Skocz do zawartości

Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A czemu nie cztery ka, najlepiej z dolby didżital i HDR 10+ 5.1 ( najlepiej żeby było widać cienie i horyzonty i kurz w "Bonanzie", aaa i też żeby było widać dokładnie, kto  z kim, jak i kiedy w "Modzie na sukces", inaczej nie paczemy. Moja babunia tak krzyczy z ogrodu do Stefana). Ironizowanie. ;)

 

Hej jestem Ridż syn, ojciec i brat Twojej matki Moda na Sukces memy, gify i  śmieszne obrazki facebook, tapety, demotywatory zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SatExpert, podejrzewam, że jeżeli Antena będzie na satelicie, to w PC+ i Orange TV. Na CP bym nie liczył. W końcu Puls 2 też nie ma, a w przypadku kanałów MWE w CP widać ewidentny brak chemii pomiędzy obiema stronami.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvbtowiec napisał:

I naprawdę dajesz wiarę że ludzie będą oglądać wywiady z innej epoki? :)

 

Z innej epoki... przecież to nie są wywiady Ireny Dziedzic. :) 

 

Oczywiście, przecież tam został utrwalony kulturalny wycinek historii Polski. Takie materiały powinny być zdigitalizowane i szeroko dostępne. Szczególnie Telewizja Polska powinna pielęgnować takie dziedzictwo.

 

A propos "staroci"... Największym hitem ATM Rozrywki była "Awantura o kasę", której odcinki na YT mają po kilkaset tysięcy wyświetleń, a niektóre przekraczają milion. Talk showy mają się nieco gorzej, ale też nie najgorzej. Odcinki "Wieczoru z Wampirem"/"Wieczoru z Jagielskim" (koniec lat 90.) mają od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy wyświetleń. Tam są choćby wywiady z aktorami, których już nie ma i z którymi może po raz ostatni udało się zrobić rozmowę.

 

Skoro nie robi się dzisiaj takich programów, to tym bardziej trzeba sięgać po archiwa. A gdzie takie rzeczy pokazywać, jak właśnie w kanale dla seniorów, który wspomina dawne czasy.

 

Koncepcja jest dobra, tylko podejrzewam, że po prostu nie ma nagrań lub nie ma woli ze strony właścicieli praw autorskich (telewizja lub producenci danego programu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, A&G napisał:

Nie bój nic. Tyle razy będą retrospekcje z tego "niepokazanego", wydarzenia, że wszyscy nauczymy się go na pamięć i jeszcze będziemy wdzięczni za niepokazanie tego ~20 odcinków wcześniej. 😉

 

@A&G miałeś rację, przejrzałem fragmentarycznie odcinki ~7738-7750 na YT i rzeczywiście retrospekcje były :-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze,  że będą kabarety 👍🏼jak przystało na  rasowy kanał w naziemnej telewizji.

Seniorzy na pewno będą ukonentowani. W końcu treść kanału będzie odpowiadała ich potrzebom. :-)

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, patryszq napisał:

A czemu nie cztery ka, najlepiej z dolby didżital i HDR 10+ 5.1 ( najlepiej żeby było widać cienie i horyzonty i kurz w "Bonanzie", aaa i też żeby było widać dokładnie, kto  z kim, jak i kiedy w "Modzie na sukces", inaczej nie paczemy. Moja babunia tak krzyczy z ogrodu do Stefana). Ironizowanie. ;)

 

Hej jestem Ridż syn, ojciec i brat Twojej matki Moda na Sukces memy, gify i  śmieszne obrazki facebook, tapety, demotywatory zdjęcia

 

Pozwolę sobię na korektę mema. W Antenie nie uświadczymy "kwadratowego" Ridża :P

 

Screen-Shot-2021-04-15-at-08-01-15.png

Edytowane przez CYFROmaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się koncepcja emitowania programów sprzed lat podoba, a jeśli "Moda Na Sukces" byłaby emitowana od pierwszego odcinka to to byłaby chyba polska premiera, bo o ile pamiętam TVP rozpoczęła przed laty emisję od 200 odcinka 😀 .

 

Ja bym jeszcze z seriali przypomniał serial "Santa Barbara", który na początku lat 90-tych emitowano w TVP2 i pamiętam, że zastosowano przy tym serialu eksperyment, który polegał na czytaniu wypowiedzi męskich bohaterów przez męskiego lektora, a wypowiedzi kobiet czytała kobieta (nawet chyba pamiętam, że to była Jolanta Niewiadomska, ale jeśli źle pamiętam to przepraszam), czyli taką tańszą wersję pełnego dubbingu 😀 .

 

Ewentualnie taki zabieg z parą lektorów można by zastosować przy "Modzie Na Sukces" i też mogłoby to wyjść ciekawie, jak myślicie ???

 

Był też kiedyś serial "Pokolenia", też emitowany w TVP2 i on też uważam pasowałby do charakteru i grupy docelowej kanału.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Frazes napisał:

Ja bym jeszcze z seriali przypomniał serial "Santa Barbara", który na początku lat 90-tych emitowano w TVP2 i pamiętam, że zastosowano przy tym serialu eksperyment, który polegał na czytaniu wypowiedzi męskich bohaterów przez męskiego lektora, a wypowiedzi kobiet czytała kobieta (nawet chyba pamiętam, że to była Jolanta Niewiadomska, ale jeśli źle pamiętam to przepraszam), czyli taką tańszą wersję pełnego dubbingu 😀 .

Santa Barbarę oglądałam, ale czegoś takiego nie kojarzę. Moim zdaniem pomysł tragiczny. W Rosji coś takiego funkcjonuje i niestety nie da się tego oglądać. Nie polecam realizacji.

 

Sama emisja tegoż serialu jestem jak najbardziej za, ale coś czuję, że na Antenie nie ma co liczyć na coś takiego. Większe szanse na ten serial widzę w Red Carpet, skoro poszli w seriale klasyczne. A przecież mają też uruchomić nowy kanał na klasyczne seriale.

A właśnie, w nocy Toyka włączyła kanał do oferty. Na razie z planszą od Toyki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie, że męskim lektorem w "Santa Barbara" był chyba Tomasz Knapik. Ja ten serial na TVP2 oglądałem dosyć krótko, a mocniej się w niego wciągnąłem na angielskim Sky One i pamiętam to zastanawianie się czy w końcu dojdą do tego kto naprawdę wyciągnął wtyczkę od respiratora, pod którym był jeden z bohaterów (pamiętam, że w ogóle ta sytuacja z wyciąganiem wtyczki mi się po nocach śniła, ale miałem wtedy 11-12 lat 😀 ) 😀 .

 

Ja jak pamiętam ten eksperyment z parą lektorów w "Santa Barbara", to to źle nie brzmiało, za to jak sobie przypomnę pełny dubbing amerykańskich seriali, jak "Beverly Hills, 90210" na niemieckich kanałach, to zimny pot mnie oblewa, bo głosy według mnie były zupełnie niedopasowane do oryginalnych, chociaż to może kwestia tego, że ni w ząb nie znałem niemieckiego (i dalej nie znam 😀 ), a angielski już trochę tak 😀 .

 

Co do tego, który serial czy program pasuje do tego kanału, a jaki nie, to też nie tak łatwo trafić, bo ja jako 40-latek miałbym jeszcze parę propozycji, ale obawiam się, że jestem za młody 😀 ...

Edytowane przez Frazes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytając tych kilkanaście podstron zauważyłem, że mnóstwo osób uderza w lata 60., 70. Mnie to nie kręci i ja wolałbym, tak jak w przytoczonych pomysłach, seriale i programy z lat 80. Dla programów  lat 60., 70. to idealnie pasuje mi, tak jak napisał @Jantar, Red Carpet, a nie Antena.

Edytowane przez A&G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2021 o 08:02, Kiler napisał:

Program Wojtka Jagielskiego leci teraz na Superstacji. Kiedyś nawet zatrzymałem się na chwilę, ale jakoś nie czułem już tego co w latach 90-tych. :P

 

Teraz to są stricte rozmowy, a w zasadzie wywiady, nie ma w tym za bardzo kreacji czy rozrywki. I przede wszystkim dobór gości jest taki sobie. Odcinki z 2014 są ciekawsze, bardziej przypominały tamten styl. Nie ma co porównywać z latami 90., bo wtedy był inny producent, inna ekspozycja w mediach, inny budżet, inny charakter programu.

 

W dniu 15.04.2021 o 08:11, dvbtowiec napisał:

Nie no oczywiście, nie ma to jak kanał z samymi powtórkami. Czym to się różnić będzie od ATM Rozrywka na którą wszyscy tak psioczyli? :)

 

To ma być program dla ciebie czy dla seniorów? :PZresztą pierwotnie chodziło mi o nowe programy, ale one na pewno nie powstaną, bo postawienie dwóch krzeseł, dwóch osób i trzech kamer w studiu jest w dzisiejszych czasach za trudne.

 

W ogóle zakładając, że ten kanał rzeczywiście ma być dla seniorów czy jak większość się domyśla, że to będzie tylko przykrywka do wejścia w NTC z byle czym, byleby się sprzedawało.

 

Bawiąc się i przyjmując założenie, że mimo wszystko miałby to być kanał dla seniorów, to nie jestem przekonany czy wizerunek starszych osób na ekranie przyciąga do siebie starsze osoby. Oprawa stacji, jej wizerunek i cała otoczka musi być dostosowana do oczekiwań i wyobrażeń o świecie takiego widza. Czyli nie to jak świat widzi osoby starsze (posiwiałe małżeństwo trzyma pilota z uśmiechem na twarzy), tylko to, co taki senior chciałby zobaczyć, telewizja niejako wciela się w rolę pryzmatu.

 

Temat jest trudny, bo grupa 50+ jest bardzo niejednorodna. W przeciwieństwie do nastolatków, którzy mają bardzo podobne problemy, doświadczenia, obowiązki, oczekiwania i w ten czy inny sposób większość upodabnia się do grupy. Seniorzy mają swoje przyzwyczajenia, raczej nie lubią zmian, trzymają się tego, co działa i raczej żyją przeszłością. Dlatego odnoszenie się do tego, co było kiedyś, a więc do tego jaka kiedyś była telewizja jest właściwą próbą. Zbudowanie zasięgu jest piekielnie trudne też dlatego, że osoby starsze nie lubią skakać po kanałach, trzymają się głównych stacji, pierwszej dziesiątki na pilocie z opisanych wyżej pobudek. Tradycyjny marketing np. w pismach kolorowych byłby wskazany.

 

Seniorzy to często ludzie samotni lub osamotnieni. W jakimś stopniu przez świat odrzuceni, mogą czuć się niepotrzebni. Oni nie mają za bardzo chęci i energii na ćwiczenia fizyczne. Myślę, że telewizja raczej zastępuje im normalne relacje, zapełnia pustkę. Dlatego takie osoby szukają żywego człowieka, żeby ktoś im mówił o swoim życiu, niejako współprzeżywają czyjeś życie. Stąd taka popularność telenowel, tasiemców, wszelkich seriali typu "M jak miłość" czy "Barwy szczęścia". Tam nie chodzi o przesłanie, czy o zakończenie, tylko o to, żeby przeżywać zmienne emocje bohaterów, współdoświadczać ich problemów, radości.


Stąd też popularność różnej maści publikacji typu "Twoje imperium", gdzie także czytelnik przeżywa cudze życie, przekoloryzowane i przekłamane życie tzw. gwiazd. I tutaj dochodzimy do rozmów. Starsze osoby nie mając stałego kontaktu z ludźmi jak dawniej, chcą przysłuchiwać się rozmów innych ludzi, gdzie gospodarz niejako staje w ich imieniu. Nie przypadkiem pisałem o programach ramówkowych, czyli takich programów między programami, gdzie często występują rozmowy z gośćmi na aktualne tematy.


I tutaj znów jest pułapka wizerunku. Seniorzy niekoniecznie chcą widzieć tam siebie. Nazwiska, które podałem są nieprzypadkowe. Na przykład Alicja Reich-Modlińska miała wizerunek "eleganckiej" Pani z telewizji jak z obrazka czy folderu, mówiącej grzecznie, wolno, poprawnie. Kimś takim za pewne był np. Sławomir Siejka, ładnie wypowiadający się "elegancki" młody Pan. Czyli żywy człowiek, najlepiej zapowiadający programy, daleki przyjaciel, towarzyszący od rana do końca dnia (mogą się zmieniać w ciągu dnia).

 

Abstra[beep]ąc, dzisiaj w Polsce taką rolę pełnią telewizje informacyjne. To jest po prostu towarzysz dnia, telewizyjne radio. Wiele osób oglądających TVN24 czy TVP Info przez cały dzień często nie ogląda jej żeby czegoś się dowiedzieć, tylko aby niejako świat towarzyszył im w ciągu dnia.

 

No i wracamy do początku wypowiedzi. Niestety ubolewam, ale jest to projekt komercyjny, więc nasuwa się pytanie czy tacy widzowie są modelowymi konsumentami? Wracając do smutnych realiów, za pewne więc będzie to zwykły kanał, puszczający kabarety, jakieś tanie programy na licencji, może jakieś seriale. Bez większej ideologii czy głębszej koncepcji.

 

Jeżeli chodzi o Silver TV (Mądra Babcia), to projekt na papierze wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Nie jestem jednak przekonany czy pasuje on do mentalności typowego polskiego seniora. Takie proste kalki sprawdzonych biznesów z Zachodu niekoniecznie muszą odnieść identyczny sukces w Polsce. On raczej zagospodarowuje pewną grupę aktywnych, nowoczesnych seniorów. I tutaj występuje właściwa synergia, bo senior, który potrafi znaleźć takie treści w Internecie, bardzo prawdopodobne, że jest osobą aktywną i chętną do rozwoju osobistego.

 

@PowerTV płaci mi od każdego znaku za konsultację. Łamałem się, ale w końcu się zgodziłem. I tylko wtedy, gdy będą one publiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...