Skocz do zawartości

Dekoder Polsat Box 4K


Polsat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, kolos22 napisał(a):

Czy u Was też znika "oglądaj od początku" i w ogóle  Npvr po resecie dekodera pomimo dobrego internetu ?

Witam. Tak u mnie się tak dzieje od kilku dni. Mimo połączonego internetu brak dostępu do nagrywarki i dysku z nagraniami, nie działają funkcje przewijania i zatrzymywania. Nie działa opcja oglądaj od początku. Po nocy kilka dni temu wszystko wróciło do normy ale od wczoraj to samo. Pan na infolinii radził oddać dekoder do reklamacji ale to chyba nie wina dekodera, czy ktoś jeszcze ma podobnie? Co robić z tym faktem? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Już chyba ze dwa lata nie zaglądałem tutaj na forum . Od ładnych kilku lat używałem Evobox PVR. Ogólnie to dużo nagrywam na tym dekoderze, przy czym jest to dla mnie wygodne, ponieważ nie zawsze człowiek ma czas na TV, a możliwość nagrywania i móc to obejrzeć w najwygodniejszej chwili jest ok. Wczoraj zdecydowałem się przedłużyć swoją umowę, a i przy okazji także na dniach wymienić ów Evobox PVR na ten 4K. Czy ktoś mógłby polecić jakiś w miarę dobry dysk do tego dekodera, który byłby kompatybilny i działał ok ?. I drugie pytanie, czy do tego dekodera jest możliwość podpięcia drugiego konwertera poprzez przełącznik Diseq na inną pozycję sat, oprócz Hotbird? Z góry dziękuję za ewentualną odpowiedź 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam najzwyklejszy najtańszy  ze starego laptopa dysk talerzowy 750GB i śmiga bez zająknięcia , nie inwestuj w nic " drogiego" bo i tak dekoder nie wykorzysta potencjału dysku , a tym bardziej nie kupuj SSD :)

 

Ja mam zeza ASTRA /HOTBIRD idealnie działa od zarania dziejów jak i wcześniej na EVO PVR jak i teraz na PB4K :)

Edytowane przez patryszq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, patryszq napisał(a):

 

 

Ja mam zeza ASTRA /HOTBIRD idealnie działa od zarania dziejów jak i wcześniej na EVO PVR jak i teraz na PB4K :)

Właśnie chyba będę szukał dysku od 500 GB do 1 TB. Na chwilę obecną jest konwerter przy antenie Unicable na dekoder główny oraz Multiroom. Chodzi mi jeszcze po głowie możliwość podpięcia drugiego konwertera poprzez przełącznik Diseq na pozycję Astra 1 lub Astra 2/Eurobird. Lecz nie wiem czy zda to egzamin. Mam na stanie kilka przełączników Diseq 2/1 ,a także jest jeszcze na uchwycie zamontowana obrotnica i nie wiem czy taki potencjał można jeszcze jakoś wykorzystać 🤔

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ARTIPAPK 

Obrotnica na tunerach operatorów to bezsens, prostu nie obsługują one innych pozycji satelity poza  Hot Bird i Astra. 

 

Unicable tak nie obsługuje diseqc bo nie ma jak.

 

Nawet jak masz przy unicable na antenie dwie pozycje; switch,  zeza czy monoblock unicable to tez nie potrafi obsłużyć drugiego  satelity.

Może to kiedyś poprawią i umożliwią dodając opcje wyboru LNB ale w to wątpię.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z konwertera unicable (niestety nie pamiętam jakiej marki), ale mam poprowadzone 2 przewody antenowe -jeden do dekodera 4k canal +, a drugi do dekodera 4k cyfrowego Polsatu. W dekoderze canal + mam ustawione przy instalacji - konfiguracja pełna tryb jednokablowy unicable - i mogę nagrywać 3 różne kanały z różnych pasm i częstotliwości, natomiast w dekoderze cyfrowego Polsatu mam ustawiony konwerter uniwersalny, ale mogę nagrywać na włożony dysk wewnętrzny 2 programy, ale tylko z tego samego pasma i częstotliwości. Jak włączam nagrywanie jednego programu to od razu mam ograniczone możliwości w nagrywaniu innego programu. Próbuję zmienić w konfiguracji anteny tryb konwertera z uniwersalnego na inny i na trzech z dostępnej listy( IDLU - dekoder 1 i dekoder 2 oraz konwerter DCSS - dekoder 2) pojawia mi się dobra jakość i siła sygnału (ok. 60 % - na pasku na zielono), ale jak próbuję wyświetlić odbiór kanałów na jednym z tych trzech konfiguracji to mam komunikat - brak sygnału sprawdź instancję antenową i podłączenie sygnału do wejścia SAT. Tak więc prawidłowy odbiór kanałów na dekoderze mam tylko na konfiguracji typu konwertera - uniwersalny, ale wtedy mogę nagrywać jeden program i drugi oglądać albo 2 nagrywać w tym samym czasie, ALE NIESTETY NIE DOWOLNE KANAŁY A TYLKO WYBRANE, PEWNIE Z TEJ SAMEJ CZĘSTOTLIWOŚCI ( MOŻLIWE TEŻ Z TEGO SAMEGO PASMA I POLARYZACJI - Nie do końca znam się na tym w pełni). Czy ktoś może mi pomóc, jak ustawić w dekoderze antenę i jej konfigurację, abym mógł nagrywać 2 dowolne kanały niezależnie od ich częstotliwości. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder PB4K nie pozwoli Ci na dysk nagrywać 2 lub 3 kanałów jednocześnie i oglądać kolejnych WSZYSTKICH innych  , bo ma tylko JEDNO wejście antenowe i wykastrowany jest w środku , jedynym dekoderem który na to pozwalał na nagrywanie 3ch i oglądanie innych to EVOBOX PVR z wbudowanym dyskiem fabrycznie i podwójną głowicą 

 

Jedynie wybiórcze nagrywanie w chmurze nPVR pozwala nagrywać nawet wszystkie ( dozwolone wg wytycznych z listy ) kanały i oglądać inne

Edytowane przez patryszq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na tym forum jest kilku użytkowników którzy wprowadzają każdego w błąd wmawiając że ten tuner Polsat Box 4K ma głowicę FBC i obsługę kilku SCR przy Unicable.   

Po prostu nie rozumieją że ten tune ma tylko i wyłącznie jedną głowicę a nagrywanie innych programów jest tylko w nPRV albo z tego samego transpondera. 

 

@patryszq EVOBOX PVR  ma podwójną głowicę czyli DUAL ale tylko dla Legacy i wideband , dla unicable głowic jest 4 w FBC. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2024 o 16:46, MARHOR13 napisał(a):

Korzystam z konwertera unicable (niestety nie pamiętam jakiej marki), ale mam poprowadzone 2 przewody antenowe -jeden do dekodera 4k canal +, a drugi do dekodera 4k cyfrowego Polsatu. W dekoderze canal + mam ustawione przy instalacji - konfiguracja pełna tryb jednokablowy unicable - i mogę nagrywać 3 różne kanały z różnych pasm i częstotliwości, natomiast w dekoderze cyfrowego Polsatu mam ustawiony konwerter uniwersalny, ale mogę nagrywać na włożony dysk wewnętrzny 2 programy, ale tylko z tego samego pasma i częstotliwości. Jak włączam nagrywanie jednego programu to od razu mam ograniczone możliwości w nagrywaniu innego programu. Próbuję zmienić w konfiguracji anteny tryb konwertera z uniwersalnego na inny i na trzech z dostępnej listy( IDLU - dekoder 1 i dekoder 2 oraz konwerter DCSS - dekoder 2) pojawia mi się dobra jakość i siła sygnału (ok. 60 % - na pasku na zielono), ale jak próbuję wyświetlić odbiór kanałów na jednym z tych trzech konfiguracji to mam komunikat - brak sygnału sprawdź instancję antenową i podłączenie sygnału do wejścia SAT. Tak więc prawidłowy odbiór kanałów na dekoderze mam tylko na konfiguracji typu konwertera - uniwersalny, ale wtedy mogę nagrywać jeden program i drugi oglądać albo 2 nagrywać w tym samym czasie, ALE NIESTETY NIE DOWOLNE KANAŁY A TYLKO WYBRANE, PEWNIE Z TEJ SAMEJ CZĘSTOTLIWOŚCI ( MOŻLIWE TEŻ Z TEGO SAMEGO PASMA I POLARYZACJI - Nie do końca znam się na tym w pełni). Czy ktoś może mi pomóc, jak ustawić w dekoderze antenę i jej konfigurację, abym mógł nagrywać 2 dowolne kanały niezależnie od ich częstotliwości. Pozdrawiam

Robisz błąd przy instalacji wyborze dekodera. Każdy dekoder musi pracować na innych częstotliwościach aby nie było konfliktu. Musisz wiedzieć jaki to konwerter i ile obsługuje częstotliwości. Najprostszy konwerter unicable obsługuje tylko 4 częstotliwości, a zaawansowany 32. Jeśli w ustawieniach wybierasz konwerter unicable to sprawdź aby częstotliwości przypisane do dekoderów były różne a nie te same. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2024 o 16:46, MARHOR13 napisał(a):

Korzystam z konwertera unicable (niestety nie pamiętam jakiej marki), ale mam poprowadzone 2 przewody antenowe -jeden do dekodera 4k canal +, a drugi do dekodera 4k cyfrowego Polsatu. W dekoderze canal + mam ustawione przy instalacji - konfiguracja pełna tryb jednokablowy unicable - i mogę nagrywać 3 różne kanały z różnych pasm i częstotliwości, natomiast w dekoderze cyfrowego Polsatu mam ustawiony konwerter uniwersalny, ale mogę nagrywać na włożony dysk wewnętrzny 2 programy, ale tylko z tego samego pasma i częstotliwości. Jak włączam nagrywanie jednego programu to od razu mam ograniczone możliwości w nagrywaniu innego programu. Próbuję zmienić w konfiguracji anteny tryb konwertera z uniwersalnego na inny i na trzech z dostępnej listy( IDLU - dekoder 1 i dekoder 2 oraz konwerter DCSS - dekoder 2) pojawia mi się dobra jakość i siła sygnału (ok. 60 % - na pasku na zielono), ale jak próbuję wyświetlić odbiór kanałów na jednym z tych trzech konfiguracji to mam komunikat - brak sygnału sprawdź instancję antenową i podłączenie sygnału do wejścia SAT. Tak więc prawidłowy odbiór kanałów na dekoderze mam tylko na konfiguracji typu konwertera - uniwersalny, ale wtedy mogę nagrywać jeden program i drugi oglądać albo 2 nagrywać w tym samym czasie, ALE NIESTETY NIE DOWOLNE KANAŁY A TYLKO WYBRANE, PEWNIE Z TEJ SAMEJ CZĘSTOTLIWOŚCI ( MOŻLIWE TEŻ Z TEGO SAMEGO PASMA I POLARYZACJI - Nie do końca znam się na tym w pełni). Czy ktoś może mi pomóc, jak ustawić w dekoderze antenę i jej konfigurację, abym mógł nagrywać 2 dowolne kanały niezależnie od ich częstotliwości. Pozdrawiam

Jak chcesz abym wyjaśnił co i jak pisz do mnie wiadomość prywatną, bo co niektórzy dalej będą wciskać głupoty!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał wyraźnie :..natomiast w dekoderze cyfrowego Polsatu mam ustawiony konwerter uniwersalny,....

Co mają do tego częstotliwości unicable?Po drugie nawet gdyby miał podłączyć dekoder Polsatu pod unicable trzeba znać model konwertera. Jak ma 4 kanałowy, to wszystkie częstotliwości wykorzystuje w dekoderze Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2024 o 17:09, patryszq napisał(a):

Ja po prostu mam założonego zeza od lat i sobie chwale :) zero kombinowania a wygoda najlepsza :)

Mam pytanie odnośnie podpięcia drugiego konwertera, który jest na tak zwanym zezie w antenie. Wcześniej był pod konwerter Unicable na Hotbird podpięty Evobox PVR pod złote wejście konwertera. Pod srebrne wejście był podpięty HD 3000 Multiroom. Konwerter który jest ustawiony na Astra 19,2 był podpięty pod dekoder Ariva 100 E. Obecnie chciałbym pod konwertery na Hotbird i Astra 19, 2 podpiąć poprzez przełącznik Diseq dekoder Polsat Box 4 K. I tu mam pytanie jak to zgrać ze sobą, aby to działało. Zapewne będę musiał w menu ustawić konwerter na uniwersalny? 🤔, czy kabel antenowy w konwerterze Unicable też trzeba przełożyć z gniazda złotego na srebrne? I jak wtedy z nagrywaniem na dysk? Przepraszam, że się tak rozpisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ARTIPAPK napisał(a):

Mam pytanie odnośnie podpięcia drugiego konwertera, który jest na tak zwanym zezie w antenie. Wcześniej był pod konwerter Unicable na Hotbird podpięty Evobox PVR pod złote wejście konwertera. Pod srebrne wejście był podpięty HD 3000 Multiroom. Konwerter który jest ustawiony na Astra 19,2 był podpięty pod dekoder Ariva 100 E. Obecnie chciałbym pod konwertery na Hotbird i Astra 19, 2 podpiąć poprzez przełącznik Diseq dekoder Polsat Box 4 K. I tu mam pytanie jak to zgrać ze sobą, aby to działało. Zapewne będę musiał w menu ustawić konwerter na uniwersalny? 🤔, czy kabel antenowy w konwerterze Unicable też trzeba przełożyć z gniazda złotego na srebrne? I jak wtedy z nagrywaniem na dysk? Przepraszam, że się tak rozpisałem.

 

Nijak z nagrywaniem, masz przecie jedną głowicę to tylko nagrywasz i oglądasz z jednego transpondera, żadna instalacja cudów nie zrobi że nagle zaczniesz nagrywać co chcesz oglądać co chcesz. 

Tuner ma opcje nPRV to możesz sobie nagrywać na dysk jakiś  a programy inne oglądać w ofercie dostępnej z IPTV albo do nagrywania skorzystać z nagrywania w chmurze nawet 2 programów i oglądać programy z sat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2024 o 16:57, Ktosiu napisał(a):

Podaj jakie częstotliwości SCR są wymagane dla dekodera Polsat Box 4K. 

 

Tak samo podaj gdzie taka informację udostępnia operator skoro ją podobno ma w specyfikacji sprzętu. 

 

Każdy dekoder PB obsługuje poniższe częstotliwości UB dla technologii SCR (Unicable I)

 

UB   Freq. (MHz)
1      1210   

2     1420
3     1680

4     2040

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od rodzaju instalacji antenowej. Czy używany jest konwerter Uniwersalny czy Unicable?

Jeśli korzystasz z konwertera Uniwersalnego możesz nagrywać dwa kanały, ale z ograniczeniami.

Przy konwerterze Unicable II możesz nagrywać dwa kanały i oglądać trzeci bez ograniczeń.

 

https://www.satkurier.pl/news/235387/nagrywanie-na-dysk-w-polsat-box-4k-pytania-i-odpowiedzi.html

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...