Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.03.2024 o 17:10, mi-ro napisał(a):

Od rana - "brak danych dla programu" 90% kanałów (Ultrabox4K ITCA)

reset nic nie dał, odnowienie uprawnień też

internet podłączony LAN

coś/ktoś wie ? jak to wyleczyć ?

Działa ;) od rana jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbieram tylko niektóre programy np tvp1 bez problemu a np.polsat seriale cz polsat news czy wiele innych juz nie poziom antena 1 100 jakosc74,antena 2 poziom 98 jakosc 0 ,mógł pasc konwerter ?Dekoder mediabox

Edytowane przez jacewluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o pomoc doświadczonych forumowiczów. Z racji utraty dostępu do treści online jestem zmuszony wymienić mojego mediaboxa na inny dekoder. Mam możliwość wyboru między Dualbox 4K i Wifipremiumbox. Na treściach 4K mi nie zależy. Proszę o pomoc w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Crossi napisał(a):

U mnie działa.

@Templariusz Jaką masz teraz ofertę? Jak te dwa dekodery są w tej samej cenie to na twoim miejscu brałbym Dualbox'a 4K.

Umowę niedawno przedłużyłem. To ma być wymiana mediaboxa na taki bez czynszu.

1 godzinę temu, Crossi napisał(a):

U mnie działa.

@Templariusz Jaką masz teraz ofertę? Jak te dwa dekodery są w tej samej cenie to na twoim miejscu brałbym Dualbox'a 4K.

Crossi, czy na Dualboxie można ułożyć sobie swoją listę kanałów? Tzn ustawiam sobie pod każdym numerem kanał jaki chcę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Od jakichś 3 tygodni mam problem z odbiorem właściwie wszystkich kanałów. Obraz zniekształca się, "rozwala". Chyba fachowa nazwa na coś takiego to pikselowanie. Czasem dzieje się to dosłownie co chwilę, czasem raz na 20-30 minut.

Podobny problem miałem około rok temu, wtedy wymieniłem antenę (w serwisie powiązanym z C+, numer do nich znalazłem na pudełkach dekoderów w punkcie C+). Po tej wymianie był w zasadzie spokój, obraz zniekształcał się bardzo sporadycznie, praktycznie było to nieodczuwalne. Ale niestety kłopot wrócił i teraz daje mocno w kość. 

Dekoder to UltraBox 4K, antena taka standardowa, prawdopodobnie 80 cm.

Co robić w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Pawel napisał(a):

A parametr BER? Przy takim poziomie 

Tym miernikom  z dekodera nie ma co ufać bo każdy dekoder pokaże co innego.Te 99% to raczej trudne do uzyskania a przesterowanie sygnału tym bardziej. 

@RobertK Masz możliwość podłączyć dekoder  do innej instalacji antenowej np: u znajomych? Możliwe że z instalacją antenową coś nie tak lub z samym dekoderem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pawel napisał(a):

A parametr BER?

W którym miejscu można odczytać ten parametr?

 

11 godzin temu, Jaś Fasola napisał(a):

Te 99% to raczej trudne do uzyskania a przesterowanie sygnału tym bardziej.

@RobertK Masz możliwość podłączyć dekoder  do innej instalacji antenowej np: u znajomych?

Oba te wskaźniki wahają się u mnie tak od 97% do 100%.

Niestety nie mam możliwości podłączyć go gdzieś indziej.

Antena była wymieniana rok temu na nową. Dekoder ma już ze 2,5 roku, może tutaj coś już szwankuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ber najlepiej sprawdzić na mierniku, ale raczej go brak, więc na niektórych dekoderach można też to zrobić, zobacz ten film poniżej, w ustawieniach anteny z prawej strony pasków jakości jest BER np. 1,0E-9. Jeżeli nie możesz sprawdzić dekodera u kogoś, to może masz możliwość wpiąć w swoją instalacje inny dekoder, lub np. Twój telewizor ma taki wbudowany. Sprawdziłbyś tym samym sprawność dekodera.

film:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, leafeu napisał(a):

w ustawieniach anteny z prawej strony pasków jakości jest BER np. 1,0E-9. Jeżeli nie możesz sprawdzić dekodera u kogoś, to może masz możliwość wpiąć w swoją instalacje inny dekoder, lub np. Twój telewizor ma taki wbudowany. 

 

W ustawieniach anteny zawsze wybierałem Konfiguracja podstawowa (2 anteny). Ten BER o którym piszecie jest tylko w Konfiguracji pełnej. A tam już dalej nie wiem, co mam wybrać (np. w zakładce wybierz typ konwertera lub multiswitcha)? Ustawienia własne i potem dać test?

Niestety mam tylko ten dekoder i antenę.

Edytowane przez RobertK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej żeby odpowiedział ktoś kto ma ten dekoder co Ty i czy rzeczywiście w podstawowej konfiguracji brak BER. Jeśli w instalacji nie ma multiswitcha to go nie wybierasz.

BER to jedyny wskaźnik na którym można się u Ciebie oprzeć skoro nie ma miernika czy możliwości sprawdzenia dekodera u kogoś. Jeśli wskazania będą kiepskie to jest szansa że dekoder jest ok, a problem jest np. ustawienie anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ITCA w podstawowej konfiguracji nie ma wskazania BER, jest w Unicable.

W dniu 7.04.2024 o 17:21, RobertK napisał(a):

A tam już dalej nie wiem, co mam wybrać (np. w zakładce wybierz typ konwertera lub multiswitcha)? Ustawienia własne i potem dać test?

Te opcje są dla konwerterów Wideband i unicable, jeżeli takowych nie masz to tych opcji nie używasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazania tunera nijak mają się do prawdziwych poziomów z miernika. Tuner nigdy nie nie będzie miernikiem i wskazuje po prostu jakaś tam ustawioną wartość domyślną ustaloną przez deweloperów softu. 

Można tylko opierać się o nie i  ustawić maksymalny sygnał dla prawidłowego odbioru. 

To że ma sie maksymalny i prawidłowy odbiór w tunerze wcale nie świadczy o tym że ma się prawidłowo ustawioną antenę. 

 

Pixelowanie jest objawem przesterowania albo źle  ustawionej anteny albo konwertera, stawia na cieplejszą pogodę i odkształcenie mocowania i anteny pod wpływem temperatury. Po prostu musisz prawidłowo ustawić antenę za pomocą miernika a nie sugerować się wskazaniami tunera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy. Jak do anteny jest dobry dostęp np. balkon można spokojnie ustawić antenę na wskaźnik z dekodera. Jak nie ma swobodnego dostępu do anteny np. dach czy komin wołamy fachowca z miernikiem. Takie jest moje zdanie. TV sat używam od końca lat 90 i zawsze sam i zawsze na miernik z dekodera ustawiałem anteny. Uważam, że da się to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uzyskujecie podgląd na zew. z dekodera który jest w pomieszczeniu?  Pamiętam jak ktoś zrobił transmisje z jednego telefonu który rejstrował wskazania dekodera na drugi telefon który miał przy sobie. Tyle że nie było jak zmienić transpondera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak używasz miernika podglądu nie potrzeba bo albo ma go miernik albo wystrczy ustawić prawidłowe poziomy sygnału na kilku transponderach. 

 

Bez miernika to często korzystałem z elektronicznej niani. Kamerka na TV i podgląd w telefonie. Oczywiście najlepiej masz jeszcze jak użyjesz  sterowanie głosowe które siedzi przed tv z pilotem w łapce i zmienia kanaly. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...