Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

A to ciekawe z tym Internetem, bo sąsiad u mnie tez ma po WiFi podlaczony modem od Multimedia do routera TP Link i od dwóch dni to samo jest, po kablu działa Internet a po routerze nie ma, niby polaczono ale pali się zolty trojkat, wiec cos raczej musi być na rzeczy. Tez resetowałem router i nic to nie skutkowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe z tym Internetem, bo sąsiad u mnie tez ma po WiFi podlaczony modem od Multimedia do routera TP Link i od dwóch dni to samo jest, po kablu działa Internet a po routerze nie ma, niby polaczono ale pali się zolty trojkat, wiec cos raczej musi być na rzeczy. Tez resetowałem router i nic to nie skutkowało.

U mnie to samo. Mam tp linka i ten sam komunikat. Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja się przyłącze .Ostatnio podłączałem mojego TP Linka i też na nim nie mam internetu nawet po restarcie modemu.Po przełączeniu kabla do modemu internet działa normalnie bez kolejnego restartu .Wniosek więc taki że nawet po restarcie modemu ,on dalej pamięta jakby MAC sieciówki z komputera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić czy w konfiguracji routera jest sklonowany adres Mac z karty sieciowej komputera na którym działa internet po podłączeniu bezpośrednio do modemu kablowego. Takie rozwiązanie przeważnie pomaga w sieciach gdzie do modemu jest przypisany także adres karty sieciowej komputera. Nie wiem czy tak samo jest w MM i czy we wszystkich lokalizacjach ale sprawdzić nie zaszkodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić czy w konfiguracji routera jest sklonowany adres Mac z karty sieciowej komputera na którym działa internet po podłączeniu bezpośrednio do modemu kablowego. Takie rozwiązanie przeważnie pomaga w sieciach gdzie do modemu jest przypisany także adres karty sieciowej komputera. Nie wiem czy tak samo jest w MM i czy we wszystkich lokalizacjach ale sprawdzić nie zaszkodzi ;)

 

Wszystko jest zrobione jak należy włączenie z klonowaniem, sprawdzone na 2 routerach tp linka.

Dzwoniłem do BOK na techniczny i powiedziano mi, że istnieje prawdopodobieństwo, że MM blokuje niektóre typy routerow TP Link. Już podobno kiedyś tak robili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym jeszcze jakie masz adresy serwerów DNS na komputerze po podpięciu do modemu i te same wpisałbym w TP-LINKu bo nie wiedzieć czemu czasem bywa z tym problem w routerach. Tak w ogóle zobacz sobie też w statusie routera czy pobiera on konfigurację sieci przez DHCP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na osiedlu (jedno z większych w Szczecinie) gdzie od lat Multimedia ma w sumie monopol (zaczynali tutaj kablować Szczecin w latach dziewięćdziesiątych) w tym roku ORANGE kładzie FTTH. Na zabraniu wspólnoty było info o tym, że pytali o zgodę na wymianę instalacji w bloku :)

Konkurencji nigdy mało :D

 

Mówisz o Pomorzanach?

 

Z tego co się orientuje to na Pomorzanach są następujące zestawy w blokach

1) MM + SMS

2) SMS + UPC

 

Nie spotkałem się z kontentem MM + UPC

 

U mnie jest(Os.Słoneczne) UPC+MM+SMS+oraz Espol(z telewizją IPTV):

2644503_SAM_4413.JPG

 

Teraz doszedł też FTTH Orange :

2644464_SAM_4414.JPG

 

Tak więc jest tu już bardzo silna konkurencja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja jest potrzebna .Korzyści są oczywiste (lepsze ceny,atrakcyjniejsza oferta). I jak widać nowi operatorzy, chętnie wchodzą w wydawało by się już nasycony rynek. Początkowo było tu tylko UPC.Potem przyszedł Espol a za nim Multimedia. Po jakimś czasie pojawił się Sat Mont Service a w tym miesiącu Orange. Czekamy na więcej ! :) Może..Vectra ? :) A z tego co się orientuje,jest już dostępna w kilka lokalizacjach w najbliższej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam aż Orange zmodyfikuje ceny pakietów Tv+net (FTTH, G-fast)+telefon stacjonarny+telefon komórkowy tak by był konkurencyjny wobec operatorów kablowych czy grupy Solorza. Nie mówię, żeby był najtańszy bo tak na pewno nie będzie ale żeby zbliżył się do nich cenowo. No i nadal czekam na lekką zmianę oferty FTTH Orange po tym jak do końca roku zasięg usługi znacznie się zwiększy.

A MM niech planuje w dużych ośrodkach FTTH, G-fast, gpon. Zwał jak zwał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...