Skocz do zawartości

SUPER MEDIALNY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądam dalej, już 2x widziałem informację o noszeniu maseczek z wczorajszych konferencji w serwisach.

Przed chwilą po pogodzie i sporcie kolejny raz to samo jako pojedynczy news dla zapchania dziury, tylko połączone dla "uatrakcyjnienia" z informacją o rosnącej liczbie chorych w szpitalach przez niezaszczepionych.

Nie da rady tego oglądać dłużej niż godzinę :) Efekt świeżości i mnie też ciekawi jak ten kanał jest zrobiony, ale nie jestem zaskoczony. Tak jak przewidywałem.

 

Kolejny serwis o 9:00 te same zapowiedzi. Mam dość. Zmieniam kanał. Jak pojawi się coś nowego to przeczytam na forum :D

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo. Różną się detalami, jakimiś mało istotnymi wrzutkami czytanymi. Powiem więcej o 8:30 to samo co o 8:00 i o 9:00.

Nawet nie wysilają się aby pokazać inne migawki, czy inny fragment materiału. Dokładnie te same materiały filmowe.

 

Serwis o 9:00 i znów super news o krabach, ten sam co o 8:00 🤣

A informacją o elektrowni jądrowej przez dwóch przedsiębiorców już zaczyna mi się odbijać. Najdłuższy materiał w każdym serwisie.

 

 

Dokładnie ramówka wygląda tak (minuty oczywiście +/-):

8:00 Serwis trwa 10 do 12 minut

8:12 Coś w stylu "Bez komentarza" przez 30s.

8:13 Reklamy

8:15 Skrót informacji, te same co o 8:00

8:16 Pogoda

8:19 Sport

8:22 Jeden, dwa newsy nieco zmodyfikowane, ale powtarzane w pętli w tym bloku

8:25 Reklamy
8:30 Serwis to samo co 8:00

 

Potem już pętla.

Widzę różnicę w sporcie, o 8:00 prezenterka Wydarzeń czytała serwisy sportowe. Po 9:00 pojawił się prezenter sportowy.

 

I jeszcze jedna rzecz którą zauważyłem.

Nowe informacje to pocięte wypowiedzi polityków z publicystyki Polsat News, poprzedzone zapowiedzią prowadzącej.

Np. wcześniej zapowiedź że polityk X mówi iż w temacie Y jest to i to + puszczona krótka wypowiedź z wywiadu.

A w kolejnym serwisie, z tego samego wywiadu inna zapowiedź polityk X mówi iż w temacie Z jest to i to + puszczona krótka wypowiedź z wywiadu.

Tak więc wyczaiłem różnicę między serwisami.

 

A najbardziej mnie osobiście bawi zapowiedź prowadzącej w obliczu tych pętli informacyjnych "Za chwilę wracamy z kolejną porcją informacji" :D

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz jeśli kanały informacyjne jakie mieliśmy dotąd ogląda średnio 10 do 20 tys. widzów, to widownia już nie imponuje, ale jednak jest.

Poczekamy na wyniki oglądalności tego kanału za kilka miesięcy. Sądzę że widownia będzie dużo mniejsza niż tradycyjnego kanału informacyjnego. Będzie to sztuka dla sztuki przy jego tworzeniu.

A jedyną ciekawostką jak to już wyżej ktoś żartobliwie podsumował będzie o której nastąpi zmiana prowadzącego i kto go zastąpi.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest po prostu kanał troszeczkę innego typu niż znane nam dotychczas Polsat News czy TVN24. Jest to kanał do oglądania na 30 minut, albo nawet na kwadrans. Kiedykolwiek go nie włączę, poznam w pigułce co ostatnio zdarzyło się w Polsce i na świecie. Nie muszę nawet znać jego ramówki.

W klasycznym kanale informacyjnym często można natrafić na transmisję jakiegoś wydarzenia albo na program publicystyczny, zwłaszcza w porze popołudniowo-wieczornej i wtedy pigułki informacyjnej nie ma nawet przez kilka godzin.

Nazwa tego kanału naprawdę mówi wszystko. To jest program "Wydarzenia" znany wcześniej z anteny głównego Polsatu, tylko zapętlony przez cały dzień.

Wydarzenia24 nie jest ani lepszy ani gorszy niż Polsat News, jest po prostu inny - adresowany do nieco innego typu widza. Na swój sposób jest unikalny, bo takiego kanału dotąd nie było.

Inną sprawą jest co co zrobiono z zasięgiem Polsat News. W jednej chwili stał się kanałem "premium", ale tylko jeśli chodzi o dostęp do tego kanału, bo zawartość raczej "premium" nie jest.

Najlepiej to by było gdyby i Polsat News i Wydarzenia24 były dostępne naziemnie, no ale na przeszkodzie stoi potrzeba zysku.

 

Jedna jeszcze rzecz mnie zastanawia... po co jest ten 50-minutowy blok między 12:00-12:50 / 15:00-15:50 / 18:00-18:50? Jak patrzę na charakter programu, to spokojnie o 12:30 / 15:30 / 18:30 by się zmieścił jeszcze jeden, trochę skrócony blok. W zasadzie wystarczy wyrzucić z niego sport i pogodę. Może nawet ten flesz o :45 by się zmieścił, tylko od razu po nim reklamy? A jeśli nie, to zostawić serwis o :30, potem reklamy i ewentualnie pogoda / sport tak żeby się wyrobić do tej :50 (już bez flesza) - i wtedy by było tak że przed Wydarzeniami o :50 by był serwis o :30, potem o :40 reklamy, :43 pogoda i sport, :46 reklamy do :50.

Edytowane przez michael112
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michael112 W pełni zgoda, ale żadnego kanału telewizyjnego nie robi się po to żeby widza zatrzymać przez 15 minut, bo jak sam zauważyłeś to telewizja komercyjna, liczą się zyski.

Z takiego kanału zysków raczej nie będzie, bo widownia nie usiądzie przy nim na długo. Samych widzów kanałów informacyjnych dużo nie ma, a kanału który nadaje skrót informacji będzie jeszcze mniej i będą to raczej rotacyjni widzowie, a nie stała widownia.

Ja sam osobiście lubię kanały informacyjne, oglądam chętnie, nie tylko publicystykę, ale także dobrze zrobiony blok serwisowy. Np. "Fakty w południe", czy "Fakty po południu" u konkurencji, niby te same niusy, ale jednak zrobione właśnie z dynamiką, ciekawie, z wejściami na żywo, przyciąga Cię do ekranu, choć dużo materiałów się powtarza. Tutaj tego nie ma. Prezenter czyta bez emocji te same informacje. Dla mnie to jest nijakie, nudne. Po 30 minutach mam chęć zmienić kanał.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście oczekuje po stacji informacyjnej abym mógł włączyć o DOWOLNEJ porze i mieć wydarzenia w pigułce, na PN tego nie mam.

Nie zaprzeczam że czasami komentarze różnych gości są ciekawe i wejścia na żywo... ale cóż, dwóch stacji  informatycznych nie  dadzą za darmo. PN i konwencji jest inny niż W24 ale trudno powiedzieć który jest gorsze a który lepszy, niż INNE.

W24 z czasem  się zmieni aby bardziej zatrzymać widza.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zeusek napisał:

Osobiście oczekuje po stacji informacyjnej abym mógł włączyć o DOWOLNEJ porze i mieć wydarzenia w pigułce

Od tego jest internet, radio a nie telewizja :)

Od telewizji oczekuję pogłębionej informacji, a nie skrótu który wyczytam z nagłówków internetowych.

Skrót informacji można zawsze przeczytać także na pasku informacyjnym.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznacza że W24 będą dla niszy, wystarczy spojrzeć na wyniki oglądalności kanałów informacyjnych.

Szczyt oglądalności jest w pasmach publicystycznych.

Nie przeczę że znajdą się osoby takie jak Ty którym to odpowiada, ale to będzie margines widzów.

W24 ciężko nazwać kanałem informacyjnym, to powielacz tych samych informacji przez pół dnia z Wydarzeń dnia poprzedniego, co się dzieje tu i teraz nie wiemy, bo ciągle są niusy z dnia poprzedniego. A kolejne pół dnia zapewne będą powielać informacje z Wydarzeń z dnia dzisiejszego. Równie dobrze mogliby nagrać jeden pół godzinny blok o 6:00 i powtarzać go z nagrania co pół godziny do południa, a potem nagrać kolejny i znów powtarzać :)

Byłoby taniej, a Ciebie jak sądzę by zadowoliło, bo kiedy nie włączysz masz skrót informacji.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...