Skocz do zawartości

HBO Max - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na Tizenie konieczne jest posiadanie konta Samsung w celu instalacji aplikacji (przy HBO GO, Netflix, Player czy C+ online nie jest to wymagane)
 
W sklepie w opisie apki ciekawa informacja: zakupy w aplikacji HBO MAX 24,38 i 16,25  miesięcznie.
Ciekawe czy to błąd, czy jakaś specjalna oferta ?
 
 

Bzdury piszesz. Żadnego konta Samsung nie trzeba mieć. Pobrałem i zainstalowałem bez problemu na TV Samsung.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Cinemaniac4K napisał:


U mnie też nie rusza... coś jest nie tak z identyfikacją. Nie znam zasady działania HBO Max... ale np na Netflix ci co mają HDR to pali się HDR a ci co maja DolbyVision pali się DolbyVision.

 

Dacie miu przyklad pozycji w HDR to sprawdze? Nic nie moge znalezc w tym formacie na HBO Max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gizior89 napisał:

Diuna ma HDR. 

U mnie Diuna na Nvidii Shield Pro raportuje 4k UHD Dolby Vision i Dolby Atmos, po odpaleniu pokazuje się na LG logo Dolby Vision, wiec ten format jest preferowany. Nie ma opcji odpalenia w HDR. Przynajmniej u mnie, Nie widze tez zadnego materialu z logiem HDR wylacznie.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2022 o 01:27, mattem napisał:

Z jakością będzie przyzwoicie, bo HBO Max używa stałej przepływności streamu niezależnie od zawartości kontentu (ok. 8 Mbps/H264 6.5Mbps/H265 na 1080p i 18 Mbps 4K) w przeciwieństwie do Netflixa, który robi swoje optymalizacje i stream 4K potrafi zajmować 2-3Mbps ;)

Dodam do rozpiski 540p - ok. 3,5 Mbs dla H264 i ok. 2,5 Mb/s dla H265.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam telewizora 4K ale wszystko mi pokazuje w Dolby Vision i stąd moje pytanie jakie są filmy w czystym HDR10 na HBO MAX bo Pawop tutaj pisał że jemu pokazuję HDR10 zamiast Dolby Vision. W sasadzie Samsungi nie mają Dolby Vision a tylko HDR10 lub HDR10+ i w sadzie powinno pokazywać tylko i wyłącznie sam HDR10. Na telefonie Samsung Galaxy S20 FE 5G jest tylko HDR10+ a mimo to pokazuje Dolby Vision gdzie nie powinno pokazywać   😀 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, myk6414 napisał:

Masz ją podłączoną do amplitunera? Czy na TV pokazuje DD51?  

 

Nvidia Shield jest po HDMI do LG a dźwięk idzie optykiem z Logitech Z-5500 do tv. Glosniki raportuja DD+ tak jak na wszystkich innych serwisach typu Netflix, Amazon itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, XMAREKK30 napisał:

Nie mam telewizora 4K ale wszystko mi pokazuje w Dolby Vision i stąd moje pytanie jakie są filmy w czystym HDR10 na HBO MAX bo Pawop tutaj pisał że jemu pokazuję HDR10 zamiast Dolby Vision.

 

Wszystko co jest w HDR ma wersję Dolby Vision i HDR10.

Serwis pokazuje znaczek Dolby Vision bo to najwyższa możliwa jakość danego materiału w serwisie, co nie oznacza, że w takiej jakości można oglądać na każdym urządzeniu.

Zresztą sami to piszą w opisie każdego materiału:

 

Cytat

HBO Max będzie odtwarzane z najwyższą jakością obrazu i dźwięku dla Twojego urządzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, creativeopinion napisał:

.....po odpaleniu pokazuje się na LG logo Dolby Vision, wiec ten format jest preferowany. Nie ma opcji odpalenia w HDR. Przynajmniej u mnie, Nie widze tez zadnego materialu z logiem HDR wylacznie.

U mnie na LG Nano tak samo. Nie wyskakuje ikonka z HDR.

 

1 godzinę temu, tyrla napisał:

Tak jak ma Apple TV+. 

Tam wcale nie ma lektora i dubbingu. Tylko napisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Sony Bravia 65X85j zarówno na Matrix'ie jak i na Dune telewizor pokazuje znaczek HDR w ustawieniach obrazu, niemniej jednak wyświetlany jest w Dolby Vision. Telewizor sam pobiera ustawienia i nic nie trzeba zmieniać. Obraz jest rewelacyjny.

Tak poza tematem, Canal+4K też super widać, obraz nie jest ciemny ani zamglony. Czasami tylko na niektórych meczach kolory są nieciekawe, ale to rzadko. 

Edytowane przez odja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony technicznej na razie nie mogę ocenić, ale już teraz jestem w stanie powiedzieć, że potężnie rozczarowała mnie oferta. Byłem przekonany, że MAX zadebiutuje z niemal pełną biblioteką DC, a tutaj brak klasycznych seriali animowanych, brak nowych filmów animowanych, brak wielu aktorskich filmów i seriali... Tragedia. Niezły mi dom produkcji DC.

 

Na plus w końcu obecność HBO w 4K. Na minus, że w filmach - tylko w nowościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marcinbvb123 napisał:

Działa wam aplikacja na telewizorze LG? 

Wina po stronie serwerów LG, jest jakas awaria na Polske. Zmień region w ustawieniach na np. Hiszpanie i wtedy pobierz apke.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcinbvb123 napisał:

Działa wam aplikacja na telewizorze LG? Coś chyba jest nie tak bo po wejściu w content store wywala cały czas błąd i nie można zainstalować. Przeciążenie chwilowe czy co?

Miałem ten sam problem jakieś pół godziny temu. Po kilku minutach udało mi się wejść do sklepu i pobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, kontaktuje się w nawiązaniu do rozmowy na czacie.

Kontaktowałem się z działem technicznym i na chwilę obecną serwery są bardzo przeciążone. Każda operacja jest wydłużona w czasie. Przepraszamy za niedogodności. Konto może pan wylogować w ustawieniach HBO MAX. Jeśli po ponownym zalogowaniu się na telewizor problem wystąpi, prosimy o kontakt.

Prosimy o cierpliwość i przepraszamy za dłuższy czas oczekiwania.

 

W razie dodatkowych pytań – zapraszamy do kontaktu. 

 

Pozdrawiam serdecznie,  

Damian 

 

Ogólnie cały serwis żyje własnym życiem ... 💁‍♂️

Mnie zresetowali tak dosłownie i wszystko działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przekierowanie z hbogo.pl na hbomax.com się czasami wykłada i sypie błędem z backendu ;).
Swoją droga tak je zrobili, że całe SEO sobie rozwalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


U mnie też nie rusza... coś jest nie tak z identyfikacją. Nie znam zasady działania HBO Max... ale np na Netflix ci co mają HDR to pali się HDR a ci co maja DolbyVision pali się DolbyVision.
Tak jest, ale przez Apple TV pali się DV, ale na TV Samsung idzie HDR10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...