Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że trochę dyskusja odeszła od głównego wątku więc pozwolę się też wypowiedzieć w kwestii telewizorów ;) Osobiście z nie jednym tv miałem styczność i niestety modele Sharpa i Philipsa czasem mają po prostu bardzo "kapryśne" oprogramowanie a radosną twórczość programistów ciężko nieraz zrozumieć. Nie pamiętam dokładnie, który model ale jeden z nowszych Sharpów wyszukał kanały kablowe (co prawda w lokalnej kablówce a nie w MM) i poukładał je zupełnie po swojemu - nie wg LCN, niealfabetycznie i też nie wg częstotliwości w kablu. Nowe Philipsy nie mają natomiast możliwości układania głównej listy programów, trzeba mozolnie program po programie dodać do listy ulubionych i tą dopiero można posortować co potrafi zająć i dobrą godzinę. Poza tym nie jeden kilkuletni model Philipsa w trybie wyszukiwania pełnego programów kablowych instaluje je w czasie godzina albo i więcej więc spokojnie można go włączyć i wyjść np. na zakupy zanim skończy się instalacja. Ogólnie nie ma chyba idealnego modelu, najmniej problemów wg mnie stwarzają Samsungi, które bardzo szybko instalują programy, jedyna ich wada jest taka, że same nie informują o nowo dodanych programach przez operatora i co jakiś czas trzeba ponownie zainstalować programy. Co do LG to mają bardzo dziwne głowice z kolei, często przy wysokim sygnale (ale nieprzekraczającym norm) jakość sygnału jest tragiczna i trzeba zastosować tłumik np. 8 czy 10 dB, instalacja programów w trybie wyszukiwanie pełne często też trwa bardzo długo w nich. Z Sony miałem też kilka razy dziwny przypadek, polegający na tym, że jednego kanału (multipleksu) nie wyszukiwał prawidłowo mimo właściwego sygnału - dekoder zewnętrzny odbierał bezproblemowo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja schodzi trochę z tematu Multimedii ale chcę dodać jeszcze jeden fakt.Wczoraj wieczorem rozmawiałem z technikiem-naprawiaczem telewizorów LCD.

Uśmiał się,gdy mu powiedziałem,że za dżwięk w TV może odpowiadać jakość matrycy.Matryca ,czyli wyświetlacz obrazu, odpowiada tylko i wyłącznie za jakośc obrazu/kontrast,kolory,kąty widzenia,itp./.Za dżwięk/a raczej brak dzwięku na 3 programach w moim przypadku/odpowiada tylko i wyłącznie tor fonii telewizora i jego kompatybilność z odbieranym sygnałem.Obiecał się zająć moim telewizorem.

Telewizory Philipsa zostały ocenione nie przeze mnie tylko przez autorów sprawozdania z Wystawy Elektronicznej w Berlinie.Podane dane techniczne modelu 9500 są rzeczywiście b.dobre/4-rdzeniowy procesor,kontrast jak w plażmie,bezprzewodowe zewnętrzne głośniki+subwoofer,bluetouch,47 lub 55 cali,możliwość odtwarzania wszystkich kodeków wizji i fonii,itp,itd/.W sprzedaży w Polsce będzie wiosną 2015r.Cena na razie nie znana.To tak na marginesie.

A wracając do Multimedii,uważam,że pośpieszyli się nieco z tymi modułami CAM.Czytając inne fora dowiedziałem się,że na wielu telewizorach działają żle lub wcale.Chyba należało nieco dopracować system i dopiero je sprzedawać.Najgorsze jest to, że nie można ich wziąć na próbę.Najpierw umowa,potem montaż.A wycofanie się z umowy trudne lub niemożliwe.

Gratuluję odwagi.Bałbym się trochę wgrywać amerykański soft,telewizor mógł się zablokować.Ale fajnie że się udało i jest lepiej niż było.

Do odważnych świat należy.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zerojedynkaX - też miałem lekkie opory. Ale przestudiowałem kartę produktu tv i okazało się, że jest w 100% identyczny sprzętowo jak przeznaczony na rynek europejski (tzn. płyta, procesor). Najpierw zrobiłem próbę z oprogramowaniem z innej serii i tej tv nie przyjął, bo stwierdził że to nie dla niego. Natomiast oprogramowanie z serii amerykańskiej (wprawdzie początkowo też nie chciało pójść z uwagi na to że telewizor nie odpowiadał wymogom softu, chociaż parę minut szperania po forach zagranicznych rozwiązało problem :)) weszło. Poza tym na głupka zadzwoniłem do Sharpa z zapytaniem co jeśli tv padł mi podczas wgrywania softu (powiedziałem że wgrywałem i wyłączyli prąd) i nie wstaje. Odpowiedź serwisu była taka, że dla mojej lokalizacji koszt przyjazdu technika celem wgrania oprogramowania serwisowo to 100 PLN. Stwierdziłem raz się żyje. Co do wyszukiwania kanałów kablowych - tv poradził sobie dość szybko (ok. 10 min), ustawił je w kolejności jak domyślna lista na dekoderze. Poprzestawiać można je było w dowolny sposób, co też uczyniłem. Nie wiem jak będzie wyglądać sytuacja z dodaniem nowych kanałów (jest w sumie opcja aktualizacji listy kanałów i dodatkowego wyszukiwania, zobaczę w przyszłości jak to działa). Dziś idę do BOK żeby pogadać o wymianie dekodera na moduł. Wywalę niepotrzebną skrzynkę. Co do jakości kanałów - to albo moje złudzenie albo raczej fakt - odbierane programy przez tv bez dekodera mają dla mnie lepszą jakość (niestety mogłem sprawdzić tylko na tvp 1 i tvp 2 bo te idą bez modułu). Przełączania między kanałami (tymi dwoma znowu) ciut szybsze jak na dekoderze. Ale dla mnie przede wszystkim liczy się to że pozbędę się niepotrzebnego pudła spod telewizora, a telewizor nie będzie monitorem tylko będzie służył temu do czego został stworzony:). Dodatkowo opcja nagrywania programów bardzo mi się przyda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adrian1981 nareszcie napisałeś coś po ludzku, a nie te przepychanki który TV jest lepszy. :beer: Również moim zdaniem każdy producent robi na swoją modłę.

@zerojedynkaX wg mnie w MM nie pospieszyli się z CAMami tylko jak pisał kolega wyżej co TV to inne problemy. Zauważ, że kablówki mają swoich dostawców sprzętu jak BOXy które są testowane pewnie w jakiś zakresach, a nikt z kablówki nie może odpowiedzieć Tobie czy innemu abonentowi, że jego TV jest super i nie będzie z nim jakiś problemów odnośnie współpracy z CAM Conax... z resztą proste przykłady jak zmiana kraju, aby wogóle TV raczył uruchomić przeszukiwanie DVB-C...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, to samo było z HDMI, część producentów TV olewała przestrzeganie specyfikacji HDCP i potem płacz klientów, bo TV wywala komunikat HDCP.

zerojedynkaX to wina modułu, że w niektórych TV trzeba wybrać inny język, że zaczęło działać DVB-C? Niech wszyscy producenci TV zaczną przestrzegać norm (wydaje mi się, że sygnał DVB-C ma jakieś normy), to nie będzie problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! To znowu ja. Teraz mam problem dotyczący dekodera. Mianowicie piszę "Przekroczono czas oczekiwania na połączenie sieciowe. Proszę sprawdzić kabel sieciowy." BOK w moim mieście jest do 14, a do poniedziałku nie mam zamiaru czekać z problemem. Wiecie może jaki jest powód tego błędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StasiuZIrkucka podejżewam, że masz ADB. Tak więc te dekodery mają w środku modem, a do momentu aż on się nie zaloguje to dekoder nie ruszy. Sprawdź wszystkie podłaczenia , czy czasem nie masz podłaczone po gniazdku TV gdzie nie ma kanału zwrotnego itp. Generalnie chodzi aby dekoder miał połaczenie w obie strony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na znacznej części kraju nadają mux-y lokalne.U mnie, w Częstochowie działa taki o nazwie MUX-L3.Nadaje 5 programów:NTL i 4 muzyczne.

Ciekawy jestem czy Multimedia wpuści te Mux-y do analogu na wzór MUX1,2,3.Abonenci co nie chcą zewnętrznej anteny dla tego jednego Mux-a są pozbawieni

kompletu programów NTC w swoim rejonie.Dzwoniłem na infolinię MM w tej sprawie,ale uprzejma pani nawet nie słyszała o lokalnych multiplexach,nie mówiąc już o tym kiedy będą w ofercie analogowej.Tylko nie piszcie ,że operator nie ma w tym interesu.Abonenci mają,wystarczy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwię się wam że jesteście za mux-ami w kablu;

przecież to kolejne duble tych samych programów co DVB-C i w analogu;

a ponoć nie ma nowych kanałów bo mało jest wolnego miejsca;

zamiast tych trzech mux-ów zmieściło by się 12 kanałów HD w dobrej jakości (w kablu można wycisnąć 51,29 Mbit/s z jednego kanału)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma piernik do wiatraka.Mux-y są wciśnięte w telewizję analogową i nie ma to nic wspólnego z zabieraniem miejsc na programy DVB C.

Gdyby dodali mux lokalny to zabrali by jeden program analogowy lub nie-są jeszcze wolne u mnie kanały 61,63,64,22,26 itd.

Sądzę że kiedyś dodadzą.Interes abonentów jest interesem operatora.Prawda draco ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUXy lokalne póki co są bardzo lokalne, większa część kraju jest poza zasięgiem jakiegokolwiek z nich. To czy ich retransmisja pojawi się w kablówkach, które objęte są zasięgiem danego multipleksu zależy po części od dobrej woli operatora po części od warunków technicznych. Jeśli będzie wiele zapytań ze strony abonentów to jest możliwe, że dany operator doda MUX lokalny do oferty, jeśli zapyta o niego garstka osób pewnie się prędko nie pojawi. MUX DVB-T może być reemitowany w kanałach K5-K12 bądź K21-K69 więc jest potrzebny jakiś wolny kanał spośród nich, który owszem ze względów oczywistych lepiej wykorzystać do reemisji np. czterech programów HD w systemie DVB-C, które bardziej poprawią ofertę. Jeśli kablówka ma deficyt wolnych kanałów to jest problem, pasmo niestety z gumy nie jest, owszem zawsze można "wyciąć" coś jeszcze z analogu ale wtedy abonenci tv analogowej zadowoleni nie są, że zniknął im kolejny program. Takie dylematy są w każdej kablówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma piernik do wiatraka.Mux-y są wciśnięte w telewizję analogową i nie ma to nic wspólnego z zabieraniem miejsc na programy DVB C.

Gdyby dodali mux lokalny to zabrali by jeden program analogowy lub nie-są jeszcze wolne u mnie kanały 61,63,64,22,26 itd.

lepiej nie pisz na temat na który nie masz zielonego pojęcia

 

"Sądzę że kiedyś dodadzą.Interes abonentów jest interesem operatora" - :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zerojedynkaX:

A kto tu mówił o braku miejsca? Podpowiem... Ty? :roll: Problemem jest niska opłacalność i niewielkie zainteresowanie. I nie, interes operatora nie jest zbieżny z interesem abonentów. :P Ci drudzy często nie wiedzą, czego chcą. I mają mylne wyobrażenia o tej branży.

 

@adrian1981:

Nie. Dobra wola nie ma tu nic do rzeczy, Liczy się tylko kasa, niestety. ;)

 

W ogóle darujcie sobie ten temat, bo Multimedia jest stanowczo na "nie" i ma silne ekonomiczne argumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa kasą dlatego napisałem, że z przyczyn oczywistych lepiej włączyć cztery kolejne programy HD, ale sądzę, że jakby dziennie odbierali ileś tam telefonów czy maili z zapytaniem o ten multipleks to dla swojego świętego spokoju rozważyliby jego włączenie. Zainteresowanie MUXami lokalnym jest znikome ze względu na ich zawartość oraz pewnie nieświadomość wielu osób, że coś takiego w ogóle zostało uruchomione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUX'y lokalne to w tej chwili 5 kanałów. Oprócz lokalnego, same muzyczne - z czego tylko jeden niedostępny w pakietach Multimedii. Mowa oczywiście o Vox Music TV. U mnie w centrum miasta nadaje MUX-L3. Ma pojemność 8,29 Mb/s, co daje ok. 1,60 Mbit/s na kanał. Czyli jakość podobna do MUX-3 od TVP. Naprawdę nie ma po co kruszyć kopii. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...