Skocz do zawartości

Dekoder Polsat Box 4K


Polsat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polsat od tak nie rozwiąże umowy. Umowa na 24m więc jeśli nawet miałeś uszkodzony dekoder, to polsat będzie wymieniał do skutku i nie wypowie umowy. Pisanie o tym że po 12miesiącach umowę się zerwało jest niepoważne. Chyba że zapłaciłeś karę operatorowi za zerwanie umowy? 

Chwalenie się sharingiem na forum? Uważaj bo z forum korzystają operatorzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ktosiu napisał(a):

Panowie co tak usilnie wmawiają że ma FBC nie mają na to żadnego poparcia w jakiejkolwiek dokumentacji i nie potrafią tego udowodnić. 

 

Fakty: https://satkurier.pl/news/174215/cyfrowy-polsat-wybiera-rozwiazanie-maxlinear.html

Logika: Myślisz, że przy konstruowaniu potem znacznie bardziej zaawansowanego dekodera 4k (polsat box 4k duzy z dyskiem do nagrywania) -  niż wspomniany powyżej  Evobox HD  byłby krok wstecz i zapakowano by biedny układ pojedynczego demodulatora?

Dane:

https://assets.maxlinear.com/web/documents/mxl581c_pb.pdf

https://assets.maxlinear.com/web/documents/mxl541c_pb.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ktosiu napisał(a):

Nie dwóch na raz tylko jednej z nich albo jedna albo druga a to duża roznica ....

Sprawdzę dzisiaj raz jeszcze ale raczej była możliwość wyboru dwóch różnych. Przynajmniej aktywne były pozycje częstotliwość 1, częstotliwość 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel Jeśli to dekoder główny to proponowałbym wybrać w ustawieniach inny konwerter niż SCR. Wybór tego konwertera ogranicza się tylko do dwóch częstotliwości, wybór innego konwertera daje ci możliwość 4 częstotliwości, a nawet i 8 częstotliwości, tylko że tak jak pisałem wcześniej obecnie polsat ogranicza korzystanie ze wszystkich dostępnych częstotliwości konwertera. Z biegiem czasu wraz z nowymi aktualizacjami, powinno się to zmienić. Wybierz konwerter INVERTO IDLB-QUDL42-UNI2L on udostępnia 4 częstotliwości, lub KONWERTER-DCSS-CP (DEKODER1) 8 częstotliwości. Oczywiście ustawienia te są uzależnione od Twojego konwertera który zainstalowany jest przy antenie.

Edytowane przez Daro1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daro1 zmieniłem typ konwertera z czystej ciekawości. Wybrałem pierwszy z brzegu czyli SCR. Jeżeli jest jak piszesz i inne modele dają możliwość ustawienia 4 czy 8 kanałów to można zakładać, że tuner ma faktycznie wbudowane więcej głowic niż jedną, bo jaki byłby sens przypisywania kilku kanałów z których tuner i tak by nie korzystał.

3 godziny temu, Daro1 napisał(a):

......Wybierz konwerter INVERTO IDLB-QUDL42-UNI2L on udostępnia 4 częstotliwości, lub KONWERTER-DCSS-CP (DEKODER1) 8 częstotliwości. Oczywiście ustawienia te są uzależnione od Twojego konwertera który zainstalowany jest przy antenie.

W porównaniu z ultraboxem dziwnie to wygląda tzn. obsługa unicable. W ultraboxie po wybraniu konwertera unicable mam możliwość podglądu dostępnych kanałów wraz z przypisanymi częstotliwościami. Tutaj czegoś takiego nie ma lub jest ukryte o czym nie wiem. Wybranie powyższych konwerterow niczego nie zmienia. Po wybraniu konwertera SCR pojawiają się dodatkowe dwie pozycje menu pod nazwą częstotliwość 1 i 2. Po wejściu w nie mam przypisane dekodery do każdej częstotliwości. Nie bardzo rozumiem co autor miał na myśli nazywając opcję Dekoder 1,Dekoder 2 itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder 1 i Dekoder 2 mają już przypisane w oprogramowaniu dekodera częstotliwości po 8 kanałów (łącznie 16) dlatego są rozdzielone jako Dekoder 1 i 2 z tego względu jeśli ktoś posiada na instalacji antenowej np dwa dekodery polsatu, jeden główny i drugi multiroom, aby wszystko działało poprawnie. Jeśli przypiszesz sobie do obydwu różnych dekoderów ten sam konwerter jako np Dekoder1 będziesz miał zakłócenia w sygnale co oznajmi to komunikat o braku sygnału, a nawet możesz uszkodzić sam konwerter. Dlatego pisałem jakiś czas temu aby polsat umożliwił wybór częstotliwości pod odpowiedni konwerter, aby można było ręcznie włączyć częstotliwości.

Konwerter SCR który widnieje ma tylko dwie częstotliwości z których dekoder korzysta. Dlatego wybierz konwerter pod nazwą Dekoder1 (8 częstotliwości przypisane na sztywno przez polsat) z których obecnie udostępnione są tylko 3 częstotliwości. 

Edytowane przez Daro1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder1 jak i Dekoder2 mają na sztywno zapisane po 8 częstotliwości, użytkownik wybierając ten konwerter nie widzi więcej częstotliwości niż tylko jedną i więcej nie zobaczy bo pozostałe 7 jest ukryte. Dane opisujące możliwości dekoderów produkcji polsatu są dostępne wystarczy dobrze poszukać w wujku google. Konkurencyjna platforma ma możliwość wyboru częstotliwości ręcznie po 8 na dekoder, a polsat te opcje ukrywa stosując tajemnicze nazewnictwa jak DEKODER1 DEKODER2 itd. Pewnie poszli tym krokiem aby nie informować klienta bo nie każdy ma wiedzę jak ustawić konwerter, dlatego robią to sami i pozostaje tylko wybrać odpowiednią nazwę konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby tak było. Konwertery mogą mieć różne częstotliwości dla poszczególnych kanałów w zależności jak ktoś je zaprogramował. Skoro ich nie widać to nawet nie jesteś w stanie przetestować instalacji itd.  Mógłbym to w sumie łatwo sprawdzić podłączając równolegle ultraboxa. Widziałbym jakie kanały zabrał dekoder Polsatu ale szczerze nie chce mi się tego rozkminiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwertery unicable mają stałe częstotliwości, a operator programując dekoder ustawia to pod konwerter, czyli przypisuje częstotliwości na stałe z konwertera. Wszystkie konwertery unicable mają te same częstotliwości i nie ma prawa się nic przy tym pomylić. Dekoder1 zajmuje kanały od 5 do 13, dekoder2 zajmuje kanały od 14 do 22, INVERTO IDLB-QUDL42-UNI2L kanały od 1 do 4. Dlatego też trzeba wiedzieć jaki ma się zainstalowany na antenie konwerter z iloma częstotliwościami bo są różne od 4 do 32. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Został przyjęty standard do którego operatorzy muszą dostosować swoje dekodery. Programator z linku może się przydać pod swój prywatny dekoder w wolnego rynku, a nie pod dekoder operatora, bo operator odpowiada za dekoder, i dostęp do dekodera operatora jest blokowany dla zwykłego kowalskiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie uradowany zamontowałem dysk zewnętrzny do dekodera EVOBOX 4K i... "Błąd nagrywania. Na wybranym kanale nie można zlecić nagrania"! Czy ktoś z Was się z tym spotkał? Dysk wewnętrzny HDD z laptopa Toshiba, 300GB, nie działa na żadnym kanale, tylko na TV Republika się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach użytkownika odszukaj TRYB NAGRYWANIA i zmień go z NPVR na DYSK. To rozwiąże problem. 

Powyższe instrukcja dotyczyła dysku zamontowanego wewnątrz dekodera. Z tego co wiem obecnie na dysk zewnętrzny opcja nagrywania jest zablokowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2024 o 18:42, jarekao napisał(a):

Czy na tym dekoderze działa telegazeta? Ewentualnie napiszcie na którym z dostępnych w ofercie Polsatu działa. 

Działa, ale trzeba zastosować inny pilot. 

W dniu 2.04.2024 o 22:51, Omek napisał(a):

czy to wina dekodera (ST500LM034) czy dysku ?

Prawdopodobnie wina używanego, bądź wadliwego dysku.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak ma być. Jeśli zmienisz ustawienia na nPVR wróci cofanie do 3h na wybranych kanałach. Jeśli natomiast masz włączony dysk twardy to powinna być możliwość oglądania programów do 7 dni z wykorzystaniem EPG. Czyli włączasz EPG wybierasz sobie jakiś program do 7dni wstecz a następnie go odtwarzasz. Oczywiście opcja dostępna nie na wszystkich kanałach. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kolos22 napisał(a):

@Daro1 Jak sprawdzić czy POLSAT BOX 4K nagrywa 3 kanały naraz z różnych polaryzacji? Mam konwerter, który był dodawany do EVOBOX PVR czyli INVERTO.

Dekoder 4k Polsat BOX nagrywa dwa kanały niezależnie z różnych częstotliwości i polaryzacji i trzeci można oglądać. Włącz nagrywanie na dysk twardy na kanałach np: TVP1, oraz Polsat, po włączeniu nagrywania na dwóch kanałach włącz kanał TVN. Tak sprawdzisz, powinno wszystko działać bez problemu o ile masz zainstalowany dysk twardy, w ustawieniach użytkownika wybrany DYSK, oraz zainstalowany na antenie konwerter unicable a w dekoderze w menu ustawiony konwerter unicable czyli wybierasz konwerter: KONWERTER-DCSS-CP lub INVERTO IDLB-QUDL42-UNI2L

Edytowane przez Daro1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolos22 Sprawdź to co mówiłem czyli włącz jednoczesne nagrywanie na kanale TVP1 oraz Polsat, a następnie przełącz na kanał TVN i będzie można normalnie oglądać. Wszystkie trzy kanały które podałem nadają z trzech różnych częstotliwości. Na tym dekoderze możesz obecnie maksymalnie nagrywać dwa kanały i trzeci dowolny oglądać (tak obecnie jest zaprogramowany dekoder, w przyszłości pewnie udostępnią większą możliwość jednoczesnego nagrywania kanałów). Sprawdź i napisz. 

Edytowane przez Daro1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...