Skocz do zawartości

Amazon Prime Video


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.04.2023 o 21:46, bgmnt napisał(a):

Tak, mają. I są dostępne za darmo np. w Samsung TV Plus w różnych regionach, nie spotkałem się z tym, żeby ktoś te kanały traktował jako premium. Dziwny ruch Amazona.

Trzeba pamiętać że Stingray oferuje dwie różne rzeczy, kanał tv rzeczywiście jest dostępny w różnych miejscach bez opłat. Ale na Prime to nie jest kanał tv tylko jest tam ponad 1200 koncertów na życzenie. 

Jakość z tego co widzę jest różna zależnie od koncertu (czyli nie ma się co spodziewać że to 4k wszędzie...) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się na okres próbny kanału "Qello Concerts", ale powiedziałbym, że mam mieszane uczucia.

Na kilkanaście koncertów które przesłuchałem/przesuwałem, wszystkie niestety zdają się być ripami telewizyjnymi, przygotowanymi z przeplotem na potrzeby playoutu kanałów Stingraya.

Dużo bandingu/pikselozy/artefaktów deinterlacingu, co przy bitrate Amazona w H.264 (avg. 8Mbps) może tłumaczyć tylko słabe źródło.

Z dźwiękiem też marnie, widać, że nie pierwszej próby (raczej mielonka z MP2)

Dodatkowo mam wrażenie, że kontent jest na tyle niszowy, że leży gdzieś na bardzo niskim tierze w amazońskim storage'u, co chwilę spadki jakości z 1080p nawet do 400p z bitratem utrudniającym rozpoznawanie twarzy muzyków i instrumentów :)

Po kilku/kilkunastu minutach storage się rozgrzewa i jakość trzyma się najwyższej.

 

Generalnie kontentu sporo, ale jednak technicznie miks stacji telewizyjnej z serwisem streamingowym mógł się skończyć tylko w taki sposób :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mattem napisał(a):

Z dźwiękiem też marnie, widać, że nie pierwszej próby (raczej mielonka z MP2)

Czyli nie warto. Właśnie miałam sprawdzać, ale wyręczyłeś mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Amazon jest niezły bałagan.....

https://www.hollywoodreporter.com/business/business-news/inside-amazon-studios-jen-salke-vision-shows-1235364913/

 

Co zresztą widać. Kiedyś nagrywali mniej i średnio co drugi tytuł był bardzo dobry i robił markę. Dzisiaj nagrywają dużo więcej i średnio 3 na 10 to coś fajnego. Reszta przeciętność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" LOL: Kto Się Śmieje Ostatni. Czas na pierwszą polską produkcję oryginalną Prime Video! Cezary Pazura zaprasza dziesięć gwiazd komedii i osobowości ze świata rozrywki do udziału w wyjątkowym eksperymencie – przez sześć godzin nie można się zaśmiać. Uczestnicy robią wszystko, żeby rozbawić pozostałych, ale sami muszą zachować kamienną twarz. Kto nie wytrzyma, ten odpada. Zobacz, kto się zaśmieje ostatni!"
Dwa pierwsze z sześciu odcinków show LOL: Kto Się Śmieje Ostatni” są już dostępne. Każde kolejne dwa odcinki będą pojawiały się w Prime Video co tydzień.

Edytowane przez JoeDirt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam o tych "nowościach", które po przejęciu MGM mają tworzyć w Amazonie, to robi mi się niedobrze. Odkurzanie starych filmów typu "RoboCop", i robienie z nich na siłę 20 odcinków serialu. Te nowe wersje oczywiście, będą się różnić jedynie obsadą czarnoskórych aktorów, natomiast w takich "Siedmiu wspaniałych", znajdziemy zapewne kowboja geja lub transseksualistę. 😁

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był już serial „RoboCop" z sezonem liczącym ponad 20 odcinków. Dla mnie liczą się tylko filmy z Peterem Wellerem. Nie ma konieczności oglądania, najwyżej skończą zabawę na 1. sezonie w przypadku klapy.

"LOL" pierwszą polską produkcją oryginalną Amazon? Nie pamiętam tytułu, ale na Prime był 1. odcinek testowy programu z naszymi politykami w tle. Nie pamiętam, kto to kręcił, ale dawałem kiedyś link do tego w tym temacie. Nie mogę tego odnaleźć. Kojarzy mi się, że chyba Robert Biedroń wypowiadał się przed kamerą. Ten program był "schowany" i nie pojawiał się na głównej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...