Skocz do zawartości

Kanały TnK - zmiany, propozycje, sugestie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Można np. wykupić abonament którejś platformy (C+, CP lub n) lub czekać na niekodowane okienko Eurosportu (od czasu do czasu pojawiają się takie okienka FTA) :wink: A ten "jakiś polski eurosport", to zapewne jest tylko polska fonia Eurosportu nadawana z transpondera C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być tania oferta, podstawowa, przeznaczona dla niewymagających klientów. Chcesz mieć więcej kanałów i platformę spod znaku ITI? Kup n ;)

A ja uważam, że platformę n od TnK nie powinna odróżniać oferta programowa (choć trudno przypuszczać, że wszystkie kanały z n miałyby być w TnK) ale przede wszystkim technologia nadawania (HD tylko n, co najmniej DD 5.1), usługi dodatkowe (multiroom, VOD, PPV, multifeed na LM czy internet), bogato wyposażone dekodery (choć nBoxy do nich na razie nie należą moim zdaniem - z odtwarzaniem DivX, połączeniem sieciowym z komputerem, możliwością obsługi wielu konwerterów, obrotnicy o układaniu kanałów w dowolnej kolejności nie wspomnę). Różnicą byłyby także kanały nadawane wyłącznie w HD (np. TVP HD czy MGM HD)

Niewymagający Klient nie wyda ok. 250 zł za zestaw tylko powiesi siatkę i 7 kanałów będzie miał. Natomiast bogata oferta pre-paid mogłaby skutecznie odebrać wielu abonentów innych platform, szczególnie tych, którzy mają telewizory CRT i stare dekodery (Philipsy po Wizji, Mediasaty czy dekodery CP bez HD).

Mnie model przedpłacony bardzo odpowiada (własnie po raz drugi przedłużyłem wartość karty) i czekam na Eurosporty, HBO, nFilmy w ofercie TnK (oczywiście jako kanały dodatkowo płatne). A za klienta niewymagającego się nie uważam - mam TnK dla LM bo nie mam zamiaru wiązać się umową z platformą n dla 4 meczów miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajnie by było, ale pomyśl wtedy nikt nie wziąłby n-ki. Może kiedy będzie niezależny operator oferujący kilka pakietów na doładowanie. Na stacje radiowe bym nie liczył gdyż n-ka korzysta z Miasta Muzyki z internetu. Mam nadzieje, że dołączą ESKE TV i może coś filmowego z "niższej półki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chyba to jednak inaczej będzie - tzn. NFilm1 i NFilm2 w HD dla Nki, choć pewnie pojawi się też wersja SD dla sieci kablowych ewentualnie (Tyle, że może nie na HotBirdzie wtedy, chociaż to raczej mało możliwe) i ewentualnie kanał bazujący na starszych filmach jako odpowiednik Ale Kino! (Superkino?) też szerzej dostępny. Ale jakoś nie sądzę by stało się to w tym roku - choć nie wątpię też, że w pewnym momencie powstanie.

 

A tak w ogóle zastanawiam się, czy Disney Cinemagic mógłby się pojawić w nowym pakiecie Premium. Pytanie wcale nie jest niezasadne, bo w tej formie występuje w UK i Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja przez wiele lat marzyłem choćby o możliwości odbioru TVP1 i TVP2, gdyż z naziemnej było to praktycznie niemożliwe (kotlina w górach). Teraz taka opcja jest i to darmo. Padło tu wiele głosów o tym, jakie to możliwości rozwoju powinny stać przed TnK. Wg. mnie ta oferta jest pomyślana jako przynęta. Część klientów zamówi i po trzech miesiącach pozostanie przy ofercie darmowej. Część z nich zapłaci te 10-16 zł miesięcznie za kilka dodatkowych kanałów. Część z nich poczuje krew i, chcąc mieć więcej, sięgnie po C+, CP lub N. Twórcy TnK zakładają, że tym wyborem będzie właśnie N. Jak na razie spadek przyrostu abonentów N świadczy o czymś wręcz przeciwnym. Ale być może rynek dla N już się nasycił z innych względów?

 

Moimk zdaniem oferta TnK jest również świetnym sposobem na zapewnienie sobie odbioru podstawowych kanałów na drugim telewizorze. Wielu osobom naprawdę niewiele poza TVP1 i TVP2 potrzeba. To oni są częciowo elementem docelowym projektu. Czas pokaże, czy TnK zatrzyma się na dzisiejszym poziomie rozwoju, czy tez zmuszona działaniami konkurencji i rynku, będzie zmuszona się rozwijać. Dzis pan Sojka mówi, to co mówi. Ale może sie okazać, że klienci zamiast wybierać N zechcą mieć możliwość dokupienia dodatkowych pakietów do TnK.

 

A mówienie o tym, że atutem N jest HD, jest tylko częściowo prawdziwe. Podstawą jest oferta programowa. Sama rozdzielczość, to nie wszystko. :) Tym bardziej, że za HD też trzeba dopłacic. Coi innego, gdyby pojawiła sie oferta HD w cenach podstawowych bez konieczności wykupu podstawowych pakietów SD.

 

Czy to jest telewizja na kartę z prawdziwego zdarzenia? Patrząc na ideę, zdecydowanie tak. Patrząc na ofertę - to kwestia indywidualnej oceny.

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...