Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Godzinę temu, Toma441 napisał:

Nadal to co prezentujesz jest niedostępne w naszym kraju. Równocześnie (dla przykładu) screeny z Disney+ nie przyspieszą startu tej platformy w PL.

Ja rozumiem, że to ma pokazać jak bardzo u nas jest źle, a jak bardzo tam jest dobrze. Tylko analogicznie lepiej jest na amerykańskim Netflixie, czy niemieckim Prime Video. I to wiemy.

To o czym pisaliście przed 3 sierpnia też było niedostępne w naszym kraju, a jednak te 150 stron nikt nie wywalił do kosza. Poza tym ten sam mecz u nas w 720p, a w krajach lepszego sortu w 4K.

3 minuty temu, Kirk napisał:

Tych wcześniejszych wskazywać nie musisz, ale jak chcesz postować screeny z zagranicznych wersji, to załóż wątek typu "Viaplay za granicą" i wtedy będzie wszystko jasne.

Jak dam zrzut z polskiej wersji i tę samą klatkę z 4K to przejdzie? Czy takie porównania też są zabronione?

Jestem użytkowniczką przede wszystkim polskiej wersji, ale do zagranicznych mam dostęp więc naturalne jest, że z nimi porównuję.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kingofsouth napisał:

Na moim koncie Viaplay już dwa rachunki z płatnością 34 zł.

 

1.jpg

 

Z kilku kont, które aktywowałam dla rodziny dwa już kazano mi zlikwidować. To laicy, przez nieuwagę kupili sobie za duże telewizory :) Podałam powód "niska jakość obrazu, brak 4K". 

 

true.jpg

 

 

 

Mam nadzieję, że wypowiedź i zrzut spełnia wysokie normy przewidziane w tym temacie :)

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jak dam zrzut z polskiej wersji i tę samą klatkę z 4K to przejdzie? Czy takie porównania też są zabronione?
Jestem użytkowniczką przede wszystkim polskiej wersji, ale do zagranicznych mam dostęp więc naturalne jest, że z nimi porównuję.
Ale po co przy każdym meczu porównywać jakość? Każdy wie jak wygląda 4K, a jak 720p, poza tym zdjęcia nie oddają w pełni jakości. Wiemy, że w innych krajach jest 4K i nie trzeba tego przy każdym meczu przypominać
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



To o czym pisaliście przed 3 sierpnia też było niedostępne w naszym kraju, a jednak te 150 stron nikt nie wywalił do kosza. Poza tym ten sam mecz u nas w 720p, a w krajach lepszego sortu w 4K.

Pisaliśmy o POLSKIEJ wersji, mającej niebawem wystartować. Niektórym udało się zarejestrować w POLSKIEJ wersji serwisu, która była w fazie testów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pawop napisał:

Pisaliśmy o POLSKIEJ wersji, mającej niebawem wystartować. Niektórym udało się zarejestrować w POLSKIEJ wersji serwisu, która była w fazie testów

O skandynawskich też dużo pisaliście i o wielu innych rzeczach. Udało się zarejestrować jakoś nieoficjalnie, przez błąd systemu, dobrze rozumiem?

Teraz, Pawop napisał:

Ale po co przy każdym meczu porównywać jakość? Każdy wie jak wygląda 4K, a jak 720p, poza tym zdjęcia nie oddają w pełni jakości. Wiemy, że w innych krajach jest 4K i nie trzeba tego przy każdym meczu przypominać

Porównuję cały czas dlatego jakoś nie mogę o tym zapomnieć, zwłaszcza jak przechodzę z 4K na polskie 720p. Ale pracuję nad tym, zresztą mam już osobny wątek, gdzie mogę się do woli zachwycać ofertą 4K oraz szerszą biblioteką filmów i seriali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Toma441 napisał:

Ciekawą rzecz zdradził Borek w magazynie "Moc Futbolu". Viaplay został partnerem, Kanału Sportowego. Podpisano umowę partnerską.

Chodzi o współpracę nie tylko w ramach "BundesTalk", ale też przy innych formatach. Mówił też o nowych rozwiązaniach technologicznych :

"Może trochę inne rzeczy będą możliwe przy współpracy z poważnym graczem telewizyjnym." 

 

Mój post sprzed ponad roku (jeszcze w ogóle nie było Viaplay na horyzoncie):

  

W dniu 26.07.2020 o 21:25, WebMat napisał:
W dniu 26.07.2020 o 20:36, Pawop napisał:

To nie jest zabawa, tylko poważny biznes na lata.

Jak to było? Rewolucja mediów sportowych? Paradoks polega na tym, że taka platforma OTT nie tylko może sięgnąć po Borka czy Smokowskiego. Może także zacząć się promować w Kanale Sportowym, wejść w partnerstwo, być może nawet udostępnić wideo bramek do magazynu sportowego. I wtedy rzeczywiście karta się odwróci i będzie to poważny biznes na lata.

 

Jest ryzyko, że klient zapłaci za ligę hiszpańską w dużym pakiecie TV, nawet jeśli jej w ogóle nie ogląda, zaś nie wykupi jej osobno w OTT. Taki Kanał Sportowy może być stronnikiem w promocji nowego sposobu konsumpcji treści sportowych.

 

Żeby nie było, że odchodzę od tematu - to wszystko dotyczy także Polsatu Sport Premium i jego przyszłości.

 

Jeszcze gdzieś pisałem o specjalnym obrandowaniu studia platformą OTT, ale już nie mogę znaleźć. Już daruję sobie cytowanie wiadra pomyj, które mnie spotkały m.in. za ten wpis oraz wpisy o wejściu na rynek jakiejś platformy OTT, która odbierze część praw (nie wierzyłem, że C+ oraz CP po cichu podzielą się prawami i nie wkroczy nikt nowy). Nie chcę generować kolejnych dyskusji i negatywnych emocji.

 

Żeby mieć co cytować na przyszłość myślę, że powstanie coś w rodzaju Kanału Sportowego Plus lub Kanału Sportowego Premium. Serwis/usługa/kanał, który zamknie wybrane treści Kanału Sportowego za płatną subskrypcją. Może tym razem nie będzie to aż tak obrazoburcza opinia.

 

ea96c41ce0415.jpg

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zuzia napisał:

 

Z kilku kont, które aktywowałam dla rodziny dwa już kazano mi zlikwidować. To laicy, przez nieuwagę kupili sobie za duże telewizory :) Podałam powód "niska jakość obrazu, brak 4K". 

 

true.jpg

 

 

 

Mam nadzieję, że wypowiedź i zrzut spełnia wysokie normy przewidziane w tym temacie :)

 

Nie wystarczy po prostu napisać, musi być screen na 3/4 ekranu (kolejny zresztą)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego?

Jeden robi screen rachunków za telewizję, druga screeny z  rezygnacji.

😉

Edytowane przez Sentence
Usunięto część prowokującą do kłótni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Banan79 napisał:

Ja oglądam na tv 65 cali ogólnie jakość jeszcze przejdzie może tak sobie wmawiam bo jestem fanem Bayernu i Bundesligi ale wkurza mnie przyśpieszenie "klatkowanie" obrazu które miało miejsce wczoraj na meczu co jakieś 5 min. Też tak mieliście?

 

Nie, pewnie masz telewizor z Android TV na pokładzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się nie tyle klatkowanie co takie drżenie co chwilę też to miałem na TV z android . Wszedłem w aplikacje i wyczyściłem dane i pamięć podręczna. Po ponownym zalogowaniu było całkiem spoko .Widać że to wina androida lub niedopracowanej aplikacji

Edytowane przez kornerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kornerek napisał:

Zgadza się nie tyle klatkowanie co takie drżenie co chwilę też to miałem na TV z android . Wszedłem w aplikacje i wyczyściłem dane i pamięć podręczna. Po ponownym zalogowaniu było całkiem spoko .Widać że to wina androida lub niedopracowanej aplikacji

Wg Ciebie aktualizacja aplikacji by coś pomogła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że dziś mecz Celtic-AZ ale czy dotychczas nie było tak, że mecze ostatnich rund el. pucharów są w pakietach z prawami do danych rozgrywek? Polsat Sport Premium daje ostatnie mecze el. LM. Nie pamiętam dokładnie ale chyba wcześniej z LE było podobnie. Ciekawe co z jutrem i czy coś się pojawi w transmisjach.

Edytowane przez rtl7fan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rtl7fan napisał:

Ciekawe co z jutrem i czy coś się pojawi w transmisjach.

 

Wczoraj po południu pojawiła się  w Viaplay zapowiedz meczu dzisiejszego , wiec jest taka szansa.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...