Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pytanie do korzystających z programu ChanSort :

1. Kopiuję "surową" listę z TV (w takiej numeracji, jaką daje operator).

2. W programie ustawiam swoją listę i wgrywam do TV (wszystko jest OK).

3. Po pewnym czasie operator dodaje nowe kanały.

Czy jest jakaś możliwość, aby z tej najnowszej listy operatora dodać tylko nowe kanały do "mojej", wcześniej utworzonej listy? Czy muszę tworzyć ją od nowa?

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonili z ofertą 15 zł więcej do abo i zmiana prędkości z 120 na 300 - odmówiłem, aż tak nie odczuje tej zmiany żeby za nią płacić 15 zł więcej 😉 poczekam do końca umowy.

 

  

W dniu 17.04.2021 o 09:09, MrB napisał:

Witam,

Pytanie do korzystających z programu ChanSort :

1. Kopiuję "surową" listę z TV (w takiej numeracji, jaką daje operator).

2. W programie ustawiam swoją listę i wgrywam do TV (wszystko jest OK).

3. Po pewnym czasie operator dodaje nowe kanały.

Czy jest jakaś możliwość, aby z tej najnowszej listy operatora dodać tylko nowe kanały do "mojej", wcześniej utworzonej listy? Czy muszę tworzyć ją od nowa?

Pozdrawiam. 

 

Ja robię tak, że jak mam już swoją listę, to zapisuje ją jako listę referencyjną (multi wybieram żeby było DVB-C DVB-T i analog). Jak jest zmiana przez operatora, skanuje zgrywam nowa listę, wrzucam do chansort i wybieram opcję importu z listą referencyjną i importuje/wskazuję swoją listę zapisaną poprzednio (tu trzeba wybrać/importować oddzielnie DVB-C radio, DVB-C tv, DVB-T, analog). Po imporcie w lewym okienku na szaro są kanały stare, nowe są na czarno - dodaję ręcznie te nowe, ustawiam na liście tak jak chcę i zapisuję nową listę referencyjną potrzebną przy kolejnych zmianach operatora.

Edytowane przez szakalq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu leży. Ja to mam wrażenie, że ktoś tam totalnie olewa "jakość" tych usług. Co jakiś czas po północy wywala routing dla całej Polski i nie wierzę, że to jest przypadek, że akurat w takich godzinach ciągle się to dzieje. Rozumiem, że się zdarzyć może, ale to wygląda na jakieś celowe działania w nocy. Jak już grzebią to mogliby to zrobić zgodnie ze sztuką, od tego jest np. graceful shutdown, a nie taka sieczka, jak to się odbywa ostatnimi czasy, że wszystko zdycha i stopniowo się odzyskują trasy, bo timery upływają... Co ciekawe, podobne sytuacje miały jakiś czas temu miejsce w Vectrze, nagminnie. Amatorka na całego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócę do domu to sprawdzę czy po tych zmianach na liście kanałów wróciły mi kanały, które wcześniej miałem w pakietach. Dziwne, że działał Canal+ Premium, a Canal+ Family czy Film już nie. Wczoraj reset dekodera nie pomagał.

 

W ogóle ta lista to jest jakieś jedno wielkie nieporozumienie. Wygląda jakby robił ją 7 latek, który pierwszy raz dorwał się do programu do edycji na komputerze albo ktoś na kacu co mu termin wykonania zadania w robocie mijał. Stara lista MM to był cud, miód i orzeszki. Druga sprawa to skoro jestem abonentem MM to po kiego hugona mam kanały typu Vectra Info?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zerojedynkaX napisał:

Po to, że to jest wspólna lista Vectra-Multimedia. Masz uaktywnione kanały MM, a Ci z Vectry mają aktywne swoje. Ot, co.

Tylko jaki to ma sens? Po co robić taki bałagan? Jak chcą ujednolicać ofertę to niech włączą wszystkie kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Diabołek81 napisał:

W Kutnie podwyższyli Polsat Comedy Central Extra do HD. Przez moment kilka dni temu TVP Kultura było też w HD, teraz już SD.

Potwierdzam, w IPTV PCCE aktualnie jest nadawany w HD, to samo tyczy się France 24.

Dziwne, że TVP Kultura oraz kilka innych kanałów głównie z paczki Polsatu, które w wykazie są oznaczone jako HD, nadal są w SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalna porażka z tą nową listą. Naciukane kanałów od [beep]y. Gdyby jeszcze były zaczernione te, które są nieaktywne w MM, to by było przejrzyściej, ale po co?

Najlepsze jest to, że w mojej liście użytkownika mam kanały, które według ustawień w menu listy, mam niedodane do ulubionych.

Albo TVP Polonia mam w "liście użytkownika" w SD, gdzie występuje na ogólnej liście tylko w HD.

Śmiech też jest z tych zdublowanych kanałów Vectry w wersjach SD (oczywiście dostępu do nich brak), typu Polsat, TVN, AXN, TVP Sport. Serio tam mają jeszcze dwie wersje - HD i SD? 🤣

Powodzenia w robieniu "swojej" listy od zera... Na szczęście u mnie nie zniknęła.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co napisał @retrol, wynika że na dekoderze są widoczne kanały Vectry, których nie ma w MM. Ja mam moduł CAM i po wprowadzeniu numeracji Vectry na infolinii usłyszałem, że na TV kanały mogą być widoczne, więc myślałem, że dekodery mają inną listę LCN z pominięciem kanałów Vectry, tak jak na liście podanej przez MM na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wersje SD Polsatu, TVN, TVN 7, TV Puls i TV 4 od samego początku są od kodowane i to bez modułu, w ogóle nie wiem po co oni jeszcze je trzymają. Inna sprawa jest np z TVP ABC, oficjalnie jest od pakietu MaxBox lub Dzieci a i tak jest odkodowany bez modułu jak wszystkie odpowiedniki z DVB-T oprócz TVP Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałeś wszystkie kanały dostępne naziemnie poza TVP Sport są odkodowane w paśmie DVB-C. Część z nich jest w HD ale te główne jak Polsat czy TVN są w SD i pewnie pozostaną do czerwca przyszłego roku. Z TVP Sport jest ciekawa sprawa,bo w paśmie DVB-T kanał nie jest kodowany. W sumie to myślałem, że skoro odkodowano kanały "naziemne" w DVB-C to pasmo DVB-T w kablu zostanie uwolnione. Jednak na razie trwa równoległa emisja przynajmniej w części lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

 

Do tej pory za pakiet w którego skład wchodziły...superbox (sam bez innych opcji), multiroom(dwie karty CAM do dwóch TV), telefon stacjonarny, internet 120 Mbit/s, płaciłem dość drogo bo 85 złotych, umowa była na rok do końca maja tego roku. Dziś byłem pytać o przedłużenie..to zaproponowali to samo za 109 zł....złożyłem wypowiedzenie..Jak myślicie za ile to można ugrać? I za ile można by było dostać to samo, ale z netem 300Mbit/s ?

 

 

pozdrawiam z Gdyni :), Marek

Edytowane przez Marek_Gdynia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2021 o 15:41, maks27 napisał:

Z tego, co napisał @retrol, wynika że na dekoderze są widoczne kanały Vectry, których nie ma w MM. Ja mam moduł CAM i po wprowadzeniu numeracji Vectry na infolinii usłyszałem, że na TV kanały mogą być widoczne, więc myślałem, że dekodery mają inną listę LCN z pominięciem kanałów Vectry, tak jak na liście podanej przez MM na stronie.

Tak było dotychczas, ale od niedawna stopniowo zaczęli w różnych lokalizacjach wprowadzać nową listę kanałów i na niej już są widoczne kanały Vectry tak jak na modułach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...