Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj otrzymałam sprzęt i antenę. Podłączyłam dekoder Ultrabox do anteny, która ma jakość 65%, a siłę 87%. Wszystko ładnie, ale jak próbuję pobrać kanały to wyskakuje komunikat "nie znaleziono kanałów".

Co może być przyczyną? Karta włożona jest prawidłowo.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę że jak jest możliwość to zainstalować kanały na innej antenie. Wtedy na swojej, dopóki nie ustawisz, będzie komunikat w stylu "brak sygnału".

Pierwszy raz, jak brałem TV SAT, jeszcze Cyfra+ to aktywacja była w punkcie sprzedaży i potem montaż. Miałem aktywny dekoder i zaraz po ustawieniu anteny już był odbiór bez oczekiwania na uprawnienia. Miałem wtedy kilka minut pieszo do salonu Cyfra+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@martusia83, dokładnie, jak mówi wyżej @Pawel. To, że dekoder pokazuje satelitę "Hot Bird" i widać wskaźnik sygnału to nie oznacza wcale, że antena jest na pewno "wycelowana" w tego satelitę.

Jeżeli dalej będziesz z tym miała problemy to polecam skorzystanie z usług montera anten satelitarnych. Wówczas monter wszystko kompleksowo ci ustawi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy znacie techniczny sposób zmiany kodowania pilota ultraboxa? Kupiłem playera box postawiłem przy telewizorze koło ultraboxa i mam teraz duży problem bo piloty maja ten sam kod nadawania RC i muszę za każdym razem wyłączać z prądu jedno urządzenie. W instrukcji nic nie ma. Dla mnie to niedopuszczalne aby sprzęty różne miały te same kodowania pilota.

 

Edytowane przez mniam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mniam

Konkretnie na tym modelu dekodera Tobie nie wskaże rozwiązania, ale miałem podobny przypadek z Technisatem (dwa dekodery tego samego operatora). W tym przypadku istnieje funkcja SAT1, SAT2, które nie reagują na siebie wzajemnie i można mieć te dwa dekodery w ciągłym użyciu bez wyłączania z prądu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...