Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, radier napisał:

Dekoder jest chłodzony pasywnie.

By przejść na platformę HIWAY musisz podpisać aneks na nowych warunkach.

 

A można go podłączyć też po kablu czy tylko wifi z dekodera od INEI? Bo mój główny jest piętro wyżej i na pewno nie jest w zasięgu ;/

Edytowane przez weeman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość jest taka ze względu na to że profile jakościowe są zbyt niskie. Linie dzierżawione Tepsy i słaby adsl ograniczają rozwój. Działa to ok, nie ma od dawna już problemów ze ścinami itp. Poza tym zapewniam Cię, że odpalenie steama, torrenta itp nie wpływa tu na jakość. Odpowiedni QOS i modyfikacje software. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, djadijos napisał:

Jakość jest taka ze względu na to że profile jakościowe są zbyt niskie. Linie dzierżawione Tepsy i słaby adsl ograniczają rozwój. Działa to ok, nie ma od dawna już problemów ze ścinami itp. Poza tym zapewniam Cię, że odpalenie steama, torrenta itp nie wpływa tu na jakość. Odpowiedni QOS i modyfikacje software. 

Z ciekawości - widziałeś gdzieś wdrożoną produkcyjnie implementację rozwiązań o których wspominasz? Oczywiście poza Netią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, radier napisał:

@radier

Aha zapomniałem, że to 2019 i teraz wszyscy są tacy wrażliwi. Pff. 

ale osoba posiadająca większą wiedzę powinna wykazać się mniejszą wrażliwością i większym spokojem i wyrozmieniem

Edytowane przez leckow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli od teraz nie mogę sobie wziąć starszej oferty promocyjnej? Jeśli chciałbym "Słoneczna promocja" to mogę? Bo płacić za sam internet 70 zł minimum + pakiet TV, czyli razem coś koło 110 zł to dużo. W ww. okazji można było mieć net 300 + pakiet comfort za 60 zł, a to w zupełności by mi wystarczyło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, weeman napisał:

 

A można go podłączyć też po kablu czy tylko wifi z dekodera od INEI? Bo mój główny jest piętro wyżej i na pewno nie jest w zasięgu ;/

 

Podbijam pytanie.

Czy nowy dekoder zadziała po podłączeniu do prywatnego routera - obojętnie czy przez RJ-tkę czy poprzez Wifi?

 

Uprzedzam pytania: mam swój router ponieważ Inea (czy tam TESAT, którego Inea przejęła ) zamontował mi modem na zewnątrz mieszkania w metalowej skrzynce (we współdzielonym przedsionku w bliźniaku) przez co zasięg wifi jest praktycznie nieużywalny

 

Edytowane przez mils83
dodanie nowej treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, radier napisał:

Tylko słoneczna promocja dotyczy wybranych lokalizacji.

To znaczy jakich? Dopiero będę mi podłączać neta bo na razie to kabel sobie leży w ziemi i nic nie wiadomo :/ Ale pytałem o coś innego. Mogę wziąć inna ofertę niż ta obecna? Czy jestem skazany na najniższy pakiet za 70 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj dzwoniłem w sprawie wymiany Inteka PVR na najzwyklejszy Arion i nie ma takiej opcji. Tylko podpisanie nowej oferty. W tej chwili płacę 149,90 za pakiet Super PVR+2 mulitiroomy i net 250Mb/s. 

W tej chwili za to samo płacił bym 169,90. Dekodery z zapisem 20 godzin bo za dodatkowe godziny wołają bodajże 19,90.

No i jeszcze to zdziwienie "bo ale jak to, nie chce pan internetu 1Gb/s???".

Tak jakby to był przymus i bez mniejszej prędkości nic by nie dało rady zrobić.

Edytowane przez sebap
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebap na temat podejścia konsultantów Inei, sposobów utrzymania  klienta, można by napisać książkę. Poziom arogancji i, niestety, częsty brak  wiedzy,  jest porażający. Sam tego wczoraj doświadczyłem. W momencie kiedy okazało się, że to ja, klient mam rację- osoba reprezentująca  Ineę,  nie poczuła się do tego, aby powiedzieć  ,, przepraszam''.

W dniu 11.02.2019 o 18:38, Xmas napisał:

Chyba jeszcze CBS Action, Epic Drama oraz TV Romans. Chyba że były w jakiś wcześniejszych pakietach.

 Poza CBS Action - żaden z nich nie  był dostępny w  pakietach.
CBS  Action był dostępny kilka lat temu w starej ofercie, potem  zniknął . Teraz znowu  dodali

Edytowane przez aadacho250
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mils83 napisał:

 

Podbijam pytanie.

Czy nowy dekoder zadziała po podłączeniu do prywatnego routera - obojętnie czy przez RJ-tkę czy poprzez Wifi?

 

Uprzedzam pytania: mam swój router ponieważ Inea (czy tam TESAT, którego Inea przejęła ) zamontował mi modem na zewnątrz mieszkania w metalowej skrzynce (we współdzielonym przedsionku w bliźniaku) przez co zasięg wifi jest praktycznie nieużywalny

 

Dzwoniłem na infolinię. Twierdzą, że monter robi pomiary Wi-Fi i jeśli nie ma, bądź jest słabe to łączą przez rj.

 

Dekoder bez pvr może nagrać 20GB danych w chmurze i są dostępne przez 14 dni. Dekoder z pvr ma 100GB w chmurze, nagrania kasowane są po 3 miesiącach. Nie pytałem czy na obu dekoderach można cofać oglądany program.

 

Póki co jedyna aplikacja na dekoderze to YouTube.

Zapomniałem zapytać w jaki sposób pilot łączy się z dekoderem. Mam Logitech Harmony i chciałbym używać jego, a nie oryginalnego. Z tego co wiem w UPC np. działa tylko ich pilot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, weeman napisał:

Dekoder bez pvr może nagrać 20GB danych w chmurze i są dostępne przez 14 dni. Dekoder z pvr ma 100GB w chmurze, nagrania kasowane są po 3 miesiącach. Nie pytałem czy na obu dekoderach można cofać oglądany program.

Serio? Niema możliwości podpięcia dysku i możliwości przechowywania nagrań ile się chce? Dla mnie to krok wstecz. A już chciałem podpisać aneks żeby wziąć ten nowy dekoder. Trudno przemęczenie się z Intekiem i zrezygnuję. Myślę O Orange. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MaTyy napisał:

To znaczy jakich? Dopiero będę mi podłączać neta bo na razie to kabel sobie leży w ziemi i nic nie wiadomo :/ Ale pytałem o coś innego. Mogę wziąć inna ofertę niż ta obecna? Czy jestem skazany na najniższy pakiet za 70 zł?

Na nowych inwestycjach nie dają słonecznej od początku - zazwyczaj tak z rok po podłączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, fornal napisał:

Serio? Niema możliwości podpięcia dysku i możliwości przechowywania nagrań ile się chce? Dla mnie to krok wstecz. A już chciałem podpisać aneks żeby wziąć ten nowy dekoder. Trudno przemęczenie się z Intekiem i zrezygnuję. Myślę O Orange. 

Tak tak, idź do Orange a potem narzekaj na ich routing. Pierwsze lepsze forum sporo wyjaśni Ci jak działa routing w Orange i jak to ludzie dalej w 2019 roku mają problem z YT/Twitch oraz 2x wyższym pingiem do serwerów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, fornal napisał:

Serio? Niema możliwości podpięcia dysku i możliwości przechowywania nagrań ile się chce? Dla mnie to krok wstecz.

No i ile takich nagrań niby będziesz miał. Świat idzie do przodu, dyski są już passe, jedynie co by mogli umożliwić to nagrywanie oglądanego kanału na własny dysk i tyle. Oczywiście z szyfrowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, djadijos napisał:

Świat idzie do przodu, dyski są już passe

 

Własność jest ogólnie passe. Aż dziwne, że jeszcze telewizorów nie wynajmują - za odpowiednią opłatą oczywiście... Rozumiem, że dyski są passe, a co z dźwiękiem wielokanałowym? :) Gdzieś ominąłem etap, że przestał być istotny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eleonor napisał:

Kto chce zachować zewnętrzne IP to łączy ten dekoder tylko kablem.

Teraz pytanie czy wystarczy 5e czy musi być już 6e ?

 

podobno ten kanał w 4k ma aż 30 Mbit/s bitrate .... 

Oczywiście, że 5e wystarczy. Co do bitrate, to blisko; ok. 23 Mbps, ale szczerze mówiąc nic ciekawego tam nie ma, ot takie demo 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...