Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

A może ktoś ma listę programów DTV z częstotliwościami na których są nadawane poszczególne pakiety ? Na stronach MM nie ma , w BOK-u nawet nie wiedzieli o co mi chodzi.Przydałyby się takie dane przy ręcznym wprowadzaniu programów.Mógłbym niektórych pakietów ,np.niewykupionych nie wprowadzać na listę programów. Czy te dane to jakaś tajemnica ? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maro_1983:

1. Zdecyduj się, bo na razie zaprzeczasz sam sobie. W jednym z poprzednich postów twierdziłeś, cytuję "dalej będą kapać po jednym kanale co miesiąc". To sugeruje, że jednak liczysz. Teraz twierdzisz, że nie. Dla mnie, to jest jawna sprzeczność. O ujednoliceniu nie będę się wypowiadał - nie mam nic nowego do dodania.

 

2. Dopiero co pisałeś cyt. "stwierdzenie, że jestem egoistą nie jest na miejscu". Właśnie ten punkt stwierdza, że jednak jesteś. Patrzysz na sytuację tylko jednostronnie przez pryzmat swoich problemów. Jednocześnie odrzucasz wszelkie próby wyjaśnienia ci tego problemu.

 

3. Śmiem twierdzić, że dalej nie masz pojęcia na czym to polega. :roll: Najśmieszniejsze jest to, że Pani/Pan z BOK'u/infolinii też nie wie. Dlatego wcisnęli ci kit o "górze", a ty go łyknąłeś. Doskonale wiedzą, w czym jest problem. I nie wystarczy kupić nowe i włączyć. Gdyby to było takie proste, to nie byłoby tych problemów. Ale co ja tam wiem...

 

5. Jaki niby? Przecież, przecież nie od dziś wiadomo, że pakiety analogowe były tańsze od cyfrowych. Właśnie dlatego tyle ich jeszcze jest. Jak ktoś był bystry, to wynegocjował sobie analog za grosze. W takim przypadku, przejście na cyfrę może być droższe nawet o ponad 100%.

 

6. Poprawka. Takie są twoje wyobrażenia realiów. Multimedia w większości miast i miasteczek tak naprawdę nie ma konkurencji, będącej w stanie jej zagrozić. A w miastach gdzie są inne, większe kablówki, prowadzą indywidualną politykę zależnie od potrzeb. Multimedia wszędzie z nimi wygrywa ceną. Czyli podobna polityka, do platformy CP. ;)

 

Mnie tak to nie drażniło, więc mów za siebie. :P Co do scenki... Znów wyolbrzymiasz. :roll: Różnica nie jest aż tak kolosalna.

 

Nie widzę sensu twojego dalszego marudzenia tutaj. To nic ci nie daje. Mówiłem, żebyś pisał to na ich profilu FB.

 

@zerojedynkaX:

Nie ma takiej listy, ponieważ jest spore zróżnicowanie zależnie od miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej listy, ponieważ jest spore zróżnicowanie zależnie od miasta.

 

No więc,poszczególne BOK-i powinny mieć takie listy na życzenie klienta. Tak jak mają listy TV analogowej. Bardziej rozgarnięty klient może zażyczyć sobie parametrów technicznych nadawanych programów,a nie tylko repertuaru.I należy mu to udostępnić, a nie mówić/tak jak w moim BOK-u/ że nie wiedzą o co mi chodzi. Analogicznie jak przy zakupie np.telewizora - sprzedawca stara się "błyszczeć" przed klientem parametrami technicznymi a nie tylko wyglądem zewnętrznym odbiornika. Ech,pewnie znowu za dużo chcę... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na szybko, nie mam dzisiaj czasu :)

1.Sprawa tyczy się 2 niezależnych od siebie spraw:

Pierwsza - podwyżek - tutaj oczekuje większej liczby kanałów,

Druga - cyfryzacja - ujednolicenie oferty, zaległe kanały;

2. Zgodzę się jeśli przyznasz, że postępowanie operatora również jest egoistyczne - wprowadzając nowe kanały, usuwając duble SD w wybranych lokalizacjach.

Niczego nie odrzucam, wręcz jestem ich żądny, chyba tych prób nie dostrzegam, prób wiele, odzewu żadnego, konkretów zero!

3. Wyjaśnij - czysta prawda, w prosty sposób i zrozumiały, gdzie tkwi problem!

5. Problem Nas nie dotyczy - END.

6. Konkurencja jest raczej wszędzie lepsza lub gorsza: kablowa bądź satelitarna. Mnie "uwięzili" i nie mam na myśli umowy lojalnościowej.

 

Mówiłem o sobie - no dobra Tobie kupili VW. :)

Twierdzę, że różnica jednak jest i to nie tylko w TV ale i Necie - cena jednakowe wszędzie, a jakość i dostępność usług "okrojona"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maro_1983:

1. Niby 2 niezależne sprawy, ale dopiero teraz je oddzieliłeś. Wcześniej pisałeś, o czym ci było akurat wygodnie. :roll:

Pierwsza - nie wiadomo kiedy dokładnie będzie. A kiedy już się pojawi, nie oznacza to dodania automatycznie masy kanałów. To jest kolejna sprawa długofalowa. Wykupują sobie kolejne pole działania.

Druga - bez komentarza.

 

2. Nie przyznam. Operator nie wymyślił sobie tego specjalnie, tylko kieruje nim rachunek ekonomiczny.

 

3. Pieniądze.

 

6. De facto, kablówki i platformy nie traktują siebie wzajemnie jako konkurencji. Oferują różne usługi, w różny sposób docierając do klienta. Kablówki - kablem, platformy - bezprzewodowo. Telewizja jest tylko składową oferty kablówek. Podczas gdy, platformy skupiają się głównie na niej. Można bez problemu korzystać z usług obu jednocześnie. Kablówki celują w klientów miejskich, osiedlowych, a platformy w pozostałych. NC+ i CP jednocześnie przecież sprzedają kablarzom oba swoje kanały sportowe bez problemu, prawda? Gdyby postrzegały ich jako konkurencję, to główne atuty platform by u nas automatycznie znikły.

 

Nadal będę się upierał, że to nietrafne porównania. Mnie nikt nic nie kupił. Od dawna płacę swoje rachunki. :P

 

Zamiast gadać tyle o konkurencji i jej wspaniałości, to sobie do niej przejdź. Nie ważne jak. Nie ma przymusu opłacania rachunku dla Multimedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Draco_san:

1. Nie raz dawałeś do zrozumienia, że pracują nad ujednoliceniem oferty, a tu pozostawiasz temat ...bez komentarza... - to pracują?

Krótka odpowiedź - Tak czy Nie? Bez owijania w bawełnę! Kiedy doczekamy wielkiego finału? (odpowiedź na Tak).

2. Czyli: mała liczba abonentów, mała liczba wykupionych pakietów i praktycznie znikomy zysk, być może mała konkurencja - ..."brzydkie kaczątko"... tak to nazwałeś niegdyś.

3. ?

Ogólnikowo to ująłeś! Zawsze chodzi o pieniądze. Nie trudno było się domyśleć!

 

Nadal nie pozyskałem konkretnej wiedzy, o którą zabiegałem wielokrotnie oraz w powyższych postach.

Tak więc czas chyba zakończmy dyskusję.

 

Czy ktoś mający wiedzę w temacie Południa może coś więcej powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń na infolinię to Ci wyślą mailem

 

Dzwoniłem ! Kilka tygodni temu.Przysłali na maila listę DTV identyczną jak na ich stronie. Ręce opadają !! Myślałem że w BOK-u dostanę.Ale pani nie wiedziała co to częstotliwość .Odpuściłem. :smile:

 

Na jutro będziesz miał -mam obiecaną ;)

 

Lista wysłana na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maro_1983:

1. Pracują. Już nie raz o tym pisałem i nie chcę się powtarzać. Mogę podkreślić tylko, że ten problem nie zostanie rozwiązany jednocześnie u wszystkich na raz. Nie, to za dużo kosztuje. Nie będzie żadnego wielkiego finału. Ta sprawa jest załatwiana po cichu i bez rozgłosu. Istotne znaczenie ma też liczba klientów na danym terenie. Jeśli jest ich mało, to się nie będą spieszyć.

2. To zazwyczaj nie są duże miasta. Zazwyczaj nie mają alternatywnych operatorów, więc dla Multimedii nie są priorytetem.

3. Ja wszystko już powiedziałem. Trzeba załatwić sprawy formalne i drobnostki techniczne, a to kosztuje. Nie czuję się kompetentny do wnikania w szczegóły.

 

Nie uzyskasz konkretniejszej wiedzy w ten sposób. To sprawy zachaczające o tajemnicę firmy, więc nikt nie będzie pisał jednoznacznie konkretnych wypowiedzi. Sam poszperaj, jeśli tak bardzo ci zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jak kto, ale Multimedia Polska uczy nas cierpliwości. Podaję link do artykułu ze stycznia 2013 roku. Minęło dwa i pół roku, a sprawy nie ruszyli. http://media2.pl/media/99523-Rewolucja-w-sieci-Multimedia-Polska-koniec-TV-analogowej-tylko-cyfra.html Przy takim tempie cyfryzacji 2020 jest realny. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj, że w tej decyzji liczy się sytuacja rynkowa. Prognozowano, że wyłączenia analoga w kablu odbędą się szybko. Tymczasem niewiele kablówek z tym ruszyło od tamtej pory. A skoro nie ma takiej potrzeby, to po co mają na własne życzenie pozbawiać się zysku? Analogowcy to nadal dochodowi klienci, mimo, że regularnie ich ubywa. Dlatego zmieniły się plany. Postanowiono na razie wyłączyć tylko część kanałów, na najmniej dochododowych obszarach. I stopniowo to rozszerzać. Multimedia nie ma pieniędzy na duże ruchy. Właściwie to właściciele nadal chcieliby pozbyć się firmy, ale nie ma odpowiednich chętnych. Nie będzie więc dużych inwestycji. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby MM była pionierem w wyłączeniu analogu. Wszak nazywają siebie "jednym z wiodących operatorów", więc to oni powinni kreować trendy na rynku, a nie oglądać się na innych. A ten artykuł? Czyżby pan Rogowski nie widział co mówi? Nie mieli wcześniej żadnych analiz, strategii? Trochę to niepoważne jak na taką dużą firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoi. Zbytnie pionierstwo oznacza straty w tym przypadku. Nie ma gwarancji, że klienci analoga wezmą ich pakiety cyfrowe. To jest główna przeszkoda, nie tylko dla MMP. A slogan, jest tylko sloganem. Niczego nie znaczy, do niczego nie zobowiązuje. To tylko hasło reklamowe. Ma podkreślać, że Multimedia jest na czele listy operatorów. A sporo ich mamy w Polsce. Rogowski nie jest jasnowidzem, a strategie i analizy się zmieniają. Pamiętaj, że oni chcieli wtedy pozbyć się firmy. To perspektywy musiały być koloryzowane. TVN też mocno zachwalał się Scripps, mimo sytuacji z długiem. Organizowali wycieczki po studiach, itp. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma gwarancji, że klienci analoga wezmą ich pakiety cyfrowe.

 

Tu racja.Gdybym był abonentem analoga/u nas za 24zł/ i by mi go zabrali to przy braku kasy nie pakowałbym się w DTV tylko został przy DVB T uzupełnionym ewentualnie o MUX4 za 14zł/m-c.Uzupełnieniem dodatkowym mogłaby też być niekodowana satelitarna /np.Tele 5 itp./. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu racja.Gdybym był abonentem analoga/u nas za 24zł/ i by mi go zabrali to przy braku kasy nie pakowałbym się w DTV tylko został przy DVB T uzupełnionym ewentualnie o MUX4 za 14zł/m-c.Uzupełnieniem dodatkowym mogłaby też być niekodowana satelitarna /np.Tele 5 itp./

24 złote za analoga płacą ci klienci, którzy pilnują swoich interesów i składają w odpowiednim czasie wypowiedzenie. Ja jeszcze 4 lata temu za analog i net 2 Mb płaciłem 148 złotych. Poszedłem po rozum do głowy, poczytałem fora i teraz za MaxBox, C+, HBO i net 30 Mb płacę 120 złotych, ale jest jeszcze wielu klientów analoga, którzy za tą usługę płacą duże pieniądze żyjąc w nieświadomości, że można tą opłatę zredukować. Mam na myśli tutaj szczególnie ludzi starszych, którzy są bezlitośnie dojeni przez operatora i dlatego pewnie są takie opory w MM przed likwidacją analoga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 złote za analoga płacą ci klienci, którzy pilnują swoich interesów i składają w odpowiednim czasie wypowiedzenie. Ja jeszcze 4 lata temu za analog i net 2 Mb płaciłem 148 złotych. Poszedłem po rozum do głowy, poczytałem fora i teraz za MaxBox, C+, HBO i net 30 Mb płacę 120 złotych, ale jest jeszcze wielu klientów analoga, którzy za tą usługę płacą duże pieniądze żyjąc w nieświadomości, że można tą opłatę zredukować. Mam na myśli tutaj szczególnie ludzi starszych, którzy są bezlitośnie dojeni przez operatora i dlatego pewnie są takie opory w MM przed likwidacją analoga.

 

Masz kolego całkowitą rację, jeszcze niedawno rok temu moi teściowie płacili za sam analog bagatela 60 zł (50 kanałów) !!! Po mojej interwencji (złożenie wypowiedzenia) teraz płacą 35zł . Ile ludzi zwłaszcza starszych nie targuje się z operatorem i płaci pełny haracz ? Pewnie większość, a śmiem powiedzieć że na pewno 90% klientów.

W tym przypadku operatorowi szkoda ruszać analog jak ma z tego tytułu mega-zyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Rozczaruję cię, zysk z analoga jest niewielki, i ciągle się zmniejsza.... . :P

 

...niewielki ? przy abonamencie 60zł ? to ile musiałby wynosić żeby się kalkulował .... 100zł ??? :brawo:

 

Chyba że rozpatrujemy zyski z analogu w skali całego kraju w porównaniu do zysków z pozostałych usług czyli DTV+Net - to tak tutaj procentowy rozkład zysków może być na niekorzyść dla analogu...

 

... tylko w mojej lokalizacji z tego co widzę to 80% abonentów dalej jedzie tylko na analogu i są do z reguły ludzie starsi którzy nie lubią i boją się większych zmian...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 złote za analoga płacą ci klienci, którzy pilnują swoich interesów i składają w odpowiednim czasie wypowiedzenie

 

Nie wiem jak jest w innych miastach. U mnie bratowa sprzedała dom i przeprowadziła się do bloków.Nigdy wcześniej nie była klientką MM.Chciała analog + DVB T.

Zaproponowali jej 24 zł/m-c.Ucieszyła się że tak tanio.Stąd znam tą cenę. Za czasów Streama ja płaciłem 44 zł/m-c /cyfry jeszcze nie było/.Jak Stream wprowadził cyfrę opłata wzrosła do 49zł/dodano 4 programy/.A teraz nawet dla nowych marne 24zł. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...