Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, boss509 napisał:

Dla was Viaplay to spełnienie marzeń.

Nie wiem jakie życie trzeba mieć, żeby platformę, gdzie można oglądać mecze klasyfikować w kategorii marzeń. Jest milion ważniejszych spraw w życiu niż oglądanie piłki czy sportu. 

 

Mnie tylko śmieszy to, że sporo osób narzeka na Viaplay kiedy oni jeszcze nie wystartowali. Nie jest ich winą, że kupili prawa i teraz mogą sobie to udostępniać jak im się tylko podoba. Ich sprawa czy im się to w dłuższej perspektywie opłaci. 

 

Rozumiem oburzenie na to, że jest coraz drożej. Też chciałbym płacić mniej, a nie coraz więcej. Niemniej 90% krytyki Viaplay na tym forum wynika tylko z tego, że są nowi, kupili prawa i będą je transmitować. Wypisz wymaluj to co było z Eleven w 2015 roku. A moim zdaniem jeśli kogoś krytykować za zmianę na rynku praw to może dotychczasowych ich posiadaczy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% krytyki wynika z obniżenie jakości transmisji - jakości wizualnej, odprawy meczy itd. ponadto braku komunikacji, oraz informacji o ofercie

 

A lepiej od Elevn i C+ być nie może, bo jadnak wszystkie mecze live, z dobrym komentarzem w Full HD, na stałym łączu satelitarnym

 

 

To co Elevn pokazało na start chcecie porównać. To rozumiem będzie meczy tyle ile się da i pomocja dla posiadaczy Canal+ że wyszło ile? 8 zł? Porównajcie więc.

 

 

Edytowane przez darius010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, darius010 napisał:

90% krytyki wynika z obniżenie jakości transmisji - jakości wizualnej, odprawy meczy itd

No i właśnie o tym piszę. Jeszcze nie wystartowali, jeszcze nie było transmisji żadnego meczu a już jest tego krytyka. Może być tak, że skoro wejdą na nowe rynki to będzie wszystko w FullHD? Skąd wiesz, że oprawa meczów będzie gorsza? 

 

Teraz, darius010 napisał:

720p zapowiedzieli

Nikt niczego jeszcze nie zapowiadał. To forumowicze znaleźli informacje, jak jest w innych krajach i na tej podstawie można się domyślać, jak to będzie wyglądać. 

 

 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darius010 napisał:

No przecież będzie 720p

Źródło? Chodzi mi o takie oficjalne. Wiem, że tak nadają w innych krajach, ale moim zdaniem nie jest wykluczone, że za jakiś czas będzie inaczej. 

 

2 minuty temu, darius010 napisał:

Bo mają 4 komentatorów w tym 1 od Bundesligi 

Rozumiem, że 1 lipca powinni opublikować listę ludzi do obsługi meczów. Skąd możesz wiedzieć, z kim toczą się rozmowy, kto jeszcze może u nich komentować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, the cable guy napisał:

Viaplay się porywa z motyką na słońce. Czemu kupują tak wiele praw i inwestują? Po prostu, liczą na to, że zostaną monopolistą i w końcu będą mogli dyktować ceny. Tyle, że już niejedna nawet teoretycznie uznana marka się na czymś takim przejechała. Prawa sportowe są bardzo drogie, a zainteresowanie chociażby piłką nożna wśród młodych jest coraz mniejsze. Bez przychodów z reklam nie ma szans na zwrot kosztów, a co dopiero na zarobek. Wiem, że wiele firemek pokroju NENT jedzie na pożyczkach i obraca miliardami, których zwyczajnie nie posiada. 

 

Mówcie sobie co chcecie, ale kampanii promocyjnej praktycznie nie ma. Janusz czy Andrzej nie mają pojęcia, że sobie Roberta nie obejrzą w Eleven. Śmiejecie się, że "kogo to obchodzi", "taki niedzielny kibic się nie liczy". Zobaczymy czy na drobnej garstce zapaleńców streamingiem da się "wyżyć". Moim zdaniem bez szans. 

 

Już teraz zresztą widać, że w NENT wiedzą, że bez współpracy z dostawcami Internetu będą w czarnej D... Za niedługo też będziemy mieli start kanałów satelitarnych. Nie uciekną od tego.

@the cable guy, nic dodać, nic ująć. W punkt :)

 

2 godziny temu, stanley840 napisał:

Ale narazie nie zapowiada się kanał linearny wiec nikt nie będzie mieć żadnych opóźnień wszyscy będę oglądać z internetu😉

@stanley840, raczej nie "nikt nie będzie miał żadnych opóźnień", tylko WSZYSCY będą mieli opóźnienia :-)

To, że u każdego transmisje będą zsynchronizowane, nie zmienia faktu, że wszyscy "wajaplejowcy" będą oglądać transmisję "na żywo" z minutowym opóźnieniem :D

Z satelitą nawet nie ma porównania, bo na niej opóźnienie jest minimalne ;)

 

2 godziny temu, Solderowy123 napisał:

Jeśli ktoś twierdzi, że przeszkadzają mu opóźnienia (chociaż sam takowych nie zauważa w tv satelitarnej) to niech wymieni tv na analogowy kineskop, tam bramka "padała" szybciej, niż na satce :wink:.

@Solderowy123, sekundowe opóźnienie na satelicie równa się minutowemu opóźnieniu na streamingu - aha, dobrze wiedzieć :)

 

2 godziny temu, tail# napisał:

Zapomniałeś chyba, że możliwości internetu (teoria) to jedno, a praktyka (łącza i servery nadawcy to drugie). Naprawdę myślisz że Viaplay zaoferuje taką jakość jak BBC albo SKY? Jeśli chodzi o Viaplay to w którym kraju do tej pory transmitowali coś w UHD albo przynajmniej w full HD i dlaczego akurat u nas miałoby być inaczej?

Co do opóźnień to 30 sekund nie jest do zaakceptowania i dlaczego aż tyle skoro wszyscy piszą że to nowoczesna platforma?

@tail#, brawo! W punkt ;)

 

Godzinę temu, kingofsouth napisał:

Viaplay daje mi możliwość oglądania , tego co mój cudowny operator stracił. Dlatego będę płacił za subskrypcje w Viaplay.

@kingofsouth, zapłać też za mnie, bo z jedną darowizną zbyt długo nie pociągną :-)

Jak będą upadać, to najwyżej zrobimy im zbiórkę na Patronite :D;)

 

58 minut temu, the cable guy napisał:

Tutaj jest oderwanie od rzeczywistości. Nie ma co się kierować większością zachwytów nad Viaplay, bo sytuacja na rynku ma się zupełnie inaczej niż u ludzi na forum. :D 

Według mnie te zakupy odbiją się czkawką NENT.

@the cable guy, oczywiście, że im się odbiją czkawką :D

No, ale dajmy się nacieszyć "wajaplejowcom", póki ich "Titanic" nie wyruszył z portu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak w Polsce będzie wyglądała możliwość oglądania w 4K.

W Skandynawii warunki na ten moment są takie:

Połączenie internetowe co najmniej 25 Mb/s (zalecamy 100 Mb/s) Dowolne z następujących urządzeń: ¤ Apple TV 4K ¤ Chromecast Ultra. Podłączony kablem sieciowym i ustawiony na 50Hz. ¤ Przeglądarka Microsoft Edge. Przesyłanie strumieniowe w rozdzielczości 4K wymaga połączenia HDMI zgodnego z HDCP 2.2 lub wbudowanego monitora, który może wyświetlać treści w rozdzielczości 4K i procesora Intel Core 7. generacji.

O najbardziej popularnych smart TV na razie cisza.

Edytowane przez mara68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mara68 napisał:

Ciekawe jak w Polsce będzie wyglądała możliwość oglądania w 4K.

W Skandynawii warunki na ten moment są takie:

Połączenie internetowe co najmniej 25 Mb/s (zalecamy 100 Mb/s) 

Sprawdzę realne transfery zaraz jak uzyskam dostęp do tej usługi i dam znać.

Liczę na niszowe skandynawskie seriale, poza tym nie mam co tam oglądać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Beks napisał:

A ja myślę, że tak właśnie będzie. To byłaby dla nich bardzo dobra okazja do wypromowania się wśród "niedzielnych" kibiców zwłaszcza. 

 

Panowie, zapominacie o jednej rzeczy. To, że mecz w telewizji szeroko dostępnej (np. TVP Sport czy Polsat Sport) ma dobrą oglądalność, jeszcze nie oznacza, że to się przełoży na oglądalność online. Co innego jest wciśnięcie przycisku na pilocie TV, gdy dany kanał mamy w pakiecie i pyk, oglądamy, bo nie ma nic ciekawego. A co innego, gdy trzeba "kombinować", płacić dodatkowo, by oglądać. Ale może Polacy się rzucą tłumnie :D

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
Godzinę temu, darius010 napisał:

720p zapowiedzieli

Nie. Spisałem ze strony jak to wygląda w innych krajach. Mają 3 strumienie: 720p, 1080p i 2160p.

21 godzin temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Transmisje 4K w różnych krajach. Jeśli chodzi o nasz kraj, to tylko moja hipoteza.

  • Szwecja: Formuła 1, Premier League.
  • Norwegia: Formuła 1.
  • Dania: Bundesliga, Formuła 1, Liga Mistrzów, Premier League.
  • Finlandia: Bundesliga, Ligue 1, Valioliga.
  • Polska: Bundesliga, Formuła 1, Premier League.

Oprócz transmisji 4K są też streamy 720p i 1080p.

  • Szwecja: 720p.
  • Norwegia:  720p, 1080p.
  • Dania:: 720p, 1080p.
  • Finlandia: 720p.
  • Polska: 720p, 1080p.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, CashBackPlease napisał:

 

 sport na żywo za pośrednictwem streamingu to jest S Y F ;)

 

 

Nieprawda.

Jeśli nawiązujesz do czegoś oprócz opóźnienia sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprawa Viaplay nie odbiega niczym od tej oferowanej np. przez Eleven. Naprawdę trzeba niewiele, żeby zobaczyć co mają do zaoferowania pod względem grafiki, czy wyglądu studia itp. Wystarczy zobaczyć którykolwiek z ich kanałów na YT. Pisanie przed startem, że transmisja to via net "syf", albo, że jakość  na pewno będzie kiepska, to naprawdę jest niepoważne. I to wszystko dlatego, że nie zrobili tego, co sobie forum życzy. Nie uruchomili tradycyjnego kanału TV.... 

  • Popieram 3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2021 o 15:38, Umek napisał:

Jeśli wypuszczą tak dobrą aplikację jak np BT to może się okazać sukcesem..to się okaże.

Aplikacja jest już dostępna w Skandynawii. Zresztą w innych wątkach pisałem, że oglądam od paru lat LM na tej aplikacji i jedyne co mogę powiedzieć, to opóźnienie w stosunku do kanału linearnego wynosi 30-40 sek. Sprawdzałem jak była transmisja na TVP przy meczu Bayernu. Tak jest od paru lat i jeżeli ktoś myśli, że Viapaly nagle zejdzie do 3-4sek., to chyba jest niepoważny. Na tym polega streaming. Zaraz ktoś zapyta jak będzie wyglądało oglądanie F1 i uruchomienie sobie np na telefonie live timing. Da się, bo przy F1 Viaplay oprócz transmisji z wyścigu (race), prowadzi transmisję z boksu (pitlane), z kamer samochodów (onboard), pozycję samochodów (track positioning) i właśnie live timing. Czyli oglądając F1 uruchamiamy apkę w TV do oglądania, a jak ktoś chce czasy, to uruchamia apkę Viaplay na telefonie i live timing, wtedy wszystko jest w miarę synchronizowane.

Jeżeli ktoś ma problem z tym, że na livescore pada gol, a w meczu jeszcze go nie ma, bo będzie za pół minuty, to cóż trzeba wyłączyć  livescore 😀.

Jeżeli chodzi o samą apkę, to jedna z najlepszych jakie widziałem i na Smart tv i telefon. Opcja pauza, play i przewijanie 15s do przodu i do tyłu. Oprócz tego w zakładce sport (w sezonie) 3min. skróty z każdego meczu kolejki PL. Skrótów nie ma z Bundesligi, może na Polskę uruchomią. Catchup  do 3 dni do tyłu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...