Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie mogę. Są tu spece zarówno z zagranicy jak i od screanów mający pojecie większe niż ja.

Ich się pytaj. Ja mam teraz inne zajęcia. Teraz hejterki piszcie sobie co chcecie.  Wzajemna adoracja zawładnęła tym wątkiem.

Miłej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kingofsouth napisał:

Ja na miejscu Viaplay , bym sie nie dogadywał.  W jakim celu mieli by to zrobić?

Ktoś ci pluje w twarz a ty mu odpalasz za darmoszkę w TVP mecz ?

Ludzie jeśli Viaplay jest zły , to do końca idziecie w zaparte , ze tak jest.

 

No właśnie chodzi o to czy nie będzie tak że oni tego nie sprzedadzą. Ja nie jestem z Warszawy ale myślę że kibic Legii spokojnie zapłaci 34 zł za dwa mecze w miesiącu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kingofsouth napisał:

Niestety nie mogę. Są tu spece zarówno z zagranicy jak i od screanów mający pojecie większe niż ja.

Ich się pytaj. Ja mam teraz inne zajęcia. Teraz hejterki piszcie sobie co chcecie.  Wzajemna adoracja zawładnęła tym wątkiem.

Miłej nocy.

Ale ja do Ciebie nic nie mam,hejterem nie jestem, pisałem poważnie,masz tv o podobnych " jak ja, stąd moje pytanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Toma441 napisał:

W tej chwili nie. Na stałe mam Netflixia. Przyjąłem zasadę, że dwie usługi to max. 

Obecnie druga to Viaplay. 

Zresztą myślę, że warto poczekać do września - października. Teraz mamy sezon ogórkowy. 😉

Szkoda czekania... Wielkiego wow bym nie oczekiwał.

HBO GO jest o wiele wartościowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję Viaplay od kilku dni i na ten moment kilka moich refleksji:

+ Mocna ekipa komentatorsko/ekspercka - szczególnie biorąc pod uwagę, że na ten moment posiadają tylko Bundesligę z poważniejszych rozgrywek. 

+ Ciekawie prowadzone studio i fajna oprawa wizualna - przynajmniej w moim odczuciu

+ Sama aplikacja też działa w porządku i jest całkiem intuicyjna

+ Jakość części filmów i seriali jest na dobrym poziomie - głównie w przypadku produkcji bez dynamicznych scen. 

 

-Jakość samej transmisji sportowej na żywo - niestety ale 720p daje się we znaki. Jeżeli ktoś porównuje transmisję PL na C+ Online z 1080p i 8mbps do tego co serwuje nam Viaplay i twierdzi, że 720p ogląda się lepiej to niestety ale czeka go wizyta u okulisty.

U mnie na "tylko" 42'' mecze wyglądają strasznie słabo.

- Duża część filmów i seriali dostępna była lub jest u innych operatorów, więc raczej sama oferta filmowa nie będzie przyciągać zbyt wielu subskrybentów. 

- Niedopracowanie napisów części filmów. 

 

Nie trafia do mnie argument, że Viaplay dopiero startuje i potrzebują czasu. Platforma od lat działa w innych krajach, więc na pewno mają odpowiednie zaplecze know-how, którego jak widać nie potrafią wykorzystać w aspekcie jakości transmisji. 

 

Na ten moment zdecydowanie w tyle za transmisjami online z C+ oraz PSP. Myślę, że niewiele słabiej, ale jednak od Elevenów dostępnych online w 50fps. 
Innym problemem jest to, że Viaplay wzięło na wyłączność jedną z najpopularniejszych lig zagranicznych w Polsce i transmituję ją tylko online i to w średniej jak na 2021 rok jakości i to akurat jest fakt a nie opinia. 
I tutaj 100% poparcia dla @STARS.TV - za to w jak słaby sposób potraktowali nas jako nowych klientów - po okresie próbnym niestety koniec subskrypcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z ich punktu widzenia (NENT) nie muszą niczego sprzedawać, ewentualnie mogą "oddać" skróty. 

Przy Lidze Mistrzów sytuacja byłaby inna, ale przy pucharach traktowanych, jako te "drugiej" i "trzeciej" kategorii nic nie muszą. Bo zdaje się, że w tej sytuacji ustawa ich do niczego nie obliguje. Przecież dostęp do usługi jest możliwy z różnych źródeł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, piotreksuchy90 napisał:

No właśnie chodzi o to czy nie będzie tak że oni tego nie sprzedadzą. Ja nie jestem z Warszawy ale myślę że kibic Legii spokojnie zapłaci 34 zł za dwa mecze w miesiącu 

Za te pieniądze wolałbym obejrzeć mecz na żywo ze stadionu, niż dać się kroić Viaplay.

Takich właśnie ludzi szukają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adamus napisał:

Ale ja do Ciebie nic nie mam,hejterem nie jestem, pisałem poważnie,masz tv o podobnych " jak ja, stąd moje pytanie....

Napiszę ci jutro na PW.

Forum sie stało czymś na styl tego co się dzieje w necie. Hejt . Jak nie szczekasz tak jak ludzie w koło ciebie , to jesteś zły.

Tak , tak żale się. Tyle , ze ...a szkoda pisać.

Trochę powagi ludzie , to tylko streaming, to tylko 34 zł . Nie apartament za milion. Oczywiście zaraz będą odpowiedzi ... ale ja mam to w duszy.

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, cidik napisał:
Godzinę temu, Umek napisał:
Plusem Disneya jest ogromna biblioteka w świetnej jakości. Masz racje jeśli ktoś bierze na lewo jakość mu wisi ale mając taką jakość ludzie zapłacą..a mając taki Viaplay nie przejmują się skoro i tak wyglada tak samo:) 

Tak samo jak plusem Disneya jest to, że mają sporo kasy oraz własne kanały sportowe, jak również kupione w spadku po Foxie. Więc jak wyczują zarobek, to mogą też pójść ze sportem w streaming. I zacznie się biadolenie na Disneya, a historia zatoczy koło

Jak wyskoczą z taka sama jakością to owszem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Toma441 napisał:

Moim zdaniem z ich punktu widzenia (NENT) nie muszą niczego sprzedawać, ewentualnie mogą "oddać" skróty. 

Przy Lidze Mistrzów sytuacja byłaby inna, ale przy pucharach traktowanych, jako te "drugiej" i "trzeciej" kategorii nic nie muszą. Bo zdaje się, że w tej sytuacji ustawa ich do niczego nie obliguje. Przecież dostęp do usługi jest możliwy z różnych źródeł. 

Ustawa kiedyś mówiła o Pucharze UEFA a jednak się wszyscy dostawali. Chociaż nie wiem czy kojarzycie że był sezon że grała Legia i chyba Wisła w LE i była afera że tylko jeden mecz jest w otwartej tv. Wtedy Polsat pokazywał w TV4. Sam Borek mówił że nie ma obowiązku pokazywania w otwartej tv wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cidik napisał:

I znów... Köln - Hertha w 720p na Viaplay wygląda lepiej niż Manchester City - Tottenham w Canal+Sport na satce 1080i czy online w 1080p emoji23.png

Nie mam viaplay ale właśnie zwróciłem uwagę na fatalna jakość Tottenham z city. W tym samym czasie Śląsk na c+ sport wyglądał bardzo dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przyzwoite jest płacenie legalnie za sport filmy i muzykę zawsze za tym stoi człowiek który włożył w to dużo pracy poświęcając czas. Zawsze trzeba sobie mówić że jak za coś się zapłaci to ta mała cześć pieniążków idzie do artystów sportowców. Każdy by nie chciał jak coś stworzy wkładając w to dużo pracy i mu ktoś to ukradł. To nikt by się z tym dobrze nie czuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach







Skąd oni biorą te pomiary?
Wg nich TVP2 HD ma średnio 11.5 Mb/s. Właśnie leci jakiś festiwal i rozumiem, że ta pikseloza przy dynamicznych scenach to specjalny efekt? Na boxie 4K jest jakaś masakra, na module jest dużo lepiej, ale na bank nie jest to więcej niż 10 Mb/s.


  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, zawsze jest coś takiego jak korelacja ceny do jakości i myślę że teraz jest najlepszy czas na testy viaplay przez ten darmowy okres i to też ich plus że dali taką możliwość, więc to co ja polecam to po prostu założyć konto i samemu spr jaka jakość, porównać sobie z tv, innymi strimami i podjąć decyzję czy warto czy nie (spokojnie, nie ukradno wam piniendzy jak podacie kartę). Każdy ma swoją percepcję jakby nie było :) Ja osobiście po 30 dniach zrezygnuję i poczekam do przyszłego roku jak angielska PL wejdzie. Jak nie będzie alternatywy to wykupię dostęp z żalem dużym, ale cóż, jestem fanem angielskiej piłki. Ja nie bawię się w żadne piraty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi wprost o zachwalanie czegoś lub nie.  Może Cię to zdziwi, ale gdyby jutro Viaplay przestał istnieć mój świat się nie zawali i pójdę normalnie do pracy
Tu chodzi o niezdrowe emocje wokół zwykłej subskrybcji usługi oraz o to, żeby każdy mógł się swobodnie wypowiedzieć, bez obawy, że za chwilę znajdzie się na celowniku tych, których usługa wcale nie interesuje, ale uprzykrzenie komuś obecności tutaj już tak. 
Czyli jak to właściwie jest, przed startem wprost rozpływaliście się na tą usługą obiecując cuda na kiju przy okazji idąc Twpim tokiem myślenia wprowadzaliście ludzi w błąd, pomijam już dziesiątki postów i zdjęć dziennie nie wnoszących nic kompletnie do tego tematu...ruszyła usługa, ludzie zobaczyli co chcą im dać i wypowiedzieli swoje zdanie co oczywiście dla zachwalaczy to hejt i obraza majestatu...co Wy po 15 lat macie?, trochę się ogarnijcie ludzie...nikomu nie przeszkadza nowa usługa tylko wypadałoby żeby też nasz kraj traktowali na równi a nie wciskali szrot wmawiając że jest super...

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale są tacy w Polsce, którzy by chcieli mieć wszystko za darmo i to najlepiej o dziwo jeszcze w super jakości. Ok jakość Viaplay nie jest może topowa, slabsza ( na razie) od konkurencji, ale o dziwo wszytko działa i nie ma problemów z oglądaniem jak było na początkach działalności u konkurencji. Ale są osoby na tym forum, które muszą się pochwalić, że rezygnują, albo będą ( i to zdecydowanie gorsze) piracić. Teraz zasadnicze pytanie, czy kupujecie jakość czy to co dany nadawca ma w ofercie. Bo jak jakość to zdecydowanie najwięcej subskrypcji powinien mieć Apple tv+. A jednak tak nie jest bo oferta jest mocno średnia.

A jeśli ofertę to ja oczekuje, że jednak po pierwsze będzie bezproblemowo działać, a dopiero na drugim miejscu wolałbym oczywiście jakość wyższa niż niższą, ale w Viaplay problem zaczyna się od 55 cali w górę. Tam rozdzielczości trochę brakuje. I liczę, że może to poprawią. Ale przede wszystkim liczę, że wszystko działa, że nie wywala z apki ani nie tnie. I, że mam dostęp do tego co mnie interesuje. Są serwisy jakościowo lepsze, ale co z tego jak nie mają oferty.

Wszystko zweryfikuje rynek,  ale popieranie piractwa jako metody, żeby za nic nie płacić jest niestety bardzo słabe. I apeluje do tych osób aby nie wypowiadały w temacie jakości. Bo nie możecie jej oczekiwać.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, all999 napisał:



 

 

 


Skąd oni biorą te pomiary?
Wg nich TVP2 HD ma średnio 11.5 Mb/s. Właśnie leci jakiś festiwal i rozumiem, że ta pikseloza przy dynamicznych scenach to specjalny efekt? Na boxie 4K jest jakaś masakra, na module jest dużo lepiej, ale na bank nie jest to więcej niż 10 Mb/s.

 

 

 

pomiar ok 5 minut i 6.5 mega max było chwilowo 10608

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, GrubyBubu napisał:

Czyli jak to właściwie jest, przed startem wprost rozpływaliście się na tą usługą obiecując cuda na kiju przy okazji idąc Twpim tokiem myślenia wprowadzaliście ludzi w błąd, pomijam już dziesiątki postów i zdjęć dziennie nie wnoszących nic kompletnie do tego tematu...ruszyła usługa, ludzie zobaczyli co chcą im dać i wypowiedzieli swoje zdanie co oczywiście dla zachwalaczy to hejt i obraza majestatu...co Wy po 15 lat macie?, trochę się ogarnijcie ludzie...nikomu nie przeszkadza nowa usługa tylko wypadałoby żeby też nasz kraj traktowali na równi a nie wciskali szrot wmawiając że jest super...

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

Tobie się ewidentnie coś kiełbasi, albo za bardzo przejmujesz się rolą. Nikogo nie wprowadziłem w błąd Pisząc to co pisałem, ani wcześniej, ani obecnie. Nikt nie weźmie odpowiedzialności za Twoje decyzje. Chcesz narzekać, narzekaj, chcesz korzystać - korzystaj, ale nie próbuj mnie wmanewrować w sytuację, gdzie  komukolwiek, cokolwiek tutaj personalnie "obiecałem" w związku z tą usługą. Od początku pisałem, że ona mi osobiście odpowiada i uważam, że jest ok i będę śledził jej rozwój. Tylko tyle i aż tyle. Jeśli Ty na tle zwykłych opinii wyciągasz tak daleko idące wnioski, że poczuwasz się wprowadzony w błąd tym, że ktoś ma inne zdanie- to osobiście współczuję.

Bo  za chwilę poczujesz się "wprowadzony w błąd" opinią, że ktoś ci całkowicie nieznany woli banany zamiast jabłek. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...