Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz lokalni "przedstawiciele handlowi" wywieszają ulotki o likwidacji analogu i konieczności przejścia na cyfrówkę. W praktyce ma zniknąć około 50% kanałów, które dotychczas są. Wszystkie jeszcze nie znikną - przynajmniej w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w Twoim BOA jeszcze nie wiedzą / nie znają szczegółów ;)

Często jest tak, że dowiadują się od Abonentów, którzy mają info dostarczone z rachunkami.

Terminy są, być może jeszcze nie na wszystkie miasta ale są.

Jak dla mnie można zrobić cyfryzację szybko i przyjemnie ale wiadomo jak będzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maro_1983

Nie rozumiem cię. :/ Skoro wiesz jak u ciebie będzie, to po co dopytujesz? Ja twierdzę, że tam gdzie będą najpierw wyłączenia analogowej TV, to info już było, albo pojawi się na dniach. U mnie jest informacja na kanale lokalnym i w oddziale (nie wiem czy w blokach coś rozwieszali, bo mieszkam w jednorodzinnym domu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nadal dużej liczbie abonentów analogu - co najmniej 1/4 abonentów TV - to raczej nie możliwe aby było przyjemnie!

Jak dla mnie mogą to zrobić nawet już i wywalić wsio! Nie będę beczeć, będę nawet klaskać!

 

@Draco:

Po ostatnich informacjach od konsultantów nie wiem w co mam wierzyć!

Nikt na forum się nie chwalił, że dostał info z fakturą czy w innej formie o wyłączeniach, raczej każdy żądny wiedzy w tym temacie!

Info na lokalnym kanale nieaktualizowane wieki. Więc nie dziw się, że tak dopytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję,że z chwilą likwidacji analogu programy których nie ma w cyfrze,a są w analogu/np.Superstacja/ przejdą do cyfry bezzwłocznie.

Często przełączam z cyfry na analog gdy chcę wiadomości z Superstacji lub NTL Radomsko.W przyszłości,mam nadzieję,nie będę musiał.Będą w cyfrze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analogowa TV nie zostanie zlikwidowana! To już zostało jasno powiedziane. Zostanie wyłączonych tylko część kanałów (mniej więcej połowa). Jest to czasochłonny proces i długotrwały, uzależniony od wielu czynników (np. liczby klientów w danym regionie). Dlatego zostanie przeprowadzony etapami. Dopiero, też z czasem, te wolne częstotliwości zostaną zagospodarowane. Nic nie będą robić nagle i od razu, bo to zbyt duże koszty.

 

Superstacja ma szansę być w cyfrze. Natomiast NTL Radomsko raczej nie. Ten kanał prawie na pewno zostanie w analogowej TV. Tak samo, jak i inne lokalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to czasochłonny proces i długotrwały, uzależniony od wielu czynników (np. liczby klientów w danym regionie).

Czyli najpierw przeprowadzą wyłączenia tylko i wyłącznie w miejscowościach gdzie abonentów analogu jest najmniej bądź nie ma ich praktycznie wcale.

Dlatego zostanie przeprowadzony etapami.

Będą mogli rozpoznać grunt na pozostałe wyłączenia. Kolejne lokalizacje po rozpoznaniu lub odwleką wyłączenia w czasie bądź całkowicie ich zaprzestaną na jakiś czas!

Dopiero, też z czasem, te wolne częstotliwości zostaną zagospodarowane.

Uuuuu, a miało być tak pięknie; wolne częstotliwości - nowe kanały, sporo w HD, czyli dalej będą kapać po jednym kanale co miesiąc, pewnie w SD.

 

Przenosząc powyższe na grunt abonentów Południa, o ujednoliceniu oferty raczej możemy zapomnieć w tym roku - może w kolejnych!

A miał to być najlepszy rok w historii firmy z perspektywy klienta!

Na to się jednak nie zanosi - przynajmniej dla klientów MMP Południe! :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maro_1983:

Ręce opadają, jak ciebie czytam. :/

 

"Miało być tak pięknie" - nie, to ty zrozumiałeś to po swojemu. Wolne częstotliwości oczywiście, że oznaczają nowe kanały. Ale nie w twoim rozumowaniu: teraz, zaraz, już, zamiast - czy hurtem. Nikt tak w tym biznesie nie postępuje.

 

"dalej będą kapać po jednym kanale co mięsiąc, pewnie w SD" - żałosne słowa, w dodatku kłamliwe. W zeszłym roku było narzekania co niemiara, że Multimedia tak rzadko dodaje nowości. Teraz są częściej, ale jak widać to też niedobrze. Jesteś jak dziecko, które chce całą rękę, kiedy dają mu lizaka. Teraz specjalnie dla ciebie powinni zaniechać tego - skoro klientowi nie pasuje. :roll: I jakbyś nie zauważył, to MMP dodała ostatnio sporo kanałów HD. Firma jako całość, twoje indywidualne problemy z brakiem pełnej oferty mnie nie obchodzą. Postrzegasz sytuację tylko przez swój pryzmat - a to egoizm.

 

Nadal będę twierdził, szczególnie po wyłączeniach w analogu, że to będzie najlepszy rok w historii MMP. Twoje mocno negatywne nastawienie tego nie zmieni. Właściwie to mogę potwierdzić twoje słowa - jest źle, a będzie jeszcze gorzej. Zabiorą kanały i nic nie dodadzą od razu. Czyli część klientów straci połowę posiadanego pakietu. Co gorsze, będą chcieli większych opłat.

 

Zaiste, marny twój los jeśli zostaniesz. :>

 

@MojNick:

A skąd jesteś? W niektórych miejscowościach nie ma pełnej oferty pakietu MAXBOX. Może jeszcze jakichś kanałów brakuje?

 

W module CAM widać częstotliwości, niestety ja mam dekoder, więc ci nie podam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tak w tym biznesie nie postępuje.

Wszyscy, pozostali właśnie tak postępują, a Multimedii jest do nich daleko.

Inni nie mają problemów z podmianą kanałów sd/hd, w negocjacjach z nadawcami, z wprowadzaniem nowości, z warunkami technicznymi i infrastrukturą.

Dziwnym trafem MM zawsze ma problem!

"dalej będą kapać po jednym kanale co mięsiąc, pewnie w SD" - żałosne słowa, w dodatku kłamliwe. W zeszłym roku było narzekania co niemiara, że Multimedia tak rzadko dodaje nowości.

...Prawda w oczy kole... Wystarczy spojrzeć na ostatnio dodane kanały: Fokus tv, Polsat Viasat Explorer

A z tymi "nowościami" to przegiołeś! Co nazywasz nowościami Fokus Tv czy Polsat VE?

Super rok po starcie, naprawdę nowość!

Dla nich nawet rebranding kanału przez nadawcę to również nowość!

I jakbyś nie zauważył, to MMP dodała ostatnio sporo kanałów HD. Firma jako całość, twoje indywidualne problemy z brakiem pełnej oferty mnie nie obchodzą. Postrzegasz sytuację tylko przez swój pryzmat - a to egoizm.

Jeżeli traktujesz obie spółki jako "całość" to oferta powinna być jednolita - niestety!

Tak więc stwierdzenie, że jestem egoistą nie jest na miejscu - raczej odwrotnie!

Nadal będę twierdził, szczególnie po wyłączeniach w analogu, że to będzie najlepszy rok w historii MMP S.A.

Czyli potwierdzasz powyższym stwierdzeniem, że kolejne działania (nowe kanały, wyłączenia analogu, usunięcia dubli SD) tylko i wyłącznie w MMP S.A., nie MMP Południe!

Właściwie to mogę potwierdzić twoje słowa - jest źle, a będzie jeszcze gorzej. Zabiorą kanały i nic nie dodadzą od razu. Czyli część klientów straci połowę posiadanego pakietu. Co gorsze, będą chcieli większych opłat.

Do końca umowy jestem spokojny o cenę!

Straszenie zabraniem kanałów i podniesieniem ceny na mnie nie działa - nie jestem analogowcem!

Zaiste, marny twój los jeśli zostaniesz. :>

Marny ich los przy takim dbaniu o klienta!

 

@Neuron:

Jak na sali sądowej - obrońca vs skarżący! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to jednak potrafisz. :lol2:

 

1. O czym ty gadasz? Jacy "wszyscy"? Na razie mało kablówek zdecydowało się ruszyć analogową tv. A jeśli już, to robią to po cichu bez robienia afery. Żadna z nich też nie włączyła w skutek tego, nagle w zamian 20 kanałów HD. Więc mnie nie czaruj swoimi wymysłami. :roll:

 

Nie jest też prawdą, jakoby inni nagle przełączyli wszystkie swoje kanały z SD do HD. Nikt praktycznie tego jeszcze nie zrobił. Większość podmienia stopniowo (np. TOYA ostatnio dodała wersje HD TLC, D. Turbo Xtra, Comedy Central i Puls 2.), czyli tak samo jak niedawno Multimedia z częścią kanałów. Kolejna partia, wkrótce. Dziwne, że u innych dostrzegasz tylko dobre zmiany? A złych i ich specyfiki to już nie? :/ Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma?

 

2. Bez żartów. A wcześniej? A później? Ja biorę pod uwagę cały rok - ty, tylko to co ci pasuje. Nie ma obowiązku dodawania kanału po starcie. Np. TVP ABC w Cyfrowym Polsacie to oczywiście jest? P. V. Explore nie ma na Polskim rynku w wersji HD. A Focus SD był po prostu mniej problematyczny. Jak się zrobi trochę miejsca, to zapewne pojawi się wersja HD.

 

3. Faktem jest, że oferta nie jest jednolita. Jednakże to dotyczy tylko części miast, a nie całego południa. Dlatego jesteś egoistą, zwracając uwagę tylko na swój problem. Już było mówione, że nad tym pracują. Więc łaskawie już swoich problemów nie uogólniaj.

 

4. Nie potwierdzam. To S.A. napisałem z rozpędu i na przekór. Na wszelki wypadek już to usunąłem. .

 

5. Nie zrozumiałeś. Chodziło mi o cenę dla analogowców. Dla nich pakiety cyfrowe są faktycznie droższe. Im kanały naprawdę zostaną zabrane. ;)

 

6. Tak, tak. Już pakują walizki, tak mocno ich przestraszyłeś. Już ci niosą kawior w ramach przeprosin. :)

 

Obrońca? Ale ja nikogo nie bronię. Tylko z tobią rozmawiam. To ty kierujesz dyskusję w stronę Multimedi i formujesz zdania jak atak. Większość twoich uwag, rozkłada się na braku znajomości specyfiki kablówek i w ogóle prowadzenia biznesu w tej skali. W sumie, ja też mam do nich uwagi. Tylko nie przedstawiam ich tak napastliwie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Draco_san:

1. Nie liczę na nagłe dołączenie do oferty kilkunastu nowych kanałów (no może po podwyżce), a wprowadzeniu zaległych i jednolitym rozwoju całego obszaru działalności MMP!

2. Canal+ Sport 2 i Canal+ Discovery tyle nowości u mnie w ciągu roku! Jako "całość" - faktycznie, było ich więcej. Dobrych zmian na razie nie dostrzegłem, bo w czym? W 2 kanałach. Może jednak mi również będzie pisane dostrzec dobre zmiany wkrótce! Zobaczymy.

3. Ta część miast to pewnie ze 200 miejscowości, a może i więcej! Nie znam dokładnej ilości - to strzał. Wiem, że u mnie nic nie stoi na przeszkodzie wprowadzić aktualną ofertę, ale "góra" wstrzymuje proces nie wiadomo czemu! Sprawa tyczy się również Netu. (max 12mb/s) Tutaj wymiany wymaga jedno urządzenie, którego cena nie oscyluje w milionach ale tutaj też "widzi mi się". Ta "praca" nie jest w realu taka jak się ją przedstawia, nie wymaga również kolosalnych nakładów finansowych przynajmniej w mojej lokalizacji.

4. Nie wymaga odpowiedzi.

5. Znam szczegóły - wystarczy jeden trik aby uniknąć podwyższonej ceny! W najgorszym przypadku potrącą pracownikowi z pensji - jeśli "nawali".

6. Nikogo nie mam zamiaru straszyć, takie są realia - ludzie są pamiętliwi, a przy obecnej konkurencji na rynku będą migrować do operatorów oferujących więcej przy podobnej cenie.

 

Za pewne tak to wygląda!

Faktycznie, może przesadzam z nagonką, ale uwierz to drażni - informacja - nowy kanał w ofercie, kolejny i tak dalej, a tu nic!

Scenka: Jesteśmy bliźniakami - mi rodzice kupili Porsche, a Tobie Fiata. Zazdrość - ludzka słabość, i tak to widzę! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@draco_san

 

Wrocław, jest pełna oferta w mojej lokalizacji. Wszystko inne było od razu, nie wiem jak jakieś TVS czy Puls, bo tego to nawet nie włączam, ale na liście chyba się przewinęło ;-) Co dla mnie ważne jest.

 

@Luki85

 

Dzięki, Hits nie znajdowało ręcznie, ale po wyszukaniu na automacie wskoczyło na listę kanałów, Rocks natomiast musiałem szukać ręcznie, było u mnie pomiędzy tymi częstotliwościami co podałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...