Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

@Ryszard48:

W świetle prawa dubel SD, to oddzielny kanał. Ja też mam na liście 135 kanałów bez dubli (z nimi 161). No i chyba mi nie powiesz, że tak jest tylko w Multimedii? :P

 

@neuron:

Na jakiej podstawie? Mówiłem, że będą robić po kolei miasta. A nie wszystkie naraz. Ostatnio to chyba moja miejscowość i jeszcze jedna, tylko zaliczone. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie niema maxboxa tylko superbox brakuje kanałów HD (TVP Sport HD mam ale wyłaczony) brak AXN BLack,Universal CH..VOD .Playboy tv,trwam(to ostatnie mam w analogu) Paczki HBO brak i cinemax też... :( AXN Spin tez mam ale tez nie dostępny poniewaz go nema w superboxie tylko wyzszym Patalogia ja jestem po byłym Stream-ie mam STB SD Kaon łacznie mam 112 kanałów(+ Volleball niewiem poco są) jeszcze Jak pisałem wczęśniej ze od nowego roku ma byc pełna oferta lecz zobaczymy co bedzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zastanawiająca jest jednak próba wycofania Eurosportów-no to już jest przegięcie na całej linii !! Żaden kanał,powtarzam żaden kanał ich nie zastąpi ! Eurosport to Eurosport i basta ! Tym bardziej że podobno (?) nowy sezon w skokach narciarskich ma być na wyłączność tylko w Eurosporcie. TVP ma mieć tylko sublicencje (lub nie),wszystko wyjaśni się niebawem :wink:

 

Skoki obejrzysz sobie na TVP 1 HD :)

http://media2.pl/media/115450-Stoch-i-K ... owych.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł znajduje się w nr 47/18.11.2014 "To&Owo TV" pod tytułem "Pakiety TV pod lupą". Oto jego treść:

 

"Opisy pakietów TV, np. w ulotkach czy na stronie internetowej, nie są ofertą handlową. Jedynie informują o liczbie kanałów do oglądania w ramach pakietu i cenie, zachęcając do zakupu. Liczy się umowa. Dostawca TV może się w niej zobowiązać, że zapewni dostęp do konkretnej liczby kanałów (jak np. Multimedia Polska). Jeśli wycofa z oferty jakiś kanał, ale zastąpi go innym, nie daje to prawa do zerwania kontraktu. Częściej stosowane są umowy, do których dołączana jest......lista kanałów gwarantowanych.

Stanowią one tylko część z liczby kanałów, którymi kusi pakiet TV. Wycofanie choć jednego z nich z oferty operatora pozwala abonentom na bezkarne wypowiedzenie umowy, zwykle w ciągu 30 dni od zaistnienia zmiany. Dodatkowo z umową klient dostaje informację o kanałach niegwarantowanych, zwanych też promocyjnymi. Modyfikacje ich listy, zresztą rzadkie, nie dają praw do anulowania umowy. Pamiętajmy też, że w razie wycofania z oferty kanału z pakietu dodatkowego (który dokupiliśmy do pakietu głównego) możemy zrezygnować bez konsekwencji jedynie z tego dodatkowego pakietu.

 

Wersje SD i HD tej samej stacji.

Operatorzy TV podkreślają zawsze, ile kanałów HD jest w pakiecie TV. Ale często dostajemy w komplecie wersję HD i zwykłą SD danego kanału. Są one liczone oddzielnie, mimo że nadają dokładnie to samo (jedynie w pojedynczych przypadkach, jak FilmBox czy Animal Planet, programy są różne). Wersje HD mogą trafić do gwarantowanych kanałów, zaś SD - do promocyjnych (jak np. w Cyfrowym Polsacie), ale równie dobrze obie mogą znaleźć się na tej samej liście (np. w Vectrze).

 

Kanały ogólnodostępne: FTA i DVB-T

FTA to niekodowane stacje z satelity, które można odbierać we własnym zakresie, także na dekoderach operatorów. Ale platforma nc+ uwzględnia wybrane z nich w informacjach o liczbie kanałów w pakiecie, czego nie robi Cyfrowy Polsat. Wśród kanałów płatnej TV są też wszystkie albo większość stacji dostępnych w naziemnej darmowej telewizji DVB-T."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirolop!

 

Chyba przeczytali mojego wcześniejszego posta :wink:

 

Co by to nie było, to byłby operatora Multimedia strzał w stopę. Każda umowa się kiedyś kończy. I tylko naiwny lub akceptujący takie "manewry" przedłużyłby umowę na kolejny okres. Także nie ma co rozdzierać szat. No chyba, że krzyczą ci, co by chcieli natychmiast usprawiedliwić swoją pomyłkę z podpisania umowy z tymże operatorem. Nieprawdaż.

 

I jeśli tak się stanie - zgodnie z ich regulaminem - to będzie początek końca tego operatora.

Chyba, że "naród" telewizyjny postąpi inaczej :wink:

Nie jest tak, że wszystko jest wieczne. I zwracam uwagę, że w tym przypadku, nikt nie jest poza wyborem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym samym"To&owo" wyczytałem kilka miesięcy temu,że wszystkie programy ogólnodostępne,bezpłatne czyli DVB T,powinny być dostępne u operatora kablowego w podstawowym,najtańszym pakiecie.W przypadku "Multimedii"warunek ten nie jest spełniony.Nawet dziecięcy TVP ABC dodany jest do pakietu dodatkowo płatnego.Na jakiej podstawie redakcja "To&owo"napisała ten tekst nie wiem. :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym samym"To&owo" wyczytałem kilka miesięcy temu,że wszystkie programy ogólnodostępne,bezpłatne czyli DVB T,powinny być dostępne u operatora kablowego w podstawowym,najtańszym pakiecie.W przypadku "Multimedii"warunek ten nie jest spełniony.Nawet dziecięcy TVP ABC dodany jest do pakietu dodatkowo płatnego.Na jakiej podstawie redakcja "To&owo"napisała ten tekst nie wiem. :curious:

 

Chyba coś im się pomyliło, możliwe że mieli na myśli kanały must carry. Pozostałe kanały wydaje mi się, że nie muszą być w najtańszym pakiecie - chyba że była jakaś nowelizacja tej ustawy.

W celu usunięcia wątpliwości dotyczących wykonywania obowiązku rozprowadzania

programów wymienionych w art. 43. ust. 1 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii

i telewizji (tekst jednolity: Dz.U. z 2011 r., nr 43, poz. 226 z późn. zm.) dalej: ustawa oraz

w związku z praktyką oferowania przez operatorów pakietów o różnej zawartości programowej,

a tym samym zróżnicowanych cenowo, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyjaśnia,

że programy określone w art. 43. ust. 1 ustawy - TVP 1, TVP 2, regionalny program telewizyjny

rozpowszechniany przez Telewizję Polską S.A., POLSAT, TVN, TV4 oraz TV PULS - powinny

być dostępne w każdym oferowanym przez operatora pakiecie.

Nie jest konieczne umieszczanie wymienionych wyżej programów w pakietach

droższych lub pakietach tematycznych typu „premium” w przypadku, jeżeli możliwość nabycia

tych pakietów jest uzależniona przez operatora od wcześniejszego nabycia przez abonenta

pakietu tańszego (np. podstawowego) zawierającego programy określone w art. 43. ust. 1

ustawy.

http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_pub ... _art43.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej pisałem,wysłałem 14.11.e-maila do Multimedii z zapytaniem co oznacza testowanie w trzech miejscowościach nowych programów/tu wymieniłem nazwy/zamiast programów/tu też wymieniłem nazwy/.Czyżby to zapowiadało zmianę oferty TV w najbliższym czasie?

Oto odpowiedż jaką dostałem/cytuję/:

W odpowiedzi na pana maila z dnia 14.11.2014r informujemy,że żadne z wymienionych przez pana programów nie jest testowane i w najbliższym czasie nie przewidziane do dodania do oferty.Niemniej staramy się ,aby oferta była jak najbardziej atrakcyjna dla naszych klientów.Pana sugestie przekazałam do Działu XXX.

W razie ponownych pytań prosimy o kontakt. Z poważaniem ......imię i nazwisko...../koniec cytatu/

No i co ? Fakty sobie,operator nic nie wie o żadnej zmianie ,testach itp.Takie jaja to tylko w MM !! :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerojedynkaX teraz podeślij im te zdjęcia kanałów, które zostały udostępnione na forum. :D

Btw; "Pana sugestie przekazałam do Działu XXX." Sugestie? :D Lepiej im odpisz co o tym myślisz jeśli dokonają takiej podmianki kanałów.

 

Najbardziej zastanawiająca jest jednak próba wycofania Eurosportów-no to już jest przegięcie na całej linii !! Żaden kanał,powtarzam żaden kanał ich nie zastąpi ! Eurosport to Eurosport i basta ! Tym bardziej że podobno (?) nowy sezon w skokach narciarskich ma być na wyłączność tylko w Eurosporcie. TVP ma mieć tylko sublicencje (lub nie),wszystko wyjaśni się niebawem :wink:

 

Skoki obejrzysz sobie na TVP 1 HD :)

http://media2.pl/media/115450-Stoch-i-K ... owych.html

Nie wiadomo co będzie w 2015 roku. "O ofercie w 2015 roku powiadomimy w późniejszym terminie ze względu na prowadzone rozmowy z kontrahentami. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerojedynkaX:

Dziwne, że zawsze wszystkim wydaje się, że jak coś jest darmowe naziemnie, to tak też musi być w każdym innym sposobie odbierania TV. Nikt nie czyta ustaw, tylko powtarzają i rozpowszechniają obiegowe brednie. Wystarczy napisać bezmyślnie byle głupotę i wszyscy wierzą w nią jak w mantrę. A gdy pojawia się jakaś pozytywna prawdziwa informacja, to większość osób albo jej nie zauważa, albo neguje jej prawdziwość i pozytywne znaczenie.

 

W tym przypadku też większość zastanawia się tylko nad negatywami. A przypomnę, że przez parę miesięcy narzekano na brak nowości. Teraz nowości zapowiada się bardzo dużo. W tym, istotne kanały typu Disney i TV Republika, które mogą nałapać klientów. A większość roztrząsa plotki o wyrzuceniu Discovery. :roll: Czego nikt w Multimedii nie potwierdza. Gdyby nie ten test, nikt praktycznie nie zwróciłby uwagi, że kończy im się umową i negocjują warunki kolejnej. Pewnie skończy się na tym, że uzupełnią kanały od nich i sprawa rozejdzie się po kościach. Do końca grudnia jest kupę czasu i wiele jeszcze może się zmienić.

 

Wydaje mi się, że ktoś celowo sieje zamęt i wprowadza w błąd. Konkurencja? Nawet ja się naciąłem. Bo podobno ta umowa z Discovery, jak się teraz dowiedziałem, wcale nie wygasa na koniec grudnia. Tylko gdzieś tak w połowie przyszłego roku! Nie ma więc szans, że Eurosporty znikną od stycznia. :P Niestety, to może oznaczać też, że wspomniane nowości niezbyt szybko się pojawią. :/ Prawdopodobnie jeszcze niejedno się zmieni. Nie martwmy się na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacić? Płaci się za okres dołączenia kanału do oferty (tzn. wyraźnie to zaznaczono w umowie, od kiedy). A nie od chwili podpisania umowy. :P Za testy nic nie płacą, poza kosztami technicznymi. Poza tym, moje źródła nie potwierdzają, że mają umowy z wszystkimi tymi kanałami. Np. z TV Republika na pewno nie. Motowizja też nie. A w każdym razie ich nadawcy tego nie potwierdzają. Myślę, że właściciel TV Republiki już by się chwalił. Ja mogę potwierdzić tylko Disneya na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

draco san:

Ja nie pisałem,że kanały z dvb t w MM mają być darmowe.Ja napisałem,że wg.artykułu z tygodnika "To&owo" kanały naziemne powinny być w najtańszym pakiecie.To nawet logiczne.Po co dodatkowa antena czy przełączanie telewizora.Ktoś kto chce nieco więcej niż DVB T kupuje najtańszy pakiet kablówki cyfrowej.

Zastanawia mnie ta odpowiedż MM na mojego e-maila.Czyżby autorka tej odpowiedzi była tak mało zorientowana co się dzieje w firmie ? Przecież mogła to skonsultować z odpowiednim działem,a nie pisać bzdury. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...