Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytaj ze zrozumieniem. Obecnie na kilka wieczorów, a dlaczego wieczorów? Bo od rana pracuje, i nie mam czasu oglądać filmów. Jak narazie powierzchownie przeglądałem.  Nie wiem..czego nie zrozumiałeś? Będę miał czas to posiedzę w HBO to lepiej i na spokojnie, dokładniej przejrzę ofertę. 

20zł....majątek w porównaniu do dojnego Netflixa z pakietem 4k.

A pozatym nie płacę za HBO ;-)

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minutes ago, Zuzia said:

 

Mała aktualizacja, 1080p ma bitrate 13 Mb/s. 

 

6-720p.jpg

 

I co po tym bitrate jak film jest przyspieszony... Oryginał ma 23.976 fps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Toma441 napisał:

 Nadal nie ma aplikacji HBO Max na Amazon fire tv stick 4k dla PL , choć de facto ta aplikacja jest w sklepie appstore od dawna... 

Zmień na chwilę region na USA i pobierz i wróć do PL, u mnie wszystko działa ;) , jest jedna aplikacja na wszystkie regiony.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ircios napisał:

Czytaj ze zrozumieniem. Obecnie na kilka wieczorów, a dlaczego wieczorów? Bo od rana pracuje, i nie mam czasu oglądać filmów. Jak narazie powierzchownie przeglądałem.  Nie wiem..czego nie zrozumiałeś? Będę miał czas to posiedzę w HBO to lepiej i na spokojnie, dokładniej przejrzę ofertę. 

20zł....majątek w porównaniu do dojnego Netflixa z pakietem 4k.

A pozatym nie płacę za HBO ;-)

To sam czytaj ze zrozumieniem gdy odpowiadasz na posty . Ja pisałem o ofertcie a ty wypaliłes o jakości. Fakty ty jeden tu z forum pracujesz wszyscy inni tylko leżą i oglądają tv.Netflix może i nie jest tani ale i oferta jest  inna niż na HBO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, matinen napisał:

Apka na Tizenie również się pojawiła. Zarówno na google tv jak i Tizenie jest ok. Właściwie jedyne zastrzeżenie jakie na ten moment mam to "ociężałe działanie apki". Porównując do Netflixa, PB Go, czy nawet Viaplay to Aplikacja HBO Max chodzi po prostu WOLNO. Mam nadzieję, że z czasem to poprawią bo mnie to trochę irytuje.

(...)

U mnie na Tizen HBO MAX śmiga płynnie.

Bez zastrzeżeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł: https://ithardware.pl/artykuly/hbo_max_juz_jest_jakosciowa_tragedia_a_mialo_byc_tak_pieknie-20235.html

 

"film potrafi czasami w locie zmienić jakość na 480p bez wyraźnego powodu. Oczywiście, nie neguję tego, że może zdarzyć się tak, że faktycznie nasz internet kuleje, ale w przypadku kiedy Netflix i Amazon Prime Video radzi sobie świetnie, bo faktycznie żadnych problemów z siecią nie mamy i na routerze możemy oglądać przepustowość sięgającą 150-300 Mbps"

 

A mówiłem o tych CDNach... ;)))

 

Są też porównania jakości:

HBO_Max_vs_netflix.jpg?time=164674132218

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ircios napisał:

@czerstwy... czep się tramwaja.

Napisalem potem i o ofercie. ;-)

Pisałem o ofecie zacytowałes post i pisałeś o jakości a następnie pouczaszy innych by czytali ze zrozumieniiem.Zabawne. Jak pisałem wcześniej było wiele zachwytów co to nie będzie za serwis i jaka oferta. A wyszło to co zwykle.Teraz można spokojnie  czekać na kolejne zapowiadane zobaczymy może coś się  pojawi uczciwego.I oferta będzie adekwatna cena do oferty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, andrzejgratis napisał:

U mnie na Tizen HBO MAX śmiga płynnie.

Bez zastrzeżeń. 

Płynnie tak ale wyraźnie wolniej niż np. Netflix, czy Polsat Box go. Często pojawiają się "trzy kropki" sygnalizujące ładowanie treści. Powinna być błyskawiczna reakcja apki na polecenie ale może się czepiam. Czasem tak mam jeżeli chodzi o "elektronikę użytkową", że zwracam uwagę na drobne niedociągnięcia.

Co muszę pochwalić to jakość video. Do tej pory Amazon miał najlepszą jakość w streamingu ale teraz Max może śmiało rywalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RobKos napisał:

19,90 PLN miesięcznie to cena adekwatna do oferty

Tylko juz za miesiac ma być podobno 10 zeta wiecej. Ja posiadajac tą apkę ostatnio przez miesiać czy dwa zobaczyłem chyba 1-3 pozycje. Wiec to średnio z ofertą myslałem że obecnie będzie lepiej. Netflix niby drogi ale tam zawsze coś się znajdzie a często dodają coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bgmnt napisał:

Są też porównania jakości:

Wygląda na to, że HBO Max w przeglądarce daje max. 720p i dlatego tak kiepsko to wygląda.

 

15 minut temu, bgmnt napisał:

 

A mówiłem o tych CDNach... ;)))

 

Zostaw te CDNy w spokoju, jeszcze się dogrzeją, platforma dopiero wystartowała :) 

Ale fakt, bufor odtwarzacza jest bardzo mały i jakość "pływa" zbyt często.

Na pewno nie pomaga też to, że najgorsza wersja 720p ma przepływność ponad 3 Mbps, przydałby się dodatkowy pośredni profil 720p z niższym bitrate, żeby nie było zjazdu do SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, czerstwy napisał:

Tylko juz za miesiac ma być podobno 10 zeta wiecej. Ja posiadajac tą apkę ostatnio przez miesiać czy dwa zobaczyłem chyba 1-3 pozycje. Wiec to średnio z ofertą myslałem że obecnie będzie lepiej. Netflix niby drogi ale tam zawsze coś się znajdzie a często dodają coś nowego.

Ciekawe, bo ostatnio w temacie o Netflixie pytałeś co oglądać, bo nic nie mogłeś znaleźć. :) Podaj mi takie hity kinowe jak "Diuna", "Matrix" czy niedługo "Batman" premierowo na Netflixie. Jakość jest taka sama w HBO Max, a cena 3 razy niższa. Dla mnie wybór jest oczywisty.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...