Skocz do zawartości

Dekoder Polsat Box 4K


Polsat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, opolsky napisał(a):

To ja ponowię moje pytanie w kwestii dysku i nagrywania, gdy mam wyłącznie iptv.

 

Czy to w ogóle będzie możliwe bez sygnału z satelity?

A na infolinię dzwoniłeś bo też mnie ta kwestia interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już odpowiadam - z infolinii. 
Dysk jest obsługiwany tylko dla treści nagrywanych z satelity. 

Jeśli mamy odbiór tylko przez Internet - zostaje nam nPVR. 

 

To zresztą jest opisane na stronie z opisem Polsat Box 4K: 
Na dysk można nagrywać tylko programy dostępne w telewizji satelitarnej - jeśli korzystasz z telewizji po IP, sprawdź naszą ofertę nPVR. 

I właśnie dlatego, jeśli ktoś jest w stanie to zweryfikować, będę zobowiązany. 

Bo po pierwsze musiałbym wymienić Lite na duży box, a po drugie zakup dysku mógłby i tak okazać się bezcelowy. 

Edytowane przez opolsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, minus jaki zauważyłem w dekoderze Polsat Box 4K porównując do dekodera EVOBOX PVR, że jak się chce zmienić kolejność kanałów dodanych do ulubionych, to nie da się zmienić pozycji kanału poprzez naciśnięcie numeru na pilocie np. chcę się dać jakiś kanał na pozycji 5 i nacisnę 5 na pilocie to nie da się zmienić pozycji, tylko trzeba nacisnąć przyciskami do góry lub na dół lub lewo lub prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Refix napisał(a):

Czy w dekoderze Polsat Box 4K jest opcja "włącz podgląd" czyli PIP tak jak w EvoBox PVR?

Funkcja "Podgląd" nie jest dostępna na dekoderze Polsat Box 4K.

3 godziny temu, Hoborym napisał(a):

Jakie kanały działają w Catch-up, na stronie Polsatu przeglądałem ale nie odnalazłem wykazu.

Jeśli audycja jest oznaczona w EPG za pomocą symbolu (niebieskiej okrągłej strzałki), to można ją w ten sposób odtwarzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Specjalista Polsat Box napisał(a):

 

Jeśli audycja jest oznaczona w EPG za pomocą symbolu (niebieskiej okrągłej strzałki), to można ją w ten sposób odtwarzać. 

To wie każdy, chodzi mi o wykaz kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Specjalista Polsat Box 

Czy poprawicie szybkość przełączania kanałów satelitarnych? Trwa to około 2 do 4 sekund. Czy nie możecie zrobić tak aby kanały przełączały się natychmiastowo? Oczywiście na konwerterze unicable. Z tego co wiem obecnie macie ustawione tylko na trzy częstotliwości, czy nie możecie ustawić na obsługę co najmniej 6 częstotliwości, tak aby np. kanały przełączały się błyskawicznie. Poprawcie to przy kolejnej aktualizacji dekodera. W menu dekodera przydała by się funkcja wpisania ręcznie kanałów częstotliwości konwertera unicable, bo obecnie nie podajecie tych informacji ani nie można ich wpisać ręcznie. Korzystając z innego dekodera na tej samej instalacji trzeba się domyślać z jakich częstotliwości konwertera unicable korzysta wasz dekoder.

Druga sprawa odtwarzam sobie nagranie z dysku ale niestety nie mam możliwości zatrzymania nagrania i szybkiego przejścia na oglądanie telewizji, aby to zrobić muszę przejść przez menu i wybrać sobie listę. Powinna być opcja stop a następnie np. strzałką cofnij przejść do oglądania telewizji.

Trzecia sprawa, kiedy udostępnicie ponownie odbiór telewizji naziemnej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już napisałeś dokładnie to sam w poniedziałek o 23:20. Skoro brak odpowiedzi, to posłusznie czekaj aż fachowcy z Polsatu zdziałają i będziesz mógł nadal zadowolony użytkować swój dekoder 4K.

Edytowane przez Kane0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro napisałem to chyba miałem powód? Specjalista nie odpowiedział na moje pytanie za to innym którzy zadali pytanie po moim, odpowiedział. Więc chyba jakaś kolejność udzielania odpowiedzi powinna być, a nie odpowiadać tylko na pytania które specjaliście pasują? 

Ale skoro ciebie nie interesują te sprawy to kolejne pytania do specjalisty będę kierować w wiadomości prywatnej bezpośrednio do specjalisty polsat box

Edytowane przez Daro1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może milczy,bo nie zna odpowiedzi? Ostatnio z tymi Waszymi dekoderami 4K dzieją się same cuda na kiju i chyba technicy z Polsatu nie ogarniają tematu.

Po to jest forum aby pisać o problemach i je rozwiązywać lecz ostatnie była trylogia na bodajże 4 strony o dysku do 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Daro1 napisał(a):

@Specjalista Polsat Box 

Czy poprawicie szybkość przełączania kanałów satelitarnych? Trwa to około 2 do 4 sekund. Czy nie możecie zrobić tak aby kanały przełączały się natychmiastowo? Oczywiście na konwerterze unicable.

Dekoder ma jedną głowicę więc nie da się przyspieszyć przełączania głowic, samo unicable nie robi cudów w tunerze z jedna  głowicą.

Nie dziwię się że nie odpowiadają skoro pytanie jest bez sensowne i nie związane z tym tunerem by cokolwiek w nim poprawiać w kierunku szybszego przełączania.

Było brać tuner z kilkoma głowicami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz głowica unicable potrafi obsługiwać 32 częstotliwości i wystarczy jeden kabel antenowy. Dekoder jest wyposażony w głowicę unicable więc polsat w oprogramowaniu może pozmieniać ilość częstotliwości. Uwierz mi wiem co piszę. W ramach wyjaśnień głowicy unicable: Gdyby polsat w oprogramowaniu udostępnił 32częstotliwości to mógłbyś nagrywać 31 programów jednocześnie i jeden niezależnie oglądać, przy podłączonym tylko jednym kablu z anteny.

Edytowane przez Daro1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większych bzdur dawno nie słyszałem, może nie wymyślaj na  poczekaniu jakieś nowości technologiczne tylko sie porządnie zorientuj w temacie.  

Jak widać to nawet nie masz pojęcia o czym piszesz bo to opis KONWERTERA UNICABLE. 

 

Głowica unicable to normalna głowica obsługująca system jednokablowy  unicable. Niczym nie różni się od klasycznej  głowicy Legacy poza sposobem dostarczenia sygnału. W działaniu obie są identyczne i odbierają tylko jedną częstotliwość z pasma sat w danym czasie. 

 

W Polsacie obsługę wielu głowic mają np. EVOBOX . 

 

 

W tunerach operatorów i z wolnego rynku  można spotkac zwykle od 4 do 8  głowic  FBC.  Dekoder Polsat Box 4K ma TYLKO jedną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety do niektórych to nie dociera jak działa prosta instalacja unicable i świadomie wprowadzają w błąd innych tworząc teorie spiskowe że to operator im wyłącza obsługę unicable nie mając nawet pojęcia o czym piszą. 

 

p.s. W tym tunerze wolne przełączanie kanałów SAT  jest związane z błędami softu , pewnie za wolne jest  dekodowanie. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś zapoznał się na forum wiedziałbyś że obecnie dekoder polsat box 4k umożliwia jednoczesne nagrywanie dwóch dowolnych programów i trzeci oglądać. Gdyby było tak jak piszesz, nie było by takiej możliwości. Obecnie dekoder korzysta z trzech częstotliwości. Dlatego wolno przełącza bo nie ma wolnych dostępnych częstotliwości i dekoder aby się przełączyć najpierw musi odszukać sygnał. Gdyby polsat umożliwił w dekoderze conajmniej 6 wolnych częstotliwości to trzy były by zarezerwowane do oglądania i nagrywania, a pozostałe częstotliwości np do szybkiego przełączania kanałów. Konkurencja udostępnia 8 częstotliwości, a Polsat tylko trzy które są zajęte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań pisać bezsensy i wymyślać jakieś dziwne teorie.

Tuner nie posiada więcej głowic i używa TYLKO JEDNEGO SCR do działania, widać kompletnie nie masz pojęcia jak działa system unicable i jakie są wymagania tunera by działał, tuner musi mieć więcej niż jedną głowice. 

 

Może wskaż gdzie masz taki opis na forum czy jakiejkolwiek innej stronie internetowej na które to sie tak strasznie powołujesz. 

Tuner umożliwia nagrywanie większej ilości programów jeśli jest podłączony do internetu korzystając z usługi chmury albo anteny.

Można oglądać 1 program i nagrywać 2 inne programy ale tylko nadawane z tego samego transpondera a to nie jest związane z unicable, działa też na instalacji zwykłej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2023 o 15:24, support458 napisał(a):

Dziś na część dekoderów Polsat Box 4k D61 z Irdeto może trafić nowa wersja oprogramowania 1.8.60.

Najistotniejsze zmiany:

  • Poprawa działania HDMI CEC.
  • Poprawki obsługi list Ulubionych kanałów.
  • Optymalizacja szybkości przełączania kanałów przy wykorzystaniu konwertera Unicable II.

 

Oprogramowanie będzie udostępniane sukcesywnie na kolejne grupy dekoderów.

To chyba kończy tę wymianę zdań. Unicable II pozwala na szybkie przełączanie kanałów. Ewentualnie popsuli funkcję w kolejnych aktualizacjach. 

Edytowane przez manek89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

 

Można oglądać 1 program i nagrywać 2 inne programy ale tylko nadawane z tego samego transpondera a to nie jest związane z unicable, działa też na instalacji zwykłej.

Naprawdę bzdury piszesz. Nie masz zielonego pojęcia jak to działa, no ale przecież będziesz się kłócił i wymądrzał że masz rację. Włącz sobie nagrywanie w tym samym czasie kanałów np: TVP1, Polsat, potem włącz kanał TVN i sprawdź czy działa. Wszystkie trzy kanały działają na różnych częstotliwościach. Więc sprawdź i nie pisz głupot.  A konwerter typu LNB nie zadziała tak jak piszesz. Będziesz mógł nagrywać jeden kanał a pozostałe oglądać tylko te kanały które są na częstotliwości nagrywanego kanału, bo reszta kanałów będzie niedostępna z powodu braku sygnału z anteny. 

Edytowane przez Daro1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

K

3 godziny temu, Daro1 napisał(a):

Naprawdę bzdury piszesz. 

Nie wiem jak jest w dekoderach 4k, ale mój evobx nagrywa wszystkie te trzy kanały które podałeś jednocześnie i inne w tym samym czasie można oglądać. Sprawdziłem przed chwilą.  Konwerter zwykły bo był zakładany  dawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...