Skocz do zawartości

Kanały TnK - zmiany, propozycje, sugestie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie brzmi jak ITI chce rozwijać projekt Telewizji Na Kartę. Wyjść jest kilka - dodatkowy pakiet tematyczny (stąd już krok do w zasadzie 5 platformy), dodatkowe pakietu Premium (to jak Multipakiet) oraz pakiet kanałów HD.

 

Osobiście uważam, że pakiet HD raczej się nie pojawi. To pozostanie jeszcze długo domeną N. Natomiast w TNK pojawią się prawdopodobnie pakiety Premium - Filmbox i NFilm. Dla dwóch nowych kanałów filmowych Premium to będzie doskonała, dodatkowa forma dystrybucji, tak jak ma to miejsce w przypadku Canal+ i Multipakietu. Dzięki temu można porządnie poszerzyć grona odbiorców, a to bardzo ważne przy takich kanałach.

 

Ale czy pakiet tematyczny? Hmm, możliwości jest dużo. Z własnych częstotliwości nadaje cała paczka MTV, Cartoon Network, Eurosporty. Jest o co rozszerzać ofertę - ale czy warto? W pewnym momencie oferta TNK może stać się konkurencją dla N. A ewentualnie oferta powinna zabijać tylko pakiet familijny Polsatu i podstawowe pakiety Cyfry+.

 

Co do Polsatów - to ciekawe, czekam na tę decyzję, bo to prawdopodobnie zmieni mocno podzial rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy nie rozumieją idei TNK. Głównym założeniem oferty TNK jest to że oferta ma być skierowana do osób zainteresowanych dostępem do podstawowych kanałów telewizyjnych, bez umów i stałych abonamentów to my decydujemy kiedy chcemy płacić za dodatkowe kanały. Jak ktoś chce mieć kanały premium to chyba nie kupi TNK tylko wybierze jakąś inną platformę bo powiedzmy szczerze nie ma nic za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na kodowania mogę przypuszczać ze paczka Filmbox dojdzie za dodatkową opłata około 10zl miesięcznie.Tak jak Ma to Miejsce w Czechach>Tam w podobnej ofercie są kanały premium w postaci HBO czy Filmboxa....

Po pierwsze nie wiem gdzie Ty widzisz system kodowania TnK na kanałach Filmbox, a dwa to nie po to została stworzona na oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy nie rozumieją idei TNK. Głównym założeniem oferty TNK jest to że oferta ma być skierowana do osób zainteresowanych dostępem do podstawowych kanałów telewizyjnych, bez umów i stałych abonamentów to my decydujemy kiedy chcemy płacić za dodatkowe kanały. Jak ktoś chce mieć kanały premium to chyba nie kupi TNK tylko wybierze jakąś inną platformę bo powiedzmy szczerze nie ma nic za darmo.

Co nie oznacza, że nie chcący umów abonamentowych nie będą chcieli mieć dostępu do kanałów premium. TNK to po częsci taka przynęta na ofertę N. Nie można wykluczyć, że w TNK zostanie udostępniony pakiet HBO ( nadawany dla N w MPEG2 ) bez HBO HD. Pakiet Filmbox bez FilmboxHD. Części na pewno te opcje w SD wystarczą. Jednak część, bombardowana reklamami N na ReligiaTv, reklamami meczów HD na nSportSD czy HBOHD na HBO przejdzie do N. Albo do CP i C+. Zależy gdzie lepsze promocje aktualnie będą. Widzę to po swojej rodzinie gdzie są dwa zestawy TNK. Jednym to co już jest spokojnie wystarcza. Drudzy chcieliby jednak czegoś więcej od telewizji i po dwóch miesiącach z TNK zastanawiają się nad czymś bardziej rozbudowanym z abonamentem. Tak czy inaczej dla ITI tu i tu będzie kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sam Filmbox ma cienki zasięg więc kto wie;)ODnosnie Czechów ich oferta jest bardzo podobna do naszej TNK i oni mają sobie premium.Dla mnie premium bez umowy brzmi kusząco.A takie hbo no przemilczę prędzej widzi mi się właśnie filmbox od SPI w końcu nadawca chce poszerzyć zasięg.A TNK jest ciekawym kandydatem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Widzę to po swojej rodzinie gdzie są dwa zestawy TNK. Jednym to co już jest spokojnie wystarcza. Drudzy chcieliby jednak czegoś więcej od telewizji i po dwóch miesiącach z TNK zastanawiają się nad czymś bardziej rozbudowanym z abonamentem.

To niech sobie wezmą pakiet Familijny z CP, bardziej rozbudowany i z abonamentem. :D Nawet można dobrać kanały premium. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry kolego. Oni chcą dobrą platformę a nie jakąkolwiek platformę. :P

CP Ci się nie podoba ? :> Paczka BBC, paczka Discovery (łącznie z Discovery HD). Nie każdy jest maniakiem filmów i dlatego nie każdemu odpowiada Cyfra. kaspeed będzie bardzo interesująca, jak dodadzą TVN HD i TVP HD (inny dekoder). Wziąłbym nawet w dwóch egzemplarzach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Sorry kolego. Oni chcą dobrą platformę a nie jakąkolwiek platformę. :P

Toż to nie jakakolwiek platforma tylko Cyfrowy Polsat :D, ale to nie miejsce na polemizowanie na temat CP i innych platform, a na temat TNK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden filmowy kanał do oferty i już można TnK nie rozwijać, o Polsacie czy TV4 można pomarzyć, przecież Polsat nie zabije swojego mini i minimax... Ta sama cena i takie same zasady jak dotąd, tylko ten jeden kanał filmowy i już mają czym się chwalić (dwa sportowe, jeden dla dzieci, jeden filmowy itp...) kto nie poleci na taką tanią ofertę bez umowy :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie oferta TNK bardzo odpowiada. Glownie mi chodzi tylko o dobry odbior TVP 1 i TVP 2. Na dodatek jeszcze Info i Sport jest rewelacja. Naj mniej ogladam szczerze mowiac TVN i TVN 7.

 

Nie wierze w to, aby w nastepnym czasie pojawily sie kolejne kanaly w TNK. To tez nie jest polityka takiej platformy. Tu chyba rzeczywiscie chodzi tylko o tani (darmowy) odbior podstawowych kanalow, jak juz kolega @ mh_misiek wspomnial.

 

Sadze ze wszystko pozostanie, choc musze przyznac ze tez bym sobie zyczyl jednego kanalu filmowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie TNK ma dopiero 3 miesiace, sprzedaje sie jak cieple bułeczki bez wiekszej reklamy ! Władze społki Cyfrowy Dom nie widza potrzeby by poszezac oferte o nowe kanały a tym bardziej o pakiet premium. Wydaje mi sie ze jak rynek sie nasyci i sprzedaz TNK spadnie, TNK bedzie szukac nowych klijentów i wtedy bedzie miejsce na nowe kanały a nawet na premium. Mysle ze Premium to tylko kwestia czasu, byc moze 3 pazdziernika 2009?

Konkurencja dla N. Napewno jej nie bedzie po dodaniu pakietu/usługi premium, jesli tylko N rozbuduje swoja oferte HD i bedzie ja stopniowo poszezac. N ustawia sie głownie na kanały w HD zas TNK w SD - dla osób dla których nie liczy sie wysoka rozdzielczosc tylko oferta programowa w przyzwoitej jakosci. Jesli tak bedzie, napewno nie ma mowy o konkurencji TNK i N.

 

 

Dodajac jeszcze do poprzedniego postu...

TNK - jesli odpowiada CI jakosc, a N jesli chcesz zobaczyc wiecej i to samo w lepszej jakosci HD.

 

TNK wzoruje sie na w/w czeskim modelu telewizji na karte - jak juz wiele razy wspominaliscie ! Wiec oferta premium moze byc podobna niz u nich...

Nie jestem zwolennikim dodania i utworzenia premium na bazie filmboxów, bo oferta programowa jest bardzo słaba.

Jeden by wystarczył plus ew. FILMBOX FAMILLY. Patrzac na Czechów, jeden kanał HBO, Eurosport, AXN ( oby AXN SC FI równiez ) i do tego dodac nowo powstały NFILM. Mogło by byc i z checią bym wykupił taki pakiecik.

 

TNK HD napewno nie bedzie. Od tego jest oferta N. No chyba ze po 2016 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Poczekamy zobaczymy AXN brzmi naprawdę kusząco dla mnie:)Mysle ze wielu TNKowcow by było za tymi kanałami.Osobiście mam kochaną c+ z pakietem dodatkowym tylko dla axnow:)I jeśli na sile dodadzą pakiet z +to jak stracę axny zrywam umowe.:)Mam nadzieje ze Oferta tnk nas jeszcze zaszokuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ehh Sorki za drobny offtop: ale kanał z disco polo faktycznie sie by przydał:)a wracając do tematu Najmocniej widzi mi sie na obecną chwile Filmbox:)Nie wiem na co TNK czeka ale moim zdaniem mogli by bum na 1stycznia dać:)jakis:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...