Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

@Mecenas1981:

 

1. Tak, zwróć uwagę na usługę Multisaver. Jest to program antywirusowy dokładany każdemu z automatu. Jest darmowy przez pierwszy miesiąc, ale później jest naliczana opłata. Najlepiej w ciągu kilku pierwszych dni po podpisaniu umowy, zadzwonić do nich i zrezygnować.

 

2. Kwestia modemu jest bez znaczenia - wszystkie działają dobrze, a że jest to sprzęt operatora, mają ci obowiązek wymienić w razie problemów.

 

3. Rozumiem, że chodzi o dekoder PVR. Multimedia standardowo da ci pewnie ADB-5810 CDX z dyskiem 320GB. Ale żądaj tego nowszego ADB-3831 CDX z dyskiem 500GB. Dzięki uprzejmości kolegi @neuron, masz fotkę dekodera. Łatwo je rozróżnić, bo starszy model jest szarego koloru, a nowszy czarnego (i jest mniejszy).

 

4. W Multimedii nie da się rozdzielać sygnału, jeśli chodzi o cyfrówkę, bez wykupienia usługi multiroom. Możesz tylko dzielić sygnał analogowy - będzie gorszy obraz i tylko ok. 50 kanałów. W wielu miejscowościach, Multimedia po kablu puszcza też sygnał 3 multipleksów NTC. Spróbuj u siebie.

 

5. Nie ma aplikacji mobilnej, pozwalającej planować nagrywanie.

 

6. Nie ma limitów danych. Jest za do zwiększenie prędkości w godzinach nocnych.

 

7. Na zewnętrznym IP można oglądać kanały z usługi mmtv.pl (są darmowe, zależnie od posiadanego pakietu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleję swój post z poprzednich stron, bo może komuś umknęło..

Czy to dobra oferta?, na jaką promocję mogę liczyć ?

 

I PYTANIE KTÓRE JESZCZE NIE PADŁO. Czy jak wezmę tego Maxbox'a bez multiroom to czy będę miał dostęp do "kablówki" na drugim tv ?

Wyczytałem, że jak mam DTV to kablówka tez jest, a jak przejdę na Maxa to kablówki już nie będę miał

 

Witam.

Wiem, że jest tu paru magików, co mogą pomóc...

Kończy mi się umowa z końcem października i miałem telefon z BOK z taką "promocją:"

 

Proponujemy następujące rozwiązanie.

 

Maxbox -38zł

Internet 12Mb-20zł

Telefon -4,99zł

Internet mobilny -9,99zł

Canal + Platunium- 39zł

 

Maxbox -38zł

Internet 12Mb-20zł

Telefon -4,99zł

HD pakiet -9,00zł

Canal + Platunium- 39zł

 

Maxbox -38zł

Internet 12Mb-20zł

Telefon -4,99zł

HBO HD MAX -24,90zł

Canal + Platunium- 39zł

 

Można coś jeszcze targować ?

 

Teraz mam NDTV, internet 6, multiroom, telefon(5zł), Canal + Platunium i za wszystko płace 123 zł

 

Telewizja, internet, telefon i canal+ muszą być. Multiroom tylko wtedy jeżeli cena pakietu będzie mnie satysfakcjonowała

Internet mobilny i HBO jest mi zbędne

 

Miejscowość Toruń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do nich i zapytaj o dekoder.

 

Michaelis@Rozmawiałem z technikiem który wymieniał mi dekoder i powiedział że za dużo szło tych ADB3831 i góra się w[beep]ila.Teraz dekoder ma być sprawny ,chyba że masz już ten nowy i wymieniają na pvr to muszą dać ten z 500gb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mecenas1981:

Ja też proponuję naciskać teraz na infolinii o ten nowy dekoder. Rozmowa jest nagrywana, więc możesz sobie zastrzec: "Rezygnuję z podpisania umowy, jak nie dostanę ADB-3831 CDX". Inaczej mogą ci wcisnąć, to co akurat mają na stanie. ;)

 

@Hrabia86:

Nie dostaniesz gotowej odpowiedzi, bo wszystko zależy od twoich umiejętności targowania. Ja wynegocjowałem sobie kwotę ok. 156zł za wszystko to, co mam w podpisie.

 

Nie ma możliwości oglądania tego, co mamy na głównym dekoderze, bez wykupienia multiroom'u. Jak już pisałem, można sobie rozdzielić sygnał analogowy lub reemisję 3 multipleksów z NTC. Sygnał kablówki analogowej zawsze jest, bo jest puszczany w tym samym kablu, co DTV. Poproś technika przy montażu, żeby ci zainstalował rozdzielacz sygnału przy wejściu do mieszkania (coś takiego). Potem niech poprowadzi kable w dwóch różnych kierunkach, do każdego pokoju z TV. Przewiercenie przez ścianę powinien zrobić bez gadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajną sprawą są multiplexy/MUX1,2,3/ zawarte w sygnale analogowym.Wtedy w drugim pokoju wyszukujesz programy cyfrowe naziemne i analogowe.Mój TV znalazł 52 analogowe i 24 cyfrowe.Masz wtedy w drugim pokoju bez multiroomu 2 kanały HD,22 kanały SD i 52 analogowe które można sobie poustawiać jak się chce/zależy od telewizora/,nawet pomieszać.

Ja co prawda mam multiroom,ale w domu są 3 telewizory.I na tym trzecim tak właśnie zrobiłem.Instalacja anten zewnętrznych jest zbędna.

Jak będzie MUX8 to pewnie tych HD będzie więcej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gdyni w analogu są 53 kanały. Nawet jest kanał, na którym jest widok z plaży z Gdyni. Jest ciemno, więc obraz czarno-biały jak podczas II wojny światowej. :D

 

Nie mam usługi VOD, wyskakuje błąd SI-22. Dzwoniłem w piątek na infolinię i okazało się, źe mam tę usługę wyłączoną, nie wiem jakim cudem. Dopiero w poniedziałek mogli zlecić aktywację. Jest prawie 20, a vod dalej nie działa. Myślicie, źe trzeba zrestartować dekoder czy jak to mm zapomniała wcisnąć przycisk" aktywuj" i trzeba dzwonić jesczcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kiler Ja na początku miałem DTV i VoD mi działał. Kiedy dokonałem migracji z DTV na NDTV w 2013 roku też miałem podobny błąd, VoD przestało działać. Być może właśnie też dokonywałeś migracji na nowe pakiety i tak się stało. Ale miła pani konsultantka kiedy dokonywałem migracji przez telefon nie uprzedziła mnie o tym, że VoD nie będzie działało. Musiałem dzwonić i się dopytywać o co chodzi, no i powiedziano mi ze jak chce to w przeciągu 24 godzin od mego zgłoszenia VoD mi bezpłatnie aktywują. I tak też się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirolop: Miałem tylko sam Internet, a teraz przeszedłem na nową promocję wraz z telewizją i telefonem. Nie uruchomili mi VOD, nie wiedzieć czemu. Wszystko miało w poniedziałek działać, ale cisza. Wrócę do domu, sprawdzę i będę musiał dzwonić jeszcze raz. Po zgłoszeniu uruchomienia VOD musiałeś resetować dekoder czy wszystko samo "wskoczyło" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kiler No pewnie właśnie temu że albo przeszedłeś na nową promocję albo po prostu od jakiegoś czasu sami tak zrobili, że trzeba samemu wyrazić chęć że się chce VoD, ale pewnie jest tak, że nikt o tym fakcie jak się do nich dzwoni nie informuje. Co do restartu to nie pamiętam jak to było, ale możesz spróbować zrestartować dekoder, a jak dalej nie będzie działać no to pozostaje do nich dzwonić i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam rozgałęźnik na 3 kierunki. Poza tym, jeszcze potrójne rozgałęzienie od anteny DVB-T. A ostatnio dołożyłem pojedynczy kabel od anteny sat. Zapragnąłem mieć dostęp do niemieckich programów z platformy HD+ - akurat język znam doskonale. Bo w Multimedii oferta kanałów obcojęzycznych jest bardzo słaba. Korzystam praktycznie ze wszystkich 3 tradycyjnych form dostępu do TV. No, ale mogę sobie robić takie "instalacje", bo akurat mieszkam w domu, a nie w bloku.

 

Ciekawe, czy Multimedia wpuści też sygnał DAB+ do kabla? Skoro są mux'y tv, to czemu i nie radiowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od dwuch tygodni Multimedia zamiast Dekodera wzialem Modul.Wszystko chodzi ok.Ale mam pytanie.Mam tez dekoder Opticum X-7 z DVBT probowalem podlaczyc kabel z kablowki do dekodera aby odbierac DVBT-naziemna i wyskakuje napis brak sygnalu.W TV jak przeskanuje Naziemna mi odbiera choc wtedy skasuja mi sie kanaly kablowki ale naziemna dziala.Myslalem ze jak dam rozdzielacz od TV do Dekodera to na dekoderze bede mial naziemna wtedy nie musze miec swojej anteny.Czy istnieje taka mozliwosc aby przez rozdzoelacz polaczyc Kablowke do TV- Dekodera aby miec DVBT w dekoderze.Moge teraz tez ogladac z talerza i naziemne ze swojej anteny naziemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się czujesz? Dekoder do DVB-T w życiu nie odbierze sygnału z kablówki, który jest w standardzie DVB-C. Żaden rozdzielacz nie pomoże. Jedyne wyjście w twoim wypadku, to podłączyć tego Opticum'a do TV przez kabel HDMI. Tylko w przypadku DVB-T i DVB-S/S2 łatwo zastosować sumator sygnałów.

 

Bo rozumiem, że Multimedia nie udostępnia u ciebie sygnału z NTC w swoim kablu? Do jej odbierania niepotrzebny byłby ci ten dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...