Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To może z innej beczki ;)

 

Jestem ciekaw jak zachowa się dekoder kiedy podłączymy do niego huba usb np 4 portowego.

Następnie do takiego huba usb zostaną podłączone dwa dyski na usb.

 

Czy dekoder wykryje dwa dyski wtedy i czy będzie możliwość nagrywania na oba dyski.

 

W dekoderach na linux - E2 działa to bezbłędnie.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pawel napisał:

Nie ma możliwości zgrania nagrań na inny dysk.

OK, ale nowy dysk podpiąć mogę? Czy są ograniczenia pojemnościowe? 4TB dekoder rozpozna i obsłuży?

Jeśli podpiąć inny mogę to rozumiem, że aby obejrzeć nagrania z oryginalnego dysku WiFi Premium Boxa, muszę przełączać kabelki?  A może podpiąć do huba USB oba dyski, wybierając nagrywanie na nowy? Ktoś to robił? Działało?

 

Dlaczego nie ma opcji / możliwości zagrania danych na inny dysk? Co jest problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, mam 2 problemy z dekoderem wifipremium box+:
1) przy zmienianiu kanałów nie pojawiają się ich logotypy, które powinny być widoczne po lewej stronie nad paskiem informacyjnym
2) rozdzielczość/jakość GUI dekodera (paska informacyjnego, menu, VOD, aplikacji START, itp.) jest bardzo słabej jakości. Rozdzielczość telewizora jest ustawiona na 1080p ale, wygląda na to, że to ustawienie wpływa tylko na rozdzielczość wyświetlanych kanałów, a wspomniane GUI się nie zmienia...

Macie może jakieś rady co zrobić w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiFiBOX ma słabą rozdzielczość interfejsu i widać to na dużym telewizorze, nic z tym nie zrobisz, ważne, że kanały są dobrej jakości.

Różne dekodery mają różne oprogramowanie, które różni się trochę od siebie. Na przykład mediabox+ ma wszystkie napisy dużymi literami i wyświetla logotypy tylko przy wpisywaniu kanałów, wb ma trochę inny interfejs; inne miniEPG, inny font, wyświetla logotypy na stałe, inne pełne EPG

 Jak nie wyświetla Ci logotypów  to zrób ustawienia fabryczne i poczekaj na aktualizację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Mam mały problem z moim dekoderem  ultraBox+/ PVR ADB 5800SX .  Kupiłem go w styczniu z ofertą na kartę i zaraz zmieniłem na umowę, która kończy mi się 31.01.2019 r.  Problem jest tego rodzaju, że cały czas "szatkuje" mi obraz i to na wszystkich kanałach.  Siła i jakość jest ponad 90%, na obu kablach, prócz kanałów tvn,  bo tam siła jest 86-90, natomiast jakość 67-73 i to tylko na kanałach tvn-owskich?  Już nie wiem co mam robić...włączałem i wyłączałem, resetowałem, sprawdziłem kable od anteny i podłączenia...pewnie pada mi dekoder???   Wcześniej tak nie było, dopiero od miesiąca tak się dzieje  :angry:  Nie jest przegrzany, cicho pracuje...no, nie wiem, no???   Ja wiem, że to są dekodery odnowione, bo kiedyś były już używane, ale żeby nie mógł wytrzymać roku  :facepalm:  Może ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać?  Może to nie wina dekodera.....doradźcie cosik  ;-)   Dziękuję bardzo za pomoc.  Pozdrawiam Wszystkich serdecznie  :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam Ultraboxa 4K i mam trochę drażniący problem. Mianowicie zdarza się, że obraz się ścina, traci na płynności. Trwa to przez parę sekund, po czym idzie OK i potem zaś to samo. Najbardziej widoczne jest to podczas meczy piłki nożnej. Próbowałem różnych rzeczy: wyłączanie upłynniaczy itp. aż pomogła zmiana w ustawieniach HDMI dekodera na 1080i. Spadki płynności obrazu ustały. Może to wina kabla (posiadam high speed) albo czegoś innego? Sam nie wiem. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, bo szczerze chciałbym korzystać w pełni z 4K, tym bardziej że TV posiadam typu 4K (Philips 65PUS6262).

Pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, darkos_88 napisał:

Witam!

Posiadam Ultraboxa 4K i mam trochę drażniący problem. Mianowicie zdarza się, że obraz się ścina, traci na płynności. Trwa to przez parę sekund, po czym idzie OK i potem zaś to samo. Najbardziej widoczne jest to podczas meczy piłki nożnej. Próbowałem różnych rzeczy: wyłączanie upłynniaczy itp. aż pomogła zmiana w ustawieniach HDMI dekodera na 1080i. Spadki płynności obrazu ustały. Może to wina kabla (posiadam high speed) albo czegoś innego? Sam nie wiem. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, bo szczerze chciałbym korzystać w pełni z 4K, tym bardziej że TV posiadam typu 4K (Philips 65PUS6262).

Pozdrawiam.

 

Ciekawe, bo ja na modelu niższym ,65 (nie pamiętam dokładnie, ale chyba 6162) zaobserwowałem dokładnie to samo, ale jak na razie tylko na El Clasico Barca - Real. W innych transmisja tego nie widziałem. Nie jestem w stanie tego jakoś testować, dlatego jak znajdziesz rozwiązanie to proszę Cię, pochwal się. 

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem od kogoś pozostały po umowie własnościowy Sagemcom dsi87 i jeśli teraz wezmę Start+ to chyba tylko Wifibox+. Wiadomo samej karty nie da się i moje pytanie czy karta będzie działać w tym starym ? Akurat trafił się dobrze działający bez świecy i dobrze pracował z dyskiem zewnętrznym, tylko raz zaliczył samoistnie reset do ustawień fabrycznych.

Od kogoś słyszałem że po aktywacji miał komunikat o parowaniu dekodera z kartą jak brał Wifibox-a a do tej osoby nie pójdę aby sprawdzić czy karta zadziała w Sagemcom dsi87.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2018 o 16:01, roberttosat napisał:

Ciekawe, bo ja na modelu niższym ,65 (nie pamiętam dokładnie, ale chyba 6162) zaobserwowałem dokładnie to samo, ale jak na razie tylko na El Clasico Barca - Real. W innych transmisja tego nie widziałem. Nie jestem w stanie tego jakoś testować, dlatego jak znajdziesz rozwiązanie to proszę Cię, pochwal się. 

 

Miałem to na Turbo, na 4K nie. Tu czasem czarny obraz na chwilę, głos działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam moduł AstonCrypt + karta kameleon.

Mam problem z dźwiękiem na kanale Polsat sport premium 1, do wyboru są dwie ścieżki dźwiękowe

1) mieszany dźwięk komentatorów + audiodeskrypcja ( nakłada się wszystko)

2) audiodeskrypcja

Też tak macie u siebie? Jest szansa jakoś ustawić abym mógł korzystać z normalnego dźwięku komentatorów Polsatu?

Proszę o pomoc.

 

Edytowane przez Mr. Orbita
Zły wątek - nie masz modułu CI+ od nc+, tylko własny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...