Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, tail# napisał:

Zgadza się ale za to nie może dorównać nawet jakości przeciętnego Canal+ nadawanego drogą satelitarną.

 

@tomciu

Nie powiedziałbym, że nie może dorównać. To się okaże kiedy zaprezentuje F1, czy Premier League. 

Na dziś po prostu pokazuje mecze w 720p i 50 hz. Tak sobie to "wymyślili" właściciele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, michael112 napisał:

@ZuziaZ jakiego kraju ciągniesz proxy żeby oglądać BL przez Youtube? (bo chyba tylko tak można to włączyć)

IP holenderskie, można użyć proxy lub jakiegoś darmowego VPN.

Viaplay PL też działa z takim IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ramiros15 napisał:

Ciekawe tylko na ile oni sobie gdzieś biorą pod uwagę tą zmasowaną krytykę, a na ile mają to w d... :) I ja bym raczej obstawiał tą drugą opcje.

Krytyka objawi się w braku wystarczającej ilości abonentów a biorąc pod uwagę praktycznie tylko mecze lewego raz w tygodniu tam nie ma zbytnio za co płacić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Zuzia napisał:

IP holenderskie, można użyć proxy lub jakiegoś darmowego VPN.

Viaplay PL też działa z takim IP.

 

Zastanawiam się, czy dla miłośnika sportu najlepszą inwestycją nie jest porządny serwer VPN pokroju NordVPN zamiast tych wszystkich Viaplay'ów itd.

Trudno mi powiedzieć, jak wiele wydarzeń sportowych jest transmitowanych przez Youtube, tylko zablokowanych geograficznie.

W ogóle byłoby fajnie, gdyby była gdzieś opcja (może przez API Youtube'a dla programistow?) żeby listować wszystkie video z danego kanału bez względu na blokady geograficzne. Potem pobieramy sobie URL takiej transmisji i próbujemy z VPNami różnych krajów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, the cable guy napisał:

 

Ale ja też tak uważam, że jest "znośnie", ale nie za taką cenę. Obejrzę jakiś hit Bundesligi co jakiś czas i 10 zł mógłbym im zapłacić za tą średnią jakość. 

Chciałem wczoraj obejrzeć losowanie LE i się nie ładowało. Wszedłem na stronę UEFA i tam zobaczyłem. 34 zł im na pewno nie zapłacę i pewnie nie jestem osamotniony w ocenie jakość/cena. 

Jakiś budżet był na Disney+ a skoro jeszcze trzeba poczekać to razie raczej nie zamierzam  odpinać karty.

Na pewno coś znajdzie się ciekawego  do obejrzenia oprócz sportu ( a jest " znośna" jakość) od czasu do czasu  film czy  serial.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, michael112 napisał:

Zastanawiam się, czy dla miłośnika sportu najlepszą inwestycją nie jest porządny serwer VPN pokroju NordVPN zamiast tych wszystkich Viaplay'ów itd.

Trudno mi powiedzieć, jak wiele wydarzeń sportowych jest transmitowanych przez Youtube, tylko zablokowanych geograficznie.

W ogóle byłoby fajnie, gdyby była gdzieś opcja (może przez API Youtube'a dla programistow?) żeby listować wszystkie video z danego kanału bez względu na blokady geograficzne. Potem pobieramy sobie URL takiej transmisji i próbujemy z VPNami różnych krajów.

Możesz oglądać w Kodi na Smart TV. Dodatek TVP Sport, Red Bull TV, YouTube, OpenVPN (do Bundesligi i być może czegoś jeszcze), jakiś darmowy VPN. W tym samym Kodi również Viaplay PL w opcji 30 za darmo.

 

43 minuty temu, lakiman napisał:

Na pewno coś znajdzie się ciekawego  do obejrzenia oprócz sportu ( a jest " znośna" jakość) od czasu do czasu  film czy  serial.

W Viaplay PL już obejrzałam wszystko co mnie interesowało. Mogę podsumować, jakość nieco gorsza niż w HBO GO i brak napisów oryginalnych.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tail# napisał:

..z takim opóźnieniem jak jest teraz Viaplay nie interesuje.

Tydzień temu myślałem, że odkryłem plus tego opóźnienia. Podczas meczu Chelsea z Arsenalem grał też Bayern. Wybrałem derby Londynu, a dla Bayernu włączyłem powiadomienia we Flashscore. Oglądając z poziomu aplikacji na Tizenie, prawie wyrabiałem się, żeby przełączyć się z satelity na aplikację. Prawie dlatego, że po każdym przełączeniu mecz trzeba na nowo włączyć w aplikacji, to się ileś tam ładuje, przez pierwsze kilka sekund prawie nic nie widać, bo się buforuje, dlatego wyrabiałem się na moment, gdy piłka dopiero co wpadła.

 

Dzisiaj postanowiłem sprawdzić inny wariant. Mam w domu NVIDIA Shield (wersja 2017) z Android TV, uznałem że szybciej będzie przełączać się między wejściami HDMI niż z satelity na aplikację i z powrotem, a dodatkowo wyeliminuję potrzebę buforowania obrazu. I tak rzeczywiście było. Zauważyłem jednak, że dzisiaj opóźnienie względem FlashScore było znacznie mniejsze niż zazwyczaj. Nie wiem, czy to kwestia systemu operacyjnego i na Android TV opóźnienie jest mniejsze niż na Tizenie, ale dzisiaj gdy jednocześnie leciał Bayern i Liverpool-Chelsea na C+, to po otrzymaniu powiadomienia i przełączeniu się od razu na Viaplay, pokazywana była już powtórka akcji bramkowej. Co do klatkowania obrazu to rzeczywiście, na ATV jest jeszcze gorzej niż na Tizenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.svgeurope.org/blog/headlines/ekstraklasa-kicks-off-polish-football-season-with-live-park-covering-all-bases/

Bardzo ciekawy artykuł, co prawda głównie o Ekstraklasie, ale znajduje się tam fajny akapit o Viaplay. Ciekawe kto znajdzie i domyśli się jaki błąd jest w tym akapicie ( a może to nie błąd 😁)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

For the new season, Live Park is working with long term rights holder for the league, Canal+, as well as Polish TV network Telewizja Polska (TVP), which carries one match per week free to air, and it is also working with new Ekstraklasa rights holder, Nent Group.

@bartas_20O to chodzi? 😉

Edytowane przez tomciu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuję sobie teraz transmisję 2 Bundesligi Schalke-Fortuna w Viaplay i na satelicie w Sport1 HD.

Viaplay oglądam z Apple TV 4k na drugim wejściu mam Ultimo z Sport1 HD. Powiem wam że różnica w jakości tych transmisji to jest po prostu przepaść na korzyść satelity.

A przecież Sport1 HD nie nadaje w jakiś rewelacyjnych parametrach. Nawet nie ma tam full hd.

1280x1080i przy ok. 9 Mb/s.

Aż nie chce mi się wierzyć że takie dziadostwo chce oferować Viaplay w Polsce za takie pieniądze.

Myślę że wszyscy (zwłaszcza ci bezkrytyczni) zwolennicy oglądania sportu w Viaplay mieli takie porównania szybko by się wyleczyli z zachwalania tej usługi ( transmisji live).

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kingofsouth napisał:

Raczej.....a może będą?

Forum i Internetowy hejt,  jest procentem kludzisiecio milionowego państwa. 

 

Jaki hejt? xD Człowieku, coś ci się chyba pomyliło. Zwyczajnie nie jest to warte 34 zł i każdy zdrowo myślący tak powie. To, że ty zbierasz subskrypcje jak kapsle, to już twoja sprawa. Takich jak ty nie ma nawet 1% więc bym się nie kierował twoją opinią w żadnym względzie. 

 

6 godzin temu, bartas_20 napisał:

@the cable guy A co takiego zobaczyli widzowie? W sumie poprawnie działającą aplikację. A to dla wielu jest najważniejsze. Rozdzielczości większość nie potrzebuje ( ważne, że nie widać pikseli z 3 metrów) . Ważny jest to co pokazują, a, że będzie Legia ( a może i na wyłączność) to oczywiście przybędzie trochę klientów.  Naprawdę wielu tu myśli, że to co dla nich jest ważne to jest też ważne dla wszystkich.

Nie uważam również, że na razie ta usługa będzie oblegana przez widzów, Bundesliga to jeszcze trochę za mało, ale opakowują ją ok, i myślę, że większości to wystarczy. Ale prawdziwy test dopiero za rok, przy okazji Premier League, oraz potem F1. Te prawa mają swoją bazę abo i oni przyjdą do Viaplay. Bez względu na to co tu na forum napiszecie.

 

Widzowie zobaczyli, że jakość jest słaba. Nie jest to warte ceny. To fakt, a nie opinia subiektywna. 

2 godziny temu, lakiman napisał:

Jakiś budżet był na Disney+ a skoro jeszcze trzeba poczekać to razie raczej nie zamierzam  odpinać karty.

Na pewno coś znajdzie się ciekawego  do obejrzenia oprócz sportu ( a jest " znośna" jakość) od czasu do czasu  film czy  serial.

 

Dla mnie w kwestii filmów i sportu to jest żart, a nie oferta. :D Wszystko albo już oglądane, albo nie mam zamiaru tracić na to czasu. 

  • Popieram 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, the cable guy napisał:

 

 Zwyczajnie nie jest to warte 34 zł i każdy zdrowo myślący tak powie. To, że ty zbierasz subskrypcje jak kapsle, to już twoja sprawa. Takich jak ty nie ma nawet 1% więc bym się nie kierował twoją opinią w żadnym względzie. 

 

Takich jak ty może być 10000 osób  , nie jestem  statystyczny. Ty nim jesteś. Nie będę się kierował twoją opinią w żdnym względzie. Przechodzę obok , jak mijam na drodze setki Kowalskich. 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci Szwedzi muszą sobie siedzieć , patrzeć na tych ich miłośników popijając whisky za 350£ za butelkę. 720p a oni liczą ze Ci kupią Ekstraklasę 

Pozwolę sobie tylko porównać dwie usługi streamingowe w dwóch różnych krajach..

 

Viaplay cena; godziny minimum (około) - liga niemiecka( najnudniejsza liga w Europie) i pare odgrzanych kotletów. Jakość kompletna farsa

 

BT Sports cena około dwie i pol godziny minimum socjalne - 42  mecze premierleague, LM, LE,Serie A, Ligue 1, GP żużla, UFC, WWE,Rugby, Moto GP  Jakość? Minimum 1080p, liga angielska, liga mistrzów, boks w 4K Atmos, HDR.

 

Dziękuje za uwagę:)

Edytowane przez Sentence
Nie obrażamy na forum. Wycięto część treści.
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, magnusik napisał:

Aż musiałem się zarejestrować i skomentować wasze dywagacje z perspektywy kibica Bundesligi. Może zacznę od tego co „zrobiło” eleven z prawami do Bundesligi:

1. Kiedy zyskali prawa to w pierwszej kolejce sobotnie mecze z godz 15:30 leciały na każdym kanale. Pomyślałem ze w końcu nie będę skazany na bayern i bvb, będę mógł oglądać inne drużyny. Umowa z upc podpisana a już od drugiej kolejki o 15:30 był tylko jeden mecz. No super podejście do klienta.

2. Po kilku latach przerwy w oglądaniu postanowiłem im dać kolejna szanse. Sympatyzuje z bvb, umowa podpisana z upc a oni sprzedają niedługo potem mecz drugiego stopnia pod względem zainteresowania do c+. Skończyło się tym, że bvb leciało praktycznie tylko tam. Czyli jak chciałbym oglądać bayern i bvb to bym musiał mieć dwa abonamenty.

3. Poziom komentarza to była tragedia w porównaniu z tym co było na EuroSport. Jedyne co potrafili to przytaczać ciekawostki statystyczne. 
4. Brak studia albo bardzo krótkie studio.

5. Reklamy i to nawet w trakcie meczu.

 

W viaplay mam:

1. Długie i ciekawe studio.

2. Komentatorzy na odpowiednim poziomie.

3. Brak reklam.

4. Wszystkie mecze. 
5. Skróty i mecze od ręki. Nie muszę planować nagrywania.

 

Także z perspektywy kibica Bundesligi to jest nowe życie dla tej ligi po tym co z nią zrobiło eleven. Tylko pytanie ile jest osób takich jak ja.

 

Odnośnie jakości to oglądam na tv 49 cali i na tablecie. Cudów nie ma ale jest to poziom w pełni zadowalający. 

 

 

Dodam jeszcze,że niektóre mecze były w Eleven 4 do których w UPC nie miałem dostępu a C+ chyba złośliwie poszczególne mecze nadawało w kanale NOW do którego też nie miałem dostępu chociaż płaciłem za paczkę C+ w kablu nie mało.Tak,że też jestem zadowolony z obecnej sytuacji.Dodatkowo jest więcej meczy 2 Bundesligi do obejrzenia.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, magnusik napisał:

Aż musiałem się zarejestrować i skomentować wasze dywagacje z perspektywy kibica Bundesligi. Może zacznę od tego co „zrobiło” eleven z prawami do Bundesligi:

1. Kiedy zyskali prawa to w pierwszej kolejce sobotnie mecze z godz 15:30 leciały na każdym kanale. Pomyślałem ze w końcu nie będę skazany na bayern i bvb, będę mógł oglądać inne drużyny. Umowa z upc podpisana a już od drugiej kolejki o 15:30 był tylko jeden mecz. No super podejście do klienta.

2. Po kilku latach przerwy w oglądaniu postanowiłem im dać kolejna szanse. Sympatyzuje z bvb, umowa podpisana z upc a oni sprzedają niedługo potem mecz drugiego stopnia pod względem zainteresowania do c+. Skończyło się tym, że bvb leciało praktycznie tylko tam. Czyli jak chciałbym oglądać bayern i bvb to bym musiał mieć dwa abonamenty.

3. Poziom komentarza to była tragedia w porównaniu z tym co było na EuroSport. Jedyne co potrafili to przytaczać ciekawostki statystyczne. 
4. Brak studia albo bardzo krótkie studio.

5. Reklamy i to nawet w trakcie meczu.

 

W viaplay mam:

1. Długie i ciekawe studio.

2. Komentatorzy na odpowiednim poziomie.

3. Brak reklam.

4. Wszystkie mecze. 
5. Skróty i mecze od ręki. Nie muszę planować nagrywania.

 

Także z perspektywy kibica Bundesligi to jest nowe życie dla tej ligi po tym co z nią zrobiło eleven. Tylko pytanie ile jest osób takich jak ja.

 

Odnośnie jakości to oglądam na tv 49 cali i na tablecie. Cudów nie ma ale jest to poziom w pełni zadowalający. 

 

 

I takie podejście to ja szanuję, bo większość tutaj skupia się wyłącznie na jakości. Bundesliga nigdy w Polsce nie była tak opakowana jak to robi Viaplay i to prawdziwego fana niemieckiej piłki cieszy najbardziej. Zgodzę się z innymi, że owa jakość zawsze mogłaby być lepsza, ale nie jest też tak - przynajmniej u mnie, ale nie tylko - jak to tu niektórzy czarno przedstawiają. Mecze oglądam na Sony Android TV 55" i owszem zdarzy się czasem klatkowanie, ale naprawdę zdarza się to rzadko i nie jest to na tyle uciążliwe, by tracić czas na logowanie się na forum i pisać o tym dziesiątki komentarzy. Mało tego, podczas meczu wpadli wczoraj do mnie znajomi i pytali co to za nowy kanał sportowy? Byli totalnie zaskoczeni, że to stream. I tak na koniec dodam, że zastanawiam się czy ci co tak najwięcej na te całe Viaplay narzekają, do końca piszą prawdę...

 

A do Ciebie @Umek mam dwie rzeczy. Po pierwsze, kompletną bzdurą jest to, że Bundesliga jest najnudniejszą ligą Europy. Gołym okiem widać, że w ogóle tej ligi nie oglądasz i nie pisz, że jest inaczej. Po drugie, symbol funta (£) podaje się przed sumą. Nie ma za co.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba wszystko? Skoro poziom jak i emocje poza Lewandowskim niemal nie istnieją to jak widać i oglądalność jest znikoma..

Mistrza już znamy. Lewy kolejny rekord pobije a ilu ludzi w Polsce interesuje kto spadnie  z ligi? Pewnie bardzo niewielu:)

Edytowane przez Umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zabieram głosu w tym temacie bo nie jestem wielkim fanem Bundesligi.
Włączyłem z ciekawości powtórkę meczu Bayernu. Zdziwiło mnie że powtórka nawet nie transmisja na żywo jest taka kiepska jakościowo. Teraz leci Werder - Hansa i tego nie da się oglądać. Chciałem zobaczyć jak to dziś wyglada. Powiem szczerze że na starcie Bundesligi według mnie wyglądało to lepiej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...