Skocz do zawartości

Kanały TnK - zmiany, propozycje, sugestie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

(Jako, że to mój pierwszy post).

 

Mam pytanie czy ktoś nie popełnił z TKN nie popełnił błędu umieszczając na stronie / w ofercie informacji, że

tvp_info.gif TVP Info jest w "Kanały płatne" ?

- Z informacji które np. są tutaj - http://pl.wikipedia.org/wiki/FTA - przedstawione wynika, że TVP Info (tak jak TVP Historia, Kultura, Polonia)

to kanały niekodowane.

 

- Mam również pytanie czy jest jakaś możliwość aby korzystając z TKN móc odbierać jak by nie patrzeć kanały konkurencji tzn. Polsat (Polsat2) ??

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

(Proszę o wyrozumiałość) :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kanały te czyli TVP Info, Historia, Kultura, Polonia są oczywiście FTA ale z Astry, natomiast TVP Info na Hot Birdzie występuje niestety w formie kodowanej.

 

2. Jeśli masz dekoder od TNK to się nie da. Innym rozwiązaniem jest zakup tunera, który obsłuży kartę TNK oraz moduł CP (patrz hollex.pl )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Pewnie zadam głupie pytanie (proszę o nie karcenie :) ) ale czy jest możliwe odbieranie kanałów z Astry i HotBirda jednocześnie ?

 

Ad2. Nie posiadam jeszcze TKN (również dekodera) narazie chcę się rozeznać co opłaca się założyć nie wydając wiele pieniędzy bo oferta TKN jest bardzo ciekawa 10zł. za miesiąc korzystania z kilku/kilkunastu kanałów jest ok niestety oferty Cyfry+ czy PolsatuCyfrowego i płacenie ok. 50zł. są nie do przyjęcia dla mnie...

- Chyba muszę założyć nowy temat, żeby nie tworzyć bałaganu bo miałbym pytanie jaki najlepiej zestaw (antena+konwertery+tuner) najlepiej kupić aby mógł mi posłużyć dłuższy czas.

Do tej pory korzystałem z telewizji odbieranej system naziemnym (niestety brak u mnie np. telewizji kablowej) i że koszta TKN są dość niskie to chętnie bym skorzystał z jej oferty tylko chciałbym móc obierać te kanały które obecnie mam tj. TVP1, 2, Polsat, TVP Info, TVN, TVN4 i TV Puls + oczywiście inne kanały...

 

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1.Odpowiem tak bez problemu odbierzesz Obie pozycje antena minimum 80cm i 2 konwertery +przełącznik diseq

Ad2 Polsat TV4 obejzysz tylko z naziemnej anteny jesli masz zasięg chcąc oglądać ww kanały musisz albo zakupić sobie dekoder Np Ferguson 7600ci albo cos innego:)oraz wykupić moduł cyfrowego Polsatu z pakietem mini za 9,90zł masz wymienione przez ciebie kanały bez potrzeby używania anteny naziemnej.Jesli zaś decydujesz sie na TNK rownierz polecam ten tuner do tej karty.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma możliwości odbierania za darmo Polsatu... Obecnie posiadam antenę naziemną ale właśnie miałem zamiar ją usunąć (już dość słaby stan) i przejść na jakaś tanią ofertę satelitarną np. TNK ale nie uśmiech mi się dopłacać drugie tyle za praktycznie 1kanał - Polsat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam "TNK" (narazie :D ... ), ale przeczytałem w komentarzu do jednego artykułu w "Satkurierze", że mogliby do niej dodać jeszcze "Discovery Historia" i chcę zaznaczyć, że się z tym zgadzam (wtedy oferta byłaby pełna, bo kanału dokumentalnego tam brak, a technicznie nie mieliby problemu z dołączeniem, ponieważ "DH" jest przecież na tym samym transponderze co "TVP Sport" i "nSport") :D!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem nadzieje ze jeszcze moze tvn med dadzą xD:)

Nie dali i nie dadzą, ponieważ kanał TVN Med, jest tworzony wyłącznie dla lekarzy. Są tam reklamy leków, programy o leczeniu chorób etc. Zapewniam Cię, że jako osoba "świecka" nic byś nie zrozumiał. No chyba, że jesteś lekarzem, no to wypełniasz formularz i dostajesz nBoxa z TVN Med.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewolucją w świecie satelitarnym byłoby gdyby każdy wybierał jaki kanał by chciał oglądać za każda wartą swoją cenę :)

ja bym wtedy kupił podstawowe kanały + sportowe i 3x HBO i to by mi w zupełności wystarczyłoby a nie mieć tyle kanałów bo i tak ich nie oglądam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...