Skocz do zawartości

HBO Max - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Pawop napisał(a):

Nie wiem czy pomoże sama zmiana lokalizacji, czy też nie trzeba będzie założyć "polskiego" konta

 

Właśnie dodałem polskie konto i przełączyłem na nie lecz nic się nie zmieniło pod względem zainstalowanych aplikacji oraz możliwości zainstalowania HBO Max czy Skyshowtime. Ciągle pokazuje, że te aplikacje nie są kompatybilne z tym urządzeniem.

 

Być może należy zrobić "factory reset" i zainstalować ponownie, tym razem używając konto Google z PL jako pierwsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2023 o 15:04, Ktosiu napisał(a):

Musi być polskie konto z lokalizacją w Polsce i najlepiej polskim IP by apka była w sklepie.

 

Wydaje mi się, że ważne jest tu główne konto, na które pierwotnie instaluje się Chromecast (czyli kolejne dodane konta nie mają znaczenia).

 

Z IP nie ma problemu bo jestem w innym kraju, ale na tym rynku też są dostępne HBO Max i Skyshowtime. Czyli coś musi przede wszystkim szwankować z moim kontem Google...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google wiadomo konto  musi mieć lokalizację polską. 

 

Akurat mieszkam tam gdzie nie są dostępne  i też nic nie daje przejście na lokalizacje z drugim kontem polskim, nigdy nie mam aplikacji  w sklepie dostępnych w lokalizacji  polskiej.  Łatwiej po prostu zainstalować ręcznie i działa bez problemu. Jedyny zysk to nie ściąga aktualizacji i aktualizuję dopiero jak są problemy z oglądaniem. np. HBO MAX miałem ponad rok w swoich TV i w boxach bez aktualizacji.

Jak mi się uda jednak zainstalować ze sklepu to po przełączeniu konta znika aplikacja z widoczności.  

 

Czasami problemem mogą być inne urządzenia zarejestrowane na kocie Google, musiał byś spróbować usunąć je wszystkie z aktualnego konta i pewnie ze wszystkich kont w których kiedykolwiek je logowałeś. Miałem przypadek że urządzenie działające w UK po przywiezieniu do Polski wcale nie chciało pokazywać aplikacji z lokalizacji polskiej mimo resetu całkowitego i użycia konta polskiego w Polsce. Usunięcie go z kont nie polskich dopiero spowodowało właściwe działanie.  

To samo miałem z telefonem kupionym i używanym wcześniej w Polsce, nie chciał mi przez dłuższy czas pokazywać aplikacji z UK mimo zmiany konta na brytyjskie, np. aplikacje bankowe czy operatorów UK po ponad roku dopiero zaczęły się pojawiać u mnie w sklepie. :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba będzie zrobić reset i może od nowa zainstalować Chromecasta z konta Google żony, które było zarejestrowane w PL i nigdy nie było używane do żadnych zakupów czy nawet ściągania aplikacji (nigdy nie używała Androida). IP nie będzie z Polski tylko z Hiszpanii, ale tu też jest HBO Max i Skyshowtime tak więc aplikacje powinny być dostępne co by nie było...

 

Moje konto jest z jakiegoś powodu cały czas powiązane z Australią bo widzę mnóstwo apek do tamtejszych serwisów streamingowych. Stąd już nie będę się bawił swoim kontem Google tylko użyję inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Z racji powstania odrębnego serwisu Max, zmieniły się zasady dla posiadaczy polskich kont HBO Max podróżujących do USA (nie tylko wirtualnie). Otóż polskim kontem nie da się zalogować do Max, czyli na czas pobytu w USA nie będzie możliwości oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem gdzie się chcesz logować, ale pozmieniało się nieco, oprócz tego co pisałam wyżej, posiadając słono płatne amerykańskie konto Max nie da się zalogować nim w Polsce. Także zmiany są, we wszystkich kierunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuje, ale nie wiadomo, w którą stronę i dlaczego. Fakt, że wraz ze startem Max, poblokowali mnóstwo VPN-ów i dotyczy to również HBO Max.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiadomo, nie napisałeś po co ten VPN, jakie masz konto (polskie, zagraniczne?) i gdzie się logujesz.

Domyślam się, że jesteś poza Polską i chcesz się na konto polskie HBO Max zalogować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz do NordVPN skoro już tam kupiłeś usługę - oni pchają ruch do serwisów streamingowych przez domowe łącza osób trzecich i najwidoczniej coś dla polskiej wersji zepsuli, tu raczej Ci w tej kwestii nie pomożemy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada dotyczy zwłaszcza tych popularnych VPN-ów jak Nord. Objęła całe HBO Max oraz Max. Zaostrzyli politykę. Pomoże jedynie zmiana VPN na coś bardziej niszowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaliście tez takiego maila z HBO? Coś HBO planuje? Mam HBO z polsatBox.. 

 

Cytat

Jak wiesz, do Twojej subskrypcji HBO Max u dostawcy usług HBO Europe s.r.o. stosują się nasze ogólne Warunki Korzystania.

Dokonaliśmy przeglądu naszych Warunków Korzystania i chcielibyśmy poinformować Cię, że niektóre ich postanowienia nie będą miały do Ciebie zastosowania i nie będziesz zobowiązany do ich przestrzegania. Twoje prawa pozostają nienaruszone. Dlatego też jesteś uprawniony do działania na podstawie każdego postanowienia, które przyznaje Ci jakiekolwiek uprawnienie.

Możesz sprawdzić, których postanowień i uprawnień dotyczy niniejsze powiadomienie, odwiedzając naszą specjalną stronę z Dodatkowymi Informacjami.

Zapraszamy do korzystania z HBO Max.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj źródło: https://hbomaxmedia.blob.core.windows.net/poland-tou/DodatkoweInformacje.pdf

 

To zaczyna brzmieć dosyć ciekawie:

 

Cytat

6. Następujące części ustępu 2.2 w podsekcji „Upoważnieni Użytkownicy”:
− „Możemy ograniczyć maksymalną liczbę Upoważnionych Użytkowników, których
Użytkownik może dodać albo którzy będą mogli jednocześnie korzystać z Platformy.
Upoważnionymi Użytkownikami mogą być tylko członkowie najbliższej rodziny albo
gospodarstwa domowego.”.
− „i że jest uprawniony do zawarcia niniejszej Umowy w imieniu swoim oraz każdego
Upoważnionego Użytkownika, w tym wszelkich Upoważnionych Użytkowników
będących niepełnoletnimi dziećmi.”.

 

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...