Skocz do zawartości

Android TV vs Tizen vs WebOS


Rekomendowane odpowiedzi

Może więc popularność Samsunga wynika z prostego stosunku ceny do jakości. Skoro za dobrej jakości Samsunga można zapłacić znacznie mniej niż pdobnej jakości telewizor z Androidem to by wiele wyjaśniło. Zwłaszcza, że wiele osób nie potrzebuje mnogości aplikacji i wystarczają im podstawowe. Ja sam osobiście zastanawiam się nad kupnem właśnie Samsunga bo cenowo modele z 2021 roku są powiedzmy że ok. Nie porównywałem wprawdzie z Sony, ale domyślam się że oni bardziej się cenią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tomo21 napisał:

Może więc popularność Samsunga wynika z prostego stosunku ceny do jakości. Skoro za dobrej jakości Samsunga można zapłacić znacznie mniej niż pdobnej jakości telewizor z Androidem to by wiele wyjaśniło. Zwłaszcza, że wiele osób nie potrzebuje mnogości aplikacji i wystarczają im podstawowe. Ja sam osobiście zastanawiam się nad kupnem właśnie Samsunga bo cenowo modele z 2021 roku są powiedzmy że ok. Nie porównywałem wprawdzie z Sony, ale domyślam się że oni bardziej się cenią. 

Ja polując na promocje swojego czasu kupiłem Sony XG 9505 znacznie taniej niż kosztował Samsung Q80.Czy ten  samsung jest lepszy od tego Sony? Nie są dzę tym bardziej że widziałem wiele porównań i opisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2021 o 11:26, Pawop napisał:

Popularność Tizena wynika z Popularności Samsunga, bo to są bardzo dobre telewizory.
Sam system jest prosty i przejrzysty, ma to co potrzeba, żadnych wodotrysków.

Czyli można powiedzieć, że jedyną wadą jest brak wsparcia po ilu? Pięciu latach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz mieć problemu z apkami i to jest główny priorytet, to bierz Android TV/Google TV

Aktualizację i wsparcie apek zapewniane są dłużej przez najpopularniejszą platformę Google.
Skoro z rocznym poślizgiem Canal+ wszedł na Tizen, można sobie wyobrazić że równie mniej aktywnie będą dokonywane aktualizacje i wsparcie na innych systemach.

 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mimo tego polecasz ten system? Ja planuję kupić model z 2021 lub 2020 roku, więc teoretycznie wszystko powinno być. W sumie najważniejsza jest dla mnie w tym momencie apka C+ i Player.

Ja mam TV z 2019 r i również mam dostęp do wszystkich aplikacji No może oprócz HBO Max i Disney+
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Tomo21 napisał:

Czyli można powiedzieć, że jedyną wadą jest brak wsparcia po ilu? Pięciu latach?

Tutaj masz pewną wskazówkę:

 

https://pomoc.ipla.tv/pytanie/ograniczenie-oferty-na-telewizory-samsung/

 

Cytat

Od 1 września 2020 aplikacja IPLA na telewizorach marki Samsung z systemem operacyjnym Orsay (roczniki 2012-2015) nie będzie już wspierana, w związku z tym zostanie ograniczony dostęp do oferty IPLI.

Ipla przestała być wspierana po 5 latach.

Na Android TV ciągle pokazują się aktualizacje, gdyż są niezależne od systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie. Po 5 latach każdy telewizor będzie przestarzały. Nawet, jak aplikacje będą nadal miały wsparcie, to będą działały mniej wydajnie albo nie będą miały niektórych funkcji względem nowych systemów. Android też nie będzie wiecznie aktualizowany do najnowszych wersji na telewizorach. Jeśli nie chcesz przepłacać, to weź Samsunga. Jeśli możesz wydać więcej, to weź Sony. Prawdopodobnie do obu warto będzie kupić za ok. 5 lat jakiegoś Shielda czy Apple TV, żeby nadal mieć wydajne Smart TV - lub zmienić TV na nowy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko paradoks polega na tym że gdy się trafi na dobrą promocję, to za Sony można czasami uzyskać cenę mniejszą niż za Samsunga.

Zobaczcie tutaj, w innym wątku takie kwiatki wyszły z dyskusji:

 

O tutaj jest za 3599,99zł

Troszkę się doktoryzowałem ostatnio dla znajomych jaka jest różnica w oznaczeniach KD a KE w początku nazwy serii. Okazuje się że KE ma możliwość montowania nóżek w dwóch wersjach, druga bliżej środka, a KD wyłącznie na brzegach.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ten Sony KD/KE-55XH9096 jest polecany za stosunek jakości do ceny. W jednym z popularnych sklepów od dłuższego czasu mają go w cenie 3699 zł w wersji KE. Ponoć jest bardziej energooszczędna niż KD. Ze swojej strony mogę bardzo polecić Android TV. Na pierwszy TV z tym systemem skusiłem się pod koniec 2018 roku i nie żałuję. Do dziś mam aktualizacje od Sony samego systemu Android TV, o aplikacjach nie muszę wspominać. Popularność mobilnego androida przekłada się na to, że dostajemy obecnie na ATV wszystko co najnowsze i najszybciej na rynku. Tak subiektywnie oceniając nie czuję po systemie swojego 2,5 letniego TV Sony żeby się zestarzał, mam też Samsunga (co prawda jest 2 razy starszy), ale tam już po 3 latach odczuwałem że Tizen ma swoje lata. Oba telewizory są powiedzmy z takiej średniej półki cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jednak  Android TV.. (?)

 

https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/android-tv-platformy-cyfrowe-sieci-kablowe-prognoza

"Android TV ma w 2026 roku osiągnąć 25 proc. udziału w rynku inteligentnych telewizorów i przystawek do Smart TV. Będzie to stanowić 236 milionów z 905 milionów urządzeń ze Smart TV. Rethink TV szacuje też, że Android TV urośnie kosztem konkurencyjnych systemów operacyjnych do telewizorów, takich jak Tizen Samsunga, czy WebOS LG."

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

To tylko wróżby pseudo analityków. Najlepiej sprzedającymi telewizorami są Samsungi i LG. To się nie zmieni, bo w reklamę ładują potężne pieniądze. Android TV jest na Sony, Panasonic i Philips, a to plankton. Reszta to tandetne chińskie przystawki, które nie powinny być wliczane do statystyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze co to się najlepiej sprzedaje oznacza najlepsze :)

To tak jakbyś kupował telefon z egzotycznym systemem. Myślę że na taki ruch byś się nie zdecydował. 

Przewagą Androida jest właśnie jego popularność na telefonach. 

Napisanie aplikacji pod telewizor wymaga jedynie kosmetycznych przeróbek dostosowujących interface do obsługi pilotem. 

Tego aututu inne plarformy na telewizory nie osiągną nigdy. 

 

Dużo osób korzysta z telewizora nadal głównie jako telewizora i funkcje smart są im obce. Dlatego pozostałe platformy wciąż są popularne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Zgadza się, bo najgorszy system jest jednocześnie najpopularniejszy na smartfonach. Nigdy bym nie kupił telewizora z Androidem, nawet gdyby miał ekran z przyszłości. Najlepiej współpracuje ze sobą ekosystem Apple. Liczę na to, że w końcu będzie można kupić ich telewizor. Niby mają Apple TV, ale nie toleruję przystawek. Aplikacje też się lepiej pisze na platformę Apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...