Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lakiman

Jak wygląda sprawa z dostępnością jakości 4K.

Dotyczy to tylko wydarzeń sportowych a  filmy i seriale tylko w 720p ?

Jest to raczej bardziej okazjonalna rozrywka?

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jakość nadawanych kanałów będzie taka sama lub lepsza od sat (w co nie wierzę), to sam bez zastanowienia zostanę ich klientem, a jeśli będą kombinować i udawać, to niech szukają naiwnych gdzie indziej, bo na pixelozę nie dam się namówić szczególnie jeśli chodzi o sport.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kamil2505 napisał:

Sporo tytułów Viaplay jest albo było jeszcze nie tak dawno w CANAL+/Ale kino+. Mam na myśli seriale. 

Na pewno: "Prawnik", "Alex. Brudny glina", "Partisan", "Pokonani", "Wisting", "The Machinery", "Obsesja".

Zanim w Polsce pojawił się oficjalnie Netflix, pierwsze dwa sezony "House of cards" emitowano w AleKino+. Teraz może być podobnie. Do czasu startu nowego serwisu sprzedają prawa do tytułu innym podmiotom. Po starcie wyłączność tylko u nich.

34 zł za serwis ze sportem i filmami vod jest zbyt wysoką ceną. Chyba, że materiały filmowe będą atrakcyjne i otrzymamy wysoką jakość (UHD, Dolby Atmos, aplikacja do pobierania off-line, bogata biblioteka), wtedy można się zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, najlepiej, żeby przejęli wszystkie prawa sportowe poprzez doprowadzenie do zerwania umów z obecnymi nadawcami i wyłożenia 750 miliardów Euro. Następnie oferta za 4.99 zł miesięcznie, a jak ktoś zrobi zakupy w Biedronce za 50 złotych to dostaje kod rabatowy i płaci 2.99 zł miesięcznie. Dodatkowo jak ktoś ma słabe łącze internetowe dostaje dekoder 4K za 1 zł i jeszcze mu talerz z logo dorzucają oraz voucher do wykorzystania w Biedronce na 100 zł.

 

Też na początku nie byłem zwolennikiem rozdrabniania praw, ale z drugiej strony sobie myślę, że to lepiej mieć wybór. Jeden ogląda Bundesligę, drugi LM, a trzeci Premier League. Zawsze będzie możliwość wykupienia subskrypcji na miesiąc, bo akurat będzie leciał interesujący kogoś mecz, a w kolejnym miesiącu ktoś sobie na działeczkę poleci popielić grządki. :) Mnie cieszą takie niszowe prawa jak kobieca piłka nożna i chętnie rzucę okiem, a ktoś inny takie prawa wyśmieje. Przecież to jest tylko streaming, więc niech będzie i 7 liga z Somali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic przeciwko takim tworom jak VIAPLAY czy DAZN. Tylko za tym powinna pójść jakość nadawanych kanałów. W dzisiejszej dobie, gdzie ludzie mają coraz to większe telewizory nadawanie FULLHD (nie mówiąc już o UHD) to podstawa. Ostatnio testowałem takie usługi jak LEPSITV.CZ, czy EUROSPORTPLAYER . I o ile na tv w małym pokoju na 49 calowym tv obraz jest ok, to na tv 65 calowym, na którym docelowo chciałbym oglądać sport nie wygląda to niestety dobrze. Ogólnie rzecz biorąc powinno się iść w jakość a nie ilość. Oglądając transmisje w 4K, dzięki kanałom ELEVENSPORT oraz C+4K widać dużą różnicę. I raz oglądawszy mecz w tej rozdzielczości  ciężko się przyzwyczaić do "zwykłych" kanałów nadawanych droga satelitarną a co dopiero mówić o streamingu.

Jeżeli słyszy się o transmisjach VAIAPLAY w 720p to nawet niech się nie ośmieszają. Jeżeli natomiast zaoferują transmisje w 4K to czemu nie. Tylko, żeby nie była to transmisja raz na pół roku (jak to jest w przypadku IPLA i ich transmisji Ligi Mistrzów w 4K) a co najmniej 1-2 transmisje w każdej kolejce z danego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BizzareX napisał:

Jednak lecę po subskrypcję Viaplay. Po przeczytaniu tego newsa, muszę zobaczyć ten pasjonujący mecz na ich platformie.😂🤣😆😉 https://www.podkarpacielive.pl/pl/wydarzenia/27176,diel-spring-z-wisly-sandomierz-zostal-powolany-do-kadry-saint-vincent-i-grenadyn

To cię, kolego, zasmucę, ale Viaplay ma w Poslce el. strefy CAF, a Karaiby to CONCACAF. Jak się chce ironizować, to trzeba mieć coś więcej niż "trzy na szynach" z geografii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, BizzareX napisał:

Nie mam pojęcia czy to prawda, 🤔 ale w tym artykule autor twierdzi, że trwają jakieś negocjacje pomiędzy francuskim C+ a NENT. Pewnie to jakaś kaczka dziennikarska, ale ja tam się nie znam.😊😉 https://asnews.pl/pilkanozna/liga-mistrzow-prawa-telewizyjne-na-lata-2021---2024/

 

Anders Jensen, dyrektor NENT Group w wywiadzie potwierdził, że trwają rozmowy ze stacjami tv.

Cytat

Będziecie kooperować ze stacjami telewizyjnymi?

Jesteśmy na to otwarci i prowadzimy rozmowy ze stacjami telewizyjnymi na temat meczów europejskich pucharów i Bundesligi. Na razie zbyt wcześnie, żeby mówić o szczegółach.

Cały wywiad na https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/927923/rewolucja-w-pokazywaniu-bundesligi-tego-w-polsce-jeszcze-nie-bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman
4 godziny temu, jakubros napisał:

 

Jeżeli słyszy się o transmisjach VAIAPLAY w 720p to nawet niech się nie ośmieszają. Jeżeli natomiast zaoferują transmisje w 4K to czemu nie. Tylko, żeby nie była to transmisja raz na pół roku (jak to jest w przypadku IPLA i ich transmisji Ligi Mistrzów w 4K) a co najmniej 1-2 transmisje w każdej kolejce z danego dnia.

Pożyjemy - zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko im rura mięknie, jak już negocjują z innymi nadawcami, a sami jeszcze nie zaczęli nadawać.😀 Tradycyjnie buńczuczne zapowiedzi, jak wcześniej DAZN, a potem rzeczywistość wszystko zweryfikuje. Skupują jakieś śmieci typu babska kopanka, czy też ta nowa Liga Europy dla ubogich, i już myślą że widzowie będą walić drzwiami i oknami. C+ miał kiedyś wszystkie renomowane ligi, i sporo dobrego kina, nie mówiąc już o renomie i wszechobecnej reklamie. Pomimo tego i tak chyba nigdy nie mogli ,przebić progu 3 milionów abonentów, w niemal 40 milionowym kraju. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo u nas ludzie nie lubią dużo płacić. A już w ogóle nie lubią płacić, gdy trzeba płacić za usługę internetową, skoro to samo mają za free na streamach. Nadal uważam, że z taką ceną nie mają czego szukać w naszym kraju. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...