Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

@fivel123

Problemem nie jest 3 miesięczny okres wypowiedzenia, tylko różne daty końca usług w promocji. Najczęściej to się miesza przy przedłużeniu. Gdy wyraźnie nie zaznaczysz, żeby nowe warunki zaczynały się po zakończeniu starych. Jest tak dlatego, że pozostałe zobowiązanie pakietów podstawowych chętnie anulują. Natomiast dodatkowych, już nie.

 

O końcu zobowiązań nie muszą cię informować, bo to nie jest tak naprawdę koniec umowy. Tę masz z nimi cały czas, dopóki jej nie wypowiesz. Kończy ci się tylko promocja z okresowym zobowiązaniem.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencji u mnie tak na prawdę nie ma, jest tylko Orange z netem po światłowodzie.  Oczywiście w rozmowie zaznaczyłem, że pojawiła się nowa oferta u mnie w bloku więc od razu przy pierwszej rozmowie po tych słowach udało się zbić parę złotych z pierwszej oferty, po czym poprosiłem o kontakt za 3 tygodnie jak otrzymam ofertę od nowego dostawcy z bloku celem porównania. Dokładnie po tym okresie ponownie zadzwonił DUK, porozmawialiśmy, powiedziałem, że porównam jeszcze oferty z mniejszym pakietem C+ (wcześniej chciałem pełny C+ i ewentualnie HBO) i poprosiłem o kontakt za 2 dni. W kolejnej rozmowie chciałem tylko 2x większy internet w zaproponowanej cenie, na początku nie chcieli się zgodzić, jednak napomniałem, że "konkurencja" posiada choćby kanały BBC, których tu brakuje więc myślę, że taka rekompensata w postaci internetu będzie dobrym bodźcem do zostania u nich, zgodzili się, więc ofertę przyjąłem. Po rozmowie można było stwierdzić, że albo byłbym w stanie jeszcze zbić parę zł, albo dorzucić za jakieś drobne eleveny, które proponowali, ale akurat tego nie potrzebuję więc nie chciało mi się ciągnąć negocjacji.

 

Przy negocjacjach słowo "konkurencja" działa na nich zawsze, jednak osoby te są też szkolone w zakresie tego, jak odbierane przez klienta są proponowane stawki. Jeżeli klient jest nerwowy, chaotyczny w rozmowie, to od razu wiedzą, że są w stanie takiej osobie wcisnąć gorszą ofertę bądź stale upierać się przy zaproponowanych stawkach, gdyż wiedzą, że taka osoba wreszcie to przyjmie. Natomiast spokój w negocjacjach, chłodna głowa wiele pomagają w rozmowie. Kiedyś byłem szkolony z technik negocjacji, więc akurat rozmowę umiem prowadzić w taki sposób, by przechylić negocjacje na swoją stronę, tylko czasami brak do tego większych chęci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem tegoroczne negocjacje.

Maxbox z PVR, net 30 mbps, C+ Prestige, HBO, HBO Go, multiroom - 130 zł, umowa na rok. Konkurencji kablowej nie ma u mnie żadnej.

Chyba jeszcze nawet dadzą przez pierwsze 3 miesiące pakiet HD i Cinemaxy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziś dzwoniła do mnie kobieta z 345 345 345 i mówi mi, że umowa kończy się niedługo tj. 31.07.2016 po okresie 2 letnim (na tyle podpisywałem). Natomiast ja mam w umowie napisane data zawarcia 11.08.2014 więc umowa kończy się 31.08. Mam rację? W każdym razie w systemie mają, że do 31.07. Ja wiedząc, że w umowie mam 11.08. do końca maja chciałem wysłać wypowiedzenie.

 

Posiadam Superboxa + pakiet Bajki + CAM + internet 30/2 płacę za to 68 zł. Na tą chwilę to co bym chciał, to większy internet 60/6 (upx2) i multiroom. Pakiet Superbox + bajki może zostać.

 

Propozycja Pani 89 zł w umowie na rok (43.01 tv, 36.99 net, multiroom 9). Co o tym sądzicie?

 

Panowie czy to dobra cena? Czy powalczyć o Maxboxa lub HD w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko,że oni twierdzą, że do 31.07 mam umowę. Więc 3 miesiące na tv do wypowiedzenia bym się nie mieścił.

To się spóźniłeš. Wypowiedzenie należało złożyć do końca kwietnia.

Edytowane przez Barti
Przejęzyczenie. ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko, że dzień zawarcia umowy na dokumencie jest wpisany 11.08.2014. Następnego dnia miałem instalację. Czy to ma znaczenie w tym momencie? 24 miesiące to wypada do końca sierpnia. Czy się mylę?

 

Dlatego czekałem do maja sugerując się zapisem w umowe tj. dzień jej zawarcia. Wówczas do końca maja powinienem złożyć wypowiedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się spóźniłeš. Wypowiedzenie należało złożyć do końca kwietnia.

A to dziwne, bo ja spóźniłem się miesiąc z wypowiedzeniem. Pani w BOKu powiedziała, że spokojnie mogę złożyć wypowiedzenie. Nie złożyłem, bo od razu zaproponowała mi nowe, lepsze warunki. Także Mygen idź do boku i powiedz, że składasz wypowiedzenie i czekaj na reakcję. Samo to, że chcesz odejść spowoduje, że dadzą Ci coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mygen: Nawet jak się spóźniłeś z wypowiedzeniem o miesiąc to przecież spokojnie możesz złożyć wypowiedzenie i najwyżej za jeden miesiąc zapłacisz abonament z cennika bez promocji. W międzyczasie będą do Ciebie wydzwaniać i pewnie nawet zdążysz przedłużyć umowę bez płacenia normalnej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzenie możesz złozyć zawsze, a nie "że sie spóźniłeś". Jak będą mieli papier to zadzwonią i nawet przy dobrej gadce skrócą Ci to co masz i odpalą nowe warunki od najbliższego okresu rozliczeniowego. A odnośnie promocji, na ile była - wziąć regulamin i przeczytać. Jakieś właśnie 2 lata temu MM miała kupę promocji na okres wynoszący miesiąc aktywacji+23 pełne miesiące, więc by się zgadzało, że mając aktywację w sierpniu - promocja jest do końca lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak podpisywałem umowę (11.08.2014) to kobiety w BOK-u były zdziwione, że mogą mi jeszcze dać promocję, która obowiązywała do końca lipca 2014 (internet 30 + moduł Cam). Dlatego podejrzewam, że w systemie mają, że do końca  lipca jest umowa.

 

Czy wystarczy, że napiszę "..wypowiadam umowę zgodnie z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia na tv i 1 msc na internet.."? To wystarczy?

 

Ewentualnie czy ktoś może jakiegoś gotowca na priva podesłać?

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych rozmowach z DUK. Muszę przyznać, że działają szybko po otrzymaniu rezygnacji :mrgreen:

Nie chcę zapeszać ale MM chce mnie chyba zatrzymać ;) świadom braków mojego operatora doceniam to co teraz robi.

Jak to się skończy? Nie wiem. Negocjacje lubią ciszę więc cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...