątek a nie ogólnie mecze tenisa; zawody PŚ w skokach z udziałem Stocha i/lub Żyły i/lub Kubackiego, a nie w ogóle PŚ w skokach, dawniej zawody PŚ w biegach z udziałem Kowalczyk a nie zawody PŚ w biegach ogółem.

I regularnie aktualizować listę żeby brać pod uwagę zniżkę / zwyżkę formy konkretnych zawodników i pojawianie się kolejnych sław?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, michael112 napisał:

 

Może w sportach indywidualnych powinno się wpisywać do rozporządzenia konkretnych zawodników? Np. mecze tenisa z udziałem Igi Świątek a nie ogólnie mecze tenisa; zawody PŚ w skokach z udziałem Stocha i/lub Żyły i/lub Kubackiego, a nie w ogóle PŚ w skokach, dawniej zawody PŚ w biegach z udziałem Kowalczyk a nie zawody PŚ w biegach ogółem.

I regularnie aktualizować listę żeby brać pod uwagę zniżkę / zwyżkę formy konkretnych zawodników i pojawianie się kolejnych sław?

Proszę cię , jaki to ma sens. Bez przesady, żeby już każdy minimalny sukces Polaka musiał być pokazany w otwartej TV. A jak nadawca wyczuję, że może na tym zarobić to i tak wrzuci live na otwartym ( np: Polsat) . A nie ma związanych rąk , że musi odsprzedawać np: sublicencje i żeruje na tym TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kingofsouth napisał:

Wrzucałem screana, ze na Viaplay Lotwa jest zakładka , ze można brać subskrypcje podpinaajac pod ich operatora kablowego.

Nadal to jest przez internet.  Tak jak HBO GO masz możliwość logowania przez rożnych operatorów. 

Znając łapczywość moją. To wezmę po pierwszym dniu dostępności w strefe canal plus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - musi sobie kupić przystawkę do TV. Nie wiem czy VP podziała na "niecertyfikowanych" boxach z "telefonicznym" androidem, chociaż jeśli powstanie wtyczka Viaplay do Kodi to wtedy raczej tak. Jeśli nie, pozostaje MiBox, Canal+Box itp. tu raczej podziała.

A łącze internetowe - no niestety musi sobie zapewnić. W dzisiejszych czasach i tak mało jest ludzi którzy nie korzystają z internetu. Prawdę mówiąc, tylko w jakichś głębokich górach typu Bieszczady może być problem z zapewnieniem sensownego łącza, a i to może wkrótce się zmieni wraz z rozwojem 5G?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś nie ma anteny satelitarnej, telewizora a może nawet i prądu to jak do tej pory oglądał? 🤣

 

Coraz większy kabaret z narzekaniem. Pożyjemy, zobaczymy. Skoro nie wykluczają współpracy z operatorami to nie zdziwię się, jak pojawią się na dekoderze nc+ jako oddzielna aplikacja, tak jak netflix. Tym bardziej będzie na tym zależeć c+, po stracie PL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to w Canal+ i Eleven nic nie będzie bo mi się wydaje, że będzie wiec tak naprawde kolejne rozporoszenie i z tego powodu kolejny wzrost ceny

więc z czego tu się cieszyć ?

3 minuty temu, kingofsouth napisał:

Bundesliga, PL , F1 u jednego operatora. To chyba ewenement od lat. 

Nie potrzebujecie brać i płacic za  Canal+ oraz Eleven do tych praw a wam jeszcze zle. Nie rozumiem tego.

 

A co to w Canal+ i Eleven nic nie będzie bo mi się wydaje, że będzie wiec tak naprawde kolejne rozporoszenie i z tego powodu kolejny wzrost ceny

więc z czego tu się cieszyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, aboutreka napisał:

Co do skoków w Viaplay to należy zauwazyc, że obowiązek pokazywania okreslonych wydarzen w telewizji otwartej dotyczy zgodnie z ustawa nadawcy programu telewizyjnego.

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/radiofonia-i-telewizja-16795082/art-20-b

 

Zastanawiam się czy ustawodawca nie rozważa zmiany tego zapisu tak aby platformy VOD też się do tego zaliczały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PawelTSW napisał:

kibice mający internet z limitem z prędkością 2-3 mb w porywach do 5 lub 10 na pewno bardzo się ucieszyli :)

NIE dla sportu w streamingu. Teraz nie wszyscy mają internet w domach (starsze osoby) i chcąc oglądać PL zmusza się ich do dodatkowych wydatków (np. zakup internetu). 

Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Za chwilę dojdziemy do jakiegoś absurdu w rozumowaniu, że "skandynawski właściciel firmy Viaplay wchodząc do naszego kraju z usługą terroryzuje starsze osoby". Idąc tym tropem w Polsce nie ma szans na żadną platformę z zagranicy o dużym potencjale, bo w kraju są miejsca, gdzie internet jest słabszy, albo, że korzystają z niego ludzie starsi... 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleven startował z Serie A, Ligue1, La Ligą na wyłączność i miał to już wtedy być koniec C+. Nic takiego się nie wydarzyło, Eleven musiał zmienić właściciela by się utrzymać. Tu mamy tak Bundesligę, za rok dopiero Premier League, za dwa F1. Tu mogą być różne ciekawe konfiguracje, sublicencje, bo znowu może się biznes nie spinać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...