Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jaki los czeka w przyszłości Canal+. Stracili na chwile obecną Serie A, Ligue 1 oraz Ligę Mistrzów piłkarzy ręcznych. Na włosku wiszą jeszcze rozgrywki ligi hiszpańskiej mojej ulubionej i europejskiej. Jak tak dalej będzie to tak naprawdę pozostanie nasza słaba Ekstraklasa, liga angielska i Liga Mistrzów co chyba będzie jedynym plusem... Wie ktoś jak wygląda sytuacja z prawami w C+ do NBA?. Jak tak dalej będzie to chyba sam wybiorę ofertę Eleven Sports... jak stracą kolejne prawa, bo tak naprawę ofertę filmową chyba na te chwilę ma jednak lepszą HBO.

Nie bardzo rozumiem w takim razie za co NC+/ MM winszuje sobie tak chorą kasę za paczkę C+ prestige? Liga mistrzów jeszcze rozumiem ale umówmy się, że nawet opakowując ładnie naszą Ekstraklasę jest to produkt "piłkarsko podobny".... Ja dla samego NBA bym wziął ten pakiet ale nie w tak chorej cenie. Zresztą teraz finały są na nSport z jedno dniowym poślizgiem, bez łaski, bez dodatkowej opłaty ;) sam nSport zostanie głównie z flagowym produktem czyli żużlem jeżeli liga włoska i francuska idą do 11 sports, też oferta wąska i bidna.

A wejście 11 sports z dwoma programami za 30zł to raczej cena nie na polski rynek gdzie większość ludzi ma DVB-T lub najniższy pakiet w DVB-C ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka spostrzeżeń:

1. Start w sierpniu czyli sieci mogą przeciągać rozmowy bo czas gra na ich korzyść a na niekorzyść nadawcy. Tym bardziej jeżeli szef kanałów oficjalnie mówi, że startują w sierpniu a nie wtedy kiedy dogadają się z nadawcami.

2. Muszą dogadać się zapewne z połową składu: NC+, CP, UPC, Vectra, MM, Orange (może jeszcze Inea, Netia, Toya). Inaczej ich zasięg będzie mały.

3. Ciekawe, że były pracownik Sportklubu mówi o tym, że ciężko wyobrazić sobie sport w SD.... jakoś mu to przez 6 lat nie przeszkadzało... jak dla mnie kanały sportowe w SD nie istnieją.

4. Ciekawe czy przy ważniejszych meczach będą na stadionach, halach ze swoim zespołem czy wszystko ze studia w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11SN może na początku wystartować tylko w kablówkach. Nie wydaje mi się, żeby NC+ i CP były skore do wpuszczenia do siebie takiej dużej konkurencji, tak łatwo.

 

Jakość SportKlubu nie zależy od polskiej ekipy. :P To góra musi zdecydować, źeby było HD.

 

A czy to takie istotne, skąd będzie komentarz? Dla mnie to bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ważniejszych meczach - typu pół finał, finał itp. itd. dla mnie ma. To że ekipa C+ jest w Paryżu na murawie półfinału LM, czy Michałowicz na meczu gwiazd jest dla mnie jakoś tam ciekawe i z plusem dla stacji i ekipy. Czy np: komentatorzy ES na Tour de France.

 

A skoro póki co platformy nie (w sumie masz rację, że mogą ich stopować ze względów strategicznych) to 11 sports musi wejść do przynajmniej połowy z wielkiej czwórki - UPC, Vectra, Orange, MM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego ciekawe? Komentator będzie mówił coś innego, lepszego? Jak dla mnie, może nadawać z domu sprzed telewizora - byle mówił sensownie i ciekawie. Różnicy specjalnie nie ma. ;)

 

I nie wiem, czy 11SN nie będzie w platformach? Ciężko cokolwiek wyniuchać. To tylko moje spekulacje. Może mylę się, i już dogadały się z nadawcą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest różnica i zdania nie zmienię ;) gdyby było tak jak mówisz to faktycznie komentator mógłby siedzieć w domu. Jakoś jeszcze nikt na to nie wpadł, na szczęście ;)

 

Najbliższe tygodnie, miesiące pokażą co konkretnie ma w ofercie 11 sports i gdzie i za ile będzie dostępny.

 

Jeszcze odnośnie Polsat News w HD. Podglądałem przez weekend w sieci UPC i mam wrażenie, że oni też nie każde studio mają w HD albo to HD od Polsatu jest jakieś "kulawe". Co moim zdaniem może mieć miejsce bo jakość obrazu ich kanałów sportowych przy jakości sportu w C+ czy ES jest gorsza. Chodzi o programy, które sami produkują a nie np: F1. Coś kombinują z obrazem, jakaś kompresja, skalowanie.

Zresztą chyba klienci platformy CP z jakości obrazu jakoś szczególnie zadowoleni nie są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafisz powiedzieć w czym tkwi różnica. Ciekawe, czy to czasem nie kwestia przyzwyczajenia i świadomości? Gdybyś nie wiedział skąd nadaje, to czy wyłapałbyś różnicę? Wątpię.

 

Odnośnie Polsatu News HD. To nie jest żadne wrażenie, tylko fakt. Polsat nie ma takiego sprzętu jak TVN. I nie chodzi tylko o kamery. Tak najwyraźniej chce właściciej, więc bez potrzeby ta sytuacja się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię? Dla mnie różnica jest fundamentalna ale ja jestem ze starej, dobrej (moje zdanie) szkoły dziennikarskiej. Komentator i ekspert siedzący 2-5 m od boiska lub na trybunach w przypadku stadionu a osoba siedząca w studiu w Warszawie to dla mnie jak bycie nad Niagarą lub patrzenie na super przekaz z kamery HD na Niagarę. Niby to samo ale jednak co innego. Przekaz emocji, "proch" boiska, parkietu, ławka rezerwowych, trybuny, szatnia, atmosfera meczu (przed, w trakcie i po). To ma oddać komentator. Ja wiem, że wysłanie ekipy na "obrobienie" półfinału LM czy finału NBA dużo kosztuje i wygląda dużo gorzej w tabelkach excela dla finansów niż posadzenie gościa w ciemnym pokoju w Warszawie. Tyle, że moim zdaniem nie tak się robi TV i porządne dziennikarstwo. Obecnie wszystko idzie w kierunku mniej merytorycznym niż kiedyś. Liczy się sensacja a nie treść.

 

W przypadku Polsatu chyba chodzi raz o sprzęt, dwa o studio? Oświetlenie itp.?

Niestety również TVP Sport HD jak produkuje samo relacje to tylko znaczek jest HD, reszta marne SD :(

 

TVN chyba zostawił wszystkich w tyle na długie lata pod względem jakości obrazu. Choć BiŚ oraz Meteo drażnią mnie w SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też drażni BiŚ i Meteo w SD. Skoro nadają TVN24 w HD to może tym samym sprzętem obrobili by te dwa programy w HD.Macie rację : jakość TVN w HD jest na naszym rynku bezkonkurencyjna.Nadają w HD chyba najdłużej i robią to najlepiej.

A odnośnie TVP to jest kpina z widzów.Nowe,zamawiane u producentów zewnętrznych programy są w SD skalowane do HD.Patrzeć się nie da. A program TVP HD który miał być premium w dalszym ciągu jest powtórkowym.Może nowy prezes coś zmieni.

Trochę się zagalopowałem :smile: - cóż to ma wspólnego z MM ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mixiorek:

No dobrze, różnica jest fundamentalna, Niagara dla uszu itp. Ok, ale na czym ona polega konkretnie? :roll: Chciałbym wiedzieć. Lepszy przekaz emocji? To twoje subiektywne odczucie. Zależy od komentującego i jego profesjonalizmu. Ci najlepsi, jak Zimoch w radiu, potrafią emocjonować się w studio tak samo, jak na stadionie. 90% oglądających transmisję sportową nie potrafi wyczuć różnicy. Bo jest ona niewielka. Szczególnie jeśli stanowisko komentatorów ma dobry sprzęt i jest dobrze wygłuszone. Jestem przekonany, że gdyby przed meczem nie mówili, że łączą się z komentatorem, to trudno byłoby ci wyłapać różnicę.

 

Wysyłanie komentatora to stara, tradycyjna szkoła. Nowoczesna telewizja jest bardziej dynamiczna i oszczędna w takich kosztach. Masz trochę konserwatywne podejście do tych spraw. Myślę, że to siła przyzwyczajenia. Nadawcy zmieniają się, bo uczą się na doświadczeniu. Minimalizują koszty, jak każda normalna firma.

 

I nie zgadzam się, że telewizja była kiedyś merytoryczna. Media zostały stworzone dla masowych gustów i odbiorcy. TV od samego początku krytykowana, że serwuje ogłupiającą rozrywkę. Żeby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców przekaz się upraszcza.. Ten trend jest zawsze, tylko w różnych okresach ma inne oblicza. Telewizja przeważnie dopasowuje się do odbiorcy. 20 lat temu była trochę inna, bo inni byliśmy my i nasze obyczaje. Teraz się zmieniliśmy, więc telewizja także. Sensacji by nie było, gdyby widzowie jej nie chcieli.

 

TVP Sport, jak cała TVP także nie ma odpowiedniego sprzętu. Oni są jeszcze bardziej zacofani niż Polsat. Do niedawna używali przecież analogowych betacamów. Niestety nowy, cyfrowy sprzęt kosztuje miliony złotych. Więc, to się szybko nie zmieni. Obecnie TVP ma środki jedynie na unowocześnienie studia TVP Info. Właśnie prowadzone są prace w tym zakresie. Ale na nowe kamery dla wszystkich w terenie też raczej nie wystarczy. Dlatego nawet po starcie TVP Info HD, będziemy mieli nadal sporo materiałów upscale'owanych z SD. Właśnie wychodzą te lata zaniedbań. Prezesi zamiast o to dbać, zajmowali się sprawami głównie personalnymi i polityką. Jakieś światełko w tunelu jest, bo nowy prezes jest dobry w sprawach organizacyjnych.

 

Ale to temat o Multimedii. :P

Tutaj mamy inne sprawy. Wyłączenie możliwie szybko analogowej tv, pozbycie się dubli SD, oraz równomierny rozwój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...