Skocz do zawartości

Android TV vs Tizen vs WebOS


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik Szuwarek

1. Mało stabilny.

2. Brak spójności kompozycji.

3. Kiepska jakość aplikacji.

4. Niski poziom bezpieczeństwa.

5. Dziurawy jak sito.

6. Bezsensowne nakładki producentów.

7. Promowanie piractwa poprzez możliwość instalacji aplikacji z niezaufanych źródeł.

8. Kod aplikacji nie jest weryfikowany przez człowieka przed jej dopuszczeniem do sklepu.

9. Śmieciowy sklep z podejrzanymi aplikacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie zauważyłem. 

2. Rzecz gustu.

3. Tak generalnie wszystkich? :) Śmiała teza. Aplikacje piszą ludzie i firmy z zewnątrz. Android nie ma nic do ich jakości. W innych platformach tak doskonale wytestowane wszystko? Śmiem wątpić. 

4. Jak każdej platformy. Bezpieczeństwo dzielimy na dwie grupy, wiemy o dziurach i jeszcze nie zostały odkryte. 

5. Powielony punkt 4.

6. Trzeba wybierać takie urządzenia które mają ich najmniej :) W innych platformach masz same producenckie rozwiązania. Czy aby na pewno wszystkie są sensowne?

7. To się nazywa wolność. Co robisz z wolnością, to już Twoja sprawa. Ja dzięki tej możliwości mogłem zainstalować na Android TV niedostosowaną pod pilota aplikację producenta monitoringu z którego korzystam. Jest na telefony, ale nie było na Android TV. Obsługa jej sprowadza się do włączenia podglądu skonfigurowanych kamer. Zatem daję radę bez nawigacji politem. W innym systemie niemożliwe do zrobienia, a mnie ułatwia bardzo życie, bo mogę nadzorować czasami przy okazji oglądania telewizji. 

8. Gdyby inne platformy były tak zalewane przez aplikacje zewnętrzne, żadna firma by temu nie sprostała. 

9. Wolność po raz drugi. Nic nie zwalnia Cię z myślenia co instalujesz. 

 

Dzięki za Twój punkt widzenia. Można jak widać wiele z tego inaczej oceniać :)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tizen.... temat rzeka. Wrzucę tu swoje 5 groszy. Posiadam Samsunga z 2017 roku z wersją Tizen 3.0

A więc Tizen :

1. Jest stabilny, bardzo rzadko się zawiesza. Chociaż lubi czasem nieco przymulić. Warto zrobić wtedy restart ( przycisk on/off przez 5 sekund) I spokój na klika miesięcy. 

2. Interface prosty, czytelny i intuicyjny. Dwa kolory tła--biały i czarny.

3. Dużo nowych aplikacji -ale głównie tych zagranicznych. Są zazwyczaj dopracowane. Mają też aktualizacje

4. Polskie aplikacje lub polskojęzyczne . Są prawie wszystkie za wyjątkiem Canal+ (sic !) oraz Apple TV no i Polsat Box Go (*-tu gwiazdka bo może kiedyś się pojawi). I tu pojawi się duży zgrzyt. Dwie " polskie" apki -są najgorsze w całym Tizen. Jest to Ipla i GoNet. Ich działanie doprowadza do szewskiej pasji i furii. 

5. Edycja kanałów i ustawianie anteny-totalna masakra. Bardzo niewygodne i mało precyzyjne.  Polecam jedynie dogrywanie listy edytorem z pendrive. 

6. Wygodny pilot. Kóleczko robi dobrą robotę . Chociaż trochę brakuje przycisków 1-9.Pomocne przy przełączaniu kanałów.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2021 o 21:22, Wodnik Szuwarek napisał:

Najlepiej współpracuje ze sobą ekosystem Apple. Liczę na to, że w końcu będzie można kupić ich telewizor. Niby mają Apple TV, ale nie toleruję przystawek. Aplikacje też się lepiej pisze na platformę Apple.

To na razie plany , czy realny scenariusz w niedalekiej przyszłości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, danielpes5 napisał:

5. Edycja kanałów i ustawianie anteny-totalna masakra. Bardzo niewygodne i mało precyzyjne.  Polecam jedynie dogrywanie listy edytorem z pendrive.

To bardzo delikatnie powiedziane. Od lat ten problem nie jest usprawniany. Może nowsze modele mają już ciut lepiej, ale porządkowanie kanałów jest drogą na piechotę, na zasadzie edycji i wpisaniu ręcznie numeru kanału na który chcemy inny przesunąć. W praktyce odbywa się to poprzez zamianę kanałów i tak można się bawić bardzo długo.

Podczas gdy w Sony Android TV jest opcja wyszukiwania kanałów po nazwie, po numerze, zamiany miejscami dwóch wybranych i wstawiania przed dowolnym kanałem, innych pojedynczych lub całej zaznaczonej grupy.

Można w ten sposób łatwo także uporządkować dziury w numeracji, poprzez zaznaczenie wszystkich kanałów i wstawienia na pierwszej pozycji. Nastąpi ponumerowanie od 1 do n.

Układanie kanałów w Android TV Sony, to czysta przyjemność, mimo iż jest do tego także dedykowana aplikacja na komputer, to praktycznie z niej nie korzystam.

16 minut temu, danielpes5 napisał:

6. Wygodny pilot. Kóleczko robi dobrą robotę . Chociaż trochę brakuje przycisków 1-9.Pomocne przy przełączaniu kanałów.

Tego pilota ja niestety nie jestem w stanie zaakceptować. Nawigacja super, ale brak innych przycisków i przeszukiwanie podstawowych funkcji po menu ekranowym, dla mnie nie do zaakceptowania.

Brak przycisków kolorowych praktycznie uniemożliwia korzystanie np. z HbbTV, czy nie wspominając już właśnie o wskazaniu numeru kanału który chcemy obejrzeć.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, dvbtowiec napisał:

 

Tego pilota ja niestety nie jestem w stanie zaakceptować. Nawigacja super, ale brak innych przycisków i przeszukiwanie podstawowych funkcji po menu ekranowym, dla mnie nie do zaakceptowania.

Brak przycisków kolorowych praktycznie uniemożliwia korzystanie np. z HbbTV, czy nie wspominając już właśnie o wskazaniu numeru kanału który chcemy obejrzeć.

Kolorowe przyciski są, ale schowane pod jednym klawiszem.  Może jest to rozwiązanie mniej wygodne ale z Hbb da się jak najbardziej  korzystać. Kwestia przyzwyczajenia. : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi pilota, to ten od LG jest mega wygodny i funkcjonalny. Niestety te od telewizorów z WebOS 6.0 są brzydkie, ja mam jeszcze ten starszy typ (MR20GA).

https://en.tab-tv.com/?p=23731

Nie wiem kto tam pracuje nad wzornictwem ale te nowe są okropne wizualnie.

 

Edytowane przez Zeusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 31.08.2021 o 11:47, dvbtowiec napisał:

Może nowsze modele mają już ciut lepiej, ale porządkowanie kanałów jest drogą na piechotę, na zasadzie edycji i wpisaniu ręcznie numeru kanału na który chcemy inny przesunąć. W praktyce odbywa się to poprzez zamianę kanałów i tak można się bawić bardzo długo.

 

Wpisywanie ręczne było w poprzednim oprogramowaniu przed Tizenem (mam takiego z 2012 czy 2013 roku - z funkcjami obrazu 3D). Ja mam Tizena z 2017 i tam się ręcznie numerów nie wpisuje ( przy tym pilocie byłoby to karkołomne, dla wielu użytkowników wręcz niemożliwe......) tylko przesuwa zaznaczony kanał góra dół upuszczając w miejsce listy w którym ma być. Przesuwając kanał widać puste banki w których nie ma przpisanego żadnego kanału. Tak czy siak to nie jest optymalne rozwiązanie ale lepsze i szybsze niż to z wpisywaniem. Zaletą jest możliwośc edycji listy kanałów w laptopie i zapisywanie/ zgrywanie listy z pen drive.

Gdy pojawią się nowe kanały wskakują na koniec listy nie burząc jej struktury.

Mój Tizen niestety nie ogarnia już aplikacji Canal + co znaczy że w 4 letnim telelwizorze kończy się wsparcie ?? Albo juz skończyło ? 

Wkurzający pilot bez przycisków numerycznych.  Chcesz zmienić kanał np. na  29 i "latasz" tym kursorem z lewej na prawą strone ekranu.... Dobrze że piloty od starszych Samsungów działają :-). Do zwykłego oglądania TV starszy pilot jest jak znalazł. Oczywiście kwestia przyzwyczajenia :-). Tym niemniej przełaczanie kanałów zwykłym pilotem jest sprawniejsze.

Zaletą jest napewno stabilność systemu. Mój nie zawiesił się ani razu, system chodzi płynie, nie zalicza "zacięć".

W domu mam 2 Samsungi ze Smartem i Jednego Panasonica. Najnowszy z systemem Tizen jeszcze działa, pozostałe SMART'y się już skończyły. Została tylko telewizja.

Edytowane przez Robert03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Otwarty to może jest, ale licencje na używanie przez innych producentów Samsung daje od wczoraj :).

https://www.xda-developers.com/samsung-licensing-tizen-os/

 

WebOS jest już na kilku markach, u nas mało kto o nich słyszał, ale w Stanach to RCA pewnie lepiej się sprzedaje niż LG bo Walmart i wszystko inne jest opanowane przez te telewizory.

Tutaj inna: https://www.eko-entertainment.com.au/webos-tvs/75"-4k-ultra-hd-smart-tv-powered-by-webos-tv/k75usw

 

Pewnie jakiś Blaupunkt czy inny Kurger&Matz też to niedługo ogarnie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

To wiele wyjaśnia 😀 Liczę na wysyp przystawek z Tizenem. Kupując Samsunga np. z roku 2019 zostajemy z Tizen 5.0 już na zawsze, czyli mamy 0 lat wsparcia, pomijając małe aktualizacje. Powinno być co najmniej 6-7 lat aktualizacji systemu jak w Apple TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat mimo wszystko poczekamy zanim coś się z tego urodzi.
Coraz więcej producentów stosuje Android TV/Google TV, zapewne te umowy są długoterminowe. Raczej przełomu prędko się nie spodziewam, przynajmniej w tych kluczowych markach.

Ale macie racje, Ci mniej znani producenci mogą w to pójść, zamiast inwestować w swoje trzeba przyznać dość ubogie środowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...