Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Mi się wydaje, że MM ma duże zyski z tego, że oferuje swoje usługi na terenach, gdzie nie ma żadnej lub prawie żadnej konkurencji, czyli na obszarze małych miast. W mojej opinii to stanowi o ich sile. W dużych miastach już musi ostro walczyć i schodzić z cen. Jeśli oferowaliby swoje usługi tyko na tych terenach co na przykład UPC to już by tak kolorowo nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPC inwestuje inwestuje i jeszcze raz inwestuje. I zbiera teraz pozytywne plony i nowych abonentów.

W Multimedii stagnacja rodem z Vectry. Obie firmy w najbliższym czasie rozpaczliwie będą walczyć o abonentów. Pytanie czy abonenci będą na to jeszcze gotowi ? 

Do tego wszystkiego dochodzi Netia która jako pierwsza zaoferowała Eleven i to w podstawowym pakiecie.Do tego dochodzi możliwość elastycznego doboru innych pakietów. 

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie jakieś wątpliwości to złóżcie zawiadomienie do UOKIK lub pozew zbiorowy. W zasadzie to rozumiem, przeciętny klient daje to co oferuje przedstawiciel, bez sprawdzania czy to jest pełna oferta. Dziwne, że nikt się jeszcze nie poskarżył

Ja  tam nie narzekam, bo w Chełmie mam pełną ofertę, Z CP musiałem zrezygnować ze względu na problemy z anteną- nierozwiązywalne.  Do sporadycznego zerknięcia na  FTA (głównie koncerty na ZDF lub 3 SAT wystarczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Jaśle niestety nic się nie dzieję, jeśli chodzi o ofertę, z kanałów HD też bez rewelacji (AXN, Eurosport, TVP 1, TVP 2, NSport, Polsat, TVN, Motowizja, Comedy Central, Discovery i tyle). Ani TVN Fabuła nie dadzą, ani żadnych nowych stacji..

w Sanoku tak samo 13 HD a reszta w sd wszystkich mam 124 kanałów i brak konkurerencji chyba ze  światłówód od lokalnego dostawcy neta ktory oferuje TV-net i tel jak kablówka i to jest przyszłość dostawcy netu  umnie bo innego wyjscia nie widze chyba ze SAT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto nie daje inwestować MM w aglomeracjach gdzie ilość mieszkańców na danym obszarze oraz ARPU jest dużo większe? ;)

A kto mówi, że musi? Na pewno nie pójdzie na wyniszczającą wojnę cenową z UPC. Rynek kablowy nie jest jeszcze przesycony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multimedia też inwestuje, tylko nakłady powinny być kilkukrotnie większe, żeby był widoczny efekt.

Nie rozumiem tylko czemu się tym nie "chwali"?

Pamiętam, niegdyś na aktualnością: MULTIMEDIALNA CZĘSTOCHOWA!

Klient wiedział - coś robią i jakieś będą tego skutki.

Dało się, ale od tego odeszli. Czemu?

 

UPC co chwila komunikat - wchodzą do Płocka, Nowy Sącz, itd!

 

W MMP klient zostanie powiadomiony o pełnej ofercie przypadkiem jak włączy TV! Nic wcześniej.

Podobnie ze zmianami kanałowymi - czekają do ostatniej chwili!

Edytowane przez maro_1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto mówi, że musi? Na pewno nie pójdzie na wyniszczającą wojnę cenową z UPC. Rynek kablowy nie jest jeszcze przesycony. Dlatego UPC ma większe zyski ze 140 miejscowości.

 

Nie, nie musi ale chyba tak jak piszesz lepiej mieć większe zyski? Moim zdaniem UPC jest na starcie dla nowego klienta droższa o dobre 20-30% od MM. Także nie przesadzałbym z tą wojną cenową. Poprostu MM nie ma kasy i tyle. Z 5-6 lat temu podjęto takie a nie inne decyzje i teraz jest tylko ich konsekwencja.

Jeżeli właściciele działają na rynku, na którym trzeba regularnie inwestować a tych środków nie mają to moim zdaniem jest to sygnał by wyjść z tej inwestycji i oddać ją komuś kto taką kasę ma. Kwestia "tylko" ceny, chcieli dużo, za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest istny koncert życzeń! Każdemu coś nie pasuje... Ja sie wyłamie i powiem Wam że nie narzekam. Naprawdę mi i pewnie wielu ludziom powiewa czy jakaś kuchnia+ czy domo będą w hd, czy cinemaxy będą w hd.... Jestem posiadaczem pakietu HBO od lutego i od tego momentu może 3 filmy obejrzałem. Nie spodziewam się lepszych produkcji na cinemaxach. Już zrezygnowałem z pakietu bo bez sensu utrzymywać coś czego się nie ogląda. Osobom które mają niepełną ofertę oczywiście nie zazdroszczę ale czy ktoś Was zmuszał? macie alternatywę? Jeżeli macie to proste wyjście. Jeżeli nie macie to trudno. Teraz biznes opiera się na mikrorynkach - nawet oferty cenowe różnią się. Niestety mieszkacie w lokalizacjach gdzie cuda wianków spodziewać się nie można. Ja też bym wolał mieć dostępność światłowodów np od Orange ale nie mam i nie żalę się. 

Mogę przejść do UPC ale nie przejdę bo w MM jest wszystko co potrzeba (oprócz 11 ;)). I tak nie oglądam pełnej palety programów. Z awariami nie mam problemów a i cena nie jest najgorsza. Nie ma paczki BBC i Nat Geo a jakoś żyć się da... Nie jeden już zapowiadał koniec sieci po tych cięciach i co? i nic :) Chyba bardziej pozytywnego spojrzenia na świat Wam brakuje :)

Pamiętajcie, że jak kilku osobom na forum coś nie pasuje to nie znaczy, że pozostałym abonentom również i nie oznacza to "końca firmy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odeszliśmy - z troszku - od tego co przed Wami (zmian kanałowych).

Nie ma co ukrywać - sprawy są ze sobą powiązane i wzajemnie od siebie zależne - przynajmniej na Południu!

No ale, możemy sobie tylko "poklikać" co o tym sądzimy, a końcowo tak nic z tego nie wyniknie.

Każdy ma inny punkt widzenia i odmienne spojrzenie na sprawę (co widać powyżej).

 

Reasumując oba tematy - ciekawi Mnie co planuje MMP na Południu?

Jak rozwiąże ten problem tym razem? Jakich argumentów użyją? Czy w ogóle ktoś się będzie "tłumaczył"?

Pytań jest wiele, tylko odpowiedzi na razie brak!

Ale czas pokaże!

Edytowane przez maro_1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://satkurier.pl/news/120040/asta-net-wylacza-telewizje-analogowa.html

Można? Można! Tylko trzeba chcieć. I niech Mr.Chiquita nie pisze, że małemu operatorowi jest łatwiej. Mały operator - mniejsze wpływy i baza techniczna. To tylko kwestia chęci i polityki firmy. Jak MM chce, żeby ludzie odchodzili z powodu dziadowskiej oferty, to pogratulować takiej polityki władzom spółki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia chęci, tylko zysków. Takie są fakty i prawa rynku, a nie moje pisarstwo. Będzie mniej klientów, to wyłączenia analoga się przyspieszą. :P MMP wciąż ma klientów, więc wielu osobom to jednak odpowiada. Nie każdy żyje TV i musie mieć napakowane kanałów, byle by tylko były. ;)


A poza tym, naginasz rzeczywistość, bo w tym newsie pisze:

Pierwszym etapem było wyłączenie od 1 września br. tzw. analogu w miejscowości Okonek w powiecie złotowskim. Decyzja te nie była pozbawiona obaw, głównie o Klientów, którzy od wielu lat korzystali tylko
i wyłącznie z telewizji analogowej, szczególnie że zamiarem nie było zupełne odcięcie ich od usługi telewizji.

I dalej:

Kolejne etapy wyłączania telewizji analogowej, zaplanowane są na następne lata i będą one stopniowo obejmowały wszystkie miejscowości w zasięgu ASTA-NET.

Czyli ta kablówka robi to samo, co Multimedia - stopniowe wyłączanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...