Skocz do zawartości

Dekoder Polsat Box 4K


Polsat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tuner używa nagrywania w chmurze nPRV i dlatego można nagrywać nie korzystając z samego tunera.  

Jak by miał konwerter unicable to mógł by wszystko zapisywać na dysku. 

 

Tak głowice unicable nie działają:

 

W dniu 22.03.2024 o 19:15, Daro1 napisał(a):

I tu się mylisz głowica unicable potrafi obsługiwać 32 częstotliwości i wystarczy jeden kabel antenowy. Dekoder jest wyposażony w głowicę unicable więc polsat w oprogramowaniu może pozmieniać ilość częstotliwości. Uwierz mi wiem co piszę. W ramach wyjaśnień głowicy unicable: Gdyby polsat w oprogramowaniu udostępnił 32częstotliwości to mógłbyś nagrywać 31 programów jednocześnie i jeden niezależnie oglądać, przy podłączonym tylko jednym kablu z anteny.

 

p.s. Montażem systemów wideband czy unicable osiedlowych jak i  indywidualnych zajmuję się od ponad 10 lat, tak samo konfiguracją i programowaniem konwerterów Unicable.

Osobiście posiadam 3 tunery SAT ( dekoder nc+ + Vu+ z FBC 8 głowic + Zgemma Twin  )  wpięte pod domową instalację unicable, z usług Polsatu na sprzęcie operatora  zrezygnowałem po roku użytkowania tunera Polsat Box 4K. 

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Usunięto zaczepki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2024 o 19:35, Ktosiu napisał(a):

 

W tunerach operatorów i z wolnego rynku  można spotkac zwykle od 4 do 8  głowic  FBC. Dekoder Polsat Box 4K ma TYLKO jedną. 

Bzdury i dezinformacja.

Evobox 4k (D61AW i D61BW) ma glowicę FBC 8 strumieniową i w trybie unicable odbiera i nagrywa do 3 strumieni z 3 różnych transponderów. Dlaczego nie więcej? Bo ograniczeniem na tą chwilę jest łączna przepustowość deszyfratora z sat zpipelinowanego do lokalnego szyfratora na hdd. 

 

BTW, Zdaje się, że są takie dekodery CI+ gdzie zrzucają na dysk surowe nagrania z sat i w standby w nocy je deszyfrują offline, z ryzykiem że jak zmienią się uprawnienia na karcie w miedzyczasie to nagranie się nie rozszyfruje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, hupatek napisał(a):

 

 

@Specjalista Polsat Box To w końcu jak - Polsat Box 4K ma głowicę Unicable FBC, czy zwykłą jednopasmową Unicable? 

6 godzin temu, hupatek napisał(a):

BTW, Zdaje się, że są takie dekodery CI+ gdzie zrzucają na dysk surowe nagrania z sat i w standby w nocy je deszyfrują offline, z ryzykiem że jak zmienią się uprawnienia na karcie w miedzyczasie to nagranie się nie rozszyfruje

No są - VU+ z oprogramowaniem Linux Enigma2 OpenVTi.

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, hupatek napisał(a):

Bzdury i dezinformacja.

Evobox 4k (D61AW i D61BW) ma glowicę FBC 8 strumieniową i w trybie unicable odbiera i nagrywa do 3 strumieni z 3 różnych transponderów. Dlaczego nie więcej? Bo ograniczeniem na tą chwilę jest łączna przepustowość deszyfratora z sat zpipelinowanego do lokalnego szyfratora na hdd. 

 

BTW, Zdaje się, że są takie dekodery CI+ gdzie zrzucają na dysk surowe nagrania z sat i w standby w nocy je deszyfrują offline, z ryzykiem że jak zmienią się uprawnienia na karcie w miedzyczasie to nagranie się nie rozszyfruje. 

Czy jak pisze o INNYCH dekoderach, wyraźnie jak byk stoi że chodzi mi  wyłącznie o tuner Polsat Box 4K a nie o Evobox, naucz się czytać ze zrozumieniem.

Zresztą napisałem wyraźnie że operatorzy też  mają od 4 do 8 głowic w niektórych modelach  swoich tunerów.

@hupatek a co  ilości nagrywania to są to narzucone ograniczenia ze strony operatora co do ilości nagrań w jednym czasie pewnie narzucona głownie przez słaby sprzęt, brak modułu transkodowania albo jego własne ograniczenia w zakresie nagrywania. 

 

Nie ma głowic 8 strumieniowych tylko głowice FBC, zwykle mają 2 normalne głowice + demodulatory od 2 do 6. 

Po to jest unicable by zapewnić sygnał dla każdej z głowic po jednym SCR na głowice / demodulator.   Więcej niż 8 się nie stosuje w sprzętach powszechnego użytku tylko w rozwiązaniach komercyjnych profesjonalnych, np. moduły SAT dla TV kablowej od 16 do 32 głowic.  

 

 

Z jednym się zgodzę, nich poda @Specjalista Polsat Box dokładnie jak to jest bo w specyfikacji nigdzie nie ma podanych danych odnośnie głowicy co można przyjąć że ma tylko jedną bez dodatkowych demodulatorów, tuner ma przyznawaną jedną częstotliwość SCR jak tylko  dla jednej głowicy. 

 

 

@Daro1 Unicable I/II (dCSS) to jest standard przesyłania sygnału a nie głowica. Głowica ma tylko dodatkowo obsługę standardu unicable. 

 

@Crossi według specyfikacji ma DVB-T2 + DVB-S2 bez FBC czyli jedną głowice.

Edytowane przez Sentence
Usunięto zaczepkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ktosiu napisał(a):

Następny co nie potrafi czytać i myli modele tunerów. 

Czy jak pisze o INNYCH dekoderach, wyraźnie jak byk stoi że chodzi mi  wyłącznie o tuner Polsat Box 4K a nie o Evobox, naucz się czytać ze zrozumieniem.

Dla mnie EVOBOX 4k = polsat box 4k    i nie chce być inaczej:

http://demo.lubinowa.waw.pl/pakiety/p/20240324_185129.jpg

Na kartonie i w instrukcji jest Evobox 4k - na papierowym mankiecie jest polsat box 4k a na NOWSZYCH obudowach jest polsat box + logo (bez 4k)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli porównujesz gruszkę do jabłka i stwierdzasz że to to samo, niczym się nie różni od siebie poza tym że są w jakimś  pudełku.

Ciekawe.  

Jak byś nie zauważył wcześniej podałeś dwa modele D61AW - Polsat Box 4KD61BW - Polsat Box 4K Lite  nie mające nic wspólnego z jakimkolwiek modelem   Evobox.  Napisy na pudełku o niczym nie świadczą. 

Evoboxy mają inny wygląd i funkcje  tunera no i nie ma takiego tunera jak Evobox 4K w ofercie operatora. 

 

cp_dekoder_cechy_przod_bm.png

g1.png

s1-dekoder.jpg

 

@Daro1 ty się lepiej podszkól i dowiedz co to system unicable zamiast kopiować opisy konwerterów unicable i przedstawiać je jako możliwości tunera. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ktosiu napisał(a):

Czyli porównujesz gruszkę do jabłka i stwierdzasz że to to samo, niczym się nie różni od siebie poza tym że są w jakimś  pudełku.

Ciekawe.  

Jak byś nie zauważył wcześniej podałeś dwa modele D61AW - Polsat Box 4KD61BW - Polsat Box 4K Lite  nie mające nic wspólnego z jakimkolwiek modelem   Evobox. 

Walcze z głupią dezinformacją. 

D61AW to Polsat Box 4k  (duży)  na chipie Mstar, D61BW to Polsat Box 4k (duży) na chipie HiSilicon  

Polsat Box 4k lite (mały) to D63CZ / D63DZ / D64xx.  Te same modele lite występują też jako Netia Evobox 4k. 

One wszystkie mają wcześniej publikowane nazwy Evobox 4k i Evobox 4k Lite - pozostałości tego nazewnictwa są na instrukcjach, materiałach itp.

oraz spokojnie funkcjonują w potocznej komunikacji np. z call-cemter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ktosiu napisał(a):

 

 

@Daro1 ty się lepiej podszkól i dowiedz co to system unicable zamiast kopiować opisy konwerterów unicable i przedstawiać je jako możliwości tunera. 

@Ktosiu  ty się lepiej naucz czytać ze zrozumieniem, i przejdź szkolenie z systemu unicable. To co piszesz to jedne wielkie bzdury i dezinformacja. W momencie wypuszczenia na rynek dekodera 4k polsat box, na stronie satkurier jest szczegółowo opisany opis dekodera ze specyfikacją techniczną. Może wtedy zmienisz swoje stanowisko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@hupatek

Evobox nie występują u operatora Polsat Box, mają też inne numery modeli jak  inne funkcje. 

Polsat Box 4K i Polsat Box 4k Lite mają IPTV + SAT a  Netii Evobox 4k IPTV + DVB-T2, tak proaktycznie to całkiem inne tunery z innym przeznaczeniem.  

 

To że jakiś inny operator ma ten sam model z inną nazwą ale identyczny  pod względem wyglądu nie świadczy że to jest ten sam odbiornik co widać po numerach modelu i możliwościach. Tunery Netii Evobox 4K  nie są odbiornikami satelitarnymi tylko przeinaczonymi do podpięcia pod internet, mają odłączone wejście SAT.  O tym pisze wyraźnie  pani @Anita Kaźmierska w recenzjach. :P 

 

Inną numerację jak i nazewnictwo modeli stosuje się  po prostu dla odróżnienia modeli tunerów operatora platformy Polsat Box i innych operatorów głownie usług internetowych jak Netia. Netia obsługuje softwarowo  swoje modele a Polsat Box swoje, na tym kończy się jakiekolwiek podobieństwo pomiędzy tunerami które w sumie są identyczne tylko pod względem elektroniki.  

 

@Daro1 pokaż tą specyfikację techniczną gdzie mowa o więcej niż jednej głowicy. 90% tunerów ma obsługę unicable bo to standard ale większość nie ma wcale obsługi FBC czyli wielu tunerów do której wymagane jest przypisanie kilku SCR a nie tylko jednego. 

Nadal jak widzę nie raczysz się nawet zapoznać z podstawowymi informacjami jak działa unicable i że tuner do pełnej obsługi systemu unicable wymaga tylu głowic ile SCR się przyznaje odbiornikowi.  

Tu masz artykuł który ci trochę wyjaśni : https://satkurier.pl/news/170917/unicable-scr-dcss-krok-po-kroku.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ktosiu napisał(a):

 

@hupatek

Evobox nie występują u operatora Polsat Box, mają też inne numery modeli jak  inne funkcje. 

Polsat Box 4K i Polsat Box 4k Lite mają IPTV + SAT a  Netii Evobox 4k IPTV + DVB-T2, tak proaktycznie to całkiem inne tunery z innym przeznaczeniem.  

Brnij dalej. Ja będe prostował:

Polsat Box 4K (duże) mają IPTV + SAT + wyłączoną głowicę DVB-T2 (przez brak HBB),  Polsat Box 4k Lite ma IPTV + SAT,  a Netia Evobox 4k tylko IPTV + wyłączona głowicę SAT (a nie ma żadnego DVB-T2).

(No i Netia Evobox 4k ma znacznie więcej wspólnego z Polsat Box 4k lite, niż artykułujesz.)

 

Wracając do pierwotnego topicu to Polsat Boxy 4k (duży i lite) mają głowicę DVB-S2 Full Band Capture z możliwością demodulacji 8 transportów naraz po ustawieniu w tryb sterowania konwerterem Unicable I i II - przy czym obecnie (i zapewne docelowo) nie jest używanych naraz więcej niż 4 częstotliwości pośrednie (analogicznie jak w Evobox PVR).

Ostatnia zmiana firmware w Polsat Box 4k z dołożonym dyskiem, umożliwia nagrywanie naraz z 3 różnych transportów (chwilowo bez kanałów 4k - zapewne z racji wspomnianego ograniczenia wydajności "transkrypcji" na jednym z tych dwóch różnych chipsetów)).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie spotkałeś  informacje o głowicy FBC, nigdzie w specyfikacja się się ich nie podaje. Z nikąd się przecież nie wzięła.

Tak samo zero informacji o wykorzystywaniu jakichkolwiek kilku SCR poza tym że w tunerze przyznaje się tylko jeden. 

 

Nie ma żadnych ograniczeń w dekodowaniu to operator uniemożliwia nagrania, o wiele słabsze tunery radzą sobie z nagrywaniem i nawet lepiej często działają niż ten tuner w obecnym stanie że swoimi usterkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

Gdzie spotkałeś  informacje o głowicy FBC, nigdzie w specyfikacja się się ich nie podaje. Z nikąd się przecież nie wzięła.

Tak samo zero informacji o wykorzystywaniu jakichkolwiek kilku SCR poza tym że w tunerze przyznaje się tylko jeden. 

Zapytam tak samo: A Ty na czym opierasz swoje twierdzenia że glowica nie jest FBC i jest tylko jeden user band odbieralny skoro nagrywa z  trzech, a to jest sprawdzone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem z dekoderem polsat box 4K (D61),podczas szybkiego przełączania kanałów dekoder traci sygnał,zauważyłem że po wyjęciu dysku problem nie występuje czy to wina dysku czy dekodera ? czy ktoś miał coś podobnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, hupatek napisał(a):

Zapytam tak samo: A Ty na czym opierasz swoje twierdzenia że glowica nie jest FBC i jest tylko jeden user band odbieralny skoro nagrywa z  trzech, a to jest sprawdzone ?

 

 

To ty tak twierdzisz że jest FBC ale nie potrafisz nawet udowodnić, ja nie zamierzam udowadniać ze ma więcej niż jedną głowice skoro nigdzie w żadnej specyfikacji czy instrukcji obsługi nie ma o tym ani słowa. 

Użytkownicy nawet w tym temacie i na wielu forach tez zauważyli ze ma tylko jedną głowicę a funkcja  nagrywania działa tylko dla jednego kanału ( albo 3 z tego samego transpondera) nawet przy konwerterze unicable a pozostałe 2 nagrywa w chmurze do której nie jest używana głowica tunera. 

 

Poza tym jesteś w stanie podać wszystkie SCR jakie używa tuner domyślnie? To powinien znać każdy kto podpina tuner do instalacji. W tym tunerze ustawia się tylko jedno SCR. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie dekoder 4k polsat box (zwanym inaczej EVOBOX 4K) umożliwia nagrywanie na dysk twardy (tylko sygnał z satelity) dwóch niezależnych kanałów z różnych częstotliwości np TVP1, Polsat, i trzeci oglądać np TVN. Dekoder ma możliwość ustawienia do 8 częstotliwości (8 strumieni), ale obecnie Polsat w swoim oprogramowaniu ograniczył do trzech. Częstotliwości odboru są sztywno ustawione przez oprogramowanie dekodera i nie ma możliwości ręcznej ich zmiany. W specyfikacji technicznej są dokładne informacje jaki wybrać konwerter aby odbierał on z większej ilości strumieni sygnału, oczywiście w przypadku zastosowania konwertera unicable który obsługuje 8 częstotliwości. Zgadzam się z wypowiedziami w 100% z @hupatek 

Możliwość nagrywania w ten sposób została przetestowana i wszystko działa jak należy.

Edytowane przez Daro1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Omek napisał(a):

Właśnie że niem mam drugiego

Raczej ten objaw wygląda na problem z dyskiem, a słyszysz może wtedy jak dysk zaskakuje? 

Jak nie masz drugie to proponuje jeszcze ustawienie fabryczne przywrócić i zobaczyć czy to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Daro1 napisał(a):

Obecnie dekoder 4k polsat box (zwanym inaczej EVOBOX 4K) umożliwia nagrywanie na dysk twardy (tylko sygnał z satelity) dwóch niezależnych kanałów z różnych częstotliwości np TVP1, Polsat, i trzeci oglądać np TVN. Dekoder ma możliwość ustawienia do 8 częstotliwości (8 strumieni), ale obecnie Polsat w swoim oprogramowaniu ograniczył do trzech.

 

Podaj skąd jest informacja, jeśli nie masz źródła można tylko przypuszczać że wymyśliłeś.  Podaj używane SCR w odbiorniku i w którym miejscu sie każdy SCR ustawia. 

 

Żaden z was nie potrafi nawet podać skąd czerpiecie wiedzę, nigdy takie informacje nie były nigdzie opublikowane. 

 

p.s. Evobox 4k to nazwa przyjęta dla odbiorników z dystrybucji głownie  przez partnerów PB jest tylko i wyłącznie w wersji IPTV więc mi nie pisz bzdur że działa w nim głowica sat bo jest całkowicie wyłączona.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

 

Podaj skąd jest informacja, jeśli nie masz źródła można tylko przypuszczać że wymyśliłeś.  Podaj używane SCR w odbiorniku i w którym miejscu sie każdy SCR ustawia. 

 

Żaden z was nie potrafi nawet podać skąd czerpiecie wiedzę, nigdy takie informacje nie były nigdzie opublikowane. 

 

p.s. Evobox 4k to nazwa przyjęta dla odbiorników z dystrybucji głownie  przez partnerów PB jest tylko i wyłącznie w wersji IPTV więc mi nie pisz bzdur że działa w nim głowica sat bo jest całkowicie wyłączona.   

Wymyślasz sobie niestworzone rzeczy, nie masz zielonego pojęcia jak działa dekoder 4k polsat box. Nigdy nie miałeś tego dekodera więc się nie wypowiadać. Polsat nie daje umowy na 12 miesięcy jak to sam wspomniałeś że po 12 miesiącach zrezygnowałeś z ich usług. Polsat daje umowy na 24 miesiące, i nie pisz więcej wymyślonych przez siebie bzdur. 

Dekoder ma wyłączoną głowicę satelitarną?, naprawdę rozbawiłeś mnie tym swoim stwierdzeniem. 

10 godzin temu, Pawel napisał(a):

Zainspirowała mnie ta dyskusja do sprawdzenia swojego boxa. Posiadam model 4K Lite. Po wybraniu konwertera SCR pojawia się możliwość wpisania/wybrania dwóch częstotliwości. 

Te dekodery dają przeważnie jako dodatkowy multiroom, ale są też przypadki że te dekodery dają jako główne. Jeśli masz konwerter unicable to wpisz sobie ręcznie te dwie częstotliwości i sygnał powinien się pojawić. Jeśli to dekoder główny to proponowałbym wybrać w ustawieniach inny konwerter niż SCR. Wybór tego konwertera ogranicza się tylko do dwóch częstotliwości, wybór innego konwertera daje ci możliwość 4 częstotliwości, a nawet i 8 częstotliwości, tylko że tak jak pisałem wcześniej obecnie polsat ogranicza korzystanie ze wszystkich dostępnych częstotliwości konwertera. Z biegiem czasu wraz z nowymi aktualizacjami, powinno się to zmienić. 

Edytowane przez Daro1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pawel napisał(a):

Zainspirowała mnie ta dyskusja do sprawdzenia swojego boxa. Posiadam model 4K Lite. Po wybraniu konwertera SCR pojawia się możliwość wpisania/wybrania dwóch częstotliwości. 

Nie dwóch na raz tylko jednej z nich albo jedna albo druga a to duża roznica nawet przy tunerze duo czy twin należało by wybrać i ustawiać  obydwie indywidualnie dla każdej głowicy a tego nie ma. 

Panowie co tak usilnie wmawiają że ma FBC nie mają na to żadnego poparcia w jakiejkolwiek dokumentacji i nie potrafią tego udowodnić. 

 

@Daro1 Tuner wymieniłem na inny, zrezygnowałem po roku po 3 zgłoszonych uszkodzeniach, po prostu już miałem dość tego złomu. Nawet jeden co odbierałem zepsuł się od razu przy odbiorze jak go sprawdzali, w sumie ponad 2 miesiące bez tunera multiroom to już była  przesada. 

Swoją drogą umowę z PB też w końcu rozwiązałem i zmieniłem na tunery z wolnego rynku vu+ z fbc z kartą w sharingu domowym. Nagrywam co chcę i dowolną ilość programów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...