Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Również zrezygnowałem z HD w nowej umowie i odeszły wszystkie stacje pakietu HD (zgodnie z zamówieniem). Informacja z czatu online - od 1.1.22 r. nie ma TVP HD dla abonentów bez paczki HD. Paczka HD nie jest opłacalna obecnie, dla jednych to koszt 5 PLN dodatkowo, dla innych 10. Posiadam nowy pakiet od 1.1.22 r. to co jest w podpisie koszt 94,99 PLN przy umowie na 24 miesiące. Oferta z DUK. Podaję to, ponieważ ludzie pytali jakie są teraz umowy. Między innymi takie jak moja, co uważam za dobrą ofertę, a na pewno jest to tzw. optymalny stosunek jakości do ceny. Trzeba mieć też świadomość tego, iż zależy na jakiego człowieka po drugiej stronie się natrafi. Ja sam zadzwoniłem na DUK i rozmawiałem z kobietą, co zaoferowała mi właśnie taką umowę, gdy powiedziałem, że płacę już ponad 10 lat abonament i wg. nowych zasad miałem płacić za pełny C+ 49 PLN / miesiąc. Stwierdziłem, że to dużo i oczekuję specjalnej oferty. Bez żadnego szemrania dostałem pakiet za 94,99 i informacje, że jeśli chcę na rok to podwyżka będzie spora, ale na 2 lata nie biorąc HBO mogłem dostać ofertę za 89 PLN na 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam z multimediów TV MaxBox + 600 mb net

chce zrezygnować z TV i przedłużyć umowę tylko na net 600

1. jaka cene mogę wytargować na sam net 600?

2. czy po podłączeniu tv bez dekodera/karty będą leciały jakieś kanały niekodowane cyfrowe?

 

thx

Edytowane przez hdmi@int.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnego 4K. Kanały TVP przejdą na 1080p z 1080i i być może podbiją też niektóre inne swoje kanały, które teraz są w SD.

Z komercyjnych, to oba Pulsy mają być w 1080p, a z grupy TVN kanał TVN i TVN7. TTV oraz Metro mają pozostać w SD.

Nie wiem co z kanałami grupy Polsat, ale zapewne przynajmniej te główne jak Polsat czy TV4 też przejdą na 1080p. 

Te zmiany nastąpią prawdopodobnie dopiero w ostatnim etapie wdrożenia DVB-T2, czyli w czerwcu. Przynajmniej takie były zapowiedzi z grupy TVN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info sprzed pół roku (16 lipca 2021) :

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp-platforma-cyfrowa-naziemna-telewizja-jak-odbierac-jacek-kurski

 

"Jej wyróżnikiem ma być darmowy kanał w jakości 4K. Emisja tymczasowa TVP 4K kończy się w sierpniu. Prezes TVP twierdzi, że kanał może powrócić jesienią 2022 roku. - Pracujemy nad kanałem TVP 4K przygotowując treści niesportowe. Staramy się nagrywać seriale i produkcje rozrywkowe w jakości 4K.

Przez rok i cztery miesiące możemy zgromadzić bibliotekę, która pozwoli nam na uruchomienie stałego kanału.

W zeszłym tygodniu przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski zdradził, że TVP ma otrzymać dodatkowy multipleks w naziemnej telewizji cyfrowej. - Nie przewidujemy wielkiego wzrostu liczby kanałów telewizji naziemnej.

Będą do rozdysponowania jeszcze dwa multipleksy telewizyjny, czyli piąty i szósty. To kilkanaście kanałów telewizji naziemnej.

Zaplanowaliśmy, że w ofercie bezpłatnej będzie dostępny jeden z tych multipleksów.

Będzie wykorzystywany przez nadawcę publicznego, żeby całą swoją ofertę w bezpłatnej telewizji naziemnej oferować - stwierdził Kołodziejski."

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kleofas11 napisał:

Info sprzed pół roku (16 lipca 2021) :

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tvp-platforma-cyfrowa-naziemna-telewizja-jak-odbierac-jacek-kurski

 

"Jej wyróżnikiem ma być darmowy kanał w jakości 4K. Emisja tymczasowa TVP 4K kończy się w sierpniu. Prezes TVP twierdzi, że kanał może powrócić jesienią 2022 roku. - Pracujemy nad kanałem TVP 4K przygotowując treści niesportowe. Staramy się nagrywać seriale i produkcje rozrywkowe w jakości 4K.

Przez rok i cztery miesiące możemy zgromadzić bibliotekę, która pozwoli nam na uruchomienie stałego kanału.

W zeszłym tygodniu przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski zdradził, że TVP ma otrzymać dodatkowy multipleks w naziemnej telewizji cyfrowej. - Nie przewidujemy wielkiego wzrostu liczby kanałów telewizji naziemnej.

Będą do rozdysponowania jeszcze dwa multipleksy telewizyjny, czyli piąty i szósty. To kilkanaście kanałów telewizji naziemnej.

Zaplanowaliśmy, że w ofercie bezpłatnej będzie dostępny jeden z tych multipleksów.

Będzie wykorzystywany przez nadawcę publicznego, żeby całą swoją ofertę w bezpłatnej telewizji naziemnej oferować - stwierdził Kołodziejski."

W tym artykule jest mowa o platformie naziemno-internetowej. Ja czytałem, że kanału 4K nie będzie nie tylko w naziemnej, ale może go nawet nie być na satelicie. Jedynym źródłem ma być streaming. 

Jeśli chodzi o dodatkowe muxy, to na razie nie zostały podane żadne konkretne terminy, więc nie należy się tego spodziewać wcześniej niż w przyszłym roku. Przecież już są zakusy UE, żeby w kolejnych latach znowu ograniczyć pasmo TV naziemnej do maksymalnej częstotliwości ok 500MHZ i ponownie to zyskane pasmo przeznaczyć dla operatorów komórkowych. Jeśli to nastąpi, to na pewno nie będzie już miejsca na dodatkowe muxy, a być może nawet trzeba będzie ograniczyć liczbę dotychczasowych. Niby jakieś stowarzyszenia nadawców mają protestować, ale zapewne niewiele to da.

Edytowane przez strzala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze ograniczanie pasma tv naziemnej moim zdaniem nie przejdzie. Poza tym nadajniki naziemne czy to LTE czy inne mogą powodować mniejsze bądź większe zakłócenia także w telewizji kablowej. Dalsze znaczne zwiększanie ich liczby może spowodować, że wiele kanałów w sieciach kablowych może być wtedy zakłócanych a jak wiadomo sieci kablowe wykorzystują wiele kanałów na różne usługi i może się okazać wówczas, że nie da się tych usług przenieść na inne częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...