Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Analogu nie obserwuje juz ale kolo 40 zapewne będzie, a w DTV wraz z dublami i testami jest 179.

 

Swoją drogą; jestes z Podkarpacia?

 

Tak z Sanoka który bedzie mial już 14 .03 :mrgreen:  redukcje.Konkurecja ? chyba lokalni dostawcy swiatlowodu plus satelita ewentualnie naziemna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w mojej skrzynce na E-BOK wylądowała oto taka wiadomość od MM  :

 

 

"Właśnie zmodernizowaliśmy sieć w Twojej miejscowości, dowiedz się jakie zmiany wprowadziliśmy w programach telewizyjnych. Szczegóły w załączeniu."

 

 

i cytat z załącznika :

 

 

"informujemy, że w związku z zakończeniem prac przy modernizacji sieci telekomunikacyjnej Multimedia,
mogą Państwo nabyć usługę telewizji kablowej w cyfrowej jakości.
Zachęcamy do zapoznania się z naszymi pakietami telewizyjnymi, które umożliwiają odbiór nawet 131
kanałów w cyfrowej jakości i 35 w standardzie HD* oraz pakietami typu Premium (np. Canal+ Platinum,
HBO HD Max).
Ponadto, 22 marca 2017 roku dokonamy przebudowy układu programowego telewizji cyfrowej.
W efekcie tego procesu powstaną bloki tematyczne, m.in. takie jak: Film i seriale, Sport i motoryzacja,
Hobby i rozrywka, Przyroda i nauka, Muzyka, Bajki**. Bloki tematyczne będą zaczynać się od pełnej
numeracji, co powinno ułatwić ich zapamiętanie. Dzięki temu będziecie mogli Państwo szybko odszukać
ulubione kanały i porównać atrakcyjność programów z konkretnego bloku tematycznego.
Proces przebudowy układu programowego telewizji cyfrowej spowoduje zmianę częstotliwości,
na których nadawane są poszczególne kanały. Jest to ważna informacja dla tych z Państwa, którzy
korzystają z modułu CAM służącego do odbioru telewizji cyfrowej (karty wkładane bezpośrednio do
odbiornika TV).
W związku z tym prosimy o zapoznanie się z załączonym na odwrocie wykazem programów dostępnych
i dostrojenie Państwa odbiorników, zgodnie z podanymi częstotliwościami. Zwracamy uwagę,
że załączony wykaz ma charakter jedynie poglądowy i nie stanowi części Umowy Abonenckiej
o świadczenie Usługi Radia i Telewizji Kablowej ..."
 
 
po przeskanowaniu TV żadnych zmian programowych niestety nie ma ... w dalszym ciągu dostępnych 126 programów w tym żałosne 11 HD :)
 
dostał ktoś podobne pismo jak ja ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wczoraj w mojej skrzynce na E-BOK wylądowała oto taka wiadomość od MM  :

 

 

"Właśnie zmodernizowaliśmy sieć w Twojej miejscowości, dowiedz się jakie zmiany wprowadziliśmy w programach telewizyjnych. Szczegóły w załączeniu."

 

 

i cytat z załącznika :

 

 

"informujemy, że w związku z zakończeniem prac przy modernizacji sieci telekomunikacyjnej Multimedia,
mogą Państwo nabyć usługę telewizji kablowej w cyfrowej jakości.
Zachęcamy do zapoznania się z naszymi pakietami telewizyjnymi, które umożliwiają odbiór nawet 131
kanałów w cyfrowej jakości i 35 w standardzie HD* oraz pakietami typu Premium (np. Canal+ Platinum,
HBO HD Max).
Ponadto, 22 marca 2017 roku dokonamy przebudowy układu programowego telewizji cyfrowej.
W efekcie tego procesu powstaną bloki tematyczne, m.in. takie jak: Film i seriale, Sport i motoryzacja,
Hobby i rozrywka, Przyroda i nauka, Muzyka, Bajki**. Bloki tematyczne będą zaczynać się od pełnej
numeracji, co powinno ułatwić ich zapamiętanie. Dzięki temu będziecie mogli Państwo szybko odszukać
ulubione kanały i porównać atrakcyjność programów z konkretnego bloku tematycznego.
Proces przebudowy układu programowego telewizji cyfrowej spowoduje zmianę częstotliwości,
na których nadawane są poszczególne kanały. Jest to ważna informacja dla tych z Państwa, którzy
korzystają z modułu CAM służącego do odbioru telewizji cyfrowej (karty wkładane bezpośrednio do
odbiornika TV).
W związku z tym prosimy o zapoznanie się z załączonym na odwrocie wykazem programów dostępnych
i dostrojenie Państwa odbiorników, zgodnie z podanymi częstotliwościami. Zwracamy uwagę,
że załączony wykaz ma charakter jedynie poglądowy i nie stanowi części Umowy Abonenckiej
o świadczenie Usługi Radia i Telewizji Kablowej ..."
 
 
po przeskanowaniu TV żadnych zmian programowych niestety nie ma ... w dalszym ciągu dostępnych 126 programów w tym żałosne 11 HD :)
 
dostał ktoś podobne pismo jak ja ?

 

Tylko 35 kanałów w jakości HD po zmianach? To niestety ale dalej nie będziesz miał pełnej oferty cyfrowej gdyż pełna oferta cyfrowa ma już chyba ponad 65 kanałów w jakości HD. A obecnie ile jest kanałów analogowych w twojej miejscowości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ! @Homsky miał modernizację a nie cyfryzację !! Rozróżniajcie to ! Ja taką miałem w kwietniu 2015 r. i też takie pismo dostałem.I też mam 35 HD a miałem 11.

Po cyfryzacji (czyli redukcji analoga) dopiero może być te 65 w HD !  Też na to czekam.

No niestety,są jeszcze miejsca gdzie oferta jest (nazwałbym ją)archaiczna !                        :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 35 kanałów w jakości HD po zmianach? To niestety ale dalej nie będziesz miał pełnej oferty cyfrowej gdyż pełna oferta cyfrowa ma już chyba ponad 65 kanałów w jakości HD. A obecnie ile jest kanałów analogowych w twojej miejscowości?

 

Powiem Ci tak, dla mnie to i tak będzie rewolucja , z 11HD na 35HD to i tak jest jakiś progres...

Obecnie u mnie jest 50 kanałów w analogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekście tego, że po ewentualnym przedłużeniu umowy z MM zamierzam mieć kanały Eleven oraz informacji, że od kolejnej rundy Bundesliga będzie w Eleven mam krótkie pytanie - co wróżki mówią o dodaniu trzeciego kanału do pakietu Eleven w MM? Będzie w końcu Eleven Extra?

UPC, Vectra, Inea, Netia mają. Z większych operatorów nie ma MM i Orange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeśli masz 50 kanałów w analogu to rozumiem że jeszcze nie będziesz miał pełnej oferty cyfrowej.


Ludzie ! @Homsky miał modernizację a nie cyfryzację !! Rozróżniajcie to ! Ja taką miałem w kwietniu 2015 r. i też takie pismo dostałem.I też mam 35 HD a miałem 11.

Po cyfryzacji (czyli redukcji analoga) dopiero może być te 65 w HD !  Też na to czekam.

No niestety,są jeszcze miejsca gdzie oferta jest (nazwałbym ją)archaiczna !                        :wink:

Przeczytaj to ca napisałem troszkę wyżej, to powinno wyjaśnić odnośnie sprawy redukcji analogu i pełnej oferty.


W kontekście tego, że po ewentualnym przedłużeniu umowy z MM zamierzam mieć kanały Eleven oraz informacji, że od kolejnej rundy Bundesliga będzie w Eleven mam krótkie pytanie - co wróżki mówią o dodaniu trzeciego kanału do pakietu Eleven w MM? Będzie w końcu Eleven Extra?

UPC, Vectra, Inea, Netia mają. Z większych operatorów nie ma MM i Orange.

Myślę że raczej kanał się nie pojawi do czasu aż UPC nie przejmie sieci.  Ciesz się że masz dostęp chociaż do dwóch kanałów eleven, bo ja nie mam w ogóle gdyż tych kanałów u mnie nie ma dostępnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja jestem z Jasła. Obecnie mamy o ile dobrze pamiętam 78 kanałów.

 

u mnie w Warszawie wyszukuje obecnie 175 kanałów cyfrowych (w tym ok 78-80 w HD) i 28 kanałów analogowych. Ostatnio pojawia się sporo testów, zmienili polsaty play, cafe, tvn24bis na HD

 

tak mi wyszukało:

74fe7f36e55c0049med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w ramach analogu są cztery mux-y to po co te 28 kanałów analogowych ? Zostawić dla tych co nie chcą przejść na DTV te cztery muxy i to byłby podstawowy pakiet analogowy ( a włąściwie już cyfrowy). Wszystko w nim jest ,łącznie z TV Trwam. Emeryci zadowoleni bo nie muszą instalować anten albo płacić za drogie pakiety DTV. Oczywiście opłata za NTC w Multimedii nie powinna być większa niż abonament RTV.

A my zyskalibyśmy duuuużo miejsca na kanały cyfrowe HD.   :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się co napisałeś, ale zapomniałeś o jednej podstawowej sprawie, gdyby multimedia usunęła cały analog i puściła naziemną w kabel dla starszych osób, to wiązało by się to z tym że wszystkie telewizory bez tunera dvb-c nie odbierały by pakietu, i należało by wtedy wymienić telewizor na inny, bądź zamontować dodatkowy dekoder zewnętrzny, co w takim układzie starsza osoba się nie zgodzi. Niestety coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się co napisałeś, ale zapomniałeś o jednej podstawowej sprawie, gdyby multimedia usunęła cały analog i puściła naziemną w kabel dla starszych osób, to wiązało by się to z tym że wszystkie telewizory bez tunera dvb-c nie odbierały by pakietu, i należało by wtedy wymienić telewizor na inny, bądź zamontować dodatkowy dekoder zewnętrzny, co w takim układzie starsza osoba się nie zgodzi. Niestety coś za coś.

 

Chyba jednak dvb-t.

Muxy naziemnej w multimedii są w dvb-t.

Edytowane przez sawicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DTV jest w DVB C.  Natomiast Mux-y są w DVB T.  Wszystkie telewizory od 2011 roku mają DVB T MPEG4. Zgodnie z ustawą.  :wink:

 

A kto nie ma to i tak musi kupić tunerek, obojętnie czy NTC będzie oglądał z anteny czy z kabla Multimedii.

Edytowane przez zerojedynkaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak dvb-t.

Muxy naziemnej w multimedii są w dvb-t.

Telewizja naziemna to DVB-T, a telewizja kablowa cyfrowa to DVB-C. Jeśli multimedia udostępnia MUX1,2,3,8 telewizji naziemnej, to poprzez swoją stację czołową, kanały te wychodzą w formacie DVB-C i aby odbierać musi być dekoder bądź telewizor z dekoderem DVB-C, bo DVB-T nie odbierze nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz już pełną ofertę DTV, a co do analogu u mnie jest chyba koło 40 stacji.

u mnie w Warszawie wyszukuje obecnie 175 kanałów cyfrowych (w tym ok 78-80 w HD) i 28 kanałów analogowych. Ostatnio pojawia się sporo testów, zmienili polsaty play, cafe, tvn24bis na HD

 

tak mi wyszukało:

74fe7f36e55c0049med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daro1 Nie wprowadzaj ludzi w błąd.   MUXy udostępnione przez Multimedię nie wychodzą w formacie DVB-C, bo po pierwsze odnajdywały by się na tej samej liście kanałów co kanały DVB-C , po drugie chcąc wyszukać kanały DVB-T udostępnione przez Multimedia trzeba je wyszukać jako cyfrowe naziemne. W TV do odbioru DVB-C jest inna "głowica" a do odbioru DVB-T inna "głowica". I musi być TV przystosowany do odbioru DVB-T a jeśli ktoś ma TV kineskopowy to musi mieć dekoder DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wrzucają programy z naziemnej w kabel w pasmo DVB-T ?A kanały te same czy różne ?We wszystkich lokalizacjach MM nadaje w kablu muxy naziemne ?Przeskanowałem pasmo DVB-T jak i DVB-C i nie znalazłem muxów naziemnych.Miasto Kalisz.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wszędzie Multimedia nadaje Muxy naziemne, tam gdzie jest pełna oferta tam ich prawdopodobnie nie ma (np u mnie) prowadzi to do kuriozalnych sytuacji że np Stopklatka lub ATM są dostępne w wyższych pakietach niż podstawowy...

Odbiór też zależy od telewizora, część może w ogóle nie odbierać DVB-C bo nie musi, tylko DVB-T jest obowiązkowe. Nie wszystkie też telewizory wrzucają DVB-C i T na inne listy, dla niektórych jest wspólna (bez rozróżnienia) lub też tak jak u mnie jedna lista DVB-C, T oraz analogowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...