Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wychodzi na to, że przyczyną był Router, przestawiłem i jest spokój, dziwne tylko, że router stał tam od dwóch miesięcy a problemy z przycinaniem się kanałów pojawiły się 4-5 dni temu🫤

Dziękuje za pomoc 😀

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś nowa stacja Play w okolicy została uruchomiona (powstają ostatnio jak grzyby po deszczu) i router zaczął chętniej korzystać z LTE na częstotliwości 1800 MHz. Fajnie, że problem rozwiązany :)

Edytowane przez maniek357
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam dekoder canal + (wifibox sagecom), jest on podłączony do anteny automatycznej intellian i nie mogę znaleźć kanałów oraz dekoder nie widzi sygnalu (poziom i jakość są na 0%). Antena śledzi Hotbird cały czas, a na dekoderze cisza. Podkreślę, że wszystko jest sprawne tj. Antena, okablowanie. Dekoder nowy, kilka dni temu odebrany z salonu, używany pierwszy raz. Może ktoś miał podobny problem lub jest w stanie mi wyjaśnić co mogę zrobić, żeby dekoder zaczął odbierać sygnał z anteny. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na normalnej antenie wszystko jest dobrze. Sprawdziłem na innym dekoderze i Astra jest ładnie odbierana, kanałów jest mnóstwo, a z  hot bird właśnie nie bardzo che wyszukiwać kanałów. Może za mała jest antena w tej „kuli” ? Ma około 40 cm średnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Joszek napisał(a):

Na normalnej antenie wszystko jest dobrze. Sprawdziłem na innym dekoderze i Astra jest ładnie odbierana, kanałów jest mnóstwo, a z  hot bird właśnie nie bardzo che wyszukiwać kanałów. Może za mała jest antena w tej „kuli” ? Ma około 40 cm średnicy. 

Drogie zabawki ale z tego co można znaleźć na tej stronie https://www.intelliantech.com/en/products/marine-satellite-tv/# powinna wystarczyć 40 cm.

Podłączałeś inny dekoder operatora czy zupełnie inny model?Sygnał z Astry jest mocniejszy niż HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na automatycznych czy płaskich 40-50 cm na dzień dzisiejszy Hot Bird działa bardzo dobrze , sygnał na poziomie 10-12 dB praktycznie w całej Europie. 

 

@czerstwy nie ma mocniejszy o wiele tylko o  wiele mocniejszy bo to inny beam satelity a Polska jest w centrum  beamu z Hot Bird tylko na obrzeżach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, czerstwy napisał(a):

To jest odpowiednik jakiej zwykłej anteny? Dziwne że astrę łapię choć wiadomo że Astra ma duzo mocnejszy sygnał a Hotbirda zero.

Nie zwykłej, jest to antena automatyczna, która sama wyszukuje sygnał satelitarny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joszek ma tylko problem z ustawieniem i konfiguracją anteny jakiejś tam no name  bo nie podał co ma. . 

To że jest automatyczna nie świadczy o tym że sama wie jaki satelita  jest odbierany, masz pewnie konfigurację pod Astrę 19 domyślą a tuner jest niewłaściwie ustawiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Joszek napisał(a):

Nie zwykłej, jest to antena automatyczna, która sama wyszukuje sygnał satelitarny. 

Wiem doczytałem ale taka antena ma też odpowiednik zwykłem anteny. No chyba że mi powiesz że łapiesz to co inni np na antenie zwykłem np 3 metrowej.

16 minut temu, Ktosiu napisał(a):

 

 

@czerstwy nie ma mocniejszy o wiele tylko o  wiele mocniejszy bo to inny beam satelity a Polska jest w centrum  beamu z Hot Bird tylko na obrzeżach. 

Co u nas na jedno wychodzi sygnał mocnejszy i łatwiejsza do odbioru.

18 minut temu, Ktosiu napisał(a):

Na automatycznych czy płaskich 40-50 cm na dzień dzisiejszy Hot Bird działa bardzo dobrze , sygnał na poziomie 10-12 dB praktycznie w całej Europie. 

Te 10-12 db tojest bardzo dobrze? No chyba tylko przy sprzyjającej pogodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałeś na starym Hot Bird 10-12 dB to teraz masz problem że to mało na nowszym satelicie  o 2-3 dB silniejszym sygnale.   

Mała ma swoje wady którymi jest głownie  pogoda wpływająca na warunki odbioru , przy dobrej pogodzie nie odbiera gorzej niż anteny stacjonarne 70-80 cm .  

 

Anteny automatyczne nie mają żadnych odpowiedników bo to są normalne anteny tylko zasada dostrojenia jest inna, umożliwiają  dostrojenie na 100% maksymalnych warunków obioru  danego transpondera  ( elewacja, deklinacja i skręt )  a nie uśrednienia jak na antenie stacjonarnej na kilka transponderów . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

@Joszek ma tylko problem z ustawieniem i konfiguracją anteny jakiejś tam no name  bo nie podał co ma. . 

To że jest automatyczna nie świadczy o tym że sama wie jaki satelita  jest odbierany, masz pewnie konfigurację pod Astrę 19 domyślą a tuner jest niewłaściwie ustawiony. 

Antena to intellian, mam ustawiony hotbird na odbiorniku i śledzi go cały czas, więc sygnał jest. Niestety, ale na dekoderze jest jedynie 0 i się nic nie dzieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy Nigdzie nie napisałem czy to dużo czy mało, domniemam jedynie że tego typu wskazania powinny umożliwiać komfortowy odbiór kanałów. to co napisałeś jest jawną hiperbolą, żeby komfortowo korzystać z jakiegokolwiek forum warto byłoby opanować umiejętność czytania ze zrozumieniem.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że przy takich wskazaniach antena jest raczej dobrze ustawiona🤣 Ja mam 16db i SNR 99% AGC 94% widzisz różnicę?😂 Akurat ty to masz antene dobrze ustawiona od lat. Przynajmniej taka jest twoja teza i wieczne problemy z odbiorem kanałów.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...