Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

@halina1949 Jeśli podłączyłeś kabel MM bezpośrednio do TV i znalazł Ci naziemną cyfrową to znaczy że Twoja MM udostępnia Ci sygnał DVB T.Wyszukaj kanały DVB T. Od telewizora zależy czy można mieć jednocześnie DVB C i DVB T.W moim Philipsie jest to możliwe,nie wiem jak w innych TV.

Do tunerka DVB T musi być przyłączona zewnętrzna antena UHF a tunerek połączony z TV kablem HDMI.Nie ma innej opcji.Powodzenia. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@halina1949 Jeżeli masz tylko jeden tv który odbiera DVB-T to po co podłączać dekoder DVB-T ? Sens jest tylko wtedy kiedy posiadasz tv kineskopowy. Po drugie: Ja mam tv Samsung UE32ES5500 i jest wybór opcji skanowania kanałów, nie ma u mnie w tv czegoś takiego, że jak zeskanuję i ustawię analogowe z kablówki to mi wykasuje cyfrowe naziemne, jak tez i odwrotnie. Po prostu w tv wchodzę w menu - kanał - antena - naziemne lub kablowe. Kiedy ktoś ma moduł CAM i jednocześnie z kabla w Multimedia DVB-T to musi się przelaczac w menu chcąc wybrać czy się chce ogladac DVB-T czy DVB-C. Ja mam dekoder więc nie muszę tej czynności wykonywać. A czy Multimedia udostepnia w danej lokalizacji DVB-T to to jest proste, po prostu w analogu trzeba wlaczyc kanał informacyjny kablówki i zobaczyć spis programów. Jeśłi w wykazie jest takie info to sprawa prosta, wtedy możemy skanować w poszukiwaniu kanałów NTC DVB-T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@draco san No,nie wiadomo czy telewizora.Skoro na 120 programów na trzech tylko nie ma dżwięku to ja się pytam co to za cud ? Technicy z Philipsa nic nie wskórali ustawiając mi telewizor 2 godziny,technicy Multimedii też spędzili u mnie kupę czasu i podmieniali moduły,ustawiali i nic.Ja się pytam jakim system dżwięku nadaje TVN7,TTV i Mango 24 że mojTV nie może to zdekodować ??...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam sobie spokuj z tym dekoderem myslalem ze zdemontuje z balkonu antene naziemna a bedzie mi naziemna odbierac z tej z kablowki.Dekoder sobie nadal trzymam jest podlaczony ale wylaczony w razie jakiejs awarii to moge w kazdej chwili zalaczyc.Co chodzi do telewizora to mam Sony Bravia KDL 26v-4500 i na Module nie mam zadnego problemu z glosem na zadnym kanale ,kanaly tez przelanczaja sie dobrze nawet szybciej jak na moim X-7 choc w spisie w MM mojego telewizora nie ma (na modul)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo niestety niektórzy producenci telewizorów nie dają możliwości jednoczesnego wyszukania kanałów naziemnych i kablowych. Przykładem mój Sharp LC-46LE830E, gdzie przy pierwszej instalacji (po przywróceniu do ustawień fabrycznych) wybieram czy tv ma dostroić kanały naziemne czy kablowe. Po wyborze odwrotu już nie ma i chcąc zmienić coś w tej kwestii trzeba resetować tv do ustawień fabrycznych, przeprowadzać ponownie pierwszą instalację, jeszcze raz wybrać czy chcę mieć strojone kanały naziemne czy kablowe i wyszukać kanały. Jak ktoś posiada np. swoją listę kanałów ułożoną wg swoich upodobań to jest to zabawa na kilka godzin, nie mówiąc już o ponownej kalibracji ustawień tv. Także w moim przykładowo przypadku mogę mieć albo kanały kablowe na module, albo cyfrówkę przez dekoder + naziemne po kablu z multimedii. Moduł + naziemne nie wchodzą w grę. Z tego co też się orientowałem to niestety znaczna większość telewizorów cierpi na taką przypadłość.

 

@halina1949 - niektórym pomaga wykonanie pierwszej instalacji telewizora i wybranie kraju na Niemcy (czasem Finlandię) kiedy to telewizor może dostroić kanały zarówno z pasma kablowego jak i naziemnego. Mój tv ma z tym opory także już sobie darowałem zabawę i niestety chcąc nie chcąc pozostanę przy dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy od modelu. Droższe pozwalają ustawiać listę kanałów i łączyć nawet z kilku źródeł. Także w przypadku ponownego wyszukiwania, nie trzeba resetować telewizora do ustawień fabrycznych. Ja przynajmniej tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co rozumiesz przez "droższe modele"? Trochę przeszło 2 lata temu dałem za to to co napisałem ciut ponad 5.000 PLN, więc nie wiem czy uznać to za droższy czy nie tv. Choć mój znajomy kupił ostatnio Samsunga 65'' (modelu nie pamiętam, ale na z serii ten rok), wybulił prawie 10.000 i ma podobnie jak ja, czyli albo naziemne albo kablowe, chcąc coś zmienić reset tv i ustawiać od nowa. Nie ma tu reguły, a raczej liczy się nazwijmy to szacunek producenta dla klienta, bo zrobienie tego by tv obsługiwała i naziemne i kablowe wielkim problemem nie jest. No ale kto by wtedy kupował np. zewnętrzne tunery...

 

Zresztą daleko szukał nie będę - na wakacjach kupowałem mamie w Tesco telewizor ich marki technika, który bez problemu dostroił jednocześnie i kablowe i naziemne kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o najwyższej półce. Np. ja za swój 55", trochę ponad 2 lata temu, dałem ok. 10 000 PLN. ;) Nie lubię komentarzy typy "nie ma szacunku do klienta, bo czegoś nie ma". Każdy producent ma swój proces produkcji i wylicza sobie opłacalność. Gdyby to było takie proste i tanie, jak piszesz, to nikt by problemów nie robił. Najwyraźniej nie jest, skoro mało który stosuje takie rozwiązanie. :P Pytanie, co to za TV za 10K, skoro do ponownego wyszukania kanałów wymaga resetu ustawień TV? I to jeszcze z nowej, tegorocznej serii? :shock: Czyli dobrze uważałem, że Samsungi to szajz - kolejny raz się potwierdza. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem ogromny to to akurat nie jest. Bardziej kwestia oprogramowania, niż sprzętu. A samsung kolegi nie wymaga resetu celem ponownego wyszukania kanałów jako takiego, lecz wtedy gdyby np. chciał zmienić rodzaj kanałów jakie ma wyszukane (czyli jak ma naziemne to kablowych nie dostroi bez resetu, bo możliwość wyboru rodzaju kanałów wyszukiwanych ma tylko i wyłącznie przy pierwszym uruchomieniu tv). A co do braku szacunku - ja rozumiem, jakbym kupił tv bez DVB-C albo DVB-T i rzucał psy, że nie mam tego w nowym telewizorze. Ale mając tv obsługujący zarówno DVB-T jak i DVB-C i nie móc korzystać z tego i tego JEDNOCZEŚNIE to trochę olewka klienta. Tym bardziej, że w instrukcji obsługi tv nie ma ani słowa o tym fakcie, a o problemie dowiedziałem się dopiero z pomocy technicznej, kiedy technicy-magicy napisali mi, że jak po przestawieniu tv na kraj Niemcy nie da się tego zrobić, to będzie to niemożliwe z uwagi na że soft tego nie przewiduje

No ale ogólnie problem sprowadza się do tego, że albo moduł i brak NTC, albo dekoder i kolejny pilot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polemizowałbym, ponieważ każde oprogramowanie potrzebuje mocy obliczeniowej. A do tego rozwiązania potrzeba większej, niż standardowa. Co pewnie przekłada się na wyższe koszty komponentu i staje się nieopłacalne na większą skalę. Nie zgadzam, się że to problem głównie softu. Teoretycznie można dorzucić każdy software, ale pojawią się problemy z płynnością.

 

Kwestia Samsunga... To źle zrozumiałem. Ale to nie zmienia mojej opinii. Bo w 2-gim, jeszcze starszym modelu Sony ze średniej półki, zmianę źródła skanowanych częstotliwości mogę sobie wybrać w każdej chwili.

 

Twój problem nie dotyczy zbyt wielu ludzi. Ponieważ większość decyduje się na kablówkę, bo nie chce/nie może montować anteny. Odbiorcy satelitarni, też rzadko używają jednocześnie anten do DVB-T. Dlatego nie jest to palący problem do rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, gdyby Multimedia dodawała na bieżąco kanały z NTC do oferty programowej miałbym to w 4 literach. A tak nie jest. Poza tym od czasu do czasu zdarzają się sytuację gdy kanały w ogóle nie działają przez jakiś czas, więc wtedy chciałbym mieć możliwość oglądania kanałów z NTC które Multimedia puszcza po kablu. Większa moc obliczeniowa telewizora? Tak, masz tu rację, ale raczej wątpię, by tv technika kupiony w tesco za pareset złotych miał lepszą moc obliczeniową od mojego, a jednak jednoczesna obsługa DVB-T i DVB-C jest. Ale jak sam piszesz - palący problem z punktu widzenia producentów tv to nie jest, bo mało kto odbiera sygnał z kilku źródeł (poza tym jak już kupię tv za sporą kasę to raczej z takiej [beep]oły nie będę go wymieniał, tylko zaopatrzę się w dodatkowe urządzenie zewnętrzne). Większość to albo kablówki albo platformy cyfrowe. Zresztą co do problemu softu w moim tv to maila od supportu trzymam na pamiątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fokus TV na pewno będzie w ofercie Multimedii. To tylko kwestia czasu. Multimedia nie dodaje, kanałów od razu bo prezentuje bardziej przemyślaną i rozsądną strategię od innych. Dzięki czemu nie musi podnosić cen pakietów, jak UPC (czy inni pomniejsi). Albo nie jest zmuszona co jakiś czas wywalać innych kanałów z oferty (np. Vectra), żeby utrzymać niską cenę. :P Popatrzcie sobie na platformy sat. Np. CP nie dodaje kanału z DVB-T, jeśli nie ma w tym interesu. :P

 

Kanały z NTC nie są takie interesujące, żeby można się nimi zbytnio przejmować.

 

@lechoo84:

Wracając do telewizora z Tesco. A nie pomyślałeś, że taki telewizorek za parę setek, jest tak mocno okrojony z innych funkcji, że mocy ma aż nadto? Dlatego taki najczęściej równoważy w sofcie brak innych bajerów. Zewnętrzne tunery też są zazwyczaj lepsze, bo nie muszą tracić mocy na wyświetlanie obrazu. Tylko dekodują i ew. parę pomniejszych bajerów. ;) W twoim TV, taka sprawa już jest bardziej problematyczna, bez podnoszenia ceny. ;) Tak uważam. P.S. Ja akurat wkrótce planuję wymianę TV. Ale czekam na lepsze modele z obsługą UDH i kodekami HEVC, w przystępniejszych cenach. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do telewizorów to warto przy instalacji programów zmienić kraj na Niemcy,Francja lub Finlandia. Wtedy bez problemu można zainstalować i DVB-C i DVB-T i nawet analogową kablówkę w jednym. Ja mam tak na swoim LG. Przy ustawieniu "Polska" telewizor nie widzi DVB-C wcale !! A przy innej lokalizacji proszę bardzo.Jest i to w pełnej okrasie ! Można sobie szukać/edytować do woli. Nie pomogła nawet aktualizacja oprogramowania. NIE MA w Polsce kablówek i co nam zrobicie ? :D Co ciekawe telewizory LG dedykowane na polski rynek są składane w Polsce ! Ale bez typowego oprogramowania na Polskę. Wstyd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając tę polemikę muszę się wtrącić.

1.Za telewizor nie trzeba dać 10000 zł żeby być z niego zadowolonym.

2. Ja kupiłem Philipsa 42PFL5008H za 2499 zł i jestem naprawdę zadowolony z tego modelu.Problem który się pojawił z dżwiękiem na trzech wspomnianych wcześniej kanałach to nic w porównaniu z extra-kontrastem,basowym dżwiękiem/ma subwoofer/,odświeżaniem 300Hz i ambilightem.

3.Przeglądając nowości z Targów Elektronicznych uważam, że Philips jest nadal liderem odbiorników TV,a najnowszy model serii 9500 wymiata Sony i Panasonic.

4.W moim telewizorze można jednocześnie odbierać DVB T+analog i DVB C+analog.Jak to zrobić opisałem jakiś czas temu w moim poście.Ważne,aby DVB T stroić na Polskę a DVB C np.na Niemcy.Wchodząc w menu przełącza się telewizor DVB T - DVB C.Programy w obu przypadkach można poustawiać jak się chce.

Spróbujcie,bo w większości telewzorów tak się da.Ostatnio ustawiałem w ten sposób TV Blaupunkt za 799 złotych.

5.Nie jestem wielkim znawcą TV ale nikt mi nie wmówi,że brak dżwięku w opisanym u mnie przypadku to...słaba matryca.Żałosne. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nikt tak nie twierdził. :P

2. No i fajnie. Tylko, że ta uwaga nic nie wnosi do dyskusji. ;) Ale uważam, że dźwięk jest bardzo ważny, tylko nie w TV. W zasadzie nawet najdroższe modele nie mają dobrych głośników. Dlatego używam osobnego sprzętu audio.

3. Co według ciebie daje Philips'owi tę przewagę?

4. Takie możliwości mają chyba wszyscy. W przypadku Sony nie trzeba nawet kombinować z regionalnymi ustawieniami. Problemem jest DVB-T i DVB-C (lub DVB-S/S2) jednocześnie. A jeszcze większym mieszanie tego na jednej liście.

5. A mnie nikt nie wmówi, że to nie ma żadnego znaczenia. :D Nie lubię, jak ktoś sprowadza wszystko do kwestii software.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że draco trochę pijesz do mnie. Co do sprowadzania do software'u to nie moja odpowiedź a techników z Sharpa. A swoją drogą to widząc Twój upór i szeroką wiedzę o sprzęcie każdego producenta wczoraj wieczorem wgrałem soft do swojego Sharpa z analogicznego modelu, tylko że przeznaczonego na rynek amerykański (europejska wersja tv ma soft nr 2.08, a amerykańska nr 3.12). I tu Cię zszokuję - telewizor dostroił jednocześnie i kanały kablowe i naziemne!!!! Dalej działa w nim 3D, internet, skype, wszystkie złącza HDMI i USB. Nawet głośniki chodzą!!!! i jak film po polsku odtwarzam to nawet polski lektor jest a nie amerykański.!!!! Innymi słowy tv nie stracił nic ze swojej funkcjonalności (a nawet co nieco zyskał), a jedyny minus tego rozwiązania to koniec gwarancji, która i tak się skończyła oraz brak możliwości powrotu na soft europejski. Cóż biorąc pod uwagę Twoją fachową wiedzę jaką prezentujesz wyżej oraz brak kompetencji techników firmowych - nie mam zielonego pojęcia jak wyjaśnić taki stan sytuacji? Kończąc - ja nie lubię, jak ktoś wie wszystko najlepiej a okazuje się że nie ma raczej o niczym nawet zielonego pojęcia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...