Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Mam od niedawna analogową kablówke Multimedia która wcześniej była pod własnością Stream Comunication.

Mieszkam w Jaśle i tutaj szapneło sie Multimedia na puszczanie ludziom telewizora i interneta światłowodem.

Porobili sieci po klatkach i nie bardzo naród chciał kupować.

Dużym dostawcą internetu i kablówki w Jaśle był Stream, więc kupili konkurenta.

 

Efekt taki że ceny poszły do góry, kilka kanałów pozamieniali na inne, a jakość analogu miała i ma dużo do życzenia.

Po pierwsze strasznie mie wkurza że kanały 16/9 nadają z paskami na dole i górze i trza kombinować w telewizorze żeby tych pasków widać nie było a ponadto to zmniejsza rozdzielczość standardu PAL.

Kanały 4/3 nadają normalnie co skutkuje tym że trza co chwile coś przełączać.

Poziom głosu też nie jest taki sam na wszystkich kanałach.

 

Trza bedzie przejść chyba na cyfre ale to znowu komplikuje możliwość działania kilku telewizorów w domu

Znacie może jakieś oferty tv przez internet w jakości hd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał KidsCo kończy nadawanie. Ciekawe, czy będzie można wypowiadać umowę? Choć pewnie ci co nie mają pakietu dziecko nie będą mogli tego zrobić ;/

 

Nie będzie można. Jest gwarancja na ilość programów w pakietach. Wg cennika (bo go zgłębiam właśnie) w pakiecie Kids/Dzieci jest gwarancja 5 programów. Teraz jest 6 nadawanych (JimJam, DaVinci, Nick jr, KidsCo, DuckTV, Cbeebies) - więc jak spadnie KidsCo to nawet nic w zamian nie muszą dawać. Ale kanał kaszana, więc nie ma za czym płakać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja chciałbym pouszyc inna sprawę a mianowicie sprawę internetu. Mieszkam w Wysokiem Mazowieckiem i mam umowę podpisana na 2 MB/s z tym ze od godziny 23:00 do 13:00 mam gratis podwojna predkosc czyli 4 MB/s. Wczoraj czyli 27 kwietnia rano, jak tez wczoraj po 23:00 i dziś czyli 28 kwietnia zauwazylem ze predkosc pobierania dochodzi do 20 MB/s, az oczy przedarłem z wrazenia, bo maksymalne predkosci Internetu u mnie w MM to 6 MB/s. Dzwonilem do nich do Call Center w Kaliszu czy może cos testują u mnie w miejscowości jakies nowe predkosci przepustowości Internetu to nikt nic nie wiedział o co się w ogole rozchodzi. Mowia mi pan powinien mieć 2 MB/s a nie 20 MB/s. Ostro he he. Może być tak ze to może albo Łomża cos testuje bo ja podlegam pod BOK Łomża, z kolei Łomża pod Ełk bo Ełk jest na region polnocno-wschodni a Ełkz kolei pod Gdynie no Ci z Kalisza z kolei mogą nic niewiedziec. Przykladowo ja testowałem na Speedtest.net i wzialem najbliższe miasto Zambrów: ping 10 ms, predkosc pobierania 20, 25 Mb/s, predkosc wysylania 0,21 Mb/s. Ciekawe jest to ze predkosc wysylania jest taka kiepska. No i ciekawe czy testują bo może zechca wprowadzić u mnie większe predkosci Internetu a wtedy ciekawe jakie ceny czy tez może u nich cos się chrzani. Pozyjemy zobaczymy.

 

Czy ktoś miał u siebie podobne przypadki? Jak cos to testujcie predkosci i piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości miast jest tak, że jeżeli ktoś posiada 2, 6 lub 12Mbps to w godzinach 24:00-13:00 dostaje 20Mbps. Upload nie zmienia się.

Wcześniej było tak:

1Mbps -> w nocy 2Mbps

2Mbps -> w nocy 4Mbps

6Mbps - w nocy 8Mbps

Takie wartości zostały w rejonach gdzie nie ma możliwości technicznych do 20Mbps.

 

Teraz dużo ludzi ma już pakiety 20Mbps, 30Mbps, 60Mbps także dopalacza nie mają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie nowe : http://spam.org/nc-plus/item/645- ... dia-polska

Nsport wchodzi wkrótce do oferty ale niestety nadal brak stanowiska MM w sprawie Canal+.

Wyłączyli go kilka miesięcy temu z pakietu podstawowego,moim zdaniem teraz trafi tylko do tworu który zwie się "NDTV" to Multimedia i niestety tego trzeba się spodziewać.Ewantualnie do dodatkowego pakietu sportowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z troszkę innym problemem. Z dniem 30.04.2013 r. rzekomo zrezygnowałem z pakietu Canal+ w związku z wprowadzonymi przez operatora zmianami. Złożyłem stosowne pismo w BOK operatora. Dziś już mamy ów termin 1.05, a pakiet Canal+ nadal mam dostępny. Czy ktoś miał podobną sytuację ? Najgorsze jest to, że prawdopodobnie operator nadal będzie naliczał sobie abonament za pakiet Canal +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomy to jest prawdopodobne, bo ja np. kiedy podpisywałem nową umowę z MM przez infolinię, dodatkowo wziąłem sobie pakiet C+ razem z HD. Jak się okazało, pakiet włączyli szybciutko, nie czekali na początek miesiąca, jednak bez HD. Składałem reklamację na infolinii, ale to nic nie dało bo powiedzieli, że nie dostali takiej dyspozycji (na HD) od Rzeszowa. Kazali mi jeszcze raz podpisać aneks o HD w BOKU, ale jakoś nie miałem czasu aby się tam fatygować i zrezygnowałem z tej opcji. Dlatego lepiej to sobie przypilnuj, bo będą Ci naliczać jeszcze dodatkowe koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie największym problemem są tutaj koszty. Składając wypowiedzenie dostałem adnotację na moim piśmie z wypowiedzeniem, że wyłączenie sygnału następuje 30.04. Uzgadniając zaś wcześniej termin wyłączenia usługi na infolinii dostałem informacje, że będę musiał korzystać z usługi do końca maja. Jeden wielki bałagan na miarę firmy MM. Na dodatek nie można dodzwonić się dzisiaj do BOK bo "błąd autoryzacji" przy podawaniu numeru klienta. Czuję, że działalność tej firmy jeszcze czkawką mi się odbije...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli norma w tej firmie. " Do końca kwietnia ma się wszystko wyjaśnić" a na temat pełnej paczki Canal+ nadal nic niewiadomo. Wiadomo NSport też powinien być ( bo go wyłączyli standardowo jak to u nich - bez słowa ) ale ja brałem Canal= z myślą oglądania meczów naszej " Ekstraklasy. " Gdyby nie ten Pakiet , to w ogóle bym tej telewizji nie brał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 maja a zmian na liście programów brak....:D Wydawało by się że dziś w MM nastąpi lekka normalizacja,tzn. dodadzą resztę pakietu Canal+ i Nsport. Ale przecież dalej "negocjacje trwają " . :brawo: Abonenci Canal+ w MM znowu mecze Ekstraklasy muszą oglądać.....w internecie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z troszkę innym problemem. Z dniem 30.04.2013 r. rzekomo zrezygnowałem z pakietu Canal+ w związku z wprowadzonymi przez operatora zmianami. Złożyłem stosowne pismo w BOK operatora. Dziś już mamy ów termin 1.05, a pakiet Canal+ nadal mam dostępny. Czy ktoś miał podobną sytuację ? Najgorsze jest to, że prawdopodobnie operator nadal będzie naliczał sobie abonament za pakiet Canal +.

 

Jak masz na papierze, że C+ wyłączają 30.04, to się niczym nie martw. Nawet jak Ci naliczą abonament za maj to zapłać fakturę odliczając C+ i uderz do BOK po korektę.

Odnośnie dtv i ndtv: dtv rzeczywiście znika od 1 maja z oferty. Ale MM nie robi tego błędu co nc+ na starcie i nie nakazuje wszystkim z dtv obowiązkowej migracji. Owszem, dzwonią i namawiają, ale nic na siłę. Możesz zostać z dtv do końca umowy i odejść z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia, albo migrować do ndtv. Wiadomo, że wszystkie nowe kanały będą dodawane do ndtv, żeby ludzi zachęcić do wcześniejszej migracji. nsport też wejdzie do ndtv - a czy do któregoś z podstawowego pakietu, czy do jakiegoś dodatkowego - to jest pewnie problemem w negocjacjach. MM chce go pewnie władować do dodatkowego pakietu np. sportowego (większy zarobek), co z kolei nie leży nc+, bo jak kasują MM od abonenta, woleliby, żeby to było w jednym z pakietów podstawowych.

Jeszcze odnośnie migracji - chyba lepiej mieć jedną umowę na NDTV, niz dwie osobne z rozjeżdżającymi się okresami promocyjnymi (analogowa + dtv).

A to, że po migracji będzie drożej - strategia nc+ i innych operatorów (podnoszenie przychodu na obecnych abonentach, a nie szukanie nowych, bo rynek nasycony i cięzko kogoś z konkurencji wyjąć, a przecież jest mnóstwo lokalizacji, gdzie dany operator konkurencji nie ma - przykład: Tarnów, gdzie MM wykupiła lokalnych operatorów i na większości osiedli konkrencją telewizyjną sa talerze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta firma mnie poprostu zadziwia w każdym elemencie, czy ktoś ma taki problem może jak ja , dzisiaj przeszłem na pakiet Suberbox , wszystko ładnie i pięknie działa oprócz pakietu Canal +, który mam do końca maja widzę czarny ekran , BOK dziś nie czynny , to są jakieś jaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...