Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Kirk napisał(a):

Jak już tak mamy sobie spekulować o nazwach, co - jak powtarzam - jest rzeczą drugorzędną, no to na przykład nazwa numer 11 z tej listy nie pasuje, bo ona już sugeruje ograniczenie geograficzne. Główny serwis informacyjny TVP powinien mówić także o sprawach zagranicznych.

Czyja wiem? Na tej samej zasadzie byłaby też nazwa numer 13 która to dawniej była też nazwą programu informacyjnego TVP Polonia którego to twarzą była Agata Konarska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w przypadku TV Polonia taka nazwa miałaby sens. Ale nie jeśli mówimy o najważniejszym programie TAI. Mówiąc szczerze ja bym tu już nie kombinował, bo mogę sobie wyobrazić sytuację, w której teraz nowe kierownictwo zmieni nazwę, może nawet na godzinową, jak to dawniej było w niemieckiej Sat.1, a za kilka lat, przy kolejnej wymianie ekipy, uzna że trzeba znowu to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kirk napisał(a):

A na czym polegałaby kompromitacja Polonii 24 na przykład? Ten pomysł zwyczajnie nie ma sensu. Spowodowałby tylko zamieszanie.

Na przekazywaniu mniej więcej podobnych treści co Wiadomości. Zamieszania tu raczej bym nie widział a jeżeli już to drobne które to dotyczyłoby scenografii poszczególnych programów informacyjnych które to trzeba byłoby dostosować pod jednolitą oprawę graficzną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kirk napisał(a):

Tylko że w przypadku TV Polonia taka nazwa miałaby sens. Ale nie jeśli mówimy o najważniejszym programie TAI.

Niekoniecznie. Jeżeli w serwisach informacyjnych byłoby przeprofilowanie tematyczne na informacje krajowe (jak w pomarańczowej „Panoramie" z 2005 roku) to taka nazwa miałaby sens. 

1 minutę temu, Kirk napisał(a):

Wymiana scenografii we wszystkich programach TAI to nie jest "drobne zamieszanie". Naprawdę, są istotniejsze rzeczy do reformy w tej instytucji.

Z tego co czytałem to jest planowane co w przypadku „Panoramy" zachaczało by o kuriozium gdyż niedawno to miało miejsce. W przypadku „Wiadomości" sprawa jest nie wiadoma gdyż osobiście nie wiem gdzie tam jest zwyczajna scenografia a gdzie greenscreen czy podobne rozwiązania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zmianę nazwy "Wiadomości", to moim zdaniem było do przewidzenia że do tego dojdzie (podobna sytuacja miała miejsce jesienią 1989 roku). Póki co zobaczymy jaka będzie narracja w odświeżonym programie informacyjnym TVP, oby była taka sama jak w "Wydarzeniach" Polsatu.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa jak nazwa tego zmieniać nie muszą.  To jest główny punkt informacyjny od wielu lat w TVP. Ale czołówka powinna być jak najszybciej zmieniona. Już nie będę wspominał,  że skojarzenie z tym co było.  Ale ogólnikowo jedna z najgorszych opraw z historii wiadomości. Cała grafika i ta muzyka jest strasznie ochydna.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie tylko oprawa „Wiadomości" powinna iść do wymiany ale również niedawne lifftingi „Panoramy" i „Teleexpressu" choć w sumie oba serwisy są zbędne. Sama czołówka „Wiadomości" gdyby nie przejście do studia trąciłaby końcówką lat zerowych. 

Najbardziej martwi mnie kwestia studia bo z racji uźywanej technologii powinno ono zostać choć nie wiem czy jakieś elementy pokroju ścian będą wymagały wymiany. 

Tymczasem Onet za „Wyborczą" twierdzi że Danuta Holecka zrezygnowała nie tylko z prowadzenia „Wiadomości" ale i szefowania temu serwisowi informacyjnemu: https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/danuta-holecka-ostatecznie-zegna-sie-z-tvp-uciekla-od-dyscyplinarki/g2mcms6,681c1dfa

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennikarze Telewizji Polskiej uznają ucieczkę Danuty Holeckiej za rozczarowanie i ucieczkę: https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/danuta-holecka-odchodzi-z-tvp-rozczarowanie-wsrod-kolegow-z-redakcji/jzygtvl,681c1dfa

Widać zatem że dla byłej szefowej „Wiadomości" ważne były pieniądze za zajmowane stanowisko niż redakcja z którą to pracowała. Zresztą ona zaczęła się zachowywać już w maju tego roku gdy przywrócono kolegia redakcyjne na które ona nie chciała przychodzić a i swoją redakcję omijała szerokim łukiem: https://rozrywka.radiozet.pl/plotki/zmiany-w-wiadomosciach-tvp-nawet-danuta-holecka-nie-jest-zadowolona-odejdzie

Jak dla mnie takie osoby jak ona w ogóle nie powinny piastować kierowniczych stanowisk zarówno Telewizji Polskiej jak i innych miejscach pracy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michu_97 napisał(a):

Edyta Lewandowska, która do wczoraj prowadziła Wiadomości dziś w nocy "uciekła" z siedziby TVP. https://finanse.wp.pl/rewolucja-w-tvp-trwa-w-najlepsze-prezenterka-opuszcza-stacje-6973686908684960a

Oby nie okazało się że to prezent urodzinowy. Niedawno Fakt podobnie pisał o Idzie Nowakowskiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana nazwy "Wiadomości" jest niepotrzebna. Ale zmiana oprawy, belek i  - co najważniejsze - dziennikarzy i reporterów, już tak. Należy też skończyć z wszelkiej maści ekspertów i komentatorów. Tylko informacje. Programy informacyjne w TVP info też mogłyby mieć nazwę "Wiadomości", w ten sposób byłaby jedna marka ogólnokrajowych programów informacyjnych. Rozważałbym nawet zmianę godziny na 19.00 - ale to dopiero na końcu. Najpierw nowe "Wiadomości" muszą sobie wypracować jakąś renomę, a to zajmie nieco czasu.

 

"Panorama" - zostawiłbym, ale jako program analityczno - edukacyjny, który szerzej opisywał otaczającą rzeczywistość. "Teleexpress" - tematyka luźna z niewielką zawartością polityki i z emisją raz w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to można by „Panoramę" i „Teleexpress" całkiem zlikwidować emitując o 17:00 i 18:00 dodatkowe wydania „Wiadomości". Nie wiem czy podobnie można by zrobić też z „Dziennikiem Regionów" i „Polonią 24" tyle że te serwisy byłyby już sprofilowane i o poprawionych godzinach emisji tak by nie nachodziło to na inne serwisy w Telewizji Polskiej. W ostateczności można też ujednolicić serwisy lokalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...