Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Informacja od rzecznika klienta INEA

 

Nowe kanały pojawią się w pakietach:

TV Puls HD, TV Republika HD i Fokus HD dostępne będą od pakietu Oszczędny HD

Adventure HD, Polsat Film HD, Disco Polo Music i Muzo TV od pakietu Standard HD

English Club HD od pakietu Super HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#andi,

wychodzący__smtp.inea.pl__port-25

odbior__mail.inea.pl__port-110

 

Jest tylko jedno ale, jeśli wysylasz maile z klienta na komputerze, to sprawdz czy ip, które w danej chwili posiadasz nie jest na czarnych listach spamowych,

http://whatismyipaddress.com

ponieważ inea ma przyjemność rozdawania takich adresow ip /często, a może zawsze/, i nie potrafi sobie z tym poradzić od lat.

Obecnosc takiego adresu na tych listach, barrracuda i spamhaus, powoduje, ze nie wyślesz maila z klienta pocztowego do czasu zdjęcia go z tych list.

Zdjac może tobie inea /z absurdalnymi komentarzami/, lub możesz to zrobić samemu. Wyslac poczte możesz zawsze z webmaila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leckow

dzięki, ale niestety mam jakiś problem z wysyłką poczty (ustawiłem port 25, włączone SSL) a serwer przy wysyłce odpowiada, nie można wysyłać poczty ....odbiorca .....@..... został odrzucony przez serwer

dodam, że wysyłam z komórki, do tej pory nie było problemu, ale od ok 1-2 tyg. pocztę odbieram ale nie mogę wysyłać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#andi, po pierwsze_szyfrowanie ssl wylacz i zobacz, czy wysyla, po drugie na wskazanym linku /z aktualnym ip/ , wybierz zakladke blacklist check i następnie przycisk check blacklist i zobacz, jeśli, b.baracuda i pbl.spamhaus oraz zen.spamhaus masz na czerwono to nie wyślesz nic. Barracuda i spamhaus listy sa czarnymi listami weryfikującymi spam na serwerach pocztowych inei

 

 

2015-01-21, 21:08:42: SEND - Wysyłka poczty - liczba listów w kolejce: 1

2015-01-21, 21:08:42: SEND -Łączenie z serwerem SMTP smtp.inea.pl przez port 25

2015-01-21, 21:08:47: SEND - Połączono z serwerem SMTP

2015-01-21, 21:08:47: SEND - Potwierdzanie tożsamości (loqowanie) ...

2015-01-21, 21:08:47: SEND - Wysyłka wiadomości do:

2015-01-21, 21:08:48: SEND - Ostatnio użyty adres to

!2015-01-21, 21:08:48: SEND -Wiadomość nie została wysłana Odpowiedź setweta- X-Spam: Listed on DNSBL zen.spamhaus.otq

2015-01-21, 21:08:48: SEND

2015-01-21, 21:08:48: SEND

- Połączenie zakończone - wysłano listów: O

- Niektóre wiadomości nie zostały wysłane - sprawdź dziennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem w dniu dzisiejszym wspominany przez Was wcześniej list od Inei z datą połowy stycznia:) List mało merytoryczny. Takie kopiuj-wklej tego co ktos/gdzies/kiedy podejrzal i dodal terminy i hasla. Okularow komentowac nie bede. Wiele o tym juz napisano:) Co do nowych kanalow rozumiem ze od marca nazwy pakietow Oszczedny/Standard/Super nie ulegają zmianie nazwy i roszad kanałów o ktorych pisal wyzej Michał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie, problem pojawił się po przejściu na rzeczywiście dynamiczne adresy IP.

Jedynym rozwiązaniem jest w takim wypadku poczekać na nowy, który nie jest już blokowany - miałem taką sytuację i dopiero na drugi dzień wysyłka doszła do skutku.

Nie wiem jak dziś, ale przed rokiem jak uruchomili mi NAT to nie dość, że NAT'owsie IP bezużyteczne to i zewnętrzne ich IP figurowało na Blacklist.

 

SSL w naszej poczcie nadal nie działa, sam niedawno sprawdzałem. Przed laty pamiętam, rozmowa na temat szyfrowanego połączenia kończyła się stwierdzeniem "w sieci kablowej nie jest fizycznie możliwe podsłuchanie pakietów". Tylko, że dziś coraz częściej łączymy się spoza sieci Inea/ICP. Poczta to jedyna najbardziej zacofana usługa z której najlepiej korzystać tylko do kontaktu z Inea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....tu bardziej chodzi o pulę dynamicznych adresów IP, które są blokowane, a nie o spam (precyzyjniej: źródło spamu).

Zasadniczo chodzi o pule ip dynamicznych, choc zdarza sie, ze przy zmianie otrzymuje adres statyczny, ktory rowniez /sporadycznie/ jest na czarnej liscie.

Przyjmuje ze, ip blokowane sa, bo zakwalifikowane zostaly jak zrodla spamu, poniewaz jak zwroce sie do barracudy badz spamhaus blokada zostaje zdjeta.

Dosłownie, problem pojawił się po przejściu na rzeczywiście dynamiczne adresy IP.

Nie wiem dlaczego tak sadzisz, o jakim przejsciu myslisz, ja mam caly czas ip dynamiczny.

Jedynym rozwiązaniem jest w takim wypadku poczekać na nowy, który nie jest już blokowany - miałem taką sytuację i dopiero na drugi dzień wysyłka doszła do skutku.

Wspomnialem, ze nie trzeba czekac, czy tez zwracac sie do inei, mozna zrobic to samemu /czynie to od roku/, przypuszczam ze postepowanie inei jest takie samo.

SSL w naszej poczcie nadal nie działa, sam niedawno sprawdzałem. Przed laty pamiętam, rozmowa na temat szyfrowanego połączenia kończyła się stwierdzeniem "w sieci kablowej nie jest fizycznie możliwe podsłuchanie pakietów". Tylko, że dziś coraz częściej łączymy się spoza sieci Inea/ICP. Poczta to jedyna najbardziej zacofana usługa z której najlepiej korzystać tylko do kontaktu z Inea.

To prawda, inea w przypadkach, w ktorych nie radzi sobie z odpowiedzia na trudne pytanie, wyjasnia ze adres mailowy jest dodatkiem gratisowym do korespondencji wewnetrznej. /kon by sie usmial/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak sadzisz, o jakim przejsciu myslisz, ja mam caly czas ip dynamiczny.

Chodzi o to, że ICP/Inea nigdy nam nie dawała stałego IP, a pomimo to wielu miało stałe IP przez lata. W zeszłym roku na Ratajach wprowadzili NAT i od tego czasu IP dynamiczny już w praktyce a nie w teorii.

Mnie ta wcześniejsza stałość niekiedy zaskakiwała, bo nawet kilkudniowe odłączenie sprzętu nie "resetowało" IP. Był też okres kiedy wystarczyło okresowo odświeżyć przydział IP (co kilka godzin), aby ich system widział sprzęt niby cały czas podłączony. Ogólnie IP kiedyś można było zapamiętać raz na dłużej i problemu z Blacklist nie było gdy się zmienił.

Od zeszłego roku codziennie mam nowe IP, wprawdzie sprzęt non stop nie mam włączony.

Na drugim końcu Poznania IP nie zmienia się od ponad roku, ale to na kablu światłowodowym i NAT tam jeszcze nie wprowadzili.

W różnych rejonach różnie to funkcjonuje, a w to co mam wgląd to wprowadzenie NAT wprowadziło zmiany. Oczywiście piszę o IP zewnętrznym.

 

Wspomnialem, ze nie trzeba czekac, czy tez zwracac sie do inei, mozna zrobic to samemu /czynie to od roku/, przypuszczam ze postepowanie inei jest takie samo.

Zgoda, tak jest najlepiej dla ogółu ... w czynie społecznym. :brawo:

Jednak Barracuda daje sobie czas na to:

"Removal requests are typically investigated and processed within 12 hours of submission if provided with a valid explanation."

ile w praktyce nie sprawdzałem, ale przy takiej zmienności IP jak mam obecnie i wykorzystaniu super poczty to bez różnicy czy odczekać czy sprzątać za Inea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie przedstawiciela Inei, który bywał tutaj wcześniej i odpowiadał/próbował odpowiadać na nasze pytania. Pada tutaj masa ciekawych pytań, a odpowiedzi trafiają wyłącznie od samych abonentów. Być może wiedza/doświadczenie w kierunku DVB-C/T/S jest na równym poziomie, albo i na wyższym od przedstawicieli Inei stąd brak ich tutaj obecności. Szkoda, bo mogłaby wywiązać się fajna dyskusja, a jak wiemy dialog buduje nowe pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobieżny research wyklucza taką możliwość. Na http://www.warburgpincus.com/portfolio/ można sprawdzić listę inwestycji tego funduszu. Nie ma tam ani UPC, ani Liberty Global, ani AMC Networks. Dodatkowo Liberty Global, właściciel UPC ma własny fundusz inwestycyjny http://www.libertyglobal.com/ventures.html

Czyli to tylko ploty, pewnie po prostu podkupują ludzi z UPC, ciekawe czy coś w ogóle jest na rzeczy czy ploty wynikają właśnie z takich podejrzeń. Wiem, że ci ludzie mieli wprowadzać jakieś rozwiązania z UPC i po tych ofertach z działu utrzymania, które opisujecie wygląda na to, że faktycznie się na nich wzorują, bo UPC ma często zabójcze oferty utrzymaniowe, choć zależne od konkurencji na danym rejonie. A Komster to też konkurencja, ostatnio Inea weszła na jakieś bloki na Sołaczu, gdzie jest East&West i właśnie Komster, może chcą ich łyknąć tak jak Mavericka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Użytkowników, jestem nowy i mam problem z modułem CAM (?)

Chodzi o to, że kupiłem TV Samsung UE48H6700, używam modułu CAM marki CONAX oraz karty Inea.

Zainstalowałem najnowsze oprogramowanie na TV, zresetowałem telewizor, wyszukałem poprzez skanowanie PEŁNE wszystkie kanały i działa bez zarzutu..

ALE.. po wejściu w funkjcę GUIDE na TV powinien się wyświetlić program telewizyjny dla wszystkich kanałów na najbliższe godziny/dni.

W moim TV przy każdym kanale widnieje napis BRAK INFORMACJI tak jakby telewizor ich sobie automatycznie nie zasysał..

 

Dopiero po włączeniu jakiegoś kanału pobiera on informacje o najbliższych programach, ale tylko dla tego kanału...

Jest to irytujące, tym bardziej że wcześniej przez 2 lata używałem Panasonica i takiego problemu nie miałem.

Dodam, że połączenie z internetem jest przewodowe, wszystkie kanały działają.

 

Mój kolega ma tą samą przypadłość na TV Samsunga 4K.

Gdzie szukać rozwiązania? Inea odsyła do Samsunga, Samsung do Inei.

 

Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, skończyło się tylko dlatego, że zmieniłem moduł na dekoder. EPG było jednym z głównych powodów :) Wcześniej korzystałem z modułu i karty nc+ i było to samo. Miałem słabo ustawioną antenę i myślałem, że to jest prawdziwy powód problemów z EPG, no ale przeprowadziłem się, podłączyłem kablówkę i było to samo. Na dekoderze 0 problemów z EPG. Niestety wszystko wskazuje, że problem jest po stronie Samsunga.

 

A jeśli problem jest po stronie Inei to zapomnij o rozwiązaniu, oni moduły dają na własną odpowiedzialność, jeśli cokolwiek się dzieje to jedyne co mogą zrobić to wymienić na dekoder, nie prowadzą żadnego wsparcia dla współpracy z telewizorami. A, nie, sorry - dają automatyczną numerację kanałów :) Nic więcej, o S-Recommendation czy o sterowaniu dekoderem za pomocą pilota i diody niestety można zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Panasonicu mialem od razu dla wszystkich kanalow. Tutaj mam dla wszystkich tylko wtedy kiedy od nowa wyszukam wszystkie kanaly..

 

Dzieki za odpowiedz. Pojade jeszcze do Inea ich pomeczyc, wymienie modul CAM, wezme ta liste programow do wgrania i zobaczymy. Dam znac jakie efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O modułach CAM i EPG już było pisane na tym forum. Przypomnę tylko, że Inea dane do EPG przesyła na multipleksie, w którym znajdują się kanały TVP 1 SD, TVP 2 SD i TV Polonia oraz parę innych. Wystarczy TV włączyć na któryś z tych kanałów, bądź ustawić go na pozycji 1 na liście kanałów tv i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...