Skocz do zawartości

Polsat Box GO - oferta dla subskrybentów


pieszczoch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, all999 napisał:

 


Pytanie dlaczego? To nie ma w ogóle sensu. Ani sprzęt, ani os nie jest tu wąskim gardłem.

I kolejne 40 PLN wyrzucone w błoto, bo ktoś napisał, że jest super i ja znów postanowiłem to sprawdzić :)

 

Nie mam pojęcia, więc strzelam. Być może chodzi o zamkniętość tvOS i Tizena, a otwartość Androida? Kopiowanie itp sprawy? Nie wiem.

 

21 minut temu, bartas_20 napisał:

Na tizen 5.5  płynność bardzo dobra( 50 fps), Jakość również super, ale niestety nie da się oglądać dłużej ze względu na częsty bufor( i nie jest to wina łącza-ponad 200 mb) .Wydaje mi się, że to problem apki. Ale i tak jest przełom, bo działają wszystkie programy live.

Jeśli buforuje, to olbrzymi wstyd, bo mnóstwo ludzi ogląda mecz za darmo na TVP/NTC i ich stronie internetowej, zatem  nie można tłumaczyć Ipli obciążeniem serwerów. Tym bardziej, że transmisja 4K dla wybranych, a nie dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
50 minut temu, bartas_20 napisał:

Na tizen 5.5  płynność bardzo dobra( 50 fps), Jakość również super, ale niestety nie da się oglądać dłużej ze względu na częsty bufor( i nie jest to wina łącza-ponad 200 mb) .Wydaje mi się, że to problem apki. Ale i tak jest przełom, bo działają wszystkie programy live.

 Na 5.0 wszystko OK. Żadnej ścinki, jakość doskonała. Trzy godziny transmisji (20:30 - 23:30) równe 30 GB. Grubo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, perdos napisał:

25FPS jest na Android TV.

"4K na TV Samsung Tizen i Apple TV ma 20 mbps i 50 fps

 

4K na Android TV ma 17 mbps i 25 fps."

 

A jak sprawdzić przy danej transmisji na androidzie jaka jest jej jakość ? I czy to jest w ogóle możliwe technicznie żeby ta sama transmisja miała tak różne parametry zwłaszcza bitrate ?

Jakoś nie chce mi się wierzyć żeby dzisiejsza transmisja na androidzie

miała takie parametry.

Porównując PSP 1 w OTT C+ gdzie widać nawet na oko że jest 25 fps oraz PSP 1 4k w Ipli ( gdzie piszesz że ma też 25 fps ) to płynność obrazu powinna być taka sama ( obraz lekko zacinający ).

A czegoś takiego na 4k dzisiaj absolutnie nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mara68

To są oficjalne informacje od IPLI. Zapytałem ich o parametry streama. Dlaczega ma nie być możliwe technicznie? Masz przecież inne profile od zawsze do wyboru (np. 720p, 404p). Tak samo na C+ OTT masz profil 1080@50FPS i 1080@25FPS przy tej samej transmisji. Przyczyną zacinania na OTT w C+ może być to, że box i aplikacja domyślnie działają w 60Hz, a Ipla może wymuszać tryb 50Hz (nie wiem czy to robi, strzelam). Druga sprawa to uplynniacz w TV, który przy lepszej jakości materiale źródłowym będzie dużo lepiej sobie radził (masz prawie 3x wyższy bitrate, 4x większą rozdzielczość i dużo wydajniejszy kodek). W każdym razie ja gołym okiem widzę, czy to jest 50 czy 25 FPS. Możesz zainstalować wtyczkę IPLA do kodi i tam sprawdzić parametry. Tylko nie wiem czy tam na pewno będzie dostępne 4K, ale jak będzie to jest szansa, że odpali profil z Apple TV/Tizen, bo Kodi może "udawać", że jest właśnie takim urządzeniem. Wtedy zobaczysz kolosalna różnice no i problem niższym FPS na ATV zostanie po części rozwiązany.

 

@salva

Problemem jest to, że niektóre sprzęty nie wyrobią żeby odtwarzać płynnie 4K@50FPS. No ale przecież można dać możliwość wyboru profilu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MtvWitam. Wspomniany przez Ciebie sprzęt nie posiada bezpośredniego wsparcia serwisu Ipla. Taką informację sprawdzisz w tabeli dostępności materiałów, która jest dostępna na stronie: https://bit.ly/3fpMLqr Może to zatem przyczynić się właśnie do występowania opisanej sytuacji.

@sebczakWitaj. W tej sprawie prosiłbym o wysłanie maila na adres: pomoc@ipla.tv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@specjalista cyfrowy polsat

Czy w najbliższej przyszłości w ipli nie będzie czystki spowodowanej zniknięciem archiwalnych audycji Polsatu sprzed lat które były w ipli tj. Disco Polo Live, Na każdy temat czy pierwsze odcinki Interwencji ? - to po pierwsze.

A po drugie - Czy na 30. urodziny Polsatu powstanie w ipli dział Klasyka Polsatu z programami archiwalnymi takimi jak Disco Polo Live, Na Każdy Temat. Disco Relax, Jak oni śpiewają czy reality show Dwa Światy czy Bar ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
W dniu 26.05.2021 o 23:38, bartas_20 napisał:

Czyli to problem apki na wersji 5.5. Ale gdy nie ma ścinki, jakość super.

 

To nie problem aplikacji bo dzisiaj u mnie tnie. Rok temu na finale było podobnie. Widać dużo ludzi wykupiło 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

 

To nie problem aplikacji bo dzisiaj u mnie tnie. Rok temu na finale było podobnie. Widać dużo ludzi wykupiło 4K.

U mnie na android tv prawie cała pierwsza połowa była bardzo dobra jakość. Dopiero od ok. 42 minuty co kilkanaście sekund zaczęło się kręcić kółko i pokazywało niską prędkość internetu ( 5 lub 9 Mb/s ).

Mam internet na światłowodzie symetryczny 400/400 więc nie sądzę żeby aż tak mocno spadła jego jakość. W przerwie zrobiłem restart androida i od tej pory nie ma żadnych już problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...